Lybra - jakie wycieraczki, jakie żarówki

mglod7
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 80
Rejestracja: 07 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Lybra - jakie wycieraczki, jakie żarówki

Post autor: mglod7 » 02 lip 2008, 0:04

Nieubłaganie nadszedł czas zmian...
Do wymiany idą wycieraczki i muszę kupić zapas żarówek do reflektorów przednich (wbrew opinii ani razu mi sie nie przepaliły).
Jakiej długości (ewentualnie jakich firm i symbole wycieraczek) wycieraczki będą pasować?? Jaki model wycieraczek będzie najlepszy?
No i kwestia żarówek? \Czy ktoś ma doświadczenie z osram nightbreaker? czy może jakies phillipsy byłyby lepsze?
Pozdrawiam
Obrazek
semper fidelis
www.tchp.wroc.pl

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Re: Lybra- jakie wycieraczki? jakiej firmy żarówki?

Post autor: Sebastian » 02 lip 2008, 8:10

"mglod7" pisze:Nieubłaganie nadszedł czas zmian...
Do wymiany idą wycieraczki i musze kupić zapas żarówek do reflektorów przednich (wbrew opinii ani razu mi sie nie przepaliły).
Jakiej długości (ewentualnie jakich firm i symbole wycieraczek) wycieraczki będą pasować?? Jaki model wycieraczek będzie najlepszy?
No i kwestia żarówek? \Czy ktoś ma doświadczenie z osram nightbreaker? czy może jakies phillipsy byłyby lepsze?
Pozdrawiam
Wycieraczki - 56 cm i 53 cm.
Nie kupuj przypadkiem *płaskich* z firmy Motgum - zwykłe (tradycyjne) działają wyśmienicie (i są tanie i te polecam, natomiast płaski model ma problemy z poprawnym działaniem (na innym aucie działa już ok - coś w Lybra nie jest kampatybilna)).
Co do żarówek - na tą chwilę mam Philipsy NightGuide - i wg mnie żadna rewelacja. Ot żarówka jak żarówka - ich trójkolorowym działaniem to mogę się ponapawać stojąc w korku - na drodze nic ten wynalazek nie daje.
Do tej pory w różnych autach przetestowałem chyba wszystkie (oprócz Nightbreaker wymienionych przez Ciebie) żarówki Philipsa i niektóre Osrama - moja konkluzja jest taka: Philips Premium jest optymalnym rozwiązaniem w tej kwestii. Trwała, mocna i tania żarówka, która w sposób minimalny odbiega od innych znacznie droższych i znacznie mniej trwałych "wynalazków".
Jak mi się spalą obecnie używane to powróce jak syn marnotrawny do Premium - naprawdę je polecam.

Pozdrawiam
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

Awatar użytkownika
BJK
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 351
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa (wcześniej Piła, Szczecin, Londyn)
Kontakt:

Lybra- jakie wycieraczki? jakiej firmy żarówki?

Post autor: BJK » 02 lip 2008, 9:26

Ja w tej chwili śmigam na Bosch'ach i muszę stwierdzić, że są zajefajne. Lepsze od Phillips'ów LongLife (chyba tak się zwały) i BlueVision których używałem wcześniej...
Z tego co wiem, to niestety są dość drogie (80zł za parę) ale uważam, że warto. Zwłaszcza, że ten komplet który mam wygrałem :P
Teraz BlueVision mam "w zapasie" w postojowych ;)

Awatar użytkownika
kaeres
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1411
Rejestracja: 20 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wodzislaw Sl., Poland

Lybra- jakie wycieraczki? jakiej firmy żarówki?

Post autor: kaeres » 02 lip 2008, 9:38

Zacytuję swój post z tematu o wycieraczkach.


"Jak to w nowym nabytku takie pierdółeczki jak np. wycieraczki wyjdą dopiero gdy deszczyk popada.
Okazało się, że w mojej połamane było "U" i trzymała się na słowo honoru.
Wiadomo, ze nie kupię jednej sztuki.
Poleciałem do pierwszego lepszego sklepu i mówię
- wycieraczki do Lybry kombi
gostek
- gumowe czy materiałowe (???)
zanim się skapnąłem ocb poprawił się i mówi:
- aaa, do szyb ? (wtedy kapnąłem się, że u niego dywaniki i wycieraczki to to samo - chociaż wiedział jaka marka robi Lybrę)..przód czy tył ?
- komplet
- 120 przód, 65 tył (całe ramie).
- a daj Pan 55cm i 53cm z boscha (przód) i samo piórko uniwersalne
- 55zł za wszystko.

A piórko chyba metrowe jeszcze jedno zostało na zapas.
Z wycieraczkami nie ma co przesadzać i brać co popadnie. Wymieniać po zimie i tak trzeba bo nie ma bata, przejedziesz po lodzie i do wymiany."

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Lybra- jakie wycieraczki? jakiej firmy żarówki?

Post autor: Dudi » 02 lip 2008, 10:04

U mnie płaskie działają w miarę dobrze...Valeo
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
BJK
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 351
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa (wcześniej Piła, Szczecin, Londyn)
Kontakt:

Lybra- jakie wycieraczki? jakiej firmy żarówki?

Post autor: BJK » 02 lip 2008, 12:30

"Dudi" pisze:U mnie płaskie działają w miarę dobrze...Valeo
No wycieraczki też mam Valeo - śmigają już 9 miesięcy i są zajefajne :)

Awatar użytkownika
muha
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 145
Rejestracja: 29 gru 2005, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lybra- jakie wycieraczki? jakiej firmy żarówki?

Post autor: muha » 02 lip 2008, 15:14

"Sebastian" pisze: Wycieraczki - 56 cm i 53 cm.
Nie kupuj przypadkiem *płaskich* z firmy Motgum - zwykłe (tradycyjne) działają wyśmienicie (i są tanie i te polecam, natomiast płaski model ma problemy z poprawnym działaniem (na innym aucie działa już ok - coś w Lybra nie jest kampatybilna)).
A ja nie wiedzac o takich problemach kupilem plaskie Motgum i dzialaja zajefajnie :). Tylko plasticzek do ich mocowania wzialem z poprzedniego kompletu, bo te dolaczone do wycieraczek siakos nie chcialy mocowac. Aha, i z braku 53 cm wzialem 51 na strone pasazera - nie ma praktycznie roznicy w dzialaniu.

Pozdrawiam,
/muha/ zza czystej szyby
/muha/

arkashka

Lybra- jakie wycieraczki? jakiej firmy żarówki?

Post autor: arkashka » 02 lip 2008, 16:27

Po raz kolejny zakupiłem niesamowicie nowoczesne silikonowe wycieraczki w Tesco po 11 zł/szt. i jestem bardzo zadowolony. Jak przestanę być zadowolony - wymienię, to nie majątek, choć wiem z doświadczenia, że są dość trwałe. Po zimie i tak trzeba kupić nowe.

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lybra- jakie wycieraczki? jakiej firmy żarówki?

Post autor: Toper » 02 lip 2008, 20:22

"mglod7" pisze:Nieubłaganie nadszedł czas zmian...
Do wymiany idą wycieraczki i musze kupić zapas żarówek do reflektorów przednich (wbrew opinii ani razu mi sie nie przepaliły).
Jakiej długości (ewentualnie jakich firm i symbole wycieraczek) wycieraczki będą pasować?? Jaki model wycieraczek będzie najlepszy?
No i kwestia żarówek? \Czy ktoś ma doświadczenie z osram nightbreaker? czy może jakies phillipsy byłyby lepsze?
Pozdrawiam
Ja mam doświadczenie z Nightbreaker, przepaliły mi się obydwie po ok. 10.000km, u mnie to niestety było 2 miesiące :(
Założyłem te które były wcześniej i okazało się że całkiem nieźle świecą ;-) problem miałem, bo prawy reflektor był uszkodzony i wymieniałem go razem z żarówkami na NB i dlatego wydawało mi się, że one takie super.
Kupiłem natomiast NB H1 do Marei i tam spisują się znakomicie, bardzo ładnie świecą, a ponieważ Marea mało co jeździ, to i posłużą tam pewnie długo ;-)
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Toper
Lancia Lybra SW 2.4JTD 150KM :-)

Sixt

Lybra- jakie wycieraczki? jakiej firmy żarówki?

Post autor: Sixt » 02 lip 2008, 20:40

"arkashka" pisze:Po raz kolejny zakupiłem niesamowicie nowoczesne silikonowe wycieraczki w Tesco po 11 zł/szt. i jestem bardzo zadowolony. Jak przestanę być zadowolony - wymienię, to nie majątek, choć wiem z doświadczenia, że są dość trwałe. Po zimie i tak trzeba kupić nowe.
Prawie jak ASO te Tesco Połczyńska :lol:
Ale to prawda - jeśli nie ma dużej różnicy to po co przepłacać.

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Re: Lybra- jakie wycieraczki? jakiej firmy żarówki?

Post autor: Sebastian » 03 lip 2008, 8:51

"muha" pisze:A ja nie wiedzac o takich problemach kupilem plaskie Motgum i dzialaja zajefajnie :).

No widzisz - a u mnie sprawdziłem 2 kpl. płaskich (Motgum), i wycieraczka kierowcy nie działa prawidłowo, zamazuje podczas powrotu.
Na razie tak jeżdżę, ale po lecie wracam do tradycyjnych - wycieraczki 'Motgum' są tanie, a skuteczne. Natomiats płaskie w ich wykonaniu się u mnie nie sprawdziły.

Pozdrawiam.
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

Awatar użytkownika
evand
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 129
Rejestracja: 10 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Lybra- jakie wycieraczki? jakiej firmy żarówki?

Post autor: evand » 03 lip 2008, 9:25

"muha" pisze:
"Sebastian" pisze: Wycieraczki - 56 cm i 53 cm.
Nie kupuj przypadkiem *płaskich* z firmy Motgum - zwykłe (tradycyjne) działają wyśmienicie (i są tanie i te polecam, natomiast płaski model ma problemy z poprawnym działaniem (na innym aucie działa już ok - coś w Lybra nie jest kampatybilna)).
A ja nie wiedzac o takich problemach kupilem plaskie Motgum i dzialaja zajefajnie :). Tylko plasticzek do ich mocowania wzialem z poprzedniego kompletu, bo te dolaczone do wycieraczek siakos nie chcialy mocowac. Aha, i z braku 53 cm wzialem 51 na strone pasazera - nie ma praktycznie roznicy w dzialaniu.

Pozdrawiam,
/muha/ zza czystej szyby
Też mam płaskie 550 i 510 ( kupione w Realu za ok. 34pln ) - pasują bez przeróbek i dobrze wycierają szybę ( 2 miesiąc a co dalej - zobaczymy)
była - Lybra SW 2.4 JTD
jest - Scenic II 1.9 dCi

Zapraszam na stronkę mojej połowicy :)

Praca bez doświadczenia. Zarabiaj lub oszczędzaj

Awatar użytkownika
muha
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 145
Rejestracja: 29 gru 2005, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lybra- jakie wycieraczki? jakiej firmy żarówki?

Post autor: muha » 03 lip 2008, 9:41

"evand" pisze: Też mam płaskie 550 i 510 ( kupione w Realu za ok. 34pln ) - pasują bez przeróbek i dobrze wycierają szybę ( 2 miesiąc a co dalej - zobaczymy)
34 za sztuke, czy za pare? Bo w ASO Auchan :D sa po 25 zl sztuka...

Pozdr,
/Muha/
/muha/

Awatar użytkownika
evand
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 129
Rejestracja: 10 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Lybra- jakie wycieraczki? jakiej firmy żarówki?

Post autor: evand » 03 lip 2008, 10:57

"muha" pisze:
"evand" pisze: Też mam płaskie 550 i 510 ( kupione w Realu za ok. 34pln ) - pasują bez przeróbek i dobrze wycierają szybę ( 2 miesiąc a co dalej - zobaczymy)
34 za sztuke, czy za pare? Bo w ASO Auchan :D sa po 25 zl sztuka...

Pozdr,
/Muha/
sprzedają pojedynczo, ale cenę podałem za komplet
była - Lybra SW 2.4 JTD
jest - Scenic II 1.9 dCi

Zapraszam na stronkę mojej połowicy :)

Praca bez doświadczenia. Zarabiaj lub oszczędzaj

Lechu
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 81
Rejestracja: 27 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Gliwice

Lybra- jakie wycieraczki? jakiej firmy żarówki?

Post autor: Lechu » 19 wrz 2008, 12:20

Ja właśnie kupiłem polecane Motgum w Auchan'ie i muszę przyznać, że ścierają wodę rewelacyjnie, żadnych smug. Niestety jak szyba nie jest pełna wody, to przy zwrocie z kierunku do góry na kierunek na dół wydają z piskozgrzyt. Jest to dość denerwujące, bo w zrobiłem tak właśnie 500 km w deszczu musiałem cały czas manualnie włączać wycieraczki czekając aż uzbiera się dość wody na szybie bo przy pracy ciągłej piskozgrzyt się zawsze pojawiał :( . Co do trwałości to się nie wypowiem, bo w tej sytuacji ich dni są już policzone :twisted:
Lybra 2.4 jtd SW + AX 1.0 LPG

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”