Lybra - nawiew

Awatar użytkownika
kogut
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 182
Rejestracja: 04 mar 2008, 0:00
Imię: Mirek
Lokalizacja: Limanowa

Lybra - nawiew

Post autor: kogut » 06 cze 2008, 22:17

Witam Klubowiczów!

Mam pytanko połączone z prośbą o pomoc w temacie :D

Wczoraj unieruchomił mi się nawiew ? tzn. działa jedynie w pozycji ?nadmuchu na szybę?. Przełączając do pozycji ?środkowej? i ?dolnej ? na nogi?, nadmuch przełącza się ale tak jakby chciał ale nie może? dmucha, dmucha i nic - jakby coś blokowało :?

Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem i czy można to naprawić metodą podwórkową?

Z góry dzięki za wsparcie!
Pozdrawiam serdecznie
kogut
Ostatnio zmieniony 01 sty 2010, 23:10 przez Taz, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zmieniłem tytuł tematu.
była: Lancia Lybra SW 1,9 jtd
była: Lancia Thesis Emblema 2,4 jtd
jest: Alfa Romeo 166, 2.0 T.Spark

dudekken

Lybra - problem z nawiewem

Post autor: dudekken » 06 cze 2008, 22:30

No to czeka cię rozbieranie konsoli środkowej, Albo coś się zacięło, albo spaliło lub coś nie łączy, bez rozbiórki to raczej będzie trudno ustalić.

Awatar użytkownika
kogut
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 182
Rejestracja: 04 mar 2008, 0:00
Imię: Mirek
Lokalizacja: Limanowa

Lybra - problem z nawiewem

Post autor: kogut » 07 cze 2008, 0:48

Czy czasochłonne jest rozbieranie konsoli środkowej ? przerabiałeś już wcześniej to zagadnienie?

Pozdrawiam
była: Lancia Lybra SW 1,9 jtd
była: Lancia Thesis Emblema 2,4 jtd
jest: Alfa Romeo 166, 2.0 T.Spark

Marlon
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 24
Rejestracja: 24 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: SOSNOWIEC

Lybra nawiew

Post autor: Marlon » 22 wrz 2008, 20:34

Witam! U mnie identycznie sie porobiło, przełancza ale nie wieje , tylko wieje na szybe, nie moge sobie z tym poradzić a w dodatku wieje tylko zimnym powietrzem (zaznaczam ze termostat jest dobry, temperature silnik trzyma 90 stopni) . czy możesz podpowiedzieć jesli sobie już z tym poradziłeś gdzie tkwi przyczyna i jak się do tego zabrać? Z góry dziekuje za odpowiedź!
LANCIA LYBRA SW 2.4 jtd 00r.

Awatar użytkownika
Kis79
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 211
Rejestracja: 25 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Giżycko

Lybra - problem z nawiewem

Post autor: Kis79 » 23 wrz 2008, 7:06

w lybrze jest automatyczne sterowanie , co za tym idzie za przełączanie klapek w obudowie nagrzewnicy służą serwomotorki. mozliwe ze cos wpadlo i blokuje fizycznie jakas klapke, lub ktorys z silniczkow niedomaga
Lybra SW Lx 2.4 JTD , YZF 750 R
Obrazek

bartek42
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 121
Rejestracja: 28 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Łabiszyn/Bydgoszcz

Lybra - problem z nawiewem

Post autor: bartek42 » 23 wrz 2008, 21:06

Rozbieranie konsoli środkowej pokazane przy okazji tematu montażu MP3 :) Czasochłonne... sobotnie przedpołudnie zleci... a może nawet i troche dłużej :)

Marlon
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 24
Rejestracja: 24 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: SOSNOWIEC

Lybra - problem z nawiewem

Post autor: Marlon » 25 wrz 2008, 0:03

Dzięki wielkie za podpowiedzi:) Muszę się za to zabrać w najbliższym wolnym czasie, tylko nie wiem kiedy Pozdrawiam!
LANCIA LYBRA SW 2.4 jtd 00r.

Awatar użytkownika
mi2849ma
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 122
Rejestracja: 26 kwie 2007, 0:00
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Re: Lybra nawiew

Post autor: mi2849ma » 27 wrz 2008, 19:52

"Marlon" pisze:Witam! U mnie identycznie sie porobiło, przełancza ale nie wieje , tylko wieje na szybe, nie moge sobie z tym poradzić a w dodatku wieje tylko zimnym powietrzem (zaznaczam ze termostat jest dobry, temperature silnik trzyma 90 stopni) . czy możesz podpowiedzieć jesli sobie już z tym poradziłeś gdzie tkwi przyczyna i jak się do tego zabrać? Z góry dziekuje za odpowiedź!

Możesz podjechać do serwisu i poprosić o kalibrację nawiewu. Podepną auto pod kompa i wpiszą właściwe ustawienia łopatek (komputer odchyla każdą z łopatek / mieszadełek maksymalnie w jedną i w drugą stronę i zapamiętuje je jako właściwe). Koszt - 130 pln.

Jeśli to nie pomoże, to czeka Cię rozbieranie konsoli środkowej a to jest czasochłonne. Możesz spróbować przesmarować mieszadełka, ale jeśli to nie pomoże, to czeka Cię wymiana silniczka wraz z mieszadełkiem, a to jest już droga impreza.

Powodzenia.
Lancia Lybra 2,4 JTD INTENSA 150KM
510-027-554

Marlon
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 24
Rejestracja: 24 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: SOSNOWIEC

nawiew lybra

Post autor: Marlon » 28 wrz 2008, 11:20

Dzięki za fachową podpowiedź. We wtorek podjade najpierw do serwisu, zobaczymy czy pomoże. Pozdrawiam!
LANCIA LYBRA SW 2.4 jtd 00r.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”