Lybra - kontrolka airbag'u

Awatar użytkownika
redy19
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 454
Rejestracja: 18 sty 2008, 0:00
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Re: Lybra - kontrolka airbag'u

Post autor: redy19 » 11 lis 2015, 14:33

Może ktoś poinstruować jak rozebrać słupek B ?

Awatar użytkownika
redy19
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 454
Rejestracja: 18 sty 2008, 0:00
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Re: Lybra - kontrolka airbag'u

Post autor: redy19 » 25 lis 2015, 7:22

Nikt nie miał przyjemności rozbierania słupka B aby mnie poinstruować żebym czegoś nie połamał ?

pääkäyttäjä

Re: Lybra - kontrolka airbag'u

Post autor: pääkäyttäjä » 25 lis 2015, 19:51

Kurde, nie pamiętam jak to było ale większej filozofii nie ma - byle nie na mrozie bo plastiki Ci się połamią.

Awatar użytkownika
redy19
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 454
Rejestracja: 18 sty 2008, 0:00
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Re: Lybra - kontrolka airbag'u

Post autor: redy19 » 26 lis 2015, 16:32

I wszystko wiem :P

pääkäyttäjä

Re: Lybra - kontrolka airbag'u

Post autor: pääkäyttäjä » 26 lis 2015, 18:43

Grzebię w zdęciach ale nic jeszcze nie znalazłem. Żeby dobrać się do słupka B, trzeba zdjąć czarne poszycie i dopiero potem to jaśniejsze (choc nie kojarzę, bym je w ogóle ruszał). Czarne poszycie przy podłodze przednich drzwi c h y b a jest na wcisk i po odchyleniu uszczelki, można je po prostu wyszarpnąć. Bez zdjęcia poszycia przy drzwiach nie dobierzesz się do słupka B bo jego plastik wchodzi pod ten przy drzwiach. Demontaż drugiej listwy przy podłodze - trzeba było podnieść tylną kanapę, odkręcić chyba ze dwie śruby i odczepić poszycie. Ja chyba zrobiłem tak, ze dobrałem się do tej tylnej a potem wyciągnąłem plastik na słupku B bo złączka albo jest położona właśnie przy drzwiach tylnych albo w dolnej części słupka B (złaczka powinna być przymocowana do konstrukcji, o ile pamiętam ale pewien nie jestem).

Tam nie ma żadnej filozofii, na litość Wielkiego Diesla i Wolnossącej Benzyny ;) Uprzedzam, że żółty plastik złączki po takim czasie może być kruchy i lepiej wtedy zlutować przewód na stałe.

Więcej nie pamiętam i mogę się troche mylić. W związku z tym, że Lancia była dla mnie traumatycznym przezyciem, starałem się ją zupełnie wymazać z pamięci : gafa :

Awatar użytkownika
redy19
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 454
Rejestracja: 18 sty 2008, 0:00
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Re: Lybra - kontrolka airbag'u

Post autor: redy19 » 12 mar 2016, 11:57

pääkäyttäjä pisze:Nie jestem pewien na sto procent co do kurtyny ale w słupek "B" nie zaszkodzi zajrzeć (na bank siedzi tam jedna złączka).
Niestety, nie mogę się dogadać z DTE do Lybry więc... jedyne, co się udało mi wydębić z DTE, to to...

Obrazek

Co to jest za program ?

Awatar użytkownika
redy19
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 454
Rejestracja: 18 sty 2008, 0:00
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Re: Lybra - kontrolka airbag'u

Post autor: redy19 » 12 mar 2016, 12:49

Po rozebraniu słupka B od strony pasażera znalazłem tylko czujnik uderzeniowy natomiast po przewodach od kurtyny nie ma śladu

Awatar użytkownika
meqqex
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2393
Rejestracja: 05 wrz 2012, 18:15
Skype: pr2em0
Imię: Przemek
Lokalizacja: Chojna - ZGR
Kontakt:

Re: Lybra - kontrolka airbag'u

Post autor: meqqex » 12 mar 2016, 12:59

redy19 pisze:Po rozebraniu słupka B od strony pasażera znalazłem tylko czujnik uderzeniowy natomiast po przewodach od kurtyny nie ma śladu
Przewody od kurtyny będą prawdopodobnie w przednim słupku nie B (środkowym)
[Lancia_Lybra_SW_LX_1.9_JTD_85kW_2004R]
6cio biegowy manual
BREMBO Brakes System
Novitec 18 inch wheels
ECU soft update STAGE 1 150 KM / 340 Nm by Ramzes_II

Awatar użytkownika
redy19
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 454
Rejestracja: 18 sty 2008, 0:00
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Re: Lybra - kontrolka airbag'u

Post autor: redy19 » 12 mar 2016, 13:52

Już wiem gdzie są po przekopaniu połowy auta przewody razem z kostkami znalazłem wiecie gdzie ?? ... w bagażniku totalnie łatwo dostępne bez rozbierania niczego.

Po krótkiej ingerencji w kostkę (przy odłączonym akumulatorze) kontrolka po 5 latach wkońcu znikła (zobaczymy na jak długo) oczywiście musiałem jeszcze błąd wykasować kompem ale zastanawia mnie dlaczego komputer podaje ze pasażer jest nieobecny nawet jak jest pasażer na fotelu?

pääkäyttäjä

Post autor: pääkäyttäjä » 12 mar 2016, 17:23

Pfhahahahah, co Lybra to inaczej ;-)

Wysłane z Xperia Z3

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”