Lybra-pikanie w czasie jazdy...

Jarek1154
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 13
Rejestracja: 03 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Szczecin

Lybra-pikanie w czasie jazdy...

Post autor: Jarek1154 » 26 lis 2007, 21:04

Witam!
Mam pewne zapytanie dotyczace tego pikania przy zapalaniu auta...Nie wiem o co w tym chodzi,bo raz jak odpalam to robi pip pip pip pip a czasami nie.Nawet czasami podczas jazdy tez pika trzy razy.Nie wiem czy sygnalizuje to jakas awarie czy moze ostrzega przed czyms....Nie wiem,nie mam pojecia.
Czy ktos bylby tak uprzejmy i oswiecil mnie o co chodzi z tym pikaniem?
Dzieki bardzo!
Pozdrawiam!

trigojunior
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1025
Rejestracja: 29 gru 2006, 0:00
Lokalizacja: Ciechanów woj. mazowieckie

Lybra-pikanie w czasie jazdy...

Post autor: trigojunior » 26 lis 2007, 21:08

temperatura poniżej 3 stopni
Była:
Lancia Delta II 1,6 16V
Lancia Lybra Intensa 2,4JTD
Jaguar X-Type 2,0D
Jest:
BMW E90 318i

Marlon
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 24
Rejestracja: 24 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: SOSNOWIEC

Lybra-pikanie w czasie jazdy...

Post autor: Marlon » 26 lis 2007, 21:10

Witam! Kolego jak temperatura spada to już przy 3 stopniach właśnie pikaniem Ci sygnalizuje że może być ślisko i żebys miał się na baczności! Pozdrawiam! Szerokości i przyczepności!
LANCIA LYBRA SW 2.4 jtd 00r.

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Re: Lybra-pikanie w czasie jazdy...

Post autor: Sebastian » 27 lis 2007, 13:46

"Jarek1154" pisze:Witam!
Nie wiem o co w tym chodzi,bo raz jak odpalam to robi pip pip pip pip a czasami nie.Nawet czasami podczas jazdy tez pika trzy razy.Nie wiem czy sygnalizuje to jakas awarie czy moze ostrzega przed czyms....Nie wiem,nie mam pojecia.

Tak jak Ci napisali koledzy - to sygnalizacji temperatury zewnętrznej (od 3 stopni C). W czasie jazdy też dostaniesz sygnał dźwiękowy, jeżeli temperatura podniesie się (bodajże powyżej 7 stopni) a następnie opadnie do wspomnianych 3 stopni C.
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

kartonik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 611
Rejestracja: 08 mar 2005, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lybra-pikanie w czasie jazdy...

Post autor: kartonik » 27 lis 2007, 15:45

"Sebastian" pisze:W czasie jazdy też dostaniesz sygnał dźwiękowy, jeżeli temperatura podniesie się (bodajże powyżej 7 stopni) a następnie opadnie do wspomnianych 3 stopni C.
Jezeli podniesie sie tylko o 1 stopien powyzej 3...

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra-pikanie w czasie jazdy...

Post autor: Nat » 27 lis 2007, 16:11

Dokładnie- przy przekraczaniu 3 stopni w dowolna stronę - odzywa się sygnał. Szczęśliwie jest to jedyny przypadek, kiedy auto szczeka na kierowcę. Ostatnio jechałem jakąs kią opirus czy innym cudem koreańskiej technologii i to cholerstwo potrafiło znaleźć sobie sto powodów, by pyskować. Światła, kluczyk w stacyjce przy otwartych drzwiach, niezapięty pas, temperatura... sam nie wiem co jeszcze...
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Re: Lybra-pikanie w czasie jazdy...

Post autor: Sebastian » 27 lis 2007, 18:09

"kartonik" pisze:
"Sebastian" pisze:W czasie jazdy też dostaniesz sygnał dźwiękowy, jeżeli temperatura podniesie się (bodajże powyżej 7 stopni) a następnie opadnie do wspomnianych 3 stopni C.
Jezeli podniesie sie tylko o 1 stopien powyzej 3...

Cytat za książką obsługi:
"System klimatyzacji wyposażony jest w alarm akustyczny, który emituje trzy sygnały dźwiękowe,gdy temperatura zewnętrzna jest mniejsza lub równa 3 st.C, informując kierowcę o możliwości wystąpienia oblodzenia drogi.

Alarm akustyczny wykonuje tylko jeden cykl sygnalizacji za wyjątkiem przypadku, gdy temperatura zewnętrzna wzrośnie powyżej 7 st. C uaktywniając ponownie po około 15 minutach stan czuwania. W przypadku, gdy temperatura zewnętrzna osiągnie lub spadnie poniżej 3 st.C, cykl alarmu akustycznego powtórzy się.


Jakby to działało inaczej to byś w aucie nie wytrzymał...
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Lybra-pikanie w czasie jazdy...

Post autor: Sebastian » 27 lis 2007, 18:12

"Nat" pisze:Dokładnie- przy przekraczaniu 3 stopni w dowolna stronę - odzywa się sygnał.

Jakby tak było, to przecież szału można byłoby dostać. Wtedy to na pewno poszukałbym rozwiązania tego problemu - teraz jak na razie aż tak bardoz mi to nie przeszkadza.
:)
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”