Lybra - jaki wymienic podswietlenie deski i przycisków

Awatar użytkownika
T-R-O-L-E-X
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 93
Rejestracja: 28 lip 2007, 0:00
Imię: Szymon
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Lybra - jaki wymienic podswietlenie deski i przycisków

Post autor: T-R-O-L-E-X » 29 lip 2007, 0:18

czy ktos wie jak wymienic zaroweczki / diody w liczniku - mam pare przepalonych i licznik swieci w kratke lancia lybra 2,4 JTD

po drugie przy sterowaniu szyb z drzwi kierowcy podswietlaja sie tylko przyciski do szyb tylnych, przyciski do przednich sa nie podswietlone - czy ktos wie jak to naprawic i podsiwtlic je na nowo i jak to zrobic - prosze o pomoc uzytkownikow forum !
T-R-O-L-E-X

LANCIA THESIS 100th 2,4 JTD 185KM 2007
FORD FOCUS III 1,6 TDCI 90KM 2011
PEUGEOT 307 SW 1,6 HDI 90KM 2007
PEUGEOT BOXER 3,0 HDI 160KM 2008
FIAT DUCATO 2,3 JTD 120KM 2007
http://www.lancia_thesis.republika.pl

Awatar użytkownika
Simon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 656
Rejestracja: 23 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: lybra diody predkosciomierza oraz podswietlanie przycisk

Post autor: Simon » 05 sie 2007, 22:17

"T-R-O-L-E-X" pisze:czy ktos wie jak wymienic zaroweczki / diody w liczniku - mam pare przepalonych i licznik swieci w kratke lancia lybra 2,4 JTD

po drugie przy sterowaniu szyb z drzwi kierowcy podswietlaja sie tylko przyciski do szyb tylnych, przyciski do przednich sa nie podswietlone - czy ktos wie jak to naprawic i podsiwtlic je na nowo i jak to zrobic - prosze o pomoc uzytkownikow forum !
Miałem to samo w bravo. To prawdopodobnie problem zimnych lutów. Musisz jakiś wydrzeć przyciski z drzwi i dobrać się do samej diody i objechać ją lutownicą dookoła. Nawet dodać troszkę cyny między ścieżką a diodą. Powinno pomóc.

Co do żaróweczek to jak znam włochów to pewnie są całoszkalne, wciskowe 1,2W ( ale moge się mylić, nie mam Lybry :) ). Trzeba tylko wiedzieć gdzie są ukryte śruby trzymające zegary. Sprawdź w obudowie nad zegarami i za kierownicą ( opuść ją na maksa ). Jeśli sam nie znajdziesz i żaden szpec na forum Ci nie podpowie to poszukaj na allegro kogoś kto ma takie zegary do sprzedania i zapytaj. Radze znaleźć na to jakiś patent bo ASO bierze za wymianę jakieś 50-60 zł ( żaróweczka kosztuje z 0,50 gr ).
Lancia Lybra 1.9 JTD LX Berlina
Paganini Black
Kilka fotek

celek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 275
Rejestracja: 28 kwie 2007, 0:00
Lokalizacja: Czestochowa

lybra diody predkosciomierza oraz podswietlanie przyciskow

Post autor: celek » 05 sie 2007, 23:05

o podswietlania zegarów sa tam gdzie masz przyciemieanie lub podjasnianie jasnosci wyswietlacza po prawej i jak po lewej stronie masz tam chyba zaslepke ja mam. A o podnoszenia szyb masz tylko dwie sróbki w tej jakby kiesące razem z przyciskam od szybek.pozdro

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”