Lybra - wykładzina podłogi

Awatar użytkownika
larry123
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 939
Rejestracja: 01 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa-Bródno-Białołęka
Kontakt:

...

Post autor: larry123 » 20 sie 2007, 20:53

u mnie problem rozwiązany gazownicy przebijając sie do komory pasażerskiej z kablami nie założyli żadnych fartuchów ochronnych :)
za darmowy wodospad dziękuje moim gazownikom.

Awatar użytkownika
getling
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 11
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Lybra - wykładzina podłogi

Post autor: getling » 21 sie 2007, 18:28

Ja w swojej Lybrze mam dokładnie ten sam problem, z tym że mokro mam tylko po stronie pasażera.
Okazało się, że cała ta woda kapie a raczej leje się z parownika klimy (gdy klima jest wyłączona na dywaniku jest suchutko). Jak narazie jedyne czego jestem pewien to to, że mam zatkany odpływ odprowadzający na zewnątrz auta skraplająca się wodę z parownika.

W tym tygodniu jadę do mechanika i będziemy próbować jakoś dostać się do tego odpływu i go udrożnić.
Lancia Lybra 1.9 JTD LX

Awatar użytkownika
fragless
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 280
Rejestracja: 11 kwie 2007, 0:00
Lokalizacja: OLSZTYN

Lybra - wykładzina podłogi

Post autor: fragless » 22 sie 2007, 14:53

"getling" pisze:Ja w swojej Lybrze mam dokładnie ten sam problem, z tym że mokro mam tylko po stronie pasażera.
Okazało się, że cała ta woda kapie a raczej leje się z parownika klimy (gdy klima jest wyłączona na dywaniku jest suchutko). Jak narazie jedyne czego jestem pewien to to, że mam zatkany odpływ odprowadzający na zewnątrz auta skraplająca się wodę z parownika.

W tym tygodniu jadę do mechanika i będziemy próbować jakoś dostać się do tego odpływu i go udrożnić.
A już myślałem że w tej bitwie jest osamotniony.
Jeśli ktoś może podpowiedzieć, którędy ten odpływ przebiega, lub powinien przebiegac, to będe wdzięczny, mam w pracy kanał to mogę pogrzebac, ale wolałbym nie robieć tego bez żadnej wiedzy.
LYBRA 1,9jtd LX OLSZTYN

Awatar użytkownika
getling
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 11
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Lybra - wykładzina podłogi

Post autor: getling » 22 sie 2007, 21:11

Odpływ wychodzi przez ściankę grodziową między kabiną a silnikiem. Jest blisko środka auta, patrząc od przodu trochę po prawej stronie. Jak wjedziesz na kanał to powinieneś go zobaczyć chociaż nie powiem że łatwo się do niego dostać.

Ja dziś dowiedziałem się że ten odpływ mam zatkany i stąd kałuże w aucie :evil:

Teraz pozostało mi próbować dostać się do niego od strony kabiny i ewentualnie jakoś go udrożnić. Mam nadzieję że obejdzie się przy tym bez rozmontowania połowy auta.
Lancia Lybra 1.9 JTD LX

Awatar użytkownika
fragless
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 280
Rejestracja: 11 kwie 2007, 0:00
Lokalizacja: OLSZTYN

Lybra - wykładzina podłogi

Post autor: fragless » 19 paź 2007, 13:22

"getling" pisze:Odpływ wychodzi przez ściankę grodziową między kabiną a silnikiem. Jest blisko środka auta, patrząc od przodu trochę po prawej stronie. Jak wjedziesz na kanał to powinieneś go zobaczyć chociaż nie powiem że łatwo się do niego dostać.

Ja dziś dowiedziałem się że ten odpływ mam zatkany i stąd kałuże w aucie :evil:

Teraz pozostało mi próbować dostać się do niego od strony kabiny i ewentualnie jakoś go udrożnić. Mam nadzieję że obejdzie się przy tym bez rozmontowania połowy auta.
U mnie okazało się że problemem jest to samo. Zatkany odpływ. Zostawiłem samochód u mechanika, a on musiał rozebrać całą maskę, zeby dobrać się do tego odpływu i wyciągnąć takiego gluta z zaschniętego kleju, nie wiem jak sie on tam dostał, ale był i trzebabyło się go pozbyć. W związku z tym że do końca nie byliśmy pewni czy to tylko to, a właściwie to dopiero po rozebraniu się okazało że to zapchany odpływ, mechanik rozebrał tak już pisałem całą deskę, rozmontował klimę (póżniej musiał ją nabić). Ostatecznie wszystko jest już super gdyby nie fakt że z wymianą świec, za robociznę skasował mnie na tysiąca. Ale Auto jest suche, nie wali wilgocią z rana. Opłacało się.
LYBRA 1,9jtd LX OLSZTYN

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”