Lybra - wycieraczki i lusterka działanie

Awatar użytkownika
NajMlodszyM
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 408
Rejestracja: 18 paź 2006, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Poręba Wielka/Gdańsk

Lybra - kilka pytań

Post autor: NajMlodszyM » 20 mar 2007, 21:25

"Nat" pisze:Ja jestem pełen respektu, że taki najmłodszy, a taki dobry gust ma! : ok2 :

A co do golenia to faktycznie dość śmieszna operacja.
No i ja tylko w trosce o Twoją piękną alcantarę. Spod żyletki mogłaby wyjść nieco pokiereszowana... :lol:
Skoro tylko nieco, to można zaryzykować... :D joke
Obrazek

Awatar użytkownika
NajMlodszyM
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 408
Rejestracja: 18 paź 2006, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Poręba Wielka/Gdańsk

Lybra - kilka pytań

Post autor: NajMlodszyM » 20 mar 2007, 21:28

A propo mojej Lybry... dzisiaj jak chciałem sobie wziąść śrubokręt z bagażnika, tam gdzie koło zapasowe, zauważyłem, że na pięknej niedośc że 16' (widać że ani kilometra nie przejechała) alufeldze z Lybry LS jest oponka 205... 8O (założone ma teraz 195) co oznacza że moją lybre chyba nieźle poprzedni właściciel wyposażył...ale to wyjdzie w "praniu" . :)
Obrazek

Awatar użytkownika
letnik22
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 332
Rejestracja: 11 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Olsztynek

Lybra - kilka pytań

Post autor: letnik22 » 20 mar 2007, 21:36

"NajMlodszyM" pisze: Jak mam to rozumieć ? tzn. jak mam skasować ten błąd, bo fotele były odłączane...to ma być reset kompa w samochodzie, czy trzeba podłączyć do kompa i usunąć ten błąd...??

Z góry dzięki, pozdrawiam :)
1. zobacz czy masz połaczone kable pod fotelami
2. jeżeli są to rozepnij je, przeczyść styki i zepnij jeszcze raz
3. może zgaśnie kontrolka, jak nie to odepnij aku
... jak to nie pomoże to jedź na kasowanie błędów

Awatar użytkownika
NajMlodszyM
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 408
Rejestracja: 18 paź 2006, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Poręba Wielka/Gdańsk

Lybra - kilka pytań

Post autor: NajMlodszyM » 20 mar 2007, 21:39

A właśnie...może ktoś mi odpowie na takie pytanie:

Pod fotelami wszystkie kable są podpięte ok, ale zostaje jeden kabel, bez wejścia...kabel oczywiście wychodzi z podłogi... po chwili namysłu gdzie to wejdzie ( nie ma żadnego wejścia na to) stwierdziłem że to zapewne od ele. foteli :D ale to tylko takie moje spekulacje ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
NajMlodszyM
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 408
Rejestracja: 18 paź 2006, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Poręba Wielka/Gdańsk

Lybra - kilka pytań

Post autor: NajMlodszyM » 26 mar 2007, 21:21

Z czasem użytkowania Lyberki nadszedł czas na zadanie kolejnych pytań...mam nadzieję że nie zostaną one bez odpowiedzi ;)

A więc tak...

1.Bardzo często, a praktycznie rzecz biorąc zawsze, kiedy po przekręceniu kluczyka i zgaśnięciu wszystkich kontrolek nie mogę uruchomić silnika... :/
Tzn. kluczyk jest blokowany, i nie da się przekręcić w "opcję rozruchu". W tedy szybko przekręcam kluczyk wstecz, szybko "do przodu w pozycję rozruchu" i w tedy pali... oczywiście w tedy nie mogę czekać aż zgaśnie jakaś kontrolka.

2. Wszystkie podświetlenia klamki kiedy silnik jest wyłączony działają za wyjątkiem pasażera prawego przodu :D dopiero po rozruchu działają wszystkie...czym to może być spowodowane ?

3. Podczas jazdy, nie da sie włączyć z tyłu lampek pasażerów, jak otwieram drzwi, działają normalnie...jak silnik chodzi - nie da się :(

Jak narazie, było by na tyle ;)

Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra - kilka pytań

Post autor: Nat » 26 mar 2007, 22:28

ad 1. Może masz blokade kierownicy? Spróbuj, kiedy kluczyk sie "zacina" poruszyc kierownicą (bedzie ciężko chodzić), jak odpowiednio ruszysz, dalej pójdzie łatwo.
Blokada antyzłodziejska.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
NajMlodszyM
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 408
Rejestracja: 18 paź 2006, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Poręba Wielka/Gdańsk

Lybra - kilka pytań

Post autor: NajMlodszyM » 27 mar 2007, 14:26

hmm blokade kierownicy mam...ale w tedy to w ogóle nie da się przekręcić kluczyka, a tutaj wszystko ładnie się kręci do momentu, kiedy zaświecaja się wszystkie kontrolki, włącza się radio... i dale nie da się przekręcić
Obrazek

Awatar użytkownika
Petrus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 264
Rejestracja: 23 gru 2006, 0:00
Lokalizacja: Lubin i ok.

Lybra - kilka pytań

Post autor: Petrus » 27 mar 2007, 15:01

"NajMlodszyM" pisze:1.Bardzo często, a praktycznie rzecz biorąc zawsze, kiedy po przekręceniu kluczyka i zgaśnięciu wszystkich kontrolek nie mogę uruchomić silnika... :/
Tzn. kluczyk jest blokowany, i nie da się przekręcić w "opcję rozruchu". W tedy szybko przekręcam kluczyk wstecz, szybko "do przodu w pozycję rozruchu" i w tedy pali... oczywiście w tedy nie mogę czekać aż zgaśnie jakaś kontrolka.
To chyba normalne. Kluczykiem przekręcasz jakby w dwa położenia, gdy uruchamiasz silnik. Cofnięcie o jedno powoduje, że potem nie można uruchomić go ponownie. Trzeba jakby do końca cofnąć.
Moja poprzednia LYBRA DEL SOLE.
Nie śmieję się z tych, którzy jeżdżą VW.
Śmieję się z tych, którzy się tym szczycą.

Anonymous

Lybra - kilka pytań

Post autor: Anonymous » 28 mar 2007, 1:10

ja mam pytanko bo też nowy w Lanci jestem - przy włączeniu wycieraczek na program 1 w połowie sięzacinają a wszystkie inne programy chodzą OK, co zrobić??

Awatar użytkownika
Petrus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 264
Rejestracja: 23 gru 2006, 0:00
Lokalizacja: Lubin i ok.

Lybra - kilka pytań

Post autor: Petrus » 28 mar 2007, 8:21

"mardi" pisze:ja mam pytanko bo też nowy w Lanci jestem - przy włączeniu wycieraczek na program 1 w połowie sięzacinają a wszystkie inne programy chodzą OK, co zrobić??
Jest taki wątek dotyczący tej usterki. Też to miałem i recepta pomogła. Funkcja "szukaj" pomoże.
Moja poprzednia LYBRA DEL SOLE.
Nie śmieję się z tych, którzy jeżdżą VW.
Śmieję się z tych, którzy się tym szczycą.

Awatar użytkownika
NajMlodszyM
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 408
Rejestracja: 18 paź 2006, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Poręba Wielka/Gdańsk

Lybra - kilka pytań

Post autor: NajMlodszyM » 28 mar 2007, 13:42

"Petrus" pisze:
"mardi" pisze:ja mam pytanko bo też nowy w Lanci jestem - przy włączeniu wycieraczek na program 1 w połowie sięzacinają a wszystkie inne programy chodzą OK, co zrobić??
Jest taki wątek dotyczący tej usterki. Też to miałem i recepta pomogła. Funkcja "szukaj" pomoże.
hmm... u mnie na automatycznej wycieraczce stało się tak dwa razy...:D kolego Petrus, jak byś mógł mi to znaleźć - byłbym wdzięczny ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Petrus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 264
Rejestracja: 23 gru 2006, 0:00
Lokalizacja: Lubin i ok.

Lybra - kilka pytań

Post autor: Petrus » 28 mar 2007, 16:12

Moja poprzednia LYBRA DEL SOLE.
Nie śmieję się z tych, którzy jeżdżą VW.
Śmieję się z tych, którzy się tym szczycą.

Awatar użytkownika
NajMlodszyM
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 408
Rejestracja: 18 paź 2006, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Poręba Wielka/Gdańsk

Lybra - kilka pytań

Post autor: NajMlodszyM » 28 mar 2007, 21:11

"Petrus" pisze:Klik.
Wielkie dzięki :) Jak będzie padał deszcz, sprawdzę to :)

I właśnie...pojawiło się nowe pytanie :D

Kiedy moją lyberką rusza właściwie na całym gazie, ostro widać lekkie miganie kontrolki hamulca ręcznego...cóż to może być ??
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”