Lybra - parowanie szyb

Awatar użytkownika
trigo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 472
Rejestracja: 07 wrz 2006, 0:00

Lybra - parowanie szyb

Post autor: trigo » 06 lis 2007, 21:47

to zależy jaki kto ma chuch rano :D
pozdrawiam Marek vel Trigo .. chwilowo bez Lybry ale za to Sprinter - kontener na 8 palet a jakby ktoś chciał teściową wyekspediować -służę pomocą

masz czas ? zajrzyj:https://www.facebook.com/Quadratura-339116226208598

pawelb

Lybra - parowanie szyb

Post autor: pawelb » 06 lis 2007, 21:52

mam jestem

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra - parowanie szyb

Post autor: Nat » 06 lis 2007, 21:53

Przecież etanol powinien działać raczej antyroszeniowo : coto : ;)
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
trigo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 472
Rejestracja: 07 wrz 2006, 0:00

Lybra - parowanie szyb

Post autor: trigo » 06 lis 2007, 22:01

Nat : Przecież etanol powinien działać raczej antyroszeniowo : coto :

ale pewnie jak wydychasz go z płuc to osuszasz płuca i przenosisz parę wodna do wnętrza samochodu a ta nie ma gdzie się podziać i osiada na szybach - proste ? :wink:
Ostatnio zmieniony 06 lis 2007, 22:11 przez trigo, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam Marek vel Trigo .. chwilowo bez Lybry ale za to Sprinter - kontener na 8 palet a jakby ktoś chciał teściową wyekspediować -służę pomocą

masz czas ? zajrzyj:https://www.facebook.com/Quadratura-339116226208598

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra - parowanie szyb

Post autor: Nat » 06 lis 2007, 22:04

"trigo" pisze:ale pewnie jak wydychasz go z płuc to osuszasz płuca i przenosisz parę wodna do wnętrza samochodu a ta nie ma gdzie się podziać i osiada na szybach - proste ?
To by tak jakoś chodziło, ale po wodzie mineralnej!
A łyżka na to.... niemożliwe!
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

pawelb

Lybra - parowanie szyb

Post autor: pawelb » 06 lis 2007, 22:12

no to juz nie wiem co mam jezdzic cala zime z wlaczona klima zeby nie parowalo???

Awatar użytkownika
trigo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 472
Rejestracja: 07 wrz 2006, 0:00

Lybra - parowanie szyb

Post autor: trigo » 06 lis 2007, 22:14

"pawelb" pisze:no to juz nie wiem co mam jezdzic cala zime z wlaczona klima zeby nie parowalo???
włączona klima na AUTO i flaszka spirtu żeby nie parowały szyby :wink:

tylko chuchaj w chlebek a później ogórka :lol:
pozdrawiam Marek vel Trigo .. chwilowo bez Lybry ale za to Sprinter - kontener na 8 palet a jakby ktoś chciał teściową wyekspediować -służę pomocą

masz czas ? zajrzyj:https://www.facebook.com/Quadratura-339116226208598

Awatar użytkownika
Łukasz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 446
Rejestracja: 30 gru 2004, 0:00
Lokalizacja: Dąbrowa

Lybra - parowanie szyb

Post autor: Łukasz » 07 lis 2007, 17:42

"trigo" pisze:
"pawelb" pisze:no to juz nie wiem co mam jezdzic cala zime z wlaczona klima zeby nie parowalo???
włączona klima na AUTO i flaszka spirtu żeby nie parowały szyby :wink:

tylko chuchaj w chlebek a później ogórka :lol:
Trigo u mnie to nie przeszlo. kompreor klimy przestaje ladowac kiedy zapika ci komputer ze na zewnatrz jest +3stopnie. W tedy cala wilgoc z ukladu ogrzewania osiada na szybach i lipa jest straszna.
Lancia Lybra SW 1.8 16VLX+ Navi
Mercedes C-klase 200 kompresor
Peuegot 307 SW HDI 110ps

Awatar użytkownika
sebabix
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 20
Rejestracja: 15 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Łomianki

Lybra - parowanie szyb

Post autor: sebabix » 12 lis 2007, 10:34

witam, mi już ręce opadają z tym parowaniem, gdy jadę lybra w deszczowy dzień czuje sie jakbym mleko woził luzem ,termostat wymieniłem, filtr kabiny wymieniłem, w środku żadnego zapachu glikolu ,płynu nie ubywa czyli układ szczelny ,podłoga w aucie sucha,wymuszanie obiegu powietrza z zewnątrz działa (bursztynowa dioda sie świeci) przetestowałem chyba już wszystkie ustawienia klimy i lipa przednia szyba odparowana i boczne w miejscach nadmuchu reszta mleko ,parowanie powstaje tylko gdy auto się nagrzeje,jak zimny to jest ok ,nie mam już pomysłu na ta przypadłość ,jadę na shella po jakiś środek przeciw parowaniu szyb :].... jeszcze zmienię dywaniki na welurowe ,mam gumowane, może to one powodują ze wilgoć nie ma jak odparować z podłogi
Ostatnio zmieniony 12 lis 2007, 13:07 przez sebabix, łącznie zmieniany 1 raz.
Lancia Lybra 2,4 jtd sprzedana :( !!!! Obecnie A6 C5 Avant Quattro 2.5 TDI 221KM po chipe
Skoda Fabia 1,4 tdi

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3240
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Lybra - parowanie szyb

Post autor: Marcin_D » 12 lis 2007, 12:21

Nie musisz jechać na Shella - wystarczy kupić Clin z antyfogiem -działa.

Nie wolno dopuścić do wody w samochodzie - śnie otrzepywać, trzepać wycieraczki w zimie (latem też).
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

Awatar użytkownika
Łukasz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 446
Rejestracja: 30 gru 2004, 0:00
Lokalizacja: Dąbrowa

Lybra - parowanie szyb

Post autor: Łukasz » 12 lis 2007, 20:32

"sebabix" pisze:witam, mi już ręce opadają z tym parowaniem, gdy jadę lybra w deszczowy dzień czuje sie jakbym mleko woził luzem ,termostat wymieniłem, filtr kabiny wymieniłem, w środku żadnego zapachu glikolu ,płynu nie ubywa czyli układ szczelny ,podłoga w aucie sucha,wymuszanie obiegu powietrza z zewnątrz działa (bursztynowa dioda sie świeci) przetestowałem chyba już wszystkie ustawienia klimy i lipa przednia szyba odparowana i boczne w miejscach nadmuchu reszta mleko ,parowanie powstaje tylko gdy auto się nagrzeje,jak zimny to jest ok ,nie mam już pomysłu na ta przypadłość ,jadę na shella po jakiś środek przeciw parowaniu szyb :].... jeszcze zmienię dywaniki na welurowe ,mam gumowane, może to one powodują ze wilgoć nie ma jak odparować z podłogi
Wyjmij filtr przeciw pylkowy i zobacz czy masz na bursztynowej diodzie zamknieta kopulke czy otwarta. Na zielonej powinna byc zamknieta na bursztynowej otwarta. Ten mechanizm lubi sie spierdzielic i nie otwiera obiegu "otwartego"
Lancia Lybra SW 1.8 16VLX+ Navi
Mercedes C-klase 200 kompresor
Peuegot 307 SW HDI 110ps

Awatar użytkownika
sebabix
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 20
Rejestracja: 15 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Łomianki

Lybra - parowanie szyb

Post autor: sebabix » 12 lis 2007, 20:37

"Łukasz" pisze:
"sebabix" pisze:witam, mi już ręce opadają z tym parowaniem, gdy jadę lybra w deszczowy dzień czuje sie jakbym mleko woził luzem ,termostat wymieniłem, filtr kabiny wymieniłem, w środku żadnego zapachu glikolu ,płynu nie ubywa czyli układ szczelny ,podłoga w aucie sucha,wymuszanie obiegu powietrza z zewnątrz działa (bursztynowa dioda sie świeci) przetestowałem chyba już wszystkie ustawienia klimy i lipa przednia szyba odparowana i boczne w miejscach nadmuchu reszta mleko ,parowanie powstaje tylko gdy auto się nagrzeje,jak zimny to jest ok ,nie mam już pomysłu na ta przypadłość ,jadę na shella po jakiś środek przeciw parowaniu szyb :].... jeszcze zmienię dywaniki na welurowe ,mam gumowane, może to one powodują ze wilgoć nie ma jak odparować z podłogi
Wyjmij filtr przeciw pylkowy i zobacz czy masz na bursztynowej diodzie zamknieta kopulke czy otwarta. Na zielonej powinna byc zamknieta na bursztynowej otwarta. Ten mechanizm lubi sie spierdzielic i nie otwiera obiegu "otwartego"
filtr wymieniony , mechanizm dziala :cry:
Lancia Lybra 2,4 jtd sprzedana :( !!!! Obecnie A6 C5 Avant Quattro 2.5 TDI 221KM po chipe
Skoda Fabia 1,4 tdi

Awatar użytkownika
Łukasz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 446
Rejestracja: 30 gru 2004, 0:00
Lokalizacja: Dąbrowa

Lybra - parowanie szyb

Post autor: Łukasz » 12 lis 2007, 20:53

heh czyli masz to samo co ja. Ja juz dalem se siana i uwazam, ze ten typ tak ma :D
Lancia Lybra SW 1.8 16VLX+ Navi
Mercedes C-klase 200 kompresor
Peuegot 307 SW HDI 110ps

Awatar użytkownika
sebabix
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 20
Rejestracja: 15 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Łomianki

Lybra - parowanie szyb

Post autor: sebabix » 12 lis 2007, 21:10

ja tez sie już poddałem :) gdy temp. jest wyższa to nie ma problemu klima osusza powietrze i z parowaniem nie ma kłopotu ale teraz jest to upierdliwe
,znalazłem jeszcze jedną możliwość usterki która powoduje parowanie ,odpływ powietrza z auta może być utrudniony bo gdy opuszczę szybę para znika , czyli przewietrzanie auta nie działa , kto wie gdzie w lybrze są kanały odprowadzające powietrze ?
Lancia Lybra 2,4 jtd sprzedana :( !!!! Obecnie A6 C5 Avant Quattro 2.5 TDI 221KM po chipe
Skoda Fabia 1,4 tdi

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”