Lybra - parowanie szyb

proper
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 51
Rejestracja: 06 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Pyrzyce

Lybra - parowanie szyb

Post autor: proper » 06 lut 2007, 18:48

Lybra:parują mi wszystkie szyby od środka, nawet podczas dłuższej jazdy nic nie pomaga tylko szyba czołowa przy nadmuchu na maxa odparowuje, co mam zrobić???
POZDRAWIAM PROPER

Pablo
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany
Posty: 1003
Rejestracja: 12 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Lybra - parowanie szyb

Post autor: Pablo » 06 lut 2007, 19:07

Włączyć klimę :wink:
Pozdrawiam Pablo

Awatar użytkownika
bassman
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1680
Rejestracja: 25 sty 2007, 0:00
Imię: Szymon
Lokalizacja: Łódź

Lybra - parowanie szyb

Post autor: bassman » 06 lut 2007, 19:57

Sprawdz czy prawidlowo dziala mechanizm obiegu zamknietego i obiegu otwartego, mogla sie klapka przyciac i nie otwiera doplywu swiezego powietrza.
Zobacz czy nie masz mokrych dywanikow lub jakis gabek czy szmat w srodku auta, bedzie to parowac i tak tez moze sie dziac.
Moga byc otwory przewietrzajace nadwozie pozatykane (zazwyczaj z tylu za zderzakiem sa umieszczane).
Mozesz miec jakies mokre liscie lub inne smieci w nawiewie i tez bedzie efekt parowania szyb.

Pozdrawiam.
Dla klubowiczów naprawię, wyreguluję samochód, instalację lpg.
Wykonam naprawy (spawanie) w stali, żeliwie, miedzi, aluminium, głównie TIGiem.


Żony:
Lancia Musa Platino 1,4 16V
Moje:
Lancia Dedra LX SW 1,6 mpi 95' - NA SPRZEDAŻ, z pokaźnym pakietem części.
Lancia Dedra LS SW 1,6 mpi 96 - dawca części, w pakiecie j.w.

: yesyes : Czerwony Gruz - Honker 91'
Pupowóz - Jeep Commander

Awatar użytkownika
Petrus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 264
Rejestracja: 23 gru 2006, 0:00
Lokalizacja: Lubin i ok.

Lybra - parowanie szyb

Post autor: Petrus » 06 lut 2007, 20:02

proper! Dobrze by było, gdybyś sie przedstawił i powitał w odpowiednim wątku. Napisz tez z jakiego jesteś miasta.

Wydaje mi się, że jest to przypadłość LYBRY. Też nie jestem do takiego parowania przyzwyczajony. Przeczytaj też ten wątek.
Moja poprzednia LYBRA DEL SOLE.
Nie śmieję się z tych, którzy jeżdżą VW.
Śmieję się z tych, którzy się tym szczycą.

Awatar użytkownika
mors
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 206
Rejestracja: 19 sty 2006, 0:00
Lokalizacja: Gliwice

Lybra - parowanie szyb

Post autor: mors » 06 lut 2007, 21:58

Po pierwsze wymień filtr przeciwpyłkowy.

Awatar użytkownika
sali90210
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 101
Rejestracja: 30 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Lybra - parowanie szyb

Post autor: sali90210 » 06 lut 2007, 22:02

Przypadłość Lybry swoją drogą. U mnie też parowały - może nie aż tak jak u Ciebie. Po przeglądzie i wymianie filtrów - w tym oczywiście kabinowego - nic nie paruje. :D A nawet jak to nic nadzwyczajnego jak w każdym samochodzie przy dżdżystej pogodzie :wink:
Mati
Lyberka 2.4 JTD
Fiat Ducato 2.5 D
Pozdrawiamy :)

Awatar użytkownika
larry123
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 939
Rejestracja: 01 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa-Bródno-Białołęka
Kontakt:

...

Post autor: larry123 » 06 lut 2007, 22:10

ważnym elementem jest osuszacz w klimie, powinien być wymieniany co 2 - 3 napełniania klimy

Awatar użytkownika
Kubek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1773
Rejestracja: 26 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Lybra - parowanie szyb

Post autor: Kubek » 06 lut 2007, 22:59

"Pablo" pisze:Włączyć klimę :wink:
ale podczas mrozow nawet jak bys chcial to Ci sie klima nie wlaczy :D
Juz bez Lancia ale dalej w Klubie :)

Pablo
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany
Posty: 1003
Rejestracja: 12 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Lybra - parowanie szyb

Post autor: Pablo » 06 lut 2007, 23:09

"Kubek" pisze:
"Pablo" pisze:Włączyć klimę :wink:
ale podczas mrozow nawet jak bys chcial to Ci sie klima nie wlaczy :D
Klimę mam włączoną non stop :lol: a co do mrozów to nie będę się wypowiadał :wink:
Pozdrawiam Pablo

Awatar użytkownika
Kubek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1773
Rejestracja: 26 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Lybra - parowanie szyb

Post autor: Kubek » 06 lut 2007, 23:41

To jak caly czas jezdzisz z klima wlaczona, to jaki to ma sens przy obecnych temperaturach ? Przeciez Ci tylko spalanie wieksza, a nie wierze ze prz -5 C, ci sie uda wlaczyc jaka kolwiek sprezarke, chyba ze akurat masz taka glupia :roll:, w kazdym razie nie powinienes jej wlaczac, chociaz w samochodowych i tak jest mniejze ryzyko bo sa dosc male instalcje, ale wlasnie przy mrozach najgrozniejszy jest start sprezarki przy zamarznietym oleju ( te oleje nie maja tak niskich temperatur w ktorych moga dzialac jak silnikowe ) a taki zamarzniety olej moze Ci wymieszac Freon do postaci "Szampanu" a to moze uszkodzic Ci sprezarke a nie widzialem i nie slyszalem jeszcze o samochodzi z klimatyzacja z podgrzewanym olejem ( w Domowych owszem )

A najlatwiej zobaczyc czy podczas mrozow zalacza sie sprezarka to po obrotach silnika.
Juz bez Lancia ale dalej w Klubie :)

Awatar użytkownika
Petrus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 264
Rejestracja: 23 gru 2006, 0:00
Lokalizacja: Lubin i ok.

Lybra - parowanie szyb

Post autor: Petrus » 07 lut 2007, 6:22

"Kubek" pisze:To jak caly czas jezdzisz z klima wlaczona, to jaki to ma sens przy obecnych temperaturach ? Przeciez Ci tylko spalanie wieksza, a nie wierze ze prz -5 C, ci sie uda wlaczyc jaka kolwiek sprezarke, chyba ze akurat masz taka glupia :roll:, w kazdym razie nie powinienes jej wlaczac, chociaz w samochodowych i tak jest mniejze ryzyko bo sa dosc male instalcje, ale wlasnie przy mrozach najgrozniejszy jest start sprezarki przy zamarznietym oleju ( te oleje nie maja tak niskich temperatur w ktorych moga dzialac jak silnikowe ) a taki zamarzniety olej moze Ci wymieszac Freon do postaci "Szampanu" a to moze uszkodzic Ci sprezarke a nie widzialem i nie slyszalem jeszcze o samochodzi z klimatyzacja z podgrzewanym olejem ( w Domowych owszem )

A najlatwiej zobaczyc czy podczas mrozow zalacza sie sprezarka to po obrotach silnika.
Nie miałem wcześniej klimy. Bardzo proszę o "łopatologiczne" wyjaśnienie mi w jakich warunkach powinienem mieć włączone lub wyłączone w klimie. Proszę konkretnymi przyciskami.
Moja poprzednia LYBRA DEL SOLE.
Nie śmieję się z tych, którzy jeżdżą VW.
Śmieję się z tych, którzy się tym szczycą.

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra - parowanie szyb

Post autor: Nat » 07 lut 2007, 7:15

Sprężarka klimy nie włącza się zdaje się, że poniżej +5 st C.
A co do problemu:
po pierwsze otwórz obieg powietrza:
tzn ten guziczek dot obiegu (chyba pierwszy z lewej w dolnym rzędzie) misi sie świecic na zółto. oznacza to, wymuszoone zasysanie powietrza z zewnątrz.
Przy okazji światełko zelone oznacza wymuszony obieg wewnętrzny ( ja jedziesz za jakimś smierdzielem- znakomita sprawa), a światełko wygaszone- "elektroniczny nos", czyli samochód sam rozpoznaje, czy coś śmierdzi i wtedy włącza obieg wewntzny, a poza tym trzyma na zewnętrznym. Jako się rzekło, na zimie polecane jest wymuszanie zasysania z zewnątrz (światełko żółte).
Dla Twojej informacji: żeby włączyć klimę musisz nacisnąć guzik "auto"
Masz też system odparowania szyb: po prawej stronie na górze: przycisnięćie przycisku powoduje chwilowe zwiększenie grzania ma max (jak silnik jest zminy to ten max i tak nie jest suchy) zwiększenie nadmuchu na przednią szybę na max i ogrzewanie tylnej szyby. Po chwili system wraca automatycznie do położenia sprzed wciśnięcia guziczka.
No i wymień ten filtr.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Anonymous

Lybra - parowanie szyb

Post autor: Anonymous » 07 lut 2007, 9:49

Panowie przeciez parujace szyby przy róznicy temperatur to we wszystki włochach odwieczna przypadłosć.. Czy to Lancia czy Alfa czy nawet Fiat szyb zawsze beda parowac.. raz w wiekszym a raz w mniejszym stopniu.. trzeba sie przyzwyczaic... Mój sposób na to to w czasie jazdy włanczam ogrzewanie na max na kierowce i osobe siedzaca z przodu i delikanie uchylam szyby od strony kierowcy i po drugiej stronie.. Przy wiekszej prędkosci 80km/g para znika w mgnieniu oka..
POZDRAWIAM

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Lybra - parowanie szyb

Post autor: tomek » 07 lut 2007, 9:59

"Pablo" pisze: Klimę mam włączoną non stop :lol:
Pablo po prostu masz wlaczony uklad klimatyzacji na auto - tak jak ja, ale ponizej 5 czy 6 st. nie zalacza sie sprezarka klimatyzacji.
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
Dizzy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 389
Rejestracja: 11 lut 2006, 0:00
Lokalizacja: Chorzów (woj. śląskie)

Lybra - parowanie szyb

Post autor: Dizzy » 07 lut 2007, 10:58

Ja w mojej Delcie nie mam klimy. Też parowały i wywaliłem filtr przeciwpyłkowy. Myslalem ze pomoże ale sie myliłem :?
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”