Oszust z Allegro - Grabina łódzkie

Ogłoszenia obejrzane i ostrzeżenia lub polecenia związane z obejrzanymi autami lub ogłoszeniami z internetu.
Dział zawiera informacje o nieuczciwych i uczciwych sprzedawcach!
Obowiązkowy "print screen" lub zdjęcia opisywanego samochodu!!!
adamM20
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 3301
Rejestracja: 28 lip 2012, 9:56

Re: Oszust z Allegro - Grabina łódzkie

Post autor: adamM20 » 09 lip 2015, 10:13

cysiek pisze:
SIWY155 pisze:Nie chcę nikogo bronić ale sprzedawca napisał, że wysyłka filtra gratis czego nie należy czytać jako : filtr gratis :-)
Druga sprawa to ten zapis jest troche bez sensu
... kompletnie bez sensu :!: .
Tak na marginesie, w niedzielę na Allegro kupiłem zawory do malucha, zamówienie złożyłem przez koszyk u jednego Sprzedajacego. Podczas zapłaty za zawory + koszty przesyłki okazało się, że koszty przesyłki zostały naliczone dwa razy. Chciałem napisać Sprzedającemu ażeby coś tam do malucha dołożył na kwotę około 15,00 PLN ale oczywiście, co mi sie bardzo często zdarza, zapomniałem. Wczoraj otrzymałem zawory, otwieram paczkę, w której są: zawory, paragon i 20,00 PLN :D
Ten nasz kraj wcale nie jest taki zły a ilość ludzi normalnych zdecydowanie przewyższa tych pozostałych .... .
BlackLybraSW pisze:Dzisiaj złożyłem zawiadomienie o popełnieniu przestepstwa na policji Na podstawie art. 304 § 1 k.p.k i z artykułu 286 § 1 KK.
... : ok2 : to trzeba tępić.
kuba88 pisze: Dla mnie idea kupowania oleju przez jakiekolwiek wysylki internetowe to lekka przesada,
... dla Kupujących, dla niektórych Sprzedajacych to pewnie jedna z możliwości upłynniania dobrego oleju klasy CA kupionego na przykład od ARM w firmowych bańkach .... : gafa : :D 8-O
Serdecznie pozdrawiam

Awatar użytkownika
solarzmr
Moderator
Moderator
Posty: 2669
Rejestracja: 01 mar 2008, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: Oszust z Allegro - Grabina łódzkie

Post autor: solarzmr » 09 lip 2015, 14:21

BlackLybraSW pisze:Sprawa już jest w Prokuraturze u mnie a później do Łodzi tam zostaną zgromadzone wszytkie sprawy i koleś się zdziwi.
Ale najlepsze jest alledrogo po wypełnienie dokumentów program ochrony kupujących zaczynają się schody:
Rozpatrzyliśmy pozytywnie Twój wniosek o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących (nr 5206466588). Potwierdź swoje zgłoszenie, przesyłając do 2015-09-16 (90 dni) następujące dokumenty:

wydrukowane i podpisane: formularz oraz cesję wierzytelności,
oryginał bądź notarialnie potwierdzoną kopię dowodu wpłaty za przedmiot na konto sprzedającego,
kserokopię dowodu osobistego (z numerem i serią, numerem PESEL oraz adresem zameldowania),
kserokopię postanowienia o wszczęciu dochodzenia/śledztwa.

Komplet dokumentów wyślij listem poleconym na adres:

Grupa Allegro Sp. z o.o.
Program Ochrony Kupujących
ul. Grunwaldzka 182
60-166 Poznań
Jednak wolę kupować na ebayu. Tam w przypadku jeśli paczka nie dotrze, lub w środku jest "cegła" wystarczy otworzyć spór ze sprzedającym, który trwa max. 20 dni, po tym czasie sprawą zajmuje się Paypal i zwraca kasę, a potem sami ściągają ją od sprzedawcy. Ćwiczyłem to już z dziesięć razy i zawsze dostałem zwrot co do grosza.

W alledrogo niby jest ochrona kupujących, a jak przyjdzie z niej skorzystać to bujaj się człowieku na policję, do prokuratury, a najlepiej spadaj i nie zawracaj głowy.

Awatar użytkownika
BlackLybraSW
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 567
Rejestracja: 24 paź 2012, 9:29
Imię: Bartek
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

Re: Oszust z Allegro - Grabina łódzkie

Post autor: BlackLybraSW » 15 kwie 2016, 10:27

solarzmr pisze:
BlackLybraSW pisze:W alledrogo niby jest ochrona kupujących, a jak przyjdzie z niej skorzystać to bujaj się człowieku na policję, do prokuratury, a najlepiej spadaj i nie zawracaj głowy.
Złote słowa : ok2 :
Lybra 1,9 JTD Power
OBDII pisać na priv lub maila oczywiście okolice ZST :-)

Awatar użytkownika
wladek-15
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 718
Rejestracja: 27 cze 2014, 23:00
Imię: Radek
Lokalizacja: Siemiatycze

Re: Oszust z Allegro - Grabina łódzkie

Post autor: wladek-15 » 15 kwie 2016, 11:58

Całą sumę zwrócili?
Były Dedra Turbo DS 1.9 67kw, Peugeot 405 1.9D 55kw, 2xBMW E46 2.0D 100kw ŚMIERDZIELE
Tempra SW 4x4 2.0b 83kw, Rover 416 1.6b 84kw,Golf 4 Do zadań specjalnych LPG
Jest Audi A3 1.6 8v następca Golfa 4 1.6 b 105KM BĘZIN + LPG (Pojazd użytkowy)
Jest następna zabawka BMW Z4 E86 Coupe ;)
Jest Yamaha - YZF R1, Suzuki - DR 650 RS, Honda - CR 500 AF
Dedra Integrale ;) 2.0TB 124kw JEST JAZDA

Awatar użytkownika
viking1986
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 55
Rejestracja: 03 kwie 2016, 21:07
Imię: Marcin
Lokalizacja: JAROSŁAW

Re: Oszust z Allegro - Grabina łódzkie

Post autor: viking1986 » 17 kwie 2016, 11:25

A i ja ostrzegam przed allegro. Zakup termostatu się okazał pomyłka ponieważ po mimo podaniu nr vin nr starej części i wysłaniu zdjęcia starej części sprzedawca zapewnił mnie iż ma tą części więc zakupiłem jednak okazało się podczas montażu że czujnik nie pasuje jest na 2 bolce a nie na 4 zadzwoniłem do nich z reklamacją na co sprzedawca odpowiedział ze muszę u nich czujnik zakupić osobno za 50zł oni jusz pokryja przesyłkę. No to mnie zagotowalo i odesłałem ten szajs i zamówiłem w naszym na forum aso dzieki czemu jeżdżę autem firma na alegro nazywa się AB NET SERWIS tel. 606213822 lub 509605799 UWAGA OSZUŚCI CZEKAM NA ZWROT KASY JUZ 3 TYGODNIE mają podobno warsztat w warszawie. Dodam jeszcze że ten termostat kiepskiej jakości a cena z przesylka 171zł
czarne jest czarne a białe jest białe :-) :-)

Awatar użytkownika
BlackLybraSW
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 567
Rejestracja: 24 paź 2012, 9:29
Imię: Bartek
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

Re: Oszust z Allegro - Grabina łódzkie

Post autor: BlackLybraSW » 17 kwie 2016, 14:53

wladek-15 pisze:Całą sumę zwrócili?
Tylko za towar ! Bez przesyłki ale co latania i kwitologii to masakra
Lybra 1,9 JTD Power
OBDII pisać na priv lub maila oczywiście okolice ZST :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Obejrzane, ostrzeżenia i godne polecenia :::”