Lancia Klub Polska

Forum dyskusyjne miłośników marki Lancia

>> SKLEPIK LANCIA KLUB POLSKA <<

Autosklep
Dzisiaj jest 20 maja 2019, 15:21

Strefa czasowa UTC+02:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna
Autor Wiadomość
PostDodany: 08 maja 2019, 14:34 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Imię: Piotr
pääkäyttäjä pisze:
08 maja 2019, 10:10
papa90 pisze:
08 maja 2019, 6:13
A dlaczego nie? Pokaż mi Phedre w benzynie z takim momentem i spalaniem. Poza tym jest to hdi, czyli na ten czas najmniej awaryjna jednostka w dodatku dość cichy.
Bo ja juz wiecej diesla nie chce. A jak sie mialo V6 to juz w ogole.
Rozumiem że rozglądasz się za jakąś Lancią z benzynowym silnikiem... Na olx jest Kappa 20vt w SW : zawstydzony :

PostDodany: 08 maja 2019, 14:50 
Moderator Globalny
Moderator Globalny
Awatar użytkownika

Imię: Damian
Nie za Lancia (Kappa SW z Kacka?) - do minivana bym wrocil a diesla juz po prostu nie chce (nigdy za nimi nie przepadalem) :D

Historia: Renault 21 1.7 GTS, Lancia Lybra 1.8 LX, Ford Focus II 1.6 16v, Fiat Ulysse II 3.0 V6

Tuulan ja Tuulin tuulinen tuuli tuulee talvella täällä ja tuolla.

PostDodany: 08 maja 2019, 14:58 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Imię: Piotr
pääkäyttäjä pisze:
08 maja 2019, 14:50
Nie za Lancia (Kappa SW z Kacka?) - do minivana bym wrocil a diesla juz po prostu nie chce (nigdy za nimi nie przepadalem) :D
Tak z Kacka. A bo tak w którymś temacie chyba napisałeś coś o Kappie w benzynie tak mi się skojarzyło i na dodatek sw

PostDodany: 08 maja 2019, 18:39 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

A pomysł sobie jakie cudowne jest zalać paliwo do pelna i przejechać z 800km lub wiecej. Przy v6 benzynowym to niemożliwe a z gazem to już masakra. Też nie lubię diesla ale ten argument jest bardzo przemawiający.

PostDodany: 08 maja 2019, 19:22 
Moderator Globalny
Moderator Globalny
Awatar użytkownika

Przy V6 to może i nie ale na 80l benzyny nie zrobić 800 km...? Przy V6, jadąc maks 110, da się to także zrobić.

Kappe SW bym przytulił, a i owszem. Ale w miejsce Ibizy, gdyby przeglądu nie dostała. Ale go ma a ja właśnie wpakowałem w nią trochę grosza (podwajając jej wartość...), więc nadal będę nią do roboty jeździć.

Nie jestem miłośnikiem diesla, ot co.

Lähetetty minun Mate 10 laitteesta Tapatalkilla

Historia: Renault 21 1.7 GTS, Lancia Lybra 1.8 LX, Ford Focus II 1.6 16v, Fiat Ulysse II 3.0 V6

PostDodany: 09 maja 2019, 0:00 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Tomczysław ;)
pääkäyttäjä pisze:
07 maja 2019, 15:46
Wrrrrr.... dlaczegotojestdiesel, dlaczegotojestdiesel, dlaczegotojestdiesel...
Bo to jedyny rozsądny napęd do takiego auta.

136KM w wolnossącej benzynie nie ma prawa ciągnąć takiej masy z cywilizowaną dynamiką a spali więcej. Zapasówki walającej się w niewielkim, 324- litrowym bagażniku przy 7 osobach też rozsądnym zwać nie sposób.

Dopłacać do V6, z którym miałeś sporo problemów zyskując mułowaty automat i niewiele lepszą dynamikę też nie brzmi najrozsądniej.
pääkäyttäjä pisze:
Przy V6 to może i nie ale na 80l benzyny nie zrobić 800 km...? Przy V6, jadąc maks 110, da się to także zrobić
A w dieslu można to zrobić lecąc autobaną licznikowe 150. Więc po co V6, skoro jest wolniejsze 😛 a do tego nie wolne od problemów o czym sam wiesz najlepiej?

Najrozsądniejszym silnikiem do autobusa wydaje mi się być 2,0 HDI 163KM, ale tego silnika nie doczekał już Fiat i Lancia a jedynie Cytryna z Pugiem.

Z dostępnych w Lancii widzę u siebie tylko "słynnego" 2,2 170KM.

A wracając do sprzedawanej sztuki to fotele i deska w brązowej skórze wydają mi się jak z poliftu. W sumie silnik też jest poliftowy, tylko przód jeszcze "stary".

PostDodany: 09 maja 2019, 7:45 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

pääkäyttäjä. Raczej max 100km/h (moj licznik nie zawyża więc może mam dlatego inne odczucia) i do tego zostanie Ci w baku 0 litrów więc przy około 700km wypadałoby zatankowac.

Argument jazda 150km/h to bardzo dobry argument przemawiający za dieslem. V6 spali mi przy takiej prędkości około 14-15l benzyny/100km

Ja na mulowatosc automatu nie narzekam. Przyzwyczaiłem się. Jak trzeba to jedzie konkretnie i wyprzedza większość aut.

PostDodany: 09 maja 2019, 8:30 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Imię: Mikołaj
Jak tak czytam o tych jazdach w siedem osób.. 700-800km autostradą.. z prędkościami 150kmh..
to odnoszę wrażenie, że jakoś dziwnie używam swojej Phedry..? Może dlatego że to benzyna :lol:

Jeżdżę sam codziennie po Poznaniu, co kilka dni wypuszczając się 50-100km za miasto. Do tego jakieś rodzinne wyjazdy maks. 300-400km (z Poznania zazwyczaj tyle jest - nad morze, w góry, do Berlina, do Warszawy, na Mazury..). No i bak gazu mi na taki wyjazd w jedną stronę wystarcza. Spalanie średnie liczone już w dziesiątkach tys km wychodzi poniżej 14l gazu - miasto bardzo zawyża tą średnią, bo na drogach krajowych + ekspresówki wychodzi 10-12l gazu/100km.
Dwa fotele tylnego rzędu są na co dzień złożone i pomimo nich bagażnik jest na tyle duży, że ostatnio awaryjnie ściągałem z trasy znajomych pakując do (częściowo zajętego przez moje narzędzia) bagażnika - dwa rowery (w tym jeden składak, żeby nie było). Trzeba też było złożyć oparcie jednego fotela drugiego rzędu, żeby nie demontować koła. Ogólnie tych dwóch foteli używam bardzo rzadko, był nawet czas że miesiącami leżały w piwnicy a teraz 'leżą' w bagażniku, który i tak jest jeszcze pojemny.
I do takich potrzeb benzyna z gazem jest ok.

PostDodany: 09 maja 2019, 8:57 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Pojedz trochę dalej niż te 400km zwłaszcza na południe europy to zrozumiesz dlaczego takie rozwiązanie jest irytujące. Ale do takich wyjazdów jak Twoje to rzeczywiście nie ma problem. Jedyne, że zawsze trzeba wyruszyć z pełnym zbiornikiem.

Awersja do diesla i jego smródu wymaga wyrzeczeń. Niemniej po latach takiego użytkowania czasem ma się chwilę zwątpienia ;)

PostDodany: 09 maja 2019, 10:03 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Tomczysław ;)
mikee72 pisze:
09 maja 2019, 8:30
Jak tak czytam o tych jazdach w siedem osób.. 700-800km autostradą.. z prędkościami 150kmh..
to odnoszę wrażenie, że jakoś dziwnie używam swojej Phedry..? Może dlatego że to benzyna :lol:

Jeżdżę sam codziennie po Poznaniu, co kilka dni wypuszczając się 50-100km za miasto. Do tego jakieś rodzinne wyjazdy maks. 300-400km (z Poznania zazwyczaj tyle jest - nad morze, w góry, do Berlina, do Warszawy, na Mazury..). No i bak gazu mi na taki wyjazd w jedną stronę wystarcza. Spalanie średnie liczone już w dziesiątkach tys km wychodzi poniżej 14l gazu - miasto bardzo zawyża tą średnią, bo na drogach krajowych + ekspresówki wychodzi 10-12l gazu/100km.
Dwa fotele tylnego rzędu są na co dzień złożone i pomimo nich bagażnik jest na tyle duży, że ostatnio awaryjnie ściągałem z trasy znajomych pakując do (częściowo zajętego przez moje narzędzia) bagażnika - dwa rowery (w tym jeden składak, żeby nie było). Trzeba też było złożyć oparcie jednego fotela drugiego rzędu, żeby nie demontować koła. Ogólnie tych dwóch foteli używam bardzo rzadko, był nawet czas że miesiącami leżały w piwnicy a teraz 'leżą' w bagażniku, który i tak jest jeszcze pojemny.
I do takich potrzeb benzyna z gazem jest ok.
400km to nie jest jakaś wielka trasa, ja np. do głupiego Zakopanego mam ponad połowę dalej. Jasne, da się tam pojechać nawet na motocyklu pakując się na 2 tygodnie w 3 kuferki, sam tak robiłem. Ale mając auto naprawdę "rodzinne" oczekuję, że duże odległości da się pokonać jak najmniej upierdliwie, bez walania się zapasówki po kabinie i tankowania co chwilę, "bo będzie panie 30zł taniej". Jadąc z żoną Deltą z Kwidzyna do Wenecji stawaliśmy 3 razy na tankowanie i przysłowiowe siusiu i nie dotarłem do celu jakoś specjalnie wypompowany. Tego samego oczekuję od dużego vana, z tą różnicą, że przewiezie więcej osób.

Mój sposób na takie trasy to jak najmniej przerw, maksymalna dozwolona prędkość na tempomacie i ahoj przygodo. Palacze i chlejący browary mają ze mną przekichane.

Do zwiedzania okolic i robienia dłuższych postojów w 1 miejscu to się nadaje kamper. Van ma zapier... i bezpiecznie, komfortowo i szybko przewieźć paczkę ludzi z bagażami. I przykro mi to pisać, bo sam nadal wolę benzynę, ale do tego typu zadań nie wymyślono póki co lepszego napędu niż diesel.

PostDodany: 09 maja 2019, 11:25 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

I tu zgadzam się w 100%. Niestety :( mimo to wytrzymuje póki co z autem na gaz. Choć ostatnio podróżowałem autem na benzynę tyle że dużo spalajacym i byłem bardzo szczęśliwy że nie muszę zjeżdżać na stację, tylko kwota przy dystrybutorze zabijała prawie, a dużo palił bo V6 w automacie z oporowymi oponami ;) 65 litrów starczyło na 450km.

PostDodany: 09 maja 2019, 17:58 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Imię: Mikołaj
wiesiu pisze:
09 maja 2019, 8:57
Pojedz trochę dalej niż te 400km zwłaszcza na południe europy
To nie tak, że nie wyściubiam nosa dalej niż 400km od Poznania - ale to raz, może dwa, może trzy razy w roku..
Do Czarnogóry pojechaliśmy na wakacje Roomsterem z LPG. Omijaliśmy wszelkie autostrady. Zwiedzaliśmy po drodze na potęgę, mieliśmy noclegi w Brnie, pod Budapesztem, w Mostarze - a cel podróży nie był celem wyjazdu samym w sobie. Gdyby tak było - polecielibyśmy samolotem. Robiłem 400-500km na baku, czasem tankowałem szybciej i nie miałem z tym żadnych problemów w Austrii, na Węgrzech, czy w krajach bałkańskich. Zresztą z pełnym bakiem benzyny - na około 900km - nie musiałem się stresować ewentualnym brakiem stacji. Akurat w samej Czarnogórze gaz był drogi, więc planowałem tankowania przy okazji wycieczek do Bośni i Albanii.
W 22 dni zrobiliśmy prawie 6tys km, a koszt tankowań wyszedł poniżej 1k zł.

PostDodany: 10 maja 2019, 14:54 
Moderator Globalny
Moderator Globalny
Awatar użytkownika

W kwestii używanego diesla boję się, że on się po prostu bez ostrzeżenia gdzieś rozkraczy (bo np. wyślę moją z dzieckama i teściową gdzieś a auto po drodze sie im zepsuje na amen) a naprawa na dalszym wyjeździe będzie absurdalnie droga. Poza tym, odkad mam dwie córki, to Karo jeździ Mondeo a ona to ma krótkie te trasy (ja wyprowadzam Mondeo raz w tygodniu na dłuższy spacer), więc... sam nie wiem :D

PostDodany: 10 maja 2019, 16:02 
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum

Imię: kamil
Nawet nowe auto może się rozkraczyć , tego nie przewidzisz. Auto w zeszłym roku było przygotowywane na wyjazd do Czarnogóry. Wcześniej od początku kwietnia do końca czerwca 5 razy jechałem nim do Niemiec 700 km w jedną stronę. Przy okazji po zatankowaniu do pałna , jadąc 200 km w Polsce reszta po autostradzie ze średnią 160 km/h, po przyjeździe na miejsce komputer pokazywał że można przejechać jeszcze 240 km.

PostDodany: 10 maja 2019, 16:58 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Przecież benzyniak tak samo może się zepsuć bez zapowiedzi :) a awarię w dieslu nie są raczej gwałtowne, a postepujace i da się to wcześniej wyczaic i poza ekstremalnym przypadkami takie auto bez problemu wróci do "domu" . Diesel ma ten problem ze jak się coś zepsuje to jest drogie w naprawie. Ale póki jeździ to świetne auto. I raczej nie są dobrum wyborem jeśli ktoś jeździ krótkie odcinki. I aż dziwne że ja takie coś pisze: użytkownik od lat benzyniakow i gazowcow.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna

Strefa czasowa UTC+02:00