Zabrzańskie Klasyki Nocą (15.11) Zakończenie sezonu!

Zloty i spotkania

Moderator: wujekp

maxdimitri
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 04 lis 2014, 17:30
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Zabrzańskie Klasyki Nocą (15.11) Zakończenie sezonu!

Post autor: maxdimitri » 04 lis 2014, 18:01

W imieniu wszystkich członków Zabrzańskiego Stowarzyszenia Miłośników Motoryzacji pragnę zaprosić wszystkich fanów Lancii na drugą edycję Zabrzańskich Klasyków Nocą, która odbędzie się w sobotę 15 listopada 2014r. o godzinie 18:00 na placu Warszawskim w Zabrzu. Zabrzańskie Klasyki Nocą goszczą motoryzacyjnych pasjonatów, którzy pragną zaprezentować swoje pojazdy szerszej publiczności, a jednocześnie mają możliwość wspólnej integracji, wymiany doświadczeń i wiedzy technicznej.
O godz. 19.00 zostaną utworzone pierwsze kolumny pojazdów, które wyruszą do przygotowanej przez organizatorów atrakcji turystycznej. Ponieważ będzie to ostatnie spotkanie klasyków w Zabrzu, zaplanowaliśmy miły wieczór pod zabytkowym Szybem Maciej. Na miejscu będzie można wybić ciepłą kawę/ herbatę oraz zjeść coś dobrego w restauracji.
Dla chętnych przygotowaliśmy również możliwość zwiedzania obiektów kopalni z przewodnikiem (koszt 4 zł od osoby). Tym razem nie będzie ściśle określonej godziny zakończenia tego motoryzacyjnego wydarzenia.
Pragnę przypomnieć, że podczas pierwszej edycji Zabrzańskich Klasyków Nocą w październiku br. na plac Warszawski wjechało ok. 60 pojazdów. Do Zabrza przyjechały samochody z województwa śląskiego, opolskiego i małopolskiego, a wśród uczestników znaleźli się także miłośnicy klasycznych dwuśladów. Pomimo chłodnej i deszczowej pogody, panowała miła i przyjemna atmosfera. Można było zobaczyć wiele ciekawych pojazdów, wśród których pojawiła się oryginalna Nysa w wersji reanimacyjnej, Fiat 126p Special, oraz Volkswagen Karmann Ghia - który był produkowany w latach 1955?1975.
Nie sposób jednak pominąć pięknie wyeksponowanej polskiej myśli technicznej,
którą reprezentowały licznie zebrane Fiaty, Polonezy i Syrenka. Warto więc przyjechać na kolejną edycję Zabrzańskich Klasyków Nocą, by przypomnieć sobie lata młodości i odkryć czar pięknej motoryzacji w wieczornej odsłonie.

Serdecznie Zapraszamy !!!
Plakat

Szczegółowe informacje będą się pojawiały na stronie:
http://www.zsmm.pl

oraz fanpage:

Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji

Zabrzańskie Klasyki Nocą

Awatar użytkownika
MacioBA
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2122
Rejestracja: 09 sie 2009, 15:08
Lokalizacja: Rybnik O/S

Re: Zabrzańskie Klasyki Nocą (15.11) Zakończenie sezonu!

Post autor: MacioBA » 04 lis 2014, 23:03

Choć k to żaden klasyk, postaram się przyjechać i stanąć z boczku ;-)
Dzięki za zaproszenie!

maxdimitri
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 04 lis 2014, 17:30
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Zabrzańskie Klasyki Nocą (15.11) Zakończenie sezonu!

Post autor: maxdimitri » 05 lis 2014, 14:54

MacioBA pisze:Choć k to żaden klasyk, postaram się przyjechać i stanąć z boczku
Kappa jak najbardziej wpisuje się w klasyka, zawsze mi się ten samochód podobał.
Przypominają mi się te egzemplarze służące dla polskiego rządu, w granatowych barwach - cudo.
Serdecznie zapraszamy!

Awatar użytkownika
MacioBA
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2122
Rejestracja: 09 sie 2009, 15:08
Lokalizacja: Rybnik O/S

Re: Zabrzańskie Klasyki Nocą (15.11) Zakończenie sezonu!

Post autor: MacioBA » 12 lis 2014, 7:55

Lancisti!
Jest okazja do spotkania, więc kto może to niech przybywa :-)

Poniżej plan imprezki wg organizatorów:

Uwaga!
Zabrzańskie Klasyki Nocą vol. 2
PODSUMOWANIE

Serdecznie zapraszamy na II edycję Zabrzańskich Klasyków Nocą!

Organizatorzy: Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji, Szyb Maciej
Termin: 15 listopada 2014, godz 18 ? 22
Miejsca: Zabrze, pl. Warszawski, Zabrze Szyb Maciej

Program:

18.00 ? oficjalne rozpoczęcie imprezy, zbieranie się jej uczestników na parkingu na pl.
Warszawskim
18.45 - oficjalne przywitanie uczestników, poinstruowanie ich co do przebiegu dalszej części imprezy
18.55 - rozpoczęcie formułowania dziesięciosamochodowych kolumn
19.00 - wyjazd pierwszej kolumny, kolejne wypuszczane co cztery minuty
19.45 - orientacyjny czas przybycia ostatniej kolumny (w zależności od liczby uczestników) do Szybu Maciej
20.30 - dla chętnych wieczorne zwiedzanie Szybu Maciej (bilet wstępu dla uczestników imprezy: 4 zł)
22.00 - zakończenie imprezy

O co chodzi?
Jesteśmy bandą przyjaciół, która od kilku lat stara się wyremontować kilka zabytkowych samochodów. Co prawda mało który skończyliśmy, ale zawsze jakoś udaje nam się na tyle je podrutować i pokleić taśmą szkota, że dojeżdżają na zloty i spoty.
Wiosną 2013 roku postanowiliśmy sformalizować nasze swobodne prace i tak powstało Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji. Nasze cele to właśnie właśnie promocja Zabrza, techniki samochodowej i kultury motoryzacyjnej. Stąd też pomysł na ZKN!

Jak to będzie wyglądać?
Wszyscy spotkamy się w wyznaczonym miejscu na pl. Warszawskim w Zabrzu. Po godzinnej zbiórce, zapoznaniu się ze sobą, wymianie numerów, ?misiów? i koszulek zbierzemy się w swobodną kolumnę i pojedziemy odwiedzić jakieś ciekawe miejsce w Zabrzu. Ale spokojnie: nie będzie to nudna wycieczka z przewodnikiem. Raczej luźno i żartobliwie pokażemy wam miejsca w naszym mieście, o jakich prawdopodobnie nie mieliście pojęcia. A nawet jeśli mieliście, to nigdy wam nie chciało się tam pojechać. (Zwykle po tych odwiedzinach zwartą kolumną wracamy na miejsce zbiórki i rozpocznie się część nieoficjalna ? kto będzie chciał postać i poplotkować o Klanie i Złotopolskich, dla tego na pewno znajdzie się miejsce na parkingu. Kto będzie chciał wrócić do domu, tego trzymać na siłę nie będziemy. Jednak na zakończenie sezonu 2014 pogadamy sobie przy Szybie Maciej.).

Co jest Klasykiem?
Nie zraźcie się nazwą imprezy! Klasyk nie musi być w idealnym stanie i broń Boże ? nie musi mieć żółtych blach z przodu i z tyłu! Klasyk rozumiemy jako auto na tyle wiekowe, że na drogach jest go mniej niż więcej. Musi to być auto o tyle ciekawe, że ma ciekawego właściciela, który naprawdę coś o tym aucie może powiedzieć. Ale może to być też bardzo rzadki model. Ma ktoś Holdena? Na pewno dopuścimy do udziału zadbanego Daewoo Espero czy wyniuchane (czyli po wymianie progów ;)) V40 T4. Na pewno nie dopuścimy?

Co nie jest Klasykiem?
Stanowczo będziemy walczyć z butą i debilizmem. Masz fajne BMW E30? Zapraszamy. Masz E30 albo golfa 3, którym zaraz zaczniesz upalać lacia, licząc na nasz poklask? Zawiedziesz się. Podziękujemy ci, a nawet wyprosimy. Walczymy z drogowymi idiotami i tak debilnym zachowaniem. Stosuj je sobie tam, gdzie pasuje. Myślimy, że każdy właściciel Klasyka rozumie też nasze pojęcie Klasyka i pojawi się, by wspólnie z nami się pobawić.

Co muszę mieć, aby w pełni wziąć udział w imprezie?
Samochód, który w bardzo szerokim pojęciu możemy potraktować jako Klasyk. Auto musi być sprawne! Konieczne jest więc aktualne badanie techniczne i opłacona polisa OC. Nie przewidujemy was kontrolować, ale niewykluczone, że zawitają funkcjonariusze policji, którzy już takie uprawnienia mają.

Przebieg trasy kolumn:
Kolumny formują się na części parkingowej Placu Warszawskiego, od strony wschodniej. Wyjeżdżają co 4 minuty północnym wyjazdem (od strony Dworca PKP).
Trasa wytyczona została ul. Padlewskiego do skrzyżowania z ul. 3 Maja. Tam kolumna skręca w prawo i kontynuuje jazdę zgodnie z pierwszeństwem ulicą 3 Maja i Goethego.
Dojeżdża do skrzyżowania ulicy Goethego z ul. de Gaulle'a. Skręca w prawo, w ul. de Gaulle'a i jedzie do następnego skrzyżowania. Tam skręca w lewo, w ul. Wolności i kontynuuje jazdę prawym pasem (z wyjątkiem zwężenia przy wiadukcie kolejowym na granicy śródmieścia i Maciejowa, pomiędzy stacjami BP i Shell), aż do skrzyżowania z ul. Kondratowicza. Tam kolumny skręcają w prawo i dojeżdżają do ul. Srebrnej, wjeżdżając na teren Szybu Maciej.
Samochody parkują na terenie Szybu Maciej oraz (w przypadku zbyt dużej ich liczby) na parkingu naprzeciw Szybu. Miejsca zostaną wcześniej zabezpieczone.

Mapa przejazdu: http://goo.gl/fJdD0b

pääkäyttäjä

Re: Zabrzańskie Klasyki Nocą (15.11) Zakończenie sezonu!

Post autor: pääkäyttäjä » 12 lis 2014, 8:18

maxdimitri pisze:
MacioBA pisze:Choć k to żaden klasyk, postaram się przyjechać i stanąć z boczku
Kappa jak najbardziej wpisuje się w klasyka, zawsze mi się ten samochód podobał.
Przypominają mi się te egzemplarze służące dla polskiego rządu, w granatowych barwach - cudo.
Serdecznie zapraszamy!
No, to ja i Snuja odpadamy :P

Awatar użytkownika
Swiety
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 881
Rejestracja: 27 lut 2006, 0:00
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zabrzańskie Klasyki Nocą (15.11) Zakończenie sezonu!

Post autor: Swiety » 12 lis 2014, 10:34

może za rok :)
Lancia Delta HF Turbo

Kursy pierwszej pomocy
http://www.erhaplus.pl

Awatar użytkownika
DziQ
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 75
Rejestracja: 10 paź 2013, 14:31
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Stanica k. Gliwic

Re: Zabrzańskie Klasyki Nocą (15.11) Zakończenie sezonu!

Post autor: DziQ » 12 lis 2014, 11:07

Jak tylko nic mi nie wypadnie to sie pojawię, Zeta to dośc RZadko spotykany model na drogach :)
Ostatnio zmieniony 12 lis 2014, 12:04 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Ort.!
W Golfach się chodzi, nie jeździ ;) ...wieczny szowinista.
Były: 126p FL '94 vel. ElDiablo , Ford Mondeo mk2 Kombi '99 1.8TD vel. Mondzioł
Są: Lancia Zeta 2.0 PB/LPG '01 vel. Laciek, Daewoo Lanos 1.6 PB/LPG '99 vel. Lalunia

Awatar użytkownika
MacioBA
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2122
Rejestracja: 09 sie 2009, 15:08
Lokalizacja: Rybnik O/S

Re: Zabrzańskie Klasyki Nocą (15.11) Zakończenie sezonu!

Post autor: MacioBA » 12 lis 2014, 11:14

daghda pisze:
maxdimitri pisze:
MacioBA pisze:Choć k to żaden klasyk, postaram się przyjechać i stanąć z boczku
Kappa jak najbardziej wpisuje się w klasyka, zawsze mi się ten samochód podobał.
Przypominają mi się te egzemplarze służące dla polskiego rządu, w granatowych barwach - cudo.
Serdecznie zapraszamy!
No, to ja i Snuja odpadamy :P
Ale w załodze k możesz uczestniczyć przecież :-)

pääkäyttäjä

Re: Zabrzańskie Klasyki Nocą (15.11) Zakończenie sezonu!

Post autor: pääkäyttäjä » 12 lis 2014, 14:29

MacioBA pisze:
Ale w załodze k możesz uczestniczyć przecież :-)
Racja - chciałeś się jak prezes na tylnej kanapie powozić. Szukasz kierowcy? :D :lol:

Awatar użytkownika
batman
Wiceprezes Lancia Klub Polska
Wiceprezes Lancia Klub Polska
Posty: 1629
Rejestracja: 08 sie 2011, 19:11
Imię: Artur
Lokalizacja: Gliwice

Re: Zabrzańskie Klasyki Nocą (15.11) Zakończenie sezonu!

Post autor: batman » 12 lis 2014, 14:42

Witam. Sądzę że się pojawię moją Y. 19 lat ma więc pod klasyk już lekko podchodzi ;)
Były: Fiat 125p, Fiat 126p (5 szt.), Trabant 1,1 kombi, Skoda Favorit, Lancia Delta 1,6 ie '94, Lancia Y elefantino blue '97, Opel Vectra B'98, Lancia Y 1,2 8V '95, Fiat Punto 1,1 SX '96, Fiat Linea 1,4 16V T-Jet (wylądował pod czołgiem :) ), Fiat Seicento 0,9 '99
Są: Lancia Y elefantino rosso 1,4 16V '00, Fiat Stilo 1,6 16V '02, Lancia Y LS 1,2 16V '00, Lancia Ypsilon 1,2 16V '04
"Się robi" - Lancia Y 1,4 T-Jet Martini : yesyes : (planowany efekt - 180 KM i 300 Nm przy ok 940 kg masy)
LANCIA .... to jest choroba, chyba nieuleczalna :lol:


Awatar użytkownika
Mariusz91
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2738
Rejestracja: 08 cze 2007, 0:00
Skype: Mariusz8.32
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Kraków

Re: Zabrzańskie Klasyki Nocą (15.11) Zakończenie sezonu!

Post autor: Mariusz91 » 12 lis 2014, 19:31

Bardzo fajny pomysł z zlotem i bardzo dobrze że środowisko motoryzacyjne w Polsce coraz bardziej się integruje. 4 lata temu w Krakowie powstały Krakowskie Klasyki Nocą spotkania odbywają się co czwartek i można tam pooglądać naprawdę ładne i klasyczne samochody, auta popularne i młodsze niż 25 lat nie są wpuszczane. (są wyjątki jeśli o wiek chodzi jeżeli produkcja rozpoczęła się przed 1989r) Ale jeżeli ktoś mi pisze że na taką imprezę wjeżdżają Espero... czy nawet Kappy... Trochę się ktoś pomylił. Nie mam nic przeciwko tym samochodom, ale jakbym nie kombinował to Klasykiem ciężko je nazwać. Nie długo po drogach będzie jeździć więcej klasyków niż samochodów użytkowych... Zlot klasyków to jedno, a zlot "zakręconych właścicieli samochodów" to drugie. Nie mylmy pojęć i zdecydujmy się co organizujemy...

Proszę nie odebrać mojej opinii jako ataku, bo sam chętnie chciałbym uczestniczyć we wszystkich imprezach związanych z motoryzacją (co nie jest możliwe) i szanuję każdego kto dba o swój samochód (bez względu na rocznik czy markę) Pragnę tylko zwrócić uwagę na to by nazywać sprawy po imieniu, a nie na siłę wszystko wrzucać do jednego worka z klasykami ;)

Zobaczę jak będę stał z czasem, może uda mi się wyrwać na taki zlot, ale na razie się nie deklaruje ;)

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
siwyX
Moderator Globalny
Moderator Globalny
Posty: 692
Rejestracja: 19 lut 2012, 12:14
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Zabrzańskie Klasyki Nocą (15.11) Zakończenie sezonu!

Post autor: siwyX » 12 lis 2014, 19:40

Ja się również wybieram byłem na pierwszej części było świetnie mimo iż pogoda była kiepska frekwencja była spoora i na druga też zawitam :)
Obrazek
Obrazek
Była
Lancia Y '98 1,1 Elefantino Blue "Błekitna" R.I.P :(
Jest
Lancia Y '98 1,2 "black&blue edition" in progress 99%
Lancia Y '97 1,2 white edition :D
Fiat 126 elx '99 " RedDevil "

Awatar użytkownika
Valdi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 242
Rejestracja: 25 lut 2013, 20:39
Imię: Waldek
Lokalizacja: Rybnik

Re: Zabrzańskie Klasyki Nocą (15.11) Zakończenie sezonu!

Post autor: Valdi » 12 lis 2014, 23:57

Delta w Trzeciej odsłonie,to z pewnością nie jest klasyka.Nie mniej jednak samochód rzadziej spotykany niż większość innych marek,ale coraz ich więcej.Więc nie wiem i pewności nie mam,czy to oby impreza dla mnie.
Lancia Delta III Gran Luce 1.6 JTD 16V 88KW-120CV Platino Bicolore 2009r.
Yamaha V-Star 1100 Classic Silverado /v.USA/ Limited Edition 2005r.

Awatar użytkownika
rob_76
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 3633
Rejestracja: 07 kwie 2013, 22:31
Imię: Robert
Lokalizacja: Gdynia/WorldWide

Re: Zabrzańskie Klasyki Nocą (15.11) Zakończenie sezonu!

Post autor: rob_76 » 13 lis 2014, 0:51

Mariusz91 pisze:Bardzo fajny pomysł z zlotem i bardzo dobrze że środowisko motoryzacyjne w Polsce coraz bardziej się integruje. 4 lata temu w Krakowie powstały Krakowskie Klasyki Nocą spotkania odbywają się co czwartek i można tam pooglądać naprawdę ładne i klasyczne samochody, auta popularne i młodsze niż 25 lat nie są wpuszczane. (są wyjątki jeśli o wiek chodzi jeżeli produkcja rozpoczęła się przed 1989r) Ale jeżeli ktoś mi pisze że na taką imprezę wjeżdżają Espero... czy nawet Kappy... Trochę się ktoś pomylił. Nie mam nic przeciwko tym samochodom, ale jakbym nie kombinował to Klasykiem ciężko je nazwać. Nie długo po drogach będzie jeździć więcej klasyków niż samochodów użytkowych... Zlot klasyków to jedno, a zlot "zakręconych właścicieli samochodów" to drugie. Nie mylmy pojęć i zdecydujmy się co organizujemy...

Proszę nie odebrać mojej opinii jako ataku, bo sam chętnie chciałbym uczestniczyć we wszystkich imprezach związanych z motoryzacją (co nie jest możliwe) i szanuję każdego kto dba o swój samochód (bez względu na rocznik czy markę) Pragnę tylko zwrócić uwagę na to by nazywać sprawy po imieniu, a nie na siłę wszystko wrzucać do jednego worka z klasykami ;)

Zobaczę jak będę stał z czasem, może uda mi się wyrwać na taki zlot, ale na razie się nie deklaruje ;)

Pozdrawiam!
Oczywiście jest w tym sporo racji i szanuję Twoją opinię (nawet z większością się zgadzam ;) !), ale myślę sobie, że Kappa pasuje przynajmniej do określenia "youngtimer"... A to już "haczy" o klasykę. A jeśli jest to jeszcze przypadek "K" Coupe, dochodzi jeszcze jej unikatowość...
Ponadto Lancia jest zjawiskiem ogólnie dość rzadkim, mało popularnym - nawet współczesne modele i nie tylko w naszym kraju - a co za tym idzie, w zasadzie staje się klasyką per se...
Wydaje mi się więc, że taryfa ulgowa dla swoiście "niszowych" marek - oczywiście w odniesieniu do modeli w odpowiednim wieku i już nie produkowanych - jest jednak na miejscu...
Dla mnie to trochę tak, jakby obok Rembrandta powiesić malarza współczesnego, ale już uznawanego przez niektórych... W sumie żaden wstyd :) , za to pokazuje szerokie horyzonty zainteresowań, elastyczność poglądów i swoistą dalekowzroczność... ;)

Pozdrawiam serdecznie!
R.
Autovettura Lancia Beta Coupe S2 2000 119KM Anno Domini '76 - Serce i dusza...
Autovettura Lancia Gamma Coupe S2 2500 i.e. 140KM x2 Anno Domini '80/'81 - Duma i radość...
Autovettura Lancia Kappa Coupe 2400 20V 175KM Anno Domini '98 - Przyjemność i wygoda...
Autovettura Lancia Lybra SW 2.4JTD 140KM Anno Domini '01 - Ekonomika i miekkość...
Chevrolet Volt Hybrid plug-in Anno Domini '13 - Zaawansowanie i oszczędność...
To już wspomnienie: Opel Ascona C 1.6D sedan 4D 54KM, Hyundai Pony IV 1.5 GL sedan 77KM, Renault Clio II Phase I 1.2 RN 60KM, Renault Clio III 1.2 Tce 100KM, Lancia Delta II HPE 2000 16V 139KM, Opel Astra Caravan 1.4 S.P.I. 60KM, Honda Civic VIII 4D 1.8 Ex. 140KM.

Awatar użytkownika
MacioBA
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2122
Rejestracja: 09 sie 2009, 15:08
Lokalizacja: Rybnik O/S

Re: Zabrzańskie Klasyki Nocą (15.11) Zakończenie sezonu!

Post autor: MacioBA » 13 lis 2014, 7:43

Dla mnie k to żaden klasyk, dlatego zaznaczyłem, że staniemy sobie gdzieś z boczku :-)
Głównie jest to okazja do spotkania i przyjrzenia się prawdziwym klasykom :-)

To co Damian, wybieramy się? :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Zloty i spotkania :::”