Wiosenny zlot w Raciborzu - 10 kwietnia - Obserwatorium

Zloty i spotkania

Moderator: wujekp

Awatar użytkownika
romlen
Założyciel LKP
Założyciel LKP
Posty: 4372
Rejestracja: 12 sty 2005, 0:00
Skype: romlen
Imię: Roman
Lokalizacja: Lyski koło Raciborza

Wiosenny zlot w Raciborzu - 10 kwietnia - Obserwatorium

Post autor: romlen » 22 lut 2010, 21:24

Witam.

Mam przyjemność zaprosić na zlot regionalny do Raciborza. Wybrany już został termin i miejsce:

kiedy? 10 kwietnia 2010 r., godz 12:00
gdzie? Obserwatorium Geofizyczne w Raciborzu


Tutaj się spotykamy. Na mapce widać skrzyżowanie z ulicą Ocicką. Jadąc na południe, w kierunku wyjazdu z miasta w kierunku Chałupek i przejścia granicznego, mijając owe skrzyżowanie z ul. Ocicką jedziemy 200 metrów i wjeżdżamy w prawo na betonowy parking który jest dobrze widoczny na tej mapce. Całe miejsce jest dobrze widoczne z drogi więc nie sposób przegapić.

Tu się udamy na pizzę tudzież inne smakołyki, usiąść i wspólnie porozmawiać, pośmiać się. Odległość od parkingu 200 metrów, pójdziemy pieszo :)

Dzięki znajomości z moim byłym profesorem ze szkoły średniej miałem możliwość uczestniczenia na Dniach Nauki i Techniki w moim mieście. Jako współwystawca i współorganizator a jakże :) ale także jako zwykły zwiedzający miałem możliwość zobaczyć to i owo :) Pomysł zlotu świtał mi po głowie. Ale niedawno, przy okazji innego spotkania ten temat został poruszony. Uzyskałem zgodę a niebawem dopełnie pozostałych formalności jak oficjalne zgłoszenie wejścia do IMGW.

Zlot odbędzie się w Obserwatorium Geofizycznym w Raciborzu które ma jako jedne z niewielu bogatą historię. Już teraz piszą że mamy najstarsze obserwatorium w kraju, tutaj dowiecie się, że nasza stacja jest jedną z kilku w kraju i chyba jedyną do której uda się wejść :), a w przyszłości być może uda się zobaczyć gwiazdy w obserwatorium astronomicznym. Niedaleko stacji gdzie mamy się udać jest duży parking. Pomieści ze 100 aut :) a na weekend jest zawsze pusty.

Będąc w obserwatorium poznamy zasady analiz drgań skorupy ziemskiej, dowiemy się nieco historii o powstaniu tego miejsca i jego twórcy, o badaniach i mnóstwo ciekawych informacji. Oczywiście dla tych co łakną wiedzy. Jeśli ktoś liczy aby popiszczeć kółkami to nie ten dzień...

Poniżej zdjęcia z rekonesansu i prezentacja w pps jaką zdobyłem, jest przeznaczona do celów dydaktycznych, ale zobaczyć możecie już teraz, byle nie wyciekła w świat :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tutaj znajdziecie prezentację w pliku pps. Uprzedzam, spakowana waży nadal 60MB!

Po ostatnim straszliwym w skutkach trzęsieniu ziemi na Haiti z pewnością wielu z Was zechce poznać bliżej zasady jakie panują głęboko pod ziemią. Dowiemy się czy w Europie też nam to grozi w przyszłości i czemu ziemia się trzęsie.

A teraz prośba:

Ma odbyć się prelekcja i oprowadzenie po Obserwatorium z omówieniem poszczególnych stanowisk. Muszę przygotować grupy po nie więcej niż 20 osób. Druga grupa, i trzecia (jeśli liczebność będzie znaczna) będą musiały czekać na powrót pierwszej. Poruszyłem też temat wynagrodzenia za zlot. Nic za niego nie będzie do płacenia, wszystko to będzie że tak powiem poświęcając swój czas prywatny. Miło by jednak było, gdybyśmy czymś wynagrodzili czas jaki trzeba było poświęcić na oprowadzanie. I tu pojawiło się moje pytanie co oczekują dokładnie, w czym możemy pomóc. Okazało się, że czasem oprowadzają studentów, wycieczki szkolne. Nie mają kilku rzeczy które mogły by pomóc w prelekcjach a na zakup nie ma pieniędzy lub nie obejmuje tego kontrakt. Są to np: spektrometr masowy a także optyczny. Ponoć w szkołach można spotkać w piwnicach, gdzie nie są wykorzystywane a wyrzucić szkoda. Nie mam dostępu do likwidowanych pracowni fizycznych, ale może ktoś z was może wskazać miejsce gdzie uderzyć? Wówczas ładnie byśmy zapunktowali. Dodatkowo potrzebne są: lornetki (mogą być stare) a także globus, najlepiej wielki. Jeśli ktoś ma inne rzeczy do pozbycia się a uważa, że przydają się tam to warto zabrać. Np stare mierniki wychyłowe, inne urządzenia które można pokazać podczas takich prelekcji jak nasza.

Bardzo proszę o zastanowienie się nad takimi podarunkami, będzie to bardzo mile odebrane, zostawimy coś po sobie i przyczynimy się do wzbogacenia wyposażenia Obserwatorium. Jeśli ktoś nie będzie mógł przyjechać a ma takie sprzęty lub może zdobyć to może je przesłać paczką pod mój adres. Kontakt na priv.
Lancia Prisma 1,6IE Symbol '87 (tak tak, dalej u mnie), Lancia Y 1.2 2003 grudzień - ostatni miesiąc produkcji, Lancia Lybra SW 2.0 '99 i nigdy nie widziała gazu; Lancia Gamma Coupe - o tym śnię :)
Tel. 503124557-Orange
Obrazek
Po czym poznać, że komputer uzyska świadomość? Że zamiast informatyka będzie przychodził do niego psycholog.

Awatar użytkownika
bargaw3181
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4067
Rejestracja: 24 maja 2009, 9:06
Imię: Bartłomiej
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Odp: Wiosenny zlot w Raciborzu - 10 kwietnia - Obserwatorium

Post autor: bargaw3181 » 24 lut 2010, 11:08

Proszę o wpisanie na listę obecności !! :)
obecność obowiązkowa. :D

Romku co do tych podarunków myślę, że pomysł naprawdę wart uwagi, powinno udać mi się przywieźć jakieś "zabawki" z których będą zadowoleni ale szczegóły podam Ci na PW jak już będę miał pewność.

pozdrawiam :D
514449239 Bartek (Bartłomiej, nie Bartosz ! ) vel modo ;)
Obrazek
Jestem odpowiedzialny za to co powiedziałem, nie za to co zrozumiałeś !

Alan

Re: Wiosenny zlot w Raciborzu - 10 kwietnia - Obserwatorium

Post autor: Alan » 01 mar 2010, 15:31

jak mnie sniegi nie zasypią...a mam nadzieję że nie to wraz z małżonką i dziatwą stawimy się :)

Awatar użytkownika
mrs.raketa
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1431
Rejestracja: 14 sty 2010, 12:56
Imię: Żaneta
Lokalizacja: TYCHY

Odp: Wiosenny zlot w Raciborzu - 10 kwietnia - Obserwatorium

Post autor: mrs.raketa » 01 mar 2010, 17:49

mrkura + mrs.raketa jak zwykle :) , a co do tego co pisze Romek - słuszna koncepcja zaczynamy szukać i szperać. :batman:
Lancia Lybra SW 1.9 JTD
...wake up...survive...go 2 bed...

Awatar użytkownika
cocoon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 739
Rejestracja: 03 kwie 2009, 20:53
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Kraków

Odp: Wiosenny zlot w Raciborzu - 10 kwietnia - Obserwatorium

Post autor: cocoon » 01 mar 2010, 18:36

Raczej będę +1 lub +2 :D
CROMA 1,9 JTDM 150 KM 272/B AVORIO VANITOSO VR.z wirusem
FREEMONT URBAN 2.0 JTDM2 automat 170 KM (narazie)
była : Kappa 2,4 JTD 616A GRIGIO URANO z jeszcze nowszym wirusem :)
>wojtekr3@interia.pl 600 227 557
Idiotów na świecie nie ma wcale tak wielu. Są tylko bardzo dobrze rozstawieni

Awatar użytkownika
kogut
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 182
Rejestracja: 04 mar 2008, 0:00
Imię: Mirek
Lokalizacja: Limanowa

Odp: Wiosenny zlot w Raciborzu - 10 kwietnia - Obserwatorium

Post autor: kogut » 06 mar 2010, 0:19

kogut + Gosia + kurczak mały dopisują się do listy / rozpoczynając poszukiwania sprzętu, oczywiście :idea:

Do zobaczenia!
była: Lancia Lybra SW 1,9 jtd
była: Lancia Thesis Emblema 2,4 jtd
jest: Alfa Romeo 166, 2.0 T.Spark

Awatar użytkownika
MaxPK
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 775
Rejestracja: 09 sie 2009, 23:35
Lokalizacja: Rybnik/Żory

Odp: Wiosenny zlot w Raciborzu - 10 kwietnia - Obserwatorium

Post autor: MaxPK » 07 mar 2010, 13:57

Będe na pewno + 1...
Niestety żadnego potrzebnego im sprzętu nie posiadam...
Obrazek
A595 Competizione `17

Awatar użytkownika
romlen
Założyciel LKP
Założyciel LKP
Posty: 4372
Rejestracja: 12 sty 2005, 0:00
Skype: romlen
Imię: Roman
Lokalizacja: Lyski koło Raciborza

Odp: Wiosenny zlot w Raciborzu - 10 kwietnia - Obserwatorium

Post autor: romlen » 07 mar 2010, 20:45

Obserwatorium nasze odnotowało wstrząs. Więcej szczegółów tutaj, dowiecie się o takich tragediach jak w Haiti, sposobach przewidywania wstrząsów i zapytam też o nasze europejskie ruchy tektoniczne.
Lancia Prisma 1,6IE Symbol '87 (tak tak, dalej u mnie), Lancia Y 1.2 2003 grudzień - ostatni miesiąc produkcji, Lancia Lybra SW 2.0 '99 i nigdy nie widziała gazu; Lancia Gamma Coupe - o tym śnię :)
Tel. 503124557-Orange
Obrazek
Po czym poznać, że komputer uzyska świadomość? Że zamiast informatyka będzie przychodził do niego psycholog.

rakam
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 67
Rejestracja: 24 lis 2009, 22:47
Lokalizacja: gliwice

Re: Wiosenny zlot w Raciborzu - 10 kwietnia - Obserwatorium

Post autor: rakam » 21 mar 2010, 20:24

dobra ja juz wolne załatwiłem i przyjade zmoja droga połowka wiec sie widzimy 10 kwietnia na zlocie

Awatar użytkownika
cocoon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 739
Rejestracja: 03 kwie 2009, 20:53
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Kraków

Odp: Wiosenny zlot w Raciborzu - 10 kwietnia - Obserwatorium

Post autor: cocoon » 21 mar 2010, 21:19

Ja niestety wypadam bo mam zawody na Kasprowym . Do następnej razy :D
CROMA 1,9 JTDM 150 KM 272/B AVORIO VANITOSO VR.z wirusem
FREEMONT URBAN 2.0 JTDM2 automat 170 KM (narazie)
była : Kappa 2,4 JTD 616A GRIGIO URANO z jeszcze nowszym wirusem :)
>wojtekr3@interia.pl 600 227 557
Idiotów na świecie nie ma wcale tak wielu. Są tylko bardzo dobrze rozstawieni

Awatar użytkownika
romlen
Założyciel LKP
Założyciel LKP
Posty: 4372
Rejestracja: 12 sty 2005, 0:00
Skype: romlen
Imię: Roman
Lokalizacja: Lyski koło Raciborza

Odp: Wiosenny zlot w Raciborzu - 10 kwietnia - Obserwatorium

Post autor: romlen » 21 mar 2010, 22:29

Zlot w Gryfowie się skończył, pora nasz zlocik obudzić. Termin 10 kwietnia w samo południe jest już potwierdzony w IMGW i nie pozostaje nic innego jak liczyć na piękną pogodę. Przypomnę o giftach, przeczytajcie uważnie pierwszy post.
Lancia Prisma 1,6IE Symbol '87 (tak tak, dalej u mnie), Lancia Y 1.2 2003 grudzień - ostatni miesiąc produkcji, Lancia Lybra SW 2.0 '99 i nigdy nie widziała gazu; Lancia Gamma Coupe - o tym śnię :)
Tel. 503124557-Orange
Obrazek
Po czym poznać, że komputer uzyska świadomość? Że zamiast informatyka będzie przychodził do niego psycholog.

Awatar użytkownika
romlen
Założyciel LKP
Założyciel LKP
Posty: 4372
Rejestracja: 12 sty 2005, 0:00
Skype: romlen
Imię: Roman
Lokalizacja: Lyski koło Raciborza

Odp: Wiosenny zlot w Raciborzu - 10 kwietnia - Obserwatorium

Post autor: romlen » 24 mar 2010, 22:36

Byłem dziś na rekonesansie aby zrobić parę zdjęć z okolicy.

Tak wygląda wjazd na parking:

Obrazek

Tak wygląda parking w całej okazałości:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na szczycie tego wzniesienia jest owa Stacja Pomiarowa:

Obrazek

Na przeciwko parkingu, przez drogę, jest kościół. Jego wypatrujcie jako punkt orientacyjny:

Obrazek

Przypominam: 10 kwietnia w samo południe!
Lancia Prisma 1,6IE Symbol '87 (tak tak, dalej u mnie), Lancia Y 1.2 2003 grudzień - ostatni miesiąc produkcji, Lancia Lybra SW 2.0 '99 i nigdy nie widziała gazu; Lancia Gamma Coupe - o tym śnię :)
Tel. 503124557-Orange
Obrazek
Po czym poznać, że komputer uzyska świadomość? Że zamiast informatyka będzie przychodził do niego psycholog.

Awatar użytkownika
aro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1998
Rejestracja: 29 mar 2006, 0:00
Imię: Arek
Lokalizacja: Gorzyczki woj. śląskie

Re: Wiosenny zlot w Raciborzu - 10 kwietnia - Obserwatorium

Post autor: aro » 26 mar 2010, 10:39

ja bym podjechał, ale 10.04.10r. kończy mi sie wolnosc dokładnie o 11:) i niestety nie dam rady

rakam
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 67
Rejestracja: 24 lis 2009, 22:47
Lokalizacja: gliwice

Re: Wiosenny zlot w Raciborzu - 10 kwietnia - Obserwatorium

Post autor: rakam » 26 mar 2010, 10:52

ja sie zjawie na 100% widac ze parking dosc duzy wiec wszyscy sie pomiescimy do zobaczyska
:)

Awatar użytkownika
bargaw3181
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4067
Rejestracja: 24 maja 2009, 9:06
Imię: Bartłomiej
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Odp: Wiosenny zlot w Raciborzu - 10 kwietnia - Obserwatorium

Post autor: bargaw3181 » 26 mar 2010, 11:36

Romku ja również potwierdzam swoją obecność w 100%. :)

Lancia 4 Ever :) : yesyes :
514449239 Bartek (Bartłomiej, nie Bartosz ! ) vel modo ;)
Obrazek
Jestem odpowiedzialny za to co powiedziałem, nie za to co zrozumiałeś !

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Zloty i spotkania :::”