Obelix - Mondeo IV

Jeśli czujesz chęć podzielenia się z nami tym, czym jeździsz poza Lancią, masz ciekawy motocykl czy nietuzinkowe auto, tu właśnie jest to miejsce.
Awatar użytkownika
grodek
Klubowicz
Klubowicz
Imię: Mariusz

Re: Obelix - Mondeo IV

Postautor: grodek » 20 maja 2017, 21:22

Coś w tej marce jednak jest. Gdybym dzisiaj miał kupić samochód , byłby to właśnie Ford. Jedyną zagwostką to model , Kuga , Tourneo Courier lub EcoSport?

Awatar użytkownika
pääkäyttäjä
Moderator Globalny
Moderator Globalny
Imię: Damian

Postautor: pääkäyttäjä » 20 maja 2017, 22:32

grodek pisze:
20 maja 2017, 21:22
Coś w tej marce jednak jest. Gdybym dzisiaj miał kupić samochód , byłby to właśnie Ford. Jedyną zagwostką to model , Kuga , Tourneo Courier lub EcoSport?
To zależy, czego oczekujesz od auta. Baby-Transit czyli osobowy mini dostawczak jest trochę mniejszy od Doblo i np. w kwestii wygody jest znacznie gorzej od Fiata
EcoSport - wielkości Mokki, szału nie ma - jest następcą europejskiego Fusiona. Można, ale po co (jeździłem Mokką - fajne auto, ale małe).
Kuga - uterenowiony Focus :) Ja nadal nie rozumiem fenomenu SUVów ale chyba najbardziej rozsądny wybór spośród tych trzech.
Obrazek - SEAT IBIZA FL 1.9 SDI
Obrazek - FORD MONDEO IV 1.8 TDCi

Historia: Renault 21 1.7 GTS, Lancia Lybra 1.8 LX, Ford Focus II 1.6 16v, Fiat Ulysse II 3.0 V6

Tuulan ja Tuulin tuulinen tuuli tuulee talvella täällä ja tuolla.

Awatar użytkownika
pääkäyttäjä
Moderator Globalny
Moderator Globalny

Postautor: pääkäyttäjä » 20 cze 2017, 19:03

Audio ogarnięte, przywrócony stan normalny.

Jaki jest sens pakowania wypasionego sprzętu za dziesięć koła i sępienie na montażu?
Okazało się, że... nowe wytłumienie jest tylko na drzwiach od strony kierowcy. W pozostałych - fabryczne.

Głośniki - z przodu były cztery wymienione ale wiek i moc dały się im we znaki.
Z tyłu - zostały kolejne cztery, fabryczne, które jakoś to wytrzymały (nie grał jeden, drugi ledwo ledwo).
Wróciły fabryczne, Ford Premium Sound. Gra to całkiem spoko, na tym fordowskim radiu daje radę.

Instalacja - zrobiona na odpierd.l. Dosztukowana do fabrycznych wiązek, zwrotnica nie miała prawa działać.
Teraz to wszystko ma sens, zostały wywalone metry kabli, które zapewne w przyszłości miały posłużyć do rozbudowy Hi-Fi.

Historia: Renault 21 1.7 GTS, Lancia Lybra 1.8 LX, Ford Focus II 1.6 16v, Fiat Ulysse II 3.0 V6

Awatar użytkownika
grodek
Klubowicz
Klubowicz
Imię: Mariusz

Postautor: grodek » 20 cze 2017, 22:08

Sprzedaj zdemontowane audio i Mondeo prawie spłacone ;)

Awatar użytkownika
pääkäyttäjä
Moderator Globalny
Moderator Globalny

Postautor: pääkäyttäjä » 21 cze 2017, 10:12

grodek pisze:
20 cze 2017, 22:08
Sprzedaj zdemontowane audio i Mondeo prawie spłacone ;)
Nie ma szans, dziewięcioletnie Nakamichi jako używane, warte jest teraz jako komplet, tysionc pińcet polskich biletów NBP :)

Awatar użytkownika
goldixll
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Imię: Maciej

Postautor: goldixll » 21 cze 2017, 10:40

Jest jeszcze jeden plus ...odrobisz w zaoszczędzonym paliwie ... spadek masy = spadek spalania : ok2 : Gdzieś tak za 85 lat będziesz do przodu :lol: :lol: :lol:
Była Lancia Kappa 2.4 kle kle kle , była Lancia Kappa 2.0 z lpg, była bawarka 2.8 ,
był sweter kombi 1.6SR,był Punciak 1.2 , Hyundai Santa Fe 2.4 lpg
Jest Lancia Lybra 2.4 jtd
Obrazek
Jest Fiat Ulysse 3.0 lpg
Obrazek

Awatar użytkownika
pääkäyttäjä
Moderator Globalny
Moderator Globalny

Postautor: pääkäyttäjä » 21 cze 2017, 14:52

:lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
pääkäyttäjä
Moderator Globalny
Moderator Globalny

Postautor: pääkäyttäjä » 07 lip 2017, 17:33

W temacie Forda za wiele się nie dzieje. Jeździ.

Zainspirowany kolegą Goldixll, zanabyłem chińszczyznę Xiaomi Roidmi 2S. Dość sceptycznie do tego podszedłem - mam w pamięci podobne rozwiązania oraz przejściówki z czasów kaseciaków, ale... O dziwo, jakość dźwięku jest bardzo dobra :-D Muszę to tylko wyciągać z gniazdka bo u mnie wszystkie działają cały czas.

Obrazek

Obrazek

Ładowarko transmiter ma wbudowany mikrofon i re-we-la-cyj-nie działa jako zestaw głośnomówiący.

Lähetetty minun Xperia XZ laitteesta Tapatalkilla.

Awatar użytkownika
giekso
Moderator
Moderator
Imię: Grzesiek

Postautor: giekso » 07 lip 2017, 21:33

Nie kuście kuwa nie kuście!
Jedyna szczerość jaka jest mi dozwolona polega na wyznaniu, że szczerość jest mi niedozwolona.

>>> Lancia Phedra 2.2 HDI 2004r <<<

Była: Lancia K 2.0 V.I.S. Berlina

Awatar użytkownika
pääkäyttäjä
Moderator Globalny
Moderator Globalny

Postautor: pääkäyttäjä » 07 lip 2017, 22:38

Doczytałem instrukcję - gniazdo wyłączane jest po 20 minutach, także cały czas nie będzie działać :D

Awatar użytkownika
pääkäyttäjä
Moderator Globalny
Moderator Globalny

Postautor: pääkäyttäjä » 12 lip 2017, 20:20

Za wcześnie wykrakałem, że nic się nie dzieje. Przerdzewiała linka od otwierania maski, przy samej końcówce. Dobrze, że urwała się w momencie otwarcia...

Linka wymieniona. Działa jak złoto, wsadziłem linkę od środka, tj. od wajhy otwierania (swoją drogą, komu w Fordzie przeszkadzał zamek na klucz - w MK3 tak było, w FF2 też) a od strony zamka zrobiłem blokadę linki. Kupiłem:

- linka rowerowa do przerzutek (do hamulców ma za dużą główkę i nie mieści się w żadnym z oczek), stalowa, nierdzewna za 5 Zł w rowerowym
- tuleja zabezpieczająca ze śrubą, do linek rowerowych, z Castoramy za 9 Zł

15 minut roboty. Trochę się boję trwałości ale na lepsze czasy czeka kompletna linka z pancerzem, która do mnie jedzie ale znając moje zezowate szczęście, przyjdzie tuż po urlopie. Jej wymiana oznacza wyciągnięcie lampy, obudowy filtra, aku i jego podstawę.

Lähetetty minun Xperia XZ laitteesta Tapatalkilla.

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz

Postautor: Borek » 13 lip 2017, 20:43

Fordy coś mają? Ano mają, i jeżeli mnie wrażenia nie mylą to Fordy są po prostu intuicyjne. Tam jest wszystko proste, normalne, bez udziwnień (może maska otwierana kluczem jest wyjątkiem). Jeździłem dokładnie takim Mondeo przez chwilę i bardzo mi się podobało, ale ono wtedy było nowe. Jeździłem Focusem 2004 i trochę ciasny (mimo że też kombi), ale jednak wygodny i niezawodny - ba, miałem wrażenie że jedzie płynniej i wybiera dziury lepiej niż Kappa! Do czasu aż w Kappie zrobiłem kompletne zawieszenie. :P

Ale że linka przerdzewiała to ciekawostka, jakaś uszkodzona była?
Drop a gear and disappear!

Awatar użytkownika
goldixll
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Imię: Maciej

Postautor: goldixll » 13 lip 2017, 21:12

Borek pisze:
13 lip 2017, 20:43
Pewnie po powodziowy ... to i linka zardzewiała :lol:
Była Lancia Kappa 2.4 kle kle kle , była Lancia Kappa 2.0 z lpg, była bawarka 2.8 ,
był sweter kombi 1.6SR,był Punciak 1.2 , Hyundai Santa Fe 2.4 lpg
Jest Lancia Lybra 2.4 jtd
Obrazek
Jest Fiat Ulysse 3.0 lpg
Obrazek

Awatar użytkownika
pääkäyttäjä
Moderator Globalny
Moderator Globalny

Postautor: pääkäyttäjä » 14 lip 2017, 00:09

Borek pisze:
13 lip 2017, 20:43
Fordy coś mają? Ano mają, i jeżeli mnie wrażenia nie mylą to Fordy są po prostu intuicyjne. Tam jest wszystko proste, normalne, bez udziwnień (może maska otwierana kluczem jest wyjątkiem). Jeździłem dokładnie takim Mondeo przez chwilę i bardzo mi się podobało, ale ono wtedy było nowe. Jeździłem Focusem 2004 i trochę ciasny (mimo że też kombi), ale jednak wygodny i niezawodny - ba, miałem wrażenie że jedzie płynniej i wybiera dziury lepiej niż Kappa! Do czasu aż w Kappie zrobiłem kompletne zawieszenie. :P
Do pewnego momentu, tj. edycji, Ford jest bardzo prosty w obsłudze. Najnowsze wersje już takie nie są - np. w Mondeo mk5 trzeba zdjąć caly zderzak, by wymienić żarówkę. Maska otwierana kluczem w mk3 czy FF2 to była rewelacja, nie wiem komu to przeszkadzało :) Focus jest twardszy, rewelacyjnie klei się do drogi. Mondeo jest wygodniejszy, stabilnie i klejąco do drogi robi się dopiero na 18. Ale ktoś w Fordzie znów nie pomyślał i rozmiarówka opon jest jakaś dziwna - dla felg 16, są dwa, 205/55 i 215/55. Na tych pierwszych, auto zachowuje się dziwacznie i niestabilnie. Przy 17 i 18 jest trochę inaczej ale też są po dwie wersje szerokości opon - dla każdej wersji silnikowej.

Wymiana czegokolwiek w tym aucie jest dziecinnie prosta (no, może poza rozrządem w 1.8 TDCi). Fabryczna linka już jest, jej założenie do będzie pikuś - trzeba wyciągnąć lampę (dwie ogólnodostępne śruby), akumulator i jego podstawę i voilà - wszystko na wierzchu. Nie wiem, kto projektował auto ale wiele rzeczy da się łatwo zdemontować. Poza filtrem kabinowym - ten jest skitrany poniżej radia, na początku tunelu środkowego. Żeby go wyciągnąć, trzeba dać nura pod kierę, odkręcić dekiel i... odkręcić pedał gazu. Ale miejsca jest tam tyle, że trzeba się mocno nagimnastykować, by filtr tam włożyć. I nie - nie jest to "bo w angielskiej wersji siedzi tu pasażer" - nie nie nie. W wersji z kierą po prawej stronie, filtr również jest po prawej stronie :lol:
Nie - cierpią na nie wszystkie Mondeo tej generacji. Linka zabezpieczona jest teflonową osłonką. Jest tylko jedno małe ale - na 3 cm na obu końcach linki otuliny już nie ma. Goła linka wychodzi sobie z pancerza, przechodzi przez blokującą końcówkę i zabezpieczającą przed wlatywaniem syfu i wody do pancerza gumą, by na końcu siedzieć w zamku. No i ta końcówka linki rdzewieje - moja urwała się centymetr od baryłki wchodzącej w ucho zamka. Przy otwieraniu maski celem uzupełnienia płynu do spryskiwaczy, coś dziwnie się mi pociągnęło za wajhę :lol: A mówię, se zajrzę o co kaman. Wykręciłem zamek, patrzę na linkę, zdjąłem ją i jej końcówka została mi w dłoni :roll:

Awatar użytkownika
pääkäyttäjä
Moderator Globalny
Moderator Globalny

Postautor: pääkäyttäjä » 30 lip 2017, 20:21

Pojechalim i wrócilim z Krku. W Bašce tumy a w Krku mój mistrzowski wyjazd z parkingu spowodował nadanie mi ksywy Schumacher :D

Obrazek

Wróć do „::: Nasze inne pojazdy :::”