Kapitan Snuja czyli Ibiza II FL 1.9 SDI

Jeśli czujesz chęć podzielenia się z nami tym, czym jeździsz poza Lancią, masz ciekawy motocykl czy nietuzinkowe auto, tu właśnie jest to miejsce.
Awatar użytkownika
pääkäyttäjä
Moderator Globalny
Moderator Globalny
Imię: Damian

Re: Kapitan Snuja czyli Ibiza II FL 1.9 SDI

Postautor: pääkäyttäjä » 12 cze 2017, 21:53

Snuja zaliczył pierwszą poważną (?) awarię. Auto jezdzi ale gorzej odpala, spalanie wzrosło niemalże dwa razy, w aucie czasem śmierdzi ropą. Diagnoza - zużyta oś sekcji pobierającej paliwo, oringi zaworu N108 oraz uszczelniacze zaworu ciśnienia paliwa.

No cóż. VP37 przechodzi regenerację.

Lähetetty minun Xperia XZ laitteesta Tapatalkilla.

Obrazek - SEAT IBIZA FL 1.9 SDI
Obrazek - FORD MONDEO IV 1.8 TDCi

Historia: Renault 21 1.7 GTS, Lancia Lybra 1.8 LX, Ford Focus II 1.6 16v, Fiat Ulysse II 3.0 V6

Tuulan ja Tuulin tuulinen tuuli tuulee talvella täällä ja tuolla.

Awatar użytkownika
pääkäyttäjä
Moderator Globalny
Moderator Globalny
Imię: Damian

Re: Kapitan Snuja czyli Ibiza II FL 1.9 SDI

Postautor: pääkäyttäjä » 21 cze 2017, 15:13

Ibiza jest po regeneracji nastawnika pompy wtryskowej - po rozebraniu pompy okazało się, że to jednak tylko i aż trzpień pompy ma ukruszoną podstawę czy co to tam było (w kształcie litery T).
Muszę tam wrocić bo po tej operacji w czasie jazdy miga kontrolka świec (a w VAGu, żeby nie było - nic nie jest oczywiste, owa lampka pali się np. gdy czujnik pedału hamulca albo światła stop nawaliły) oraz świeci się permanentna rezerwa nawet przy pełnym baku.
Obrazek - SEAT IBIZA FL 1.9 SDI
Obrazek - FORD MONDEO IV 1.8 TDCi

Historia: Renault 21 1.7 GTS, Lancia Lybra 1.8 LX, Ford Focus II 1.6 16v, Fiat Ulysse II 3.0 V6

Tuulan ja Tuulin tuulinen tuuli tuulee talvella täällä ja tuolla.

Wróć do „::: Nasze inne pojazdy :::”