Lancia Klub Polska

Forum dyskusyjne miłośników marki Lancia

>> SKLEPIK LANCIA KLUB POLSKA <<

Autosklep
Dzisiaj jest 19 cze 2019, 21:10

Strefa czasowa UTC+02:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 360 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 118 19 20 21 2224 Następna
Autor Wiadomość
PostDodany: 21 paź 2016, 22:47 
Przedstawiciel Regionalny
Awatar użytkownika

Imię: Robert
Ponieważ w pogodzie trąbią o przymrozkach, dziś Alfa "założyła" zimowe obuwie, co by się jej nie marzło :) Pomimo panującej deszczowej aury Bella została umyta i wysprząta, co by mogła się na nowo brudzić :)
Kilka dni temu pękła sprężynka odciągająca pedał sprzęgła, już nowa jest zamontowana (przebieg 301 568km.).
Kilometrów na liczniku przybywa, a radość z jazdy nie ubywa :)
Pozdrawiam.

Zipp VZ-2 albo Zipp VZ-2 - Zupka Chińska / Mechaniczna Pomarańcza
+ Lybra Intensa 2.4 JTD SW - Papamobile :)
Było:
AR 156 SW 2.4 JTD 10V + wirus Ramzesa - Czarnulka
Delta II 1.9td
Nr. tel. 607645504

PostDodany: 11 lis 2016, 17:16 
Awatar użytkownika

Mała aktualizacja i jednocześnie ciekawostka:
Dziś Alfa na podnośniku. Dlaczego? Ponieważ tydzień temu chcąc wykonać sprawnie (szybko) manewr wymijania, redukcja na 4, gaz iiii... obroty w góre a prędkość bez zmian. Sprawdziłem na każdym biegu i za każdym razem to samo. Po dwóch dniach już lekkie przyśpieszanie czy ruszanie powodowało uślizg sprzęgła - alfa trafiła na parking aby nie zajeździć sprzęgła do końca.
KOMpletne nowe sprzęgło Valeo kupione wraz z uszczelniaczem Corteco. Dziś miało być wymieniane. Jadąc do warsztatu przy zmianie biegu coś (sorry za wyrażenie) pierd : cenzura : że się wystraszyłem i zatrzymałem. Po ponownym ruszeniu nagle wszystko jest ok. Sprzęgło się w ogóle nie ślizga, a pedał jest znów w normalnej pozycji, a nie przy samej podłodze. Okazało się, że niedawno wymieniana sprężyna odciągająca pedał sprzęgła wypięła się i podeszła pod niego w taki sposób, że go zablokowała w połowie wciśniętego. Już poprawiona i wszystko działa jak należy.
Mając do dyspozycji podnośnik sprawdzono całe zawieszenie. Po roku użytkowania i 12 500 km do wymiany 1 tylny waHacz i gumy na tylnym stabilizatorze oraz poduszke pid silnik od strony pasażera.

Moje pytanko do Was, kupować zwykłe gumy czy poliuretany?

P.S. Pozostało mi zwrócić sprzęgło i uszczelniacz.

Było:
Delta II 1.9td
Nr. tel. 607645504

PostDodany: 11 lis 2016, 18:01 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Imię: Kamil
Pisałem Ci już wcześniej, ta sprężynka Cię bardzo lubi :P

Odnośnie gum na tylnym stabilizatorze - jeśli drążek nie jest wytarty to spokojnie możesz wkładać gumy jeśli dorwiesz jakiejś dobrej firmy. W tych samochodach problemy z tylnym zawieszeniem to raczej rzadkość.
Szczerze powiedziawszy to ja tych gum z tyłu nigdy nie ruszałem i przez cały okres mojego użytkowania z tyłu też wymieniłem tylko jeden wahacz poprzeczny.

Były:
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD
Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

PostDodany: 11 lis 2016, 19:01 
Awatar użytkownika

FXX pisze:
Pisałem Ci już wcześniej, ta sprężynka Cię bardzo lubi :P
To prawda, ona jest "kapryśna". Jak znów wywinie mi numer to będę musiał z nią coś wymyśleć, to już 3 raz coś z nią nie tak i oby ostatni - w końcu do 3ch razy sztuka, nieprawdaż?
Stabilizator nie jest wytarty czy zużyty.
To ja wymienię drugi :)

Było:
Delta II 1.9td
Nr. tel. 607645504

PostDodany: 06 gru 2016, 7:43 
Awatar użytkownika

Mały upik.

Alfa w sobotę wykąpana, wysprzątana, wypucowana, odkurzona, wszelkie listki i inny syf z różnorodnych miejsc powyciągane. Uruchomiony został również przycisk otwierania drzwi kierowcy bo po wcisnięciu nie odskakiwał (wystarczyło przeczyścić WD-40).

Pzd.

Było:
Delta II 1.9td
Nr. tel. 607645504

Tytuł:
PostDodany: 06 gru 2016, 8:17 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Widzę, że problemy z logowaniem minęły? ;)

Co do przycisku, to jak otworzysz drzwi, to na boku na wysokości klamki masz śrubę na Torxa. Odkręć ją i psiknij tam smarem, bo samo WD nie smaruje i za chwilę problem się może powtórzyć.

Wysłane z mojego SM-T555 przy użyciu Tapatalka

Były:
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD
Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Tytuł: Re:
PostDodany: 06 gru 2016, 17:41 
Awatar użytkownika

FXX pisze:
Widzę, że problemy z logowaniem minęły? ;)

Co do przycisku, to jak otworzysz drzwi, to na boku na wysokości klamki masz śrubę na Torxa. Odkręć ją i psiknij tam smarem, bo samo WD nie smaruje i za chwilę problem się może powtórzyć.

Tak udało się zalogować i tadaaam, nowa skórka :D

Wcześniej wymontowałem klamkę z drzwi :) wyczyściłem WD40 i nasmarowałem smarem silikonowym i po 4 dniach ponownie zaczęła się zacinać. Teraz wypsikałem WD40 aby smar cały wyczyścić, właśnie przez otwór po tej śrubie i zobaczymy jak to będzie na tzw. sucho. Jak coś, to spróbuję jeszcze z teflonem.

A problem się wziął stąd, że debile rozdrabniający gałęzie po ścince konarów z drzew mieli przyczepkę owiniętą jedynie siatką z oczkami wielkości 4 cm - siatka jak w płocie. Wynik był taki, że wszystkie auta stojące w jej pobliżu były po ponad 2 centymetrową warstwą pyłu, drzazg i syfu.

Zszedłem z mieszkania na dół i delikatnie zwróciłem Panom uwagę na to i zapytałem gdzie mają jakaś plandekę lub siatkę z bardzo drobnymi oczkami. Usłyszałem: No i co to k : cenzura : Pana obchodzi? I tu przyznaję się, że zachowałem się jak ostatni troglodyta, burak, cham i prostak i temu panu odpowiedziałem coś w stylu: A to mnie k: cenzura : ch : cenzura : obchodzi że tam stoi mój j : cenzura : samochód i nie tylko i jak śmie : cenzura : widzisz jest on zaj : cenzura : cały pier : cenzura : syfem jaki k : cenzura : robicie ch : cenzura : je : cenzura : . A skoro nie widzi Pan najmniejszego problemu, to super. Dzwonię do spółdzielni i zgłaszam Wasze bardzo zawodowe podejście do pracy z dosłaniem zdjęć mailowo. Zadzwoniłem, ten idiota od razu otrzymał telefon, zwinął się a następnego dnia przyjechała inna ekipa. I wszystko było profesjonalnie zrobione. Otrzymałem także telefon ze spółdzielni z przeprosinami za zaistniałą sytuację i niekompetencje poprzedniej firmy. :kopara:

Drewno wlazło w guzik, namokło, napęczniało i blokowało guzik.

Było:
Delta II 1.9td
Nr. tel. 607645504

PostDodany: 06 gru 2016, 17:45 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Imię: Maciej
oo super, to mi się podoba, brak kultury, chamydło, przekleństwa etc wobec Ciebie i innych a potem wywalanie takich na zbity pysk.

PostDodany: 06 gru 2016, 20:36 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Aaa, czyli nieco grubszy problem :)
Myślałem, że to jednak zimowy standard w przypadku tych klamek. Od czasu do czasu, zwłaszcza zimą też ją psikałem najpierw WD, a potem jakimś smarem ;)

Były:
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD
Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

PostDodany: 19 lut 2017, 16:24 
Awatar użytkownika

Siemka,

widzę że dawno mnie tu nie było, a że nadarzyła się okazja do małej aktualizacji informacji o Belli, tak więc mały up date:

1. Przy przebiegu 306 864 km (11 luty 2017 r.) do Belli wleciał kompletny rozrząd (Pasek rozrządu DAYCO, Napinacz DAYCO, Rolka prowadząca INA) + pompa wody GRAF + poduszka silnika prawa oryg. i śruba poduszki.

2. Przy przebiegu 307 098 km (wczoraj) wleciały nowe wahacze tylne z lewej strony tj. tylny i przedni drążek poprzeczny zawieszenia + śruba zawieszenia z tuleją dystansową + zbieżność.

Kilometrów non stop przybywa, choć od kupna zrobiliśmy nią z żoną jedynie 16 634 km (od 25.10.2015 r.). Jeżdżona jest w 80% trasy, aczkolwiek od grudnia 2016 r. codziennie zawozi mnie do pracy, ponieważ nie mam sensownego połączenia mpk, a wstawać wcześniej ok. 3.00 czy wcześniej żeby jechać nocnymi autobusami i spędzać w nich ok. półtorej godziny + czas oczekiwania by być na 5.45 w pracy nie zamierzam :D no co, wygodny jestem.

Spalanie utrzymuje się następująco:
1. miasto 100% po Łodzi od 7,0 L/100km (latem) do 8,4 L/100km (zima z temp. ujemnymi). Średnio w mieście 7,4 L/100km patrząc na dziennik tankowań : ok2 : : yesyes : : brawo : : dance :

2. trasa 100% od 5,0 L/100km (prędkość do 110km/h : yesyes : :lol: :D ) do 7,0 L/100 km (autostrada - przepisowo i nic więcej nie powiem : gafa : :zjezdzam: :diabel: :aniol: :noco: )

3. mieszany od 5,8 L/100km do 6,5 L/100km - zależy od proporcji miasto : trasa i spotkanych po drodze wsi...

Nie jeżdżę jak emeryt, ostatnio każdy nawet zwraca mi uwagę że jeżdżę bardziej dynamicznie/agresywnie, a ja zauważyłem że spalanie mimo tego jest takie same jak na opcji "normal" - spokojnie. Widocznie Alfa lubi być lekko goniona :D : rotfl :

Niedługo będzie ciepło i Zipp odciąży Czarnulkę w dojazdach do pracy i po mieście :D gdzie dwoma kołami rocznie robiłem jak dotąd ok 11 tys. km. Choć przypuszczam że teraz będzie więcej kilometrów robione :D

Zdjęć nie wstawiam, bo wygląda niechlujnie. Była myta wczoraj i wcześniej po ustąpieniu mrozów, ale deszcz i leżący syf po zimie na jezdni (sól) robią dobrą robotę napędzając rynek automyjni.

Pzd. I szerokości.

Było:
Delta II 1.9td
Nr. tel. 607645504

PostDodany: 19 lut 2017, 22:47 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Czytam to i dochodzę do jednego wniosku - albo Ty masz lekką nogę, albo ja betonowe buty ;)
U mnie było średnio 1-1,5 litra więcej :D

Były:
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD
Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

PostDodany: 20 lut 2017, 0:40 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Michał
Ja też patrzę i nie mogę uwierzyć, że da się autem z tak dużym silnikiem osiągnąć tak małe spalanie w Łodzi. : zdziwiony :

Były Kappa SW 2.4 TDS, Y 1.2 16v, Piaggio ZIP 2010
Obrazek

PostDodany: 20 lut 2017, 7:56 
Awatar użytkownika

FXX pisze:
19 lut 2017, 22:47
Czytam to i dochodzę do jednego wniosku - albo Ty masz lekką nogę, albo ja betonowe buty ;)
U mnie było średnio 1-1,5 litra więcej :D

Wiem - kontynuuję Twój plik excela z dziennikiem tankowań oraz naprawami i tak właśnie jest, mam mniejsze spalanie o tyle ile powiedziałeś.
Faktycznie nogi ciężkiej nie mam, ale też nie jeżdżę jak emeryt bo szkoda zamulać silnik, turbo i obciążać dwumasę ze sprzęgłem (ciągnę do 2,2-2,5 tys obr./min i w większości wypadków pierwszy jestem spod świateł, co jakiś czas oczywiście przegonię go do 3,5-4 tys, żeby wiedział że żyje :D ).

Duży wpływ ma pewnie to, że nie jeżdżę w godzinach szczytu jak są mega korki. Na rano do pracy jadę ok. 5.oo przez miasto, po wracam przed 14 - omijam cały syf jaki się robi po 14 :D Gorzej jak jadę na popołudnie, bo ok. 13 przez miasto się przebijam - powrót godz. ok 22. O nockach nie wspomnę, gdzie są pustki na mieście. Do tego dochodzi podwózka żony do lekarzy na kontrole, zakupy weekendowe i tyle mojego jeżdżenia po mieście. Myślę że gdybym pracował od 8 do 16 to spalanie również byłoby zdecydowanie większe przez stanie w korkach. Natomiast na trasie rzeczywiście po zmianie mapy silnika pali mniej.
michal1045 pisze:
20 lut 2017, 0:40
Ja też patrzę i nie mogę uwierzyć, że da się autem z tak dużym silnikiem osiągnąć tak małe spalanie w Łodzi. : zdziwiony :
Taty Lybra pali identycznie/bardzo zbliżenie, a ma ją ok. 4 lata. W większej pojemności wystarczy lekko dodać gaz, a mały silnik musisz jednak kręcić żeby jakoś jechał.

P.S. Duży silnik jest powyżej 5 litrów :) takie tam moje zdanie :D

Było:
Delta II 1.9td
Nr. tel. 607645504

PostDodany: 20 lut 2017, 20:06 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

W to że się da to nie wątpię, bo jak mój ojciec jeździł moją Alfą to też takie spalania uzyskiwał ;)

Były:
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD
Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

PostDodany: 09 mar 2017, 17:59 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

michal1045 pisze:
20 lut 2017, 0:40
Jeżdżąc na 8 lub 9 do pracy i wracając między 16-18 , NIE DA SIĘ. Mój rekord spalania Alfa 166 2.0 TS
1.4 km w 13 minut : cenzura :
Obrazek

średnio Alfa na odcinkach 5.5 km spalała 15 L LPG. Kappa ma tej samej trasie pali ok 14 L benyzny.

Duże spalanie bierze się z STANIA W KORKU + Zimny silnik. Jeśli ktoś jeździ krótkie odcinki będzie spore. By wyniki spalania były wiarygodne i miały jakiś sens porównywania proszę podawać średnia prędkość ja jeżdżąc dom-praca/ praca-dom (odcinek 5,5 km) średnia prędkość jaką uzyskuje w szczycie komunikacyjnym max do 20 km/h.

Najniższe spalanie jakie zanotowałem w/g komputera to 5,5 L jadąc trasą ok. 90 km/h na 6 biegu.

Lancia Kappa 2.4 1997 ,Fiat 126p 1978, kiedyś 3 x Kappa 1x Lybra, oraz 35 innych aut

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 360 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 118 19 20 21 2224 Następna

Strefa czasowa UTC+02:00