Lancia Klub Polska

Forum dyskusyjne miłośników marki Lancia

>> SKLEPIK LANCIA KLUB POLSKA <<

Autosklep
Dzisiaj jest 18 lis 2018, 18:04

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 Następna
Autor Wiadomość
PostDodany: 15 paź 2009, 20:58 
Założyciel LKP
Założyciel LKP
Awatar użytkownika

Imię: Roman
Lokalizacja: Chałupki koło Raciborza, 700m od granicy z Czechami :)
Posiadając samochód zbliżający się do wieku 25 lat, można zastanowić się nad przerejestrowaniem go na samochód zabytkowy. Czyli po prostu kojarzony z żółtymi tablicami rejestracyjnymi.

Procedura jest na pewno czasochłonna. Nie uda się tego w jeden dzień załatwić. W tydzień zapewne tez...

Na początek zapraszam do przestudiowania kilku ciekawych moim zdaniem stron www, gdzie temat jest poruszany:

Strona prywatna Tomasza Skrzelińskiego - jest to rzeczoznawca i członek Komisji ds Pojazdów Zabytkowych

Portal Weteran Szos opisujący szerzej zagadnienia żółtych tablic i pojęcia "weterana szos"

Portal Motofakty.pl opisuje na swoich łamach także to zagadnienie

Po czym poznać, że komputer uzyska świadomość? Że zamiast informatyka będzie przychodził do niego psycholog.

PostDodany: 15 paź 2009, 22:16 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Jeśli chcesz jeździć nim za granicę, to nie warto - procedura jest kłopotliwa no i trzeba płacić za zgodę konserwatora zabytków (na dziś jeszcze chyba nie tak wiele).

Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

PostDodany: 15 paź 2009, 23:44 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

A jak spowodujesz wypadek albo uszkodzisz to możesz beknąc z tego samego paragrafu co dzieciak który pomaże flamastrem obraz Matejki

PostDodany: 17 paź 2009, 16:36 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

fiergloo pisze:
A jak spowodujesz wypadek albo uszkodzisz to możesz beknąc z tego samego paragrafu co dzieciak który pomaże flamastrem obraz Matejki
Super porównanie! :lol: Moim skromnym zdaniem, "żółte blachy" stwarzają więcej problemów niż plusów. Tak ogółem ;)

PostDodany: 17 paź 2009, 18:36 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Moim zdaniem potrzebna jest nowelizacja tej ustawy. Przy okazji wg przepisów mając jeżdżącą Fulvie i 3 na części to za wszystkie 4 musisz miec opłacone OC(wg przepisów), z tym też by było trzeba coś zrobic.

PostDodany: 23 paź 2009, 1:58 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Moim skromnym zdaniem, dobrze, że są żółte blachy - można dzięki nim zarejestrować auto, którego nie da sie zarejestrować normalnie. I to wszystkie zalety tych tablic.

Można zarejestrować coprawda "dla szpanu", ale co to za szpan? Żółte blachy mają skody 105, Łady i inne nie tak dawno bardzo popularne pojazdy, więc co to za szpan?

Mam Syrene 103 z 64roku i napewno nie zarejestruje jej na żółte blachy.
Pozdrawiam

PostDodany: 23 paź 2009, 7:27 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

yanosik pisze:
Moim skromnym zdaniem, dobrze, że są żółte blachy - można dzięki nim zarejestrować auto, którego nie da sie zarejestrować normalnie. I to wszystkie zalety tych tablic.
Taki samochód też można zarejestrować. Może nie do końca normalnie, ale można i właśnie na "zwykłe" blachy. :roll:
Poza tym, to jak się ta syrenka trzyma? ;)

PostDodany: 28 paź 2009, 1:25 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Ara pisze:
yanosik pisze:
Taki samochód też można zarejestrować. Może nie do końca normalnie, ale można i właśnie na "zwykłe" blachy. :roll:
Poza tym, to jak się ta syrenka trzyma? ;)
Trzyma się dobrze, jest w trakcie remontu, ale jest calkowicie sprawna. W każdej chwili mógłbym poskładać zdemontowane elementy, założyć tablice i wyjechać na ulice :)

PostDodany: 14 wrz 2010, 0:06 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Jak zarejestrować auto na zabytkowych tablicach?

:link:

PostDodany: 13 paź 2010, 23:03 
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Awatar użytkownika

Ale co ma konserwator zabytków do naszego pojazdu? To chyba nasza własność i możemy robić z tym co chcemy co nie? To jest właśnie wkurzające, moim zdaniem nie warto przerejestrowywać na żółte blaszki, więcej minusów niż plusów, najgorszy ten że jak uszkodzimy pojazd to odpowiadamy za to jak za zniszczenie zabytkowego np. obrazu ;]

PostDodany: 14 paź 2010, 10:35 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

kingof_fly pisze:
Ale co ma konserwator zabytków do naszego pojazdu? To chyba nasza własność i możemy robić z tym co chcemy co nie?
Jasne, że co nie. Własność coraz rzadziej oznacza możliwość robienia z rzeczą co Ci się żywnie podoba.
Masz zabytek - nie możesz go bezkarnie zniszczyć. Masz grunt? Nie możesz go bezkarnie zatruć, albo postawić dom bez pozwolenia, albo np. postawić na nim budkę z piwem, cmentarz itp itd.
I to nie tylko w Polsce, lecz w większości tzw. krajów cywilizowanych.

Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

PostDodany: 21 lut 2011, 21:19 
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Awatar użytkownika

hmmm... a ilu z Was - krytykantów - posiada pojazd z żółtymi blachami? Tak się składa, że ja sobie chwalę żółte blachy - z załatwieniem czasowego wywozu za granicę to żaden problem (jedno pismo + odpowiednie wyprzedzenie czasowe) i kosztuje to grosze. Ciąć mojego Fiata nie zamierzam, a gdy mi ktoś (odpukać!!!) zrobi kuku, to się zupełnie inaczej rozmawia z TU w sprawie wyceny szkody dla pojazdu zabytkowego... OC płacić nie trzeba jeśli akurat poza sezonem samochód garażuje, przeglądów oficjalnych nie wymaga, a co roku panowie na stacji diagnostycznej robią to za darmo, fotografując się z "zabytkiem" ochoczo... Pojazd taki można bez kłopotu sprzedać, gdyż jest się jego właścicielem - ale jeśli ktoś myśli, że właściciel, skoro posiada własność to może sobie ją zniszczyć, no to tutaj trzeba by się zastanowić nad tokiem rozumowania takiego kogoś...a nie nad definicją własności. Przez ostatnie 5 lat posiadania pojazdu zabytkowego, nikt z urzędu konserwatorskiego mnie nie nagabywał czy też nie odwiedzał z kontrolą.... ja nie widzę minusów, a same plusy.

PostDodany: 21 lut 2011, 21:32 
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Awatar użytkownika

Kiedyś tak zrobię ze swoją Nyską. Też się zastanawiałem nad sensem, po przeczytaniu powyższych, ale mnie przekonałeś :roll: ;) :D

Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

PostDodany: 22 lut 2011, 7:28 
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Awatar użytkownika

W razie czego służę pomocą i wszelkimi dostępnymi mi materiałami. Towos to naprawdę już bardzo rzadki rodzyn :) gratuluję :) miałem okazję rok temu podziwiać taką Nysę też z '86, ale rodem z Wodzisławia :)

PostDodany: 01 maja 2011, 21:29 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

W 2014 roku minie 15 lat odkąd zakończono produkcję Kappy Coupe, wersje sedan powstawały do 2001r. Jak myślicie czy w 2015r. uda się "wrzucić " Kappe Coupe na żółte tablice? Minie 15lat od zakończenia produkcji, mój egzemplarz będzie wtedy miał 18lat. Chciałbym się powołać na utrzymanie w stanie fabrycznym, a takze nato, że powstało ok 3226 lub 3626 (w zal. od źródła) czyli mało. Myśłicie, że to przejdzie czy dopiero w 2022r Kappa Coupe otrzyma żółte tablice?

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00