Kappa - Wymiana uszczelniaczy zaworów/ Warszawa - Okolice

Grupa Mazowieckie

Moderator: Wilkin

Awatar użytkownika
Krzys
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 672
Rejestracja: 12 kwie 2008, 0:00
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Piaseczno / Krasnobród

Kappa - Wymiana uszczelniaczy zaworów/ Warszawa - Okolice

Post autor: Krzys » 14 lip 2009, 16:14

Gdzie w Wawie lub okolicach mogę wymienić uszczelniacze zaworów bez zdejmowania głowicy. Jakie są koszty takiej operacji?

argenta67

Odp: Kappa - Wymiana uszczelniaczy zaworów/ Warszawa - Okoli

Post autor: argenta67 » 16 lip 2009, 20:31

Obstawiam, że nikt tego nie robi za bardzo pracochłonne i czasochłonne.

Awatar użytkownika
Krzys
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 672
Rejestracja: 12 kwie 2008, 0:00
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Piaseczno / Krasnobród

Odp: Kappa - Wymiana uszczelniaczy zaworów/ Warszawa - Okoli

Post autor: Krzys » 16 lip 2009, 21:25

Troszkę szkoda ingerować w środek skoro dobrze chodzi. Pewnie i tak sam to zrobię razem z wymianą pierścieni, może i panewek. Boję się tylko coś poprzestawiać w rozrządzie przy zdejmowaniu wałków, ma może ktoś jakiś patent na to?

Awatar użytkownika
fazi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 09 lis 2007, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Odp: Kappa - Wymiana uszczelniaczy zaworów/ Warszawa - Okoli

Post autor: fazi » 22 lip 2009, 21:03

Jeżeli dobrze chodzi to sobie daruj ,nieopłacalne i mało porzyteczne .Moja rada jezdzij do zwycięstwa kleknie ci kedys silnik wstaw kolejny i w droge .Remonty tych silników moga człowieka wykończyc psychicznie zwłaszcza jak za jakiś czas efekt jest taki jak przed remontem .
Alfa Romeo 159 1,9 16v
Mitsubishi ASX 1.8DID 4WD

Awatar użytkownika
Krzys
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 672
Rejestracja: 12 kwie 2008, 0:00
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Piaseczno / Krasnobród

Odp: Kappa - Wymiana uszczelniaczy zaworów/ Warszawa - Okoli

Post autor: Krzys » 22 lip 2009, 21:27

Nad tym także się już zastanawiałem, jednak z ciekawych silników na aukcjach widziałem z Fiata. np. :link: jednak coś nie jestem pewien czy będzie pasował.

Awatar użytkownika
fazi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 09 lis 2007, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Odp: Kappa - Wymiana uszczelniaczy zaworów/ Warszawa - Okoli

Post autor: fazi » 22 lip 2009, 21:33

To to samo ,osprzęt tylko inaczej zamontowany,silnik z aukcji jest bez osprzętu ,także przekręcisz swój.Gdzieś tu było już o tym na forum.
Alfa Romeo 159 1,9 16v
Mitsubishi ASX 1.8DID 4WD

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11971
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Odp: Kappa - Wymiana uszczelniaczy zaworów/ Warszawa - Okoli

Post autor: topcio » 22 lip 2009, 21:36

fazi pisze:Jeżeli dobrze chodzi to sobie daruj ,nieopłacalne i mało porzyteczne .Moja rada jezdzij do zwycięstwa kleknie ci kedys silnik wstaw kolejny i w droge .Remonty tych silników moga człowieka wykończyc psychicznie zwłaszcza jak za jakiś czas efekt jest taki jak przed remontem .
bez przesady, ja już drugą remontuję :lol: , pierwsza wyszła elegancko, z drugą jeszcze walczę ;) , A uszczelniacze bez zdejmowania głowicy wymienisz w Lublinie na Wiejskiej.
Krzys pisze:. Boję się tylko coś poprzestawiać w rozrządzie przy zdejmowaniu wałków, ma może ktoś jakiś patent na to?

ja zawsze robię swoje znaki na wałkach i jak do tej pory nic nie pomieszałem ( tutaj jeszcze dochodzi ustawienie koła na wałku ssącym, ponieważ jest na fasolkach)
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzys
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 672
Rejestracja: 12 kwie 2008, 0:00
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Piaseczno / Krasnobród

Odp: Kappa - Wymiana uszczelniaczy zaworów/ Warszawa - Okoli

Post autor: Krzys » 18 lis 2009, 10:17

Wymiana uszczelniaczy zrobiona samodzielnie. Wygląda na to że z jednego z uszczelniaczy spadłą sprężynka. Spalania oleju nareszcie w normie.

Awatar użytkownika
Daro_wawa
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 407
Rejestracja: 29 maja 2009, 9:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Kappa - Wymiana uszczelniaczy zaworów/ Warszawa - Okoli

Post autor: Daro_wawa » 18 lis 2009, 13:25

Krzys pisze:Wymiana uszczelniaczy zrobiona samodzielnie. Wygląda na to że z jednego z uszczelniaczy spadłą sprężynka. Spalania oleju nareszcie w normie.
Krzys a możesz opisać jak to zrobiłeś może jest szansa wstawić ci Lancie Kappe 2,4 20V na wymianie uszczelniaczy ??:P
U mnie spalanie oleju jest bardzooooo duże około 700-800km/ 1L oleju
Były :
1.Kappa 2.4b 2.Kappa 2,4b 3.Kappa 2.0 4.Kappa 2.0 5.Kappa 2.4b 6. Kappa 2.4b 7.Kappa Coupe 2.4 20V nr 1410,Kappa Coupe 2.4 20V nr 0615, Lanos 1.6 16V,Kappa Coupe 2.0 20VT nr 2774
Jest :
BMW E39 2.5 24V
OPEL VECTRA C GTS OPC LINE

Awatar użytkownika
Krzys
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 672
Rejestracja: 12 kwie 2008, 0:00
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Piaseczno / Krasnobród

Odp: Kappa - Wymiana uszczelniaczy zaworów/ Warszawa - Okoli

Post autor: Krzys » 18 lis 2009, 16:33

Niestety nie mam czasu. Ja u siebie głowicę musiałem zdjąć, próba ze zdejmowaniem bez zdjęcia głowicy nie wyszła. Dobry ściągacz do zaworów z podparciem od spodu też się przydaje.

argenta67

Odp: Kappa - Wymiana uszczelniaczy zaworów/ Warszawa - Okoli

Post autor: argenta67 » 18 lis 2009, 19:32

Daro_wawa pisze:
Krzys pisze:Wymiana uszczelniaczy zrobiona samodzielnie. Wygląda na to że z jednego z uszczelniaczy spadłą sprężynka. Spalania oleju nareszcie w normie.
Krzys a możesz opisać jak to zrobiłeś może jest szansa wstawić ci Lancie Kappe 2,4 20V na wymianie uszczelniaczy ??:P
U mnie spalanie oleju jest bardzooooo duże około 700-800km/ 1L oleju
Wiara w cuda to najlepsza nadzieja, znikanie oleju w takich ilościach to uszczelniaczami by się nie zmieściło a remont w pełnym tego słowa znaczeniu to nie jest wymiana samych uszczelniaczy, pierścieni czy panewek. Silnik to zbiór tak wielu elementów pracujących wspólnie, że po wymianie tylko tych najbardziej popularnych nie można powiedzieć "zrobiłem remont"

Awatar użytkownika
Krzys
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 672
Rejestracja: 12 kwie 2008, 0:00
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Piaseczno / Krasnobród

Odp: Kappa - Wymiana uszczelniaczy zaworów/ Warszawa - Okoli

Post autor: Krzys » 18 lis 2009, 22:49

argenta67 pisze:
Daro_wawa pisze:
Krzys pisze:Wymiana uszczelniaczy zrobiona samodzielnie. Wygląda na to że z jednego z uszczelniaczy spadłą sprężynka. Spalania oleju nareszcie w normie.
Krzys a możesz opisać jak to zrobiłeś może jest szansa wstawić ci Lancie Kappe 2,4 20V na wymianie uszczelniaczy ??:P
U mnie spalanie oleju jest bardzooooo duże około 700-800km/ 1L oleju
Wiara w cuda to najlepsza nadzieja, znikanie oleju w takich ilościach to uszczelniaczami by się nie zmieściło a remont w pełnym tego słowa znaczeniu to nie jest wymiana samych uszczelniaczy, pierścieni czy panewek. Silnik to zbiór tak wielu elementów pracujących wspólnie, że po wymianie tylko tych najbardziej popularnych nie można powiedzieć "zrobiłem remont"
Mylisz się bo u mnie właśnie takie ilości znikały przez uszczelniacze. Teraz przejechałem 1500 km i jest ok.

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Mazowieckie :::”