Instalacje gazowe godne polecenia

Problemy, porady i opinie dotyczące LPG w Naszych Lanciach
slawko
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 11
Rejestracja: 21 kwie 2017, 14:20

Instalacje gazowe godne polecenia

Post autor: slawko » 23 kwie 2017, 20:24

Jakie instalacje gazowe możecie polecić z własnego doświadczenia?? Mojej żonie podoba się ypsylon i takiego właśnie poszukujemy. Ale z odpowiednim silnikiem pod gaz. Czytałem troszkę o instalacjach BRC. miał ktoś z Was doświadczenia z tą firmą?

Awatar użytkownika
fedos
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany
Posty: 1066
Rejestracja: 15 mar 2013, 23:43
Imię: marcin
Lokalizacja: Brzeszcze

Re: Instalacje gazowe godne polecenia

Post autor: fedos » 23 kwie 2017, 20:41

Ja bym celował w jakiś sterownik Staga i resztę sobie też samemu wybrać. Taniej wyjdzie niż cała instalacja BRC. Zarejestruj sie na jakimś forum lpg to Ci chłopaki doradzą fachowo, bo się na tym najlepiej beda znali. Wiadome, że każdy chwali to co ma, a znalezienie dobrego gazownika, to tez nie lada wyczyn :/

Awatar użytkownika
matis1906
Moderator Globalny
Moderator Globalny
Posty: 580
Rejestracja: 14 kwie 2014, 21:15
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Lublin

Re: Instalacje gazowe godne polecenia

Post autor: matis1906 » 23 kwie 2017, 23:46

Popieram przedmówcę, Stag ma tę zaletę iż daje pełny support. Schematy instalacji,montażu, instrukcje kalibracji, oprogramowanie na stronie. To wszystko jest dostępne za friko i to niewątpliwie duża zaleta tych instalacji. Prosty interfejs- łatwo się w tym połapać. Warto podpytać na lpg forum, pewnie pomogą Ci dobrać konkretne graty pod konkretny silnik.
Pozdrawiam

dzidek77
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 65
Rejestracja: 13 maja 2010, 21:35
Imię: Dawid
Lokalizacja: Lublin

Re: Instalacje gazowe godne polecenia

Post autor: dzidek77 » 26 kwie 2017, 15:39

Po 30k instalacja sprawuje się bez zarzutu, wcześniej w innym aucie też miałem BRC, ale drugiej generacji. Nie było żadnych problemów. Jest droższa od Staga, ale z tego co piszą ludzie nie wymaga takiej troski. Zresztą każda będzie dobra pod warunkiem, że będzie dobrze założona i wyregulowana. To podstawa.
Lancia Lybra SW 1.8 LX
BRC SQ 24.11

piotriix

Re: Instalacje gazowe godne polecenia

Post autor: piotriix » 26 kwie 2017, 19:12

Lpgtech i stag masz pełny darmowy dostęp do oprogramowania.
Używam i używałem kupę lat produktów tych firm i zera problemu.
Brc nic bez serwisu nie zrobisz .Tylko płacisz i płaczesz .Na forum LPG jest sporo tematów o ,,super brc,,

Wysłane z Delty


Awatar użytkownika
kond243
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2597
Rejestracja: 27 gru 2009, 0:25
Skype: Kondi243
Imię: Konrad
Lokalizacja: Przysieka

Re: Instalacje gazowe godne polecenia

Post autor: kond243 » 26 kwie 2017, 19:49

BRC ma programy bez klucza jest prosta bo.jej nie trzeba ustawiać aż tak jak staga. Ja mam w 2.0vis brc i już 9lat bez problemu. Wtryski wytrzymałe są już 118tyś km i działa. Ale wolę Staga do tego reszta gratów dobrych i też będzie bez problemowo. Teraz poprawili już ISA3 i już nie wariuje tak auto adaptacja.
Były:Peugeot 309 1.6, Renault Laguna 1.8 8v, Lancia Kappa 2.0 V.I.S.
Są Lancia Kappa 20vt, Lancia Kappa 2.0 V.I.S,Lancia Y 1.2 16v.Lancia Thesis 20vt

dzidek77
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 65
Rejestracja: 13 maja 2010, 21:35
Imię: Dawid
Lokalizacja: Lublin

Re: Instalacje gazowe godne polecenia

Post autor: dzidek77 » 27 kwie 2017, 9:39

piotriix pisze: 26 kwie 2017, 19:12 Lpgtech i stag masz pełny darmowy dostęp do oprogramowania.
Używam i używałem kupę lat produktów tych firm i zera problemu.
Brc nic bez serwisu nie zrobisz .Tylko płacisz i płaczesz .Na forum LPG jest sporo tematów o ,,super brc,,

Wysłane z Delty
Więcej tematów jest o rozjeżdżających się mapach w Stagu.
Pozdrawiam.
Lancia Lybra SW 1.8 LX
BRC SQ 24.11

piotriix

Re: Instalacje gazowe godne polecenia

Post autor: piotriix » 27 kwie 2017, 9:41

Dlatego bo instalacji wykonanych jest kilkukrotnie więcej niż brc. To chyba logiczne.
Ostatnio ogládałem instalację brc w Alfie.I jakość montażu to tragedia .Kolektor nie ściágany itd
Praktycznie każda z tych niedoróbek zagrażała zdrowiu właściciela i narażała go na uszkodzenie silnika .
Niestety instalatorzy brc popisali się głupotá i swoistym cwaniactwem liczác na to ,że właściciel to jeleń.


Wysłane z Delty



Ostatnio zmieniony 27 kwie 2017, 9:41 przez piotriix, łącznie zmieniany 1 raz.

piotriix

Re: Instalacje gazowe godne polecenia

Post autor: piotriix » 27 kwie 2017, 9:50

A co do ustawiania .
Mam aktualnie lpgtech w giuliettcie i po za filtrami to nic nie robię.A używam 3 rok a trochę km rocznie robię
A jest tam 183 KM i w całym zakresie jedzie na LPG
.
Jak instalator to d...a to i brc mu nie pomoże .
Kolejność to dobry instalator
Potem jaka instalacja

Wysłane z Delty



Awatar użytkownika
fedos
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany
Posty: 1066
Rejestracja: 15 mar 2013, 23:43
Imię: marcin
Lokalizacja: Brzeszcze

Re: Instalacje gazowe godne polecenia

Post autor: fedos » 27 kwie 2017, 10:08

Większość warsztatów jedzie na BRC, bo to gotowe zestawy i wklepie gotową mapę i zadowoleni :D Później zdziwko jak benzyna z baku za szybko znika, bo instalka podpiera sie paliwem w momencie niedomagania. Dla mnie poroniony pomysł kupować BRC i płacić później za wszystko w serwisie jak za mniejszą kasę można mieć instalkę na mega szybkich wtryskach, zajebistym reduktorze czy tam dwóch jak trzeba i mieć całkowitą kontrole nad parametrami w ustawieniach.
Stag jest bardziej zaawansowany i przez to trudniejszy w wyregulowaniu, czego nasi "fachowcy" lubią unikać i cisną to co najłatwiej wypuścić z warsztatu i przy tym skasować jak najwięcej. U mnie w Mieścinie np gościu jedzie tylko na BRC i wciska ludziom kit, że to najlepsze co może być, bo ma z nimi podpisaną umowę i dostaje gifty za wyłączność. Dodatkowo montuje ten szit jako fabryczne instalacje w VW.

piotriix

Re: Instalacje gazowe godne polecenia

Post autor: piotriix » 27 kwie 2017, 11:00

Nic dodać nic ujáć.
Np. Wąż zasilający LPG poprowadzony przednim psem 15 cm od osłony turbiny.
I pytanie co się stanie przy niewielkim bum jak ten wąż / Faro/ a jest z plastiku dotknie do gorácej osłony?
Będzie duże bum czy zajebisty słup ognia.Ot fachowcy z brc.
O braku opasek na gumowych nie wspomnę o słabym redaktorze i wytryskach .Witki opadajá.
Ale jedno co zrobili to wężyki od wtrysków skrócili do 15 cm zamiast zwyczajowych 30 .
Bo przecież znak rozpoznawczy brc to makaron wężyków

Wysłane z Delty


ODPOWIEDZ

Wróć do „::: LPG :::”