Gazownik - Warszawa

Problemy, porady i opinie dotyczące LPG w Naszych Lanciach
PeGaZ
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 273
Rejestracja: 07 kwie 2005, 0:00
Lokalizacja: Wa-wa Tarchomin

Gazownik - Warszawa

Post autor: PeGaZ » 11 maja 2005, 15:05

Witam,

ma może ktoś sprawdzonego i dobrego gazownika w Warszawie? Po pierwsze - chciałbym do niego jeździć na przeglądy gazu i zwracać się z ewentualnymi problemami (gaz II generacji Autronic). Po drugie zastanawiam się nad zmianą na IV generację - co można założyć do 5 cylindrówki?
Kappa '98 2.0 20V - LPG - była
Obecnie bezpartyjny - bo śmigam VW
VW Passat Variant B5 3BG 2001
1.9 TDI 130KM/PBOX 155KM, HIGHLINE

Awatar użytkownika
Maniek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 156
Rejestracja: 21 gru 2004, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Gazownik - Warszawa

Post autor: Maniek » 01 cze 2005, 11:56

Witam, Niestety borykam się z tym samym problemem.Od półtora roku szukam dobrego gazownika który ustawiłby mi wreście gaz tak jak trzeba.Też mam instalacje autronica z reduktorem lovato.Teraz zminiłem właśnie reduktor na lepszy też lovato (lepiej przyspiesza) ale dalej mam problemy z obrotami.Czy ktoś mógłby nam pomóc gdzie można dobrze wyregulować i serwisować gaz w Warszawie? Help :!: Pozdrawiam wszystkich posiadaczy Lanci.
Pozdrawiam

Mariusz z Warszawy.
Lancia Kappa 2.4 LX 98r (LPG)

502-535-995

PeGaZ
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 273
Rejestracja: 07 kwie 2005, 0:00
Lokalizacja: Wa-wa Tarchomin

Gazownik - Warszawa

Post autor: PeGaZ » 01 cze 2005, 13:00

"Maniek" pisze:Witam, Niestety borykam się z tym samym problemem.Od półtora roku szukam dobrego gazownika który ustawiłby mi wreście gaz tak jak trzeba.Też mam instalacje autronica z reduktorem lovato.Teraz zminiłem właśnie reduktor na lepszy też lovato (lepiej przyspiesza) ale dalej mam problemy z obrotami.Czy ktoś mógłby nam pomóc gdzie można dobrze wyregulować i serwisować gaz w Warszawie? Help :!: Pozdrawiam wszystkich posiadaczy Lanci.
Ja mam osprzęt tomasetto. W zasadzie problemów nie ma. Podjechałem do warsztatu, który znalazłem jako polecany na innych grupach: http://www.autowis.pl/. Wymienili filterek, coś tam pogmerali w komputerku (teraz przełącza mi się na gaz tak - oprócz osiągnięcia temp. i obr. musi nastąpić spadek poniżej wartości tych obrotów - np. przy zmianie biegów. trochę mniej szarpie). No ale - po powrocie do domu śmierdzi gazem - znów wycieczka do nich i okazuje się, że poluzowała się jakaś rurka dochodząca do zaworu przy reduktorze, bo wszystko poskręcane na teflon - więc dlaczego po wymianie filtra nie sprawdzili szczelności???? Robią też klimy i różne naprawy - głownie Daewoo - ale ceny za klimy mają z kosmosu (nie wiedziałem, że 100PLN za przegląd klimy i sprawdzenie szczelności to drogo, więc się skuśiłem. Okazuje się, że w innych serwisach ceny znacznie niższe).
Pytałem się o przekładkę na IV gen. - proponują polskie Diego lub włoski Bigas. Bigas podobno już do 1 Lancii Kappy zakładali. Cena odpowiednio 4200 i 4800. Od tego odliczą koszt zbiornika, wielozaworu i montażu tych części - 600PLN. Zastanawiam się.....
Kappa '98 2.0 20V - LPG - była
Obecnie bezpartyjny - bo śmigam VW
VW Passat Variant B5 3BG 2001
1.9 TDI 130KM/PBOX 155KM, HIGHLINE

Awatar użytkownika
Maniek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 156
Rejestracja: 21 gru 2004, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Gazownik - Warszawa

Post autor: Maniek » 01 cze 2005, 22:05

Hmm.Powiem szczerze.Myślałem też o zmianie gazu na lepszy (sekwencja i tym podobne) ale weź Sobie przelicz czy to naprawde się opłaci.Musisz naprawde dużo jeździć aby zwrócił się tobie kolejny koszt a jest on niemały.Ja pozostałem przy tym co mam tylko musze nad tym popracować.Jeden gazownik już mi uszczelnił gaz ale jeszcze z tymi obrotami walcze.Prawdopodobnie to silniczek krokowy który podobnie w Kappie jest wrażliwym elementem.A niestety nowo sporo kosztuje :(
Pozdrawiam

Mariusz z Warszawy.
Lancia Kappa 2.4 LX 98r (LPG)

502-535-995

PeGaZ
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 273
Rejestracja: 07 kwie 2005, 0:00
Lokalizacja: Wa-wa Tarchomin

Gazownik - Warszawa

Post autor: PeGaZ » 02 cze 2005, 7:33

"Maniek" pisze:Hmm.Powiem szczerze.Myślałem też o zmianie gazu na lepszy (sekwencja i tym podobne) ale weź Sobie przelicz czy to naprawde się opłaci.Musisz naprawde dużo jeździć aby zwrócił się tobie kolejny koszt a jest on niemały.
Wiem, że to się z punktu ekonomicznego całkowicie nie opłaca. Taka "zamiana" nigdy się nie zwróci.
Co innego gdy nie ma gazu i ma się wybór - II lub IV gen. to można se policzyć - II zwróci się np. po 20kkm, a IV - po 40kkm. Ja kupiłem samochód już z instalacją. Nie powiem, żebym miała jak na razie jakieś z nią kłopoty (3kkm przejeździłem), ale czuję tą różnicę mocy i nie do końca równą pracę w mieście na rozgrzanym silniku - wolę wtedy przełączyć się na benzynę. Poza tym przy okazji zmiany filterka, należało zdjąć "puszkę szmerów" (czy jakoś tak - pod nią mam zamontowany reduktor) i okazało się, że kiedyś był mocny strzał gazu bo puszka była klejona od dołu. To jest kolejny argument za zmianą - po prostu nie lubię niespodziewanych i kosztownych awarii :( (a niech np. uszkodzi się przepływomierz) Sam nie wiem - a może za 2 lata sprzedam i kupię se JTD?
Kappa '98 2.0 20V - LPG - była
Obecnie bezpartyjny - bo śmigam VW
VW Passat Variant B5 3BG 2001
1.9 TDI 130KM/PBOX 155KM, HIGHLINE

Awatar użytkownika
Jano
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 305
Rejestracja: 18 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Gazownik - Warszawa

Post autor: Jano » 20 maja 2009, 16:19

Polecany gazownik w Warszawie. Nie jest tani, ale podobno bdb.
Ul. Modlińska -więcej szczegółów po rozmowie telefonicznej z właścicielem
604879683

adamh
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 17
Rejestracja: 13 lip 2009, 0:45
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Gazownik - Warszawa

Post autor: adamh » 13 lip 2009, 1:11

Może Staga (300 lub 300 plus) i Wtryski Magic Jet? Z tego co mi wiadomo najważniejsze są jednak wtryski.
Co do zakładu to polecam anlero (>http://www.anlero-polska.pl/) oni założą Ci tylko Bigasa ale zrobią to bardzo profesjonalnie (sprawdzone przeze mnie) albo >http://www.bluelpg.pl/- ponoć człowiek warty polecenie (będę miał okazję sprawdzić dopiero).

PS. Jeśli zastanawiasz się nad tym czy przeskok do wtrysku sekw. coś zmieni w tym jak działa auto - zmieni.
Na sekwencji jeździsz jak na benzynie praktycznie (musi być tylko dobrze dobrana i wyregulowana, szybkie wtryski to dobra sprawa).

Awatar użytkownika
janosik99
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 175
Rejestracja: 28 mar 2011, 9:03
Lokalizacja: W-wa

Re: Gazownik - Warszawa

Post autor: janosik99 » 12 mar 2013, 21:24

Czy w temacie coś się zmieniło? Możecie aktualnie kogoś polecić z Warszawy?
Lancia Lybra SW 1.8 2000r

Awatar użytkownika
paśny
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 1908
Rejestracja: 01 paź 2007, 0:00
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa / Młynek

Re: Gazownik - Warszawa

Post autor: paśny » 12 mar 2013, 21:44

Ja nadal polecam AUTO DINO - zrobiłem tam dwie instalacje.

http://www.forum.lanciapolska.org/viewt ... hilit=dino
Viva la macchina

Awatar użytkownika
cysiek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1117
Rejestracja: 22 paź 2009, 14:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Sulejówek

Re: Gazownik - Warszawa

Post autor: cysiek » 12 mar 2013, 21:46

Na forum lpg jest założony specjalny temat odnośnie gaziarzy w danym regionie. Także zachęcam do odwiedzenia , poczytania i skorzystania z propozycji użytkowników lpg
Pozdrawiam
Cysiek
Lancia Lybra 2,0 LX 20v 154KM
LPG: Stag IV, KME Silver, Reg Fast

Xaper
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 24
Rejestracja: 21 mar 2013, 11:07
Imię: Xaper
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gazownik - Warszawa

Post autor: Xaper » 06 cze 2013, 10:04

Ja przerobiłem już dwa auta w www.egp.pl
Lancia Phedra 3.0 V6 Emblema

dyfer
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 19 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gazownik - Warszawa

Post autor: dyfer » 24 cze 2013, 7:01

Zdecydowanie polecam http://www.autonagaz.waw.pl/

gaz założony już w trzecim aucie i bez problemów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: LPG :::”