Nieuczciwy blacharz Radom

Polecane i odradzane serwisy i sklepy, polecane części zamienne i regeneracje miejsca w których można je kupić bądź zregenerować, rabaty oraz ulgi dla klubowiczów
Awatar użytkownika
Świstak
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 64
Rejestracja: 09 lut 2012, 14:15
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Radom/Zgierz

Nieuczciwy blacharz Radom

Post autor: Świstak » 05 paź 2012, 12:32

Witam, chciałbym przestrzec wszystkich przed jednym blacharzem z Radomia u którego miałem nieprzyjemność zostawić swoje auto.

dane zakładu:

Moszumański Zenon Blacharstwo Samochodowe
Adres:
ul. Starokrakowska 162 c
26-616 Radom
woj. mazowieckie


Oddałem auto w sierpniu. do zrobienia była podłoga + progi. ponieważ koszt samych progów nowych oryginalnych (nigdzie nie mogłem znaleźć zamienników) niemal dorównywał wartości auta pan Zenek stwierdził że da się coś wykombinować i owszem wykombinował...
koszt zrobienia podłogi (zaspawania dziur i wspawania progów) to 600pln tanio? no nie bardzo.

Koszt prania tapicerki którą totalnie upie*rzył mi swoją robotą, a którego jeszcze nie poniosłem to pryszcz ale niestety trzeba będzie 150-200pln wydać na gruntowne pranie. Koszt ten byłby do zaakceptowania pod warunkiem że byłby to jedyny koszt, ale nie ma lekko. Jedziemy dalej: żeby wyprać tapicerkę przydałoby się ją najpierw zaszyć bo pan Zenek kiedy ciął podłogę chyba zapomniał jej zdjąć... dobrze że nie widać tego gołym okiem bo inaczej byłaby do wymiany. Przed oddaniem tych przecięć nie było i tego jestem pewien bardziej niż swojego przecięcia między pośladkami bo często podłogę tam sprzątam. W porządku takie rzeczy jestem w stanie zaakceptować bo cena była stosunkowo niska w porównaniu do innych blacharzy którzy za zrobienie podłogi zaczynają od 1000pln. Czarę goryczy przelewa fakt, że przed rozpoczęciem pracy mówiłem człowiekowi że jadę na wymianę szyby przedniej ponieważ pękła. Za szybę wraz z montażem zapłaciłem 420pln (polski Nordglas - zamiennik), po wymianie szyby podjechałem do pana Zenka z przyklejonymi taśmami klejącymi ponieważ szybę wymieniałem godzinę przed oddaniem do blacharza, ledwo wysechł klej. Powiedziałem mu żeby uważał bo dopiero wymieniona jakby nie załapał po co mi te taśmy. Ilości kropek na szybie po cięciu boschem nie da się zliczyć. Kropek tych nie da się usunąć ponieważ jest to metal roztopiony który "wbił się" w szybę wylatując spod przecinarki podczas cięcia podłogi.

to co on tam na wyprawiał przechodzi ludzkie pojęcie. Ale ale!! Historia jeszcze się nie skończyła...

Tydzień temu jadąc z Łodzi do Radomia zatankowałem auto za 120pln dobrej ropki na BP (staram się tankować dobre paliwo ze względu na silnik, wtryski itp oraz na mniejsze spalanie) więc zalałem około 21 litrów. dojeżdżając do Radomia zostało mi jakieś 6-7l z tego co zatankowałem. myślałem że coś mi zaczyna fiksować wskaźnik bo z Łodzi do Radomia jest około 130KM więc ~13l na 100km w starym, zdrowym TD to wyczyn raczej nie osiągalny chyba że bym jechał ze 180km/h non stop... nie przekraczałem 100km/h bo ja tak jeżdżę :)
na drugi dzień bawiłem się w odpowietrzanie hamulców i moją uwagę przykuła zaje*sta plama pod autem... zapach ropy wszystko wyjaśnił. Zajrzałem pod auto myślę sobie pewnie się przewód upierdzielił bo stary. Upierdzielił się... ale nie sam. Dokładnie w miejscu cięcia podłogi "się upierdzielił". Ciekawe nie? Ale dobra to można jeszcze przeboleć. żeby chociaż Idiota (bo inaczej takiego człowieka nazwać nie sposób) powiedział o tym to nie straciłby ponad 100pln na ropę tylko za grosze przewód zmienił. Blacharz miał jednak inne rozwiązanie: Rozciął przewód do końca i założył taką gumową "złączkę" której nawet obejmami nie przyłapał. Nosz kur*** mać!!!!!! co za partacz!!! Przed blachowaniem tej złączki nie było bo wymieniałem tylne amorki u zaufanego mechanika i na pewno powiedziałby mi o takiej "manufakturze" (tenże mechanik to mój wujek).

POD ŻADNYM POZOREM PROSZĘ WAS: NIE ODDAWAJCIE AUTA DO TEGO CZŁOWIEKA!!!! JEST TANI!! PODEJRZANIE TANI. BO KOSZTY NAPRAW PO ROBOCIE TEGO CZŁOWIEKA PRZEKROCZĄ ZDECYDOWANIE CENĘ U INNYCH DOBRYCH BLACHARZY.

Odnośnie samej roboty blacharskiej też miałbym kilka uwag. Człowiek zapewniał mnie ze "lata pojeździ". Jak dziś wlazłem pod auto u mechanika który wymieniał mi przewód to śmiem twierdzić że "do lata pojeździ". Chamskie spawy migomatem. Nasmarkane spawy - takie kropki, zabezpieczone licho, rdza już się pokazuje...


Tanio było... faktycznie. Niestety nie mam faktur od gościa i to jest mój błąd podstawowy jaki popełniłem, bo bym się z nim sądził. Ale nawet o fakturach nie pomyślałem.
Dedra w dizlu... "bo gaz to do zapalniczek jest..."
Obrazek
Obrazek

Rafako

Re: NIEUCZCIWY BLACHARZ RADOM

Post autor: Rafako » 05 paź 2012, 12:58

Nie jestem blacharzem ale znam mniej więcej specyfikę prac blacharskich, bo kilka razy w życiu przy takowych pomagałem. Jeśli ktoś mowi mi, że za 600 złotych da się u blacharza wyremontować podlogę w aucie, jestem sceptyczny, chyba że w maluchu, gdzie cała nowa podłoga do wspawania kosztuje 260 zł (i to przy założeniu, że blacharz bardzo zaprzyjaźniony i podstawimy mu auto rozebrane i sami złożymy)...
...ale gdzie do tego progi :?: :?: :?:
Zaryzykuję stwierdzenie, że koszt blachy, materiałów spawalniczych, podkładów, baranków i innych utensyliów do zrobienia Twojej podłogi to pewnie co najmniej 200-300 zł.
Skoro więc miałeś świadomość tego, że placisz gościowi 3 stówy za ciężką i niewdzięczną robotę, za którą wszyscy w tej okolicy wołają co najmniej x 2 i mimo to się zgodziłeś na taką naprawę, to jakbym Ci przy tym nie współczuł, dla mnie - jesteś sam sobie winien :(
A ów blacharz nie jest nieuczciwy, po prostu wykonał ch : cenzura : wo robotę, za ktorą Ty ch : cenzura : wo zaplaciłeś. Być może inaczej (lepiej) nie potrafi robić i dlatego tylko prosperuje na rynku, że swoje uslugi kieruje do niezamożnych / oszczędnych. U blacharza zazwyczaj tanio = ch : cenzura : wo (UWAGA :!: W tym przypadku drogo też nie zawsze = dobrze), chyba, że jest to po prostu pasjonat, który robi bo lubi a np. "dla zysku" pracuje gdzie indziej..
Tak czy inaczej dobrze, że Twój post się pojawił, bo na przyszłość będzie mógl być przestrogą dla wszystkich wierzących w to, że da się za bezcen zrobić blacharkę ;)
Serdecznie pozdrawiam.

Ps. większość blacharzy za podlogę liczy sobie obecnie 1200-1600 złotych.

pääkäyttäjä

Re: NIEUCZCIWY BLACHARZ RADOM

Post autor: pääkäyttäjä » 05 paź 2012, 13:07

W mojej starej R21, blacharz za same progi i nadkola chciał 700 Zł...

Awatar użytkownika
Świstak
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 64
Rejestracja: 09 lut 2012, 14:15
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Radom/Zgierz

Re: nieuczciwy blacharz Radom

Post autor: Świstak » 05 paź 2012, 13:20

Rafako, Mnie nie chodzi o samą robotę, bo tego byłem świadom że cudów nie da się zrobić za takie pieniądze, ale sytuacja w jakiej byłem w sierpniu zmusiła mnie do takiej decyzji raz że wydatek teraz mam spory (wesele), a dwa że byłem ograniczony czasowo, a trzy że chciałem to zrobić jak najszybciej bo jak mi moja pani mówiła, że jak skręcam to rusza jej się podłoga pod nogami, to się przestraszyłem. Robota do perfekcyjnych nie należy ale aż tak bardzo wielkiej katastrofy nie ma, długo to nie pojeździ ale rok czy dwa wytrzyma. mnie chodzi o to co ten człowiek zrobił z zadbanym autem: syf, bród, porwania i zniszczenia. Bo fakt jakości wykonania to ja celowo pominąłem. O tym nie wspominam zbytnio. Mnie chodzi o taką nieuczciwość. Oddajesz auto czyste, z nową szybą i zadbane ogólnie, a odbierasz syf, bród, smród, pocięte przewody paliwowe i tapicerka i do tego szyba w kropki... o to mi tylko chodzi.
Dedra w dizlu... "bo gaz to do zapalniczek jest..."
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
facio
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 412
Rejestracja: 02 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nieuczciwy blacharz Radom

Post autor: facio » 05 paź 2012, 21:41

Pomijam wszystko czy chodzi o dedre ,bo jeżeli tak to progi bez żadnego problemu pasują od fiata Tipo ,więc po co było kombinować bo nie rozumiem.
We Wroclawiu utworzylem mały klub kappy można poznać nas po rejestracjach wszystkie zaczynaja sie DW 222 mam tez duzo czesci lanci... Tel.691-771-549 A teraz do stadka dołączy Thesis 2.4 jtd mojej żonki DW 898

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Serwisy, sklepy, zamienniki i regeneracje :::”