Thesis 3.0 2002 - szarpie skrzynia, gdzie we Wrocławiu ??

Polecane i odradzane serwisy i sklepy, polecane części zamienne i regeneracje miejsca w których można je kupić bądź zregenerować, rabaty oraz ulgi dla klubowiczów
marekficek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 20
Rejestracja: 04 sie 2009, 14:16
Imię: Marek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Thesis 3.0 2002 - szarpie skrzynia, gdzie we Wrocławiu ?

Post autor: marekficek » 08 lis 2011, 11:20

Skrzynia została dziś rozebrana w serwisie ASB w Długołęce w obecności rzeczoznawcy. Koszt remontu 7.3tys netto (czyli 9 tys do zapłaty)

Przestroga na przyszłość - sprawdzać skrzynie na dobrze rozgrzanym oleju ,gdyż tylko wtedy można stwierdzić ewentualne usterki

Moja sprawa skończy się w sądzie ,gdyż sprzedający nie zgodził się na to ,abym oddał auto oraz odmowił zwrotu różnicy za naprawę. Stwierdził ,że skoro kupiłem od niego ten samochód, to juz nie jest jego problem tylko moj .

Dla zainteresowanych wycena firmy :

Materiały Koszty
1. Converter 800
2. Kompl. uszczelek 600
4. Kompl. tarcz 500
5. Taśma Hamulca 200
6. Pompa oleju 500
7. Nowy .sterownik 2500
8. Filtr 50
9.Olej 400
10.Robocizna 1500
11.PŁUKANIE UKŁADU CHŁODZENIA 250
Razem: 7300 NETTO

Jeśli będzie ktoś ciekaw jak się potoczą dalsze losy mojej sprawy , to chętnie podzielę się przeżyciami :)

Być może dzięki temu (dzięki świadomości że można dochodzić swoich praw nabywając auto używane) inni użytkownicy kupujący auto z tzw. wadą ukrytą będą wiedzieć co robić z takim fantem

Ja idę ostro za ciosem i będę dochodził obniżenia ceny o koszt naprawy + oczywiście opłacenia wszelkich kosztów związanych z moim dochodzeniam praw (dodam że niezwłocznie po wykryciu usterki i jej zdiagnozowaniu zostało skierowane pismo z kancelarii prawniczej z wnioskiem o obniżenie ceny lub zwrot pojazdu - niestety zbywca zignorował nasz wniosek)

Czekam na opinię rzeczoznawcy i przekazuję ją do mojego pełnomocnika - mecenasa z jednej z wrocławskich kancelarii.

Na co licze? Na przykładne ukaranie nieuczciwego sprzedawcy oraz oczywiscie o obnizenie ceny - auto w opisie było w stanie "idealnym"
Lancia Lybra 1.9JTD 2001; Lancia Kappa 2.4 JTD 1999 ; Alfa Romeo 166 2.0 V6 TB ; Lancia Thesis 3.0 V6 2002

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Re: Thesis 3.0 2002 - szarpie skrzynia, gdzie we Wrocławiu ?

Post autor: Sebastian » 09 lis 2011, 8:13

Kupiłeś od firmy czy osoby prywatnej?

Ps. Dawaj oczywiście znać jak się rozwija sytuacja - czy to ze sprzedawcą, czy w warsztatem.
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

marekficek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 20
Rejestracja: 04 sie 2009, 14:16
Imię: Marek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Thesis 3.0 2002 - szarpie skrzynia, gdzie we Wrocławiu ?

Post autor: marekficek » 09 lis 2011, 12:26

Kupione od osoby prywatnej, która sprowadziła auto w maju tego roku . Cos sie zapewnego złego działo i chcieli sie szybko autka pozbyc. Niestety trafiło na mnie , objawy dopiero po przejechaniu kilkudziesieciu kilometrów , skrzynia zaczyna szarpac .
Po telefonie do sprzedajacego (jeszcze z trasy do Wrocławia pół godziny od zakupu auta) wyszło ,że to juz jest nie jego problem :)

Mściwy nie jestem , po takim potraktowaniu sprawy nalezy sie według mnie sprzedającemu srogie lanie , a przynajmniej zwrot moich kosztów zwiazanych z doprowadzeniem pojazdu do stanu zgodnego z opisem aukcji , czyli "idelany" , "perfekcyjny" itd .
Lancia Lybra 1.9JTD 2001; Lancia Kappa 2.4 JTD 1999 ; Alfa Romeo 166 2.0 V6 TB ; Lancia Thesis 3.0 V6 2002

Krzysiek82
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 963
Rejestracja: 16 lip 2009, 7:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Brzeg

Re: Thesis 3.0 2002 - szarpie skrzynia, gdzie we Wrocławiu ?

Post autor: Krzysiek82 » 10 lis 2011, 9:28

marekficek pisze:Po telefonie do sprzedajacego (jeszcze z trasy do Wrocławia pół godziny od zakupu auta) wyszło ,że to juz jest nie jego problem :)
No to już wiesz dlaczego sprzedawał. Chciał się jej pozbyć.

PS. Zdarza mi się jeździć z ludźmi jak szukają samochodu dla siebie. Ostatnio byłem z Mirkiem (miro-migila) w Krakowie. Koleś pier : cenzura : bzdury i myśli, że przyjechali niedzielni kierowcy i łykną każdą bajkę. A stan samochodu mówi za siebie. Jeszcze się pogrąża tłumacząc, że w samochodzie kolegi też tak jest, więc to tak ma być! Jasne...

Awatar użytkownika
Adisz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 364
Rejestracja: 20 wrz 2007, 0:00
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa

Re: Thesis 3.0 2002 - szarpie skrzynia, gdzie we Wrocławiu ?

Post autor: Adisz » 10 lis 2011, 22:39

Powodzenia w pozytywnym dla Ciebie załatwieniu tej sprawy! Dla takich nie ma miejsca na litość...

marekficek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 20
Rejestracja: 04 sie 2009, 14:16
Imię: Marek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Thesis 3.0 2002 - szarpie skrzynia, gdzie we Wrocławiu ?

Post autor: marekficek » 13 lis 2011, 8:49

Skrzynia rozebrana w obecności rzeczoznawcy i oto co w skrzyni piszczy : (z opinii rzeczoznawcy)

- panewka lożyskująca na wałku sprzęgłowym zbyt luźna wysunięta z osadzenia na czopie
- pompa olejowa niesprawna - konieczna wymiana pompy
- taśma biegu wstecznego obejmująca bęben nosi ślady przegrzania - konieczna wymiana taśmy
- olej hydrauliczny przebarwiony , zanieczyszczony
- układ sterowania skrzynią biegów zanieczyszczony , niesprawny , konieczność wymiany
- tarczki poszczególnych przełożeń biegów zniszczone - konieczna wymiana
- sprzęgło hydrokinetyczne zanieczyszczone - konieczna regeneracja
- koła zębate mechanizmu różnicowego w dobrym stanie technicznym
- miska skrzyni biegów nosi ślady wcześniejszego demontażu , uszczelnienia masą silikonową w kolorze białym (oryginalny powinien byc różowy)

Kalkulacja kosztów 9000zł brutto

W opinii jednoznacznie zostało wskazane, iż auto w dniu zakupu posiadało już wadę ,o której sprzedający musiał wiedziec

Teraz czeka nas zapewne długa batalia przed wymiarem sprawiedliwości

Jeśli ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z dochodzeniem podobnych roszczeń, to liczę że podzieli się Swoimi doświadczeniami.
Lancia Lybra 1.9JTD 2001; Lancia Kappa 2.4 JTD 1999 ; Alfa Romeo 166 2.0 V6 TB ; Lancia Thesis 3.0 V6 2002

Krzysiek82
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 963
Rejestracja: 16 lip 2009, 7:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Brzeg

Re: Thesis 3.0 2002 - szarpie skrzynia, gdzie we Wrocławiu ?

Post autor: Krzysiek82 » 13 lis 2011, 11:29

Wygląda na to, że siadła pompa, w konsekwencji były poważne problemy ze smarowaniem i skrzynia siadła (stąd przebarwienia, stąd przepracowanie elementów, stąd przegrzanie elementów). Lub po prostu ktoś zaniedbywał kwestię oleju w skrzyni totalnie. Według mojej wiedzy, choć nigdy automatu nie miałem, kwestia wymiany oleju w skrzyni jest ważniejsza jak w silniku.

Z sądem mogę tylko życzyć Ci powodzenia. Ja się sądzę o malutką kwotę i niedługo minie prawie rok, a ja nadal nie dostałem potwierdzenia wyroku na papierze. Mimo, że sprawę wygrałem, nic nie mogę dalej zrobić, bo nie mam papieru. Jeszcze u sędziny jest, tak usłyszałem w sekretariacie. A prawnik dzwonił bodajże we wrześniu, że wyrok się uprawomocnił. Niezły cyrk.

marekficek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 20
Rejestracja: 04 sie 2009, 14:16
Imię: Marek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Thesis 3.0 2002 - szarpie skrzynia, gdzie we Wrocławiu ?

Post autor: marekficek » 31 mar 2012, 15:41

Sąd w tym tygodniu wydał nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym , teraz tylko czekam dwa tygodnie na uprawomocnienie się (oczywiście o ile strona nie wniesie sprzeciwu) i do komornika po swoje

W przeciwnym razie czeka mnie pewnie długa batalia w sądzie
Lancia Lybra 1.9JTD 2001; Lancia Kappa 2.4 JTD 1999 ; Alfa Romeo 166 2.0 V6 TB ; Lancia Thesis 3.0 V6 2002

Awatar użytkownika
edym
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 692
Rejestracja: 06 kwie 2009, 22:51
Lokalizacja: Czestochowa

Re: Thesis 3.0 2002 - szarpie skrzynia, gdzie we Wrocławiu ?

Post autor: edym » 31 mar 2012, 21:21

nie gratuluję za wczasu ale jestem zdziwiony sprawnością naszego wymiaru sprawiedliwoścli.
oby wszystko zakończyło się jak należy.
Jeśli teresa hula to widzimy się w Poraju ;-)
Były: Lancia Delta II 2.0 '94, Lancia Delta GT i.e '92, Fiat Bravo 1.6 '97
Jest: Thesis 3.2 Emblema '03 oraz Astra II 1.8 kombi '00

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Re: Thesis 3.0 2002 - szarpie skrzynia, gdzie we Wrocławiu ?

Post autor: Sebastian » 05 kwie 2012, 19:05

Marek - z czystej ciekawości, jak rozwija się sytuacja?
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

marekficek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 20
Rejestracja: 04 sie 2009, 14:16
Imię: Marek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Thesis 3.0 2002 - szarpie skrzynia, gdzie we Wrocławiu ?

Post autor: marekficek » 10 kwie 2012, 21:20

na razie czekam, liczy sie termin nadania ewentualnego odwołania na poczcie ,wiec za tydzień będę wiedział,czy sie odwołali
trzymać kciuki proszę :)
Lancia Lybra 1.9JTD 2001; Lancia Kappa 2.4 JTD 1999 ; Alfa Romeo 166 2.0 V6 TB ; Lancia Thesis 3.0 V6 2002

marekficek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 20
Rejestracja: 04 sie 2009, 14:16
Imię: Marek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Thesis 3.0 2002 - szarpie skrzynia, gdzie we Wrocławiu ?

Post autor: marekficek » 09 maja 2012, 10:31

Od nakazu zapłaty sprzedający się odwołali a sąd wyznaczył rozprawę na 8 maja.

Efekt rozprawy - ugoda między stronami - zbywcy zgodzili się zapłacić 6.000zł

Sędzia na rozprawie ostro potraktował sprzedających, stwierdził że zgromadzony materiał dowodowy jest na tyle mocny, że raczej powinni iść na jakąś formę ugody, bo koszty które ostatecznie mogą ponieść będą wyższe niż 10.000 zł (biegły sądowy 2.000 - 2.500zł, koszty zastępstwa naszego pełnomocnika ok 2.500 zł no i oczywiście zwrot różnicy która określiłby biegły w swojej opinii - zapewne ok. 80% z kosztów jakie ponieśliśmy na remont).

Mam nadzieję, że mój przypadek pozwoli w przyszłości (czego oczywiście nikomu z Was nie życzę) uświadomić Wam, że warto czasem powalczyć a przy okazji troszkę dokopać nieuczciwym sprzedającym.

Dla mnie pozostaje satysfakcja i pewna nauczka na przyszłość.

Nauczka nie tylko jako dla kupującego, ale także sprzedającego...
Lancia Lybra 1.9JTD 2001; Lancia Kappa 2.4 JTD 1999 ; Alfa Romeo 166 2.0 V6 TB ; Lancia Thesis 3.0 V6 2002

Awatar użytkownika
bartek wroclaw
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 431
Rejestracja: 12 mar 2012, 18:13
Imię: ???
Lokalizacja: Twierdza Wrocław

Re: Thesis 3.0 2002 - szarpie skrzynia, gdzie we Wrocławiu ?

Post autor: bartek wroclaw » 09 maja 2012, 17:40

marekficek pisze:Od nakazu zapłaty sprzedający się odwołali a sąd wyznaczył rozprawe na 8 maja.

Efekt rozprawy - ugoda między stronami - zbywcy zgodzili się zapłacić 6.000zł

Sędzia na rozprawie ostro potraktował sprzedających , stwierdził że zgromadzony materiał dowodowy jest na tyle mocny, że raczej powinni iść na jakąś formę ugody,bo koszty które ostatecznie mogą ponieść będą wyższe niż 10.000zł (biegły sądowy 2.000-2.500zł , koszty zastępstwa naszego pełnomocnika ok 2.500zł no i oczywiscie zwrot różnicy która określiby biegły w swojej opinii - zapewne ok 80% z kosztów jakie ponieśliśmy na remont)

Mam nadzieję,ze mój przypadek pozwoli w przyszłości (czego oczywiście nikomu z Was nie życzę) uświadomić Wam ,że warto czasem powalczyć a przy okazji troszkędokopać nieuczciwym sprzedającym.

Dla mnie pozostaje satysfakcja i pewna nauczka na przyszłość.

Nauczka nie tylko jako dla kupującego ,ale także sprzedającego...
Pozostaje tylko pogratulować wytrwałości : brawo :
THESIS 03' 2.4 JTD EMBLEMA 150 kucyków + CHiP
DMD>>>DieselMusiDymić
JEST DYM >>> JEST MOC
Tel.662035652
Myjnia Stary Browar Zakrzów . Zapraszam

Awatar użytkownika
edym
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 692
Rejestracja: 06 kwie 2009, 22:51
Lokalizacja: Czestochowa

Re: Thesis 3.0 2002 - szarpie skrzynia, gdzie we Wrocławiu ?

Post autor: edym » 09 maja 2012, 17:49

Gratuluję i mam nadzieję, że każdy oszukany pójdzie w Twoje ślady.
Były: Lancia Delta II 2.0 '94, Lancia Delta GT i.e '92, Fiat Bravo 1.6 '97
Jest: Thesis 3.2 Emblema '03 oraz Astra II 1.8 kombi '00

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Re: Thesis 3.0 2002 - szarpie skrzynia, gdzie we Wrocławiu ?

Post autor: Sebastian » 10 maja 2012, 8:36

Zdając sobie sprawę, iż to lekko pyrrusowe zwycięstwo cieszyć się należy, że w tym naszym lekko ułomnym kraju można skutecznie zawalczyć o uczciwość w temacie kupna auta używanego - a jak wiemy takie sytuacje to rzadkość.

Ale pogratulować - jeden nieuczciwy dostał "lekcję" (choć w moim mniemaniu i tak niższą, niż powinien).
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Serwisy, sklepy, zamienniki i regeneracje :::”