Kappa - tarcze i klocki hamulcowe

Polecane i odradzane serwisy i sklepy, polecane części zamienne i regeneracje miejsca w których można je kupić bądź zregenerować, rabaty oraz ulgi dla klubowiczów
GucuNS
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 32
Rejestracja: 08 lis 2009, 22:49
Lokalizacja: Nowy Sącz

Kappa - tarcze i klocki hamulcowe

Post autor: GucuNS » 02 lis 2010, 17:04

poszukuje tarcz i klockow hamulcowych do przodu i do tylu, do kappy coupe 2.0 turbo 20V. Potrzebuje dobre tarcze i klocki a nie takie jak poprzednio ktore wytrzymaly pol roku, prosze o jakies porady.
Ostatnio zmieniony 02 lis 2010, 22:12 przez Dudi, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Umieszczamy posty w odpowiednich działach. Starannie tytułujemy temat

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: tarcze i klocki do kappy

Post autor: stabraf » 02 lis 2010, 17:13


anyzraj
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 103
Rejestracja: 15 wrz 2009, 0:53
Lokalizacja: Łódź

Re: tarcze i klocki do kappy

Post autor: anyzraj » 02 lis 2010, 19:14

BŁAGAM!
Tarcze Brembo pogiąłem w ciągu 10 dni od założenia.
Nigdy więcej-właśnie borykam się z tym samym problemem-bo straciłem niemal hamulec po rozgrzaniu i chce założyć coś mocnego-zimmermann??

Moja Kappa to 3.0v6 więc sprawa tożsama.

Awatar użytkownika
NIKI
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 712
Rejestracja: 01 sie 2009, 12:18
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Częstochowa

Re: tarcze i klocki do kappy

Post autor: NIKI » 02 lis 2010, 19:29

ATE nigdy z tą marką nie miałem najmniejszych problemów nawet w BMW 750il
Moje byłe Włoszki

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1374
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

Re: Kappa - tarcze i klocki hamulcowe

Post autor: Luckyy » 18 mar 2011, 23:27

ATE lub TRW :)
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Kappa - tarcze i klocki hamulcowe

Post autor: Tomzik » 26 lip 2011, 19:47

Jeśli chodzi o Brembo- przerabiałem ich temat. Założyłem nówki sztuki plus klocki Ferrodo. Zestaw okazał się oczywiście piszczący. Po niedługim czasie prawa tarcza się skrzywiła i kierownica latała przy hamowaniu. Będąc przed dłuższym wyjazdem zakupiłem kolejną, ale już tylko jedną tarczę Brembo. Problem zniknął, ale nie na długo. Potem było przetaczanie. Ale bez wielkiego efektu.

Wkurzony na maksa zakupiłem nowe tarcze i klocki Lucasa. Tarcze okazały się tak felerne, że mimo teoretycznie prawidłowej grubości 28mm "trzymały" a do tego znów kierownicą trzęsło.. Oddałem do reklamacji i bez zająknięcia została uwzględniona.

Ponownie przetoczyłem Brembo i chwilę było w miarę ok (choć nie idealnie), z czasem problem wrócił.

Zdesperowany zakupiłem tarcze Boscha i teraz je próbuję ;) Póki co jest ok, ale niewiele nakręciłem.
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Rafako

Re: Kappa - tarcze i klocki hamulcowe

Post autor: Rafako » 26 lip 2011, 20:17

Tomzik pisze: Zdesperowany zakupiłem tarcze Boscha i teraz je próbuję ;) Póki co jest ok, ale niewiele nakręciłem.
Z niecierpliwością czekam na dalsze relacje ;) bo też zamierzam kupić do Kappy Oli tarcze i klocki Bosch'a na przód, bo to co teraz jest to jakieś k... : cenzura : nieporozumienie. Hamulce hamują normalnie jak Sr-embo a nie Brembo :/ ze 160 km/h (w Niemczech, oczywiście) do zera to już jest naprawdę strach :(
Serdecznie pozdrawiam.

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Kappa - tarcze i klocki hamulcowe

Post autor: wujekp » 26 lip 2011, 21:43

Rafako pisze:
Tomzik pisze: Zdesperowany zakupiłem tarcze Boscha i teraz je próbuję ;) Póki co jest ok, ale niewiele nakręciłem.
Z niecierpliwością czekam na dalsze relacje ;) bo też zamierzam kupić do Kappy Oli tarcze i klocki Bosch'a na przód, bo to co teraz jest to jakieś k... : cenzura : nieporozumienie. Hamulce hamują normalnie jak Sr-embo a nie Brembo :/ ze 160 km/h (w Niemczech, oczywiście) do zera to już jest naprawdę strach :(
Serdecznie pozdrawiam.
Ja wiosną zmieniałem. Mechanik mnie namówił na Zimmermanny (tak to się pisze?). Podobno dobre. Na razie złego słowa nie powiem, hamują bez problemu (czyli tak jak powinno być w tym samochodzie - ostro), ale nie widzę jakiejś różnicy z tym co było wcześniej (tyle że nie mam pojęcia jakie tarcze były wcześniej.
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

Alan

Re: Kappa - tarcze i klocki hamulcowe

Post autor: Alan » 26 lip 2011, 21:59

A Mikody?

Rafako

Re: Kappa - tarcze i klocki hamulcowe

Post autor: Rafako » 26 lip 2011, 22:05

Alan pisze:A Mikody?
Nie wiem czy mikoda w ogole robi tarcze do 2.0T 220 KM. W każdym razie moim zdaniem taniość do Kappy z tym motorem absolutnie odpada :(
Serdecznie pozdrawiam.

Alan

Re: Kappa - tarcze i klocki hamulcowe

Post autor: Alan » 26 lip 2011, 22:09

Allegro

Rafako,Mikoda robi tarcze dla Bozarto.A nawet produkuje tarcze dla Brembo. Tutaj jest ich oferta dla 2.0T

Mam taki zestaw w swojej ale diesel to nie 2.0t więc może być inaczej,ja tam jestem zadowolony.

Rafako

Re: Kappa - tarcze i klocki hamulcowe

Post autor: Rafako » 26 lip 2011, 22:16

Alan pisze:Allegro

Rafako,Mikoda robi tarcze dla Bozarto.A nawet produkuje tarcze dla Brembo. Tutaj jest ich oferta dla 2.0T

Mam taki zestaw w swojej ale diesel to nie 2.0t więc może być inaczej,ja tam jestem zadowolony.
Cena zachęcająca jak na detal, to fakt ale...

...ja nie spróbuję :D Ktoś inny pewnie "przetrze szlaki" :)

Co do tej produkcji dla Brembo, to taka "pólprawda" bo ATM produkuje tarcze ale do dystrybucji w PL pod marką Brembo ("bieda-Brembo"), ktore jest u nas na rynku po "100 zyla za tarczę" (takie samo Brembo, jak i Ferodo "Premier" :( ). Z wyczynowymi czy "semi" wyczynowymi Brembo to nie ma nic wspólnego :D
Serdecznie pozdrawiam.

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4004
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Kappa - tarcze i klocki hamulcowe

Post autor: volf » 26 lip 2011, 22:20

Alan pisze:

Rafako,Mikoda robi tarcze dla Bozarto.A nawet produkuje tarcze dla Brembo. Tutaj jest ich oferta dla 2.0T

.

Może i robi, tylko dlaczego nie można kupić tarcz mikody dla kappy?
W każdym razie na swojej stronie nie chwalą się produkcją takowych a i w handlu nie spotkałem.
U siebie montowałem brembo (made in ukraine...)
KAPPA TDS & JTD

Alan

Re: Kappa - tarcze i klocki hamulcowe

Post autor: Alan » 26 lip 2011, 22:21

Jak napisałem,w dieslu sprawują się super.Ale mimo że taka czy inna kappa ma tą samą masę,to jednak 2.0T czy też 3.0 potrzebują znacznie wydajniejszych hamulców.Więc należało by sprawdzić.Niemniej jakaś oferta jest.


Wolf nie wiem czemu nie mają,jak już wspomniałem.Są producentem tarcz dla Bozarto ,może ze względu na znikomy rynek nie sprzedają pod swoim szyldem?

Alan

Re: Kappa - tarcze i klocki hamulcowe

Post autor: Alan » 29 paź 2011, 0:23

Popatrzą co znalazłem do Kappy.


:link:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Serwisy, sklepy, zamienniki i regeneracje :::”