Warsztat Górny Śląsk

Grupa Śląsk i Małopolska

Moderatorzy: ciociaE, andrzej1

Awatar użytkownika
Maly
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 56
Rejestracja: 08 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Tychy

Odp: Warsztat Górny Śląsk

Post autor: Maly » 20 mar 2009, 12:18

W którym miejscu w Pszczynie ten gość ma warsztat?
Mariusz - LYBRA 1,8

Awatar użytkownika
Krzysiek_79
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 154
Rejestracja: 17 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Tychy

Odp: Warsztat Górny Śląsk

Post autor: Krzysiek_79 » 20 mar 2009, 12:56

już podaje adres

ul. Szarych Szeregów 8 a tutaj masz phon'a 32/ 210-46-67
może będzie.....Thesis, ale upragnione Volovo C30 :)
jest.....2007 Lyberka 2.4 jtd :D Czarna Błyskawica
była....2006 Vectra Złota Strzała :)

Awatar użytkownika
Adam L.
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 281
Rejestracja: 02 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Gliwice

Odp: Warsztat Górny Śląsk

Post autor: Adam L. » 31 mar 2009, 8:19

Osobiście polecam warsztat Pana Jarka w Gliwicach (Dolna Wieś) ul. Wójtowska 21. Specjalizacja Ducato, Fiat, Lancia, Alfa. Tel. 32/ 234-64-10, 501-171-882. Jako były pracownik serwisu Fiata w Zabrzu Rokietnicy ma duże doświadczenie, nie bez znaczenia jest to, że ma Kappę ;)
Polecam też Ganninex Gliwice, kilka razy serwisowałem Deltę, Kappę i było ok.

Awatar użytkownika
Rados
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 9
Rejestracja: 14 lip 2008, 0:00
Lokalizacja: Rybnik

Odp: Warsztat Górny Śląsk

Post autor: Rados » 10 kwie 2009, 15:25

To ja polece wam moja skromna osobe, chetnie pomoge

XkiciX
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 19
Rejestracja: 02 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: Ruda Śląska

Odp: Warsztat Górny Śląsk

Post autor: XkiciX » 02 wrz 2009, 23:42

Witam
Jeśli ktoś z okolic Mikołowa potrzebował by pomocy mechanika w swojej Lusi, niech pisze ;)
Pracuje w ASO Subaru w Mikołowie i jestem posiadaczem Kappy 2.4 JTD 99' która jest po kapitalnym remoncie silnika, wymianie sprzęgła i drobnych pracach w zawieszeniu. Do tego mam dwóch kumpli z których jeden ma też kappe, a drugi Lybre (kappa po remoncie głowicy i wymianie pompy wtryskowej, Lybra po wymianie sprzęgła) i nie narzekają na moje usługi... chyba hehe. Do tego jeśli chodzi o diesle, to mam też zaprzyjaźniony serwis Boscha w Mikołowie. Robiłem u nich regeneracje wtryskiwacza oraz diagnostykę komputera i jak na razie śmiga ładnie. W prawdzie wysoko się cenią, ale ja mam u nich rabat ;)
Więc jak by ktoś był zainteresowany to pisać na PM.

Awatar użytkownika
mors
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 206
Rejestracja: 19 sty 2006, 0:00
Lokalizacja: Gliwice

Odp: Warsztat Górny Śląsk

Post autor: mors » 03 wrz 2009, 22:21

Adam L. pisze:Osobiście polecam warsztat Pana Jarka w Gliwicach (Dolna Wieś) ul. Wójtowska 21. Specjalizacja Ducato, Fiat, Lancia, Alfa. Tel. 32/ 234-64-10, 501-171-882. Jako były pracownik serwisu Fiata w Zabrzu Rokietnicy ma duże doświadczenie, nie bez znaczenia jest to, że ma Kappę ;)
Polecam też Ganninex Gliwice, kilka razy serwisowałem Deltę, Kappę i było ok.
Pan Jarek zajmuje się od 4 lat moją Lybrą i jest fantastycznie zorientowany we Włochach. Nigdy nie było problemów i jest na 100 proc godny polecenia.

Ganinex Gliwice to kosmiczni durnie chcieli wyjmować silnik w Lybrze 2.4 jtd celem wymiany rozrządu. Koszt całej operacji 2 300 zł (4 lata temu)

tomusz
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 6
Rejestracja: 25 wrz 2009, 15:49
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Odp: Warsztat Górny Śląsk

Post autor: tomusz » 25 wrz 2009, 16:15

Fugaz pisze:Dostałem kiedyś namiar od znajomego, który zajmuję się jego Lanciami od kilkunastu lat, tylko że on jest z Tychów i do tego strasznie obłożony robotą, jak do niego dzwoniłem ze sprzęgłem to miał kolejkę na 2 tygodnie, jak coś to mogę wam dać namiar jak do domu wróce po pracy.
Ja bardzo chętnie z tych namiarów skorzystam - jeśli możesz to podaj mi je. Dzięki.

kapiszon30v6
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 20
Rejestracja: 10 lip 2009, 11:30
Lokalizacja: piekary

Odp: Warsztat Górny Śląsk

Post autor: kapiszon30v6 » 25 wrz 2009, 21:26

Osobiście polecam Askar - Krzykwaski serwis w Radzionkowie, założyli mi 3 litry od thesisa do kappy i chodzi tak pięknie jak przed przeszczepem :D

Awatar użytkownika
exitcosmo
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany
Posty: 7
Rejestracja: 07 lut 2010, 22:12
Lokalizacja: Rybnik

Odp: Warsztat Górny Śląsk

Post autor: exitcosmo » 26 lut 2010, 23:37

Rados pisze:To ja polece wam moja skromna osobe, chetnie pomoge

Hej kolego,jestem z Rybnika.Jezeli sie znasz to daj mamiary bo mi delta zaczyna kaszlec

sasanka1
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 22
Rejestracja: 12 paź 2009, 11:40
Lokalizacja: Zabrze

Re: Warsztat Górny Śląsk

Post autor: sasanka1 » 16 maja 2010, 22:05

A jak tam z cenami u P. Jarka tego z Gliwic ? Bo do tej pory naprawiałem moją Lybre w Zabrzu Mikulczycach ( komplet sprzęgło, pasek rozrządu- dość niskie ceny..ale jak zaprowadziłem moje UNO po spotkaniu z kołem ciężarówki to naprawili ale prądu juz znaleź nie umieli:( i trochę straciłem do nich zaufanie....

Awatar użytkownika
Sopel
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 364
Rejestracja: 24 maja 2010, 13:25
Lokalizacja: Będzin

Warsztacik w Sosnowcu

Post autor: Sopel » 08 lip 2010, 9:51

W prawdzie to nie Śląsk tylko już Zagłębie ale osobiście polecam warsztat w Sosnowcu na ul. Rolniczej 11 tel. 32 290-65-65. Właścicielem jest p. Stasiu - ciężko się tam dostać ze względu na terminy ale co najważniejsze nie zostaniecie "orżnięci" na cenach części a w sytuacjach nieprzewidzianych konsultowane jest wszystko telefonicznie z właścicielem autka (można też się dogadać i mieć ze sobą swoje części). ... a jak się powołacie na mnie to i pewnie jakaś zniżka za robociznę wpadnie.
Lancia Delta II 1.6 PB/LPG
Fiat Tempra 1.6 PB IRL
Fiat Marea Weekend 2.4 TD
Fiat UNO 1.2 ABARTH

miesozerca
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 05 sty 2017, 19:59

Re: Warsztat Górny Śląsk

Post autor: miesozerca » 06 maja 2017, 13:27

Poszukuje kogoś kto w Katowicach podejmie sie wymiany w skrzyni w Kappie. Znalazłem 2 warsztaty. Ital auto i auto ital. Który z nich polecacie?
Kappa 2.4 20v '96
Obrazek

Hermanowy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 100
Rejestracja: 13 lis 2013, 14:33
Imię: Marek
Lokalizacja: Katowice

Re: Warsztat Górny Śląsk

Post autor: Hermanowy » 07 maja 2017, 21:11

Ja polecam Ital Auto na Roździeńskiego 188. Wymieniali mi skrzynię w Musie, generalnie takie roboty mają na porządku dziennym.
_________________________________________________________
Lancia Musa 1.3 multijet 90KM, 2007, Edizione Speciale Platinum DFN

Krzych
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 39
Rejestracja: 26 maja 2014, 20:21
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: Warsztat Górny Śląsk

Post autor: Krzych » 10 lip 2017, 14:25

Ja natomiast odradzam Autoital. Robiłem u nich wymianę rozrządu i wariatora w Lybrze 1.8 (wariator przywiozłem swój). Jakiś czas po wymianie okazało się że osłona rozrządu nie przylega dobrze i nie jest dokręcona - została połamana, panowie się nie przyznali (co mnie drażni o tyle że nie miałbym przecież pretensji że plastik się złamał w nastoletnim aucie, tylko kupiłbym dobrą i przywiózł do założenia). Co gorsze, okazało się że osłona nie jest dokręcona, bo jeżeli dociśnie się ją do silnika, to koła rozrządu o nią trą. Teraz rozrząd ma najechane 45 000 km, rolki świszczą, na dobrą sprawę to nadaje się do ponownego zrobienia.

Drugą i ostatnią rzeczą z którą tam byłem to wymiana linki gazu. Ze starej urwała mi się gumka zabezpieczająca wyjście linki z tulei, niby błahy problem, ale doprowadził do tego że linka przecierała się o tulejkę za którą jest przykręcana. Udało mi się załatwić nową linkę (co nie jest takie proste), zawiozłem do wymiany. Nowa linka założona byle jak, pałęta się pod maską nie przyczepiona w żadnym miejscu, a gumka zabezpieczająca zjechała po paru dniach (przypuszczam że na skutek szarpania i naciągania podczas zakładania). Ogólnie robota przeprowadzona niestarannie i na odwal.

Awatar użytkownika
Ama
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 649
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:31
Imię: Lancia Dedra
Lokalizacja: Lancia Dedra

Re: Warsztat Górny Śląsk

Post autor: Ama » 28 lip 2017, 20:11

Mam takich szpeców co za trochę grosza zrobią w aucie wszystko i nie musisz się martwić o popękane plastiki ;) ja po takich pseudo firmach nie jeżdżę bo to są ludzie którzy uważają się za mechaników a nimi nie są. Raz dałem się nabrać w wymianę rozrządu za 2000 zł i wystarczy. Jakby ktoś potrzebował zapraszam do kontaktu :)
Lancia Dedra 2.0 TURBO Digital >>>KLIK!!<<<
Lancia Dedra 2.0 AUTOMATIC >>>KLIK!!!<<<
Lancia Lybra 2.0 20v Emblema >>>KLIK!!!<<<
797775281 - dzwońta o każdej porze dnia i nocy ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Śląsk i Małopolska :::”