Lancia Klub Polska

Forum dyskusyjne miłośników marki Lancia

>> SKLEPIK LANCIA KLUB POLSKA <<

Autosklep
Dzisiaj jest 20 cze 2019, 17:22

Strefa czasowa UTC+02:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3
Autor Wiadomość
PostDodany: 07 cze 2019, 1:43 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Tak jak Ci mówiłem u mnie spalanie w mieście nie przekracza 11/100km. Większa moc niewiele ma do spalania po mieście, bo silnik i tak się kręci czy jedzie, czy stoi, a po Łodzi więcej się stoi niż jedzie . Spalanie z kompa w zasadzie pokrywa się z faktycznym liczonym od tankowania do tankowania, czego nie można powiedzieć o wskazaniach ilości paliwa w baku i zasięgu, które żyją własnym życiem i może się zdarzyć, że zasięg będzie 0 km, a w baku zostanie jeszcze 15 l i odwrotnie silnik zgaśnie z braku paliwa przy wskazywanym zasięgu 65 km. Jeśli masz jakieś pytania, to dzwoń, co wiem to powiem.

- Kappa SW 2.4 TDS 1997 - moja była
- Y 1.2 16V 1997 - była żony.
Aktualnie na stanie
- Y 1,2 8v 2001 Marie Claire - żony
- Lancia Phedra Emblema 2,0 jtd
- Citroen BX 19 TRI, 1989
- MZ ES 250, 1965 - mój rocznik :D

PostDodany: 07 cze 2019, 7:04 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Imię: Grzesiek
Hehehe no mi w tym momencie, rzeczony licznik pokazuje średnie spalanie 7,5 litra - piszę szczerze . Tylko trzeba mieć na uwadze, co już kiedyś zostało powiedziane, że moje miasto to nie Łódź czy Poznań czy tam inne jakieś jeszcze i tu się faktycznie więcej jeździ się niż stoi. Natomiast tym silnikiem na pewno nie jest problem zrobić wynik 12 czy 15 litrów na 100 km po mieście - poprostu cza "umić" .

Pozdrawiam.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

>>> Lancia Phedra 2.2 HDI 2004r <<<

Była: Lancia K 2.0 V.I.S. Berlina

PostDodany: 07 cze 2019, 8:17 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Imię: Kamil
Robercie, będzie w planach wycieczka do Dębicy?
You know, what I mean ;)

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Były:
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD
Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

PostDodany: 07 cze 2019, 8:23 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Imię: Grzesiek
Zapraszam.

If ju noł łot aj min.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

>>> Lancia Phedra 2.2 HDI 2004r <<<

Była: Lancia K 2.0 V.I.S. Berlina

PostDodany: 07 cze 2019, 17:09 
Przedstawiciel Regionalny
Awatar użytkownika

Imię: Robert
Dzięki Gerard, w razie czego będę dzwonił.

Kamilu widzę że czytasz mi w myślach :) w planach to mam, skoro można coś ciut poprawić :) ale to raczej w przyszłym roku.

Na razie pojeżdżę tak jak jest, niech się Phedrolot rozrusza wreszcie.

I chyba wolny weenkend sobie zabukuję z tego co moje oczy czytają giekso Obrazek

Wysłane z telefonA

Zipp VZ-2 albo Zipp VZ-2 - Zupka Chińska / Mechaniczna Pomarańcza
+ Lybra Intensa 2.4 JTD SW - Papamobile :)
Było:
AR 156 SW 2.4 JTD 10V + wirus Ramzesa - Czarnulka
Delta II 1.9td
Nr. tel. 607645504

PostDodany: 15 cze 2019, 23:45 
Awatar użytkownika

Hejka.

Wczoraj przyszedł dzień serwisu olejowego w Phedrze. Wymieniony został olej silnika wraz z filtrem (za 5 tys km ponowna wymiana, potem już normalnie co 10 tys km) oraz filtr paliwa; olej w skrzyni biegów; płyn układu wspomagania i płyn hamulcowy. Płyn układu chłodzącego wymienię następnym razem, ponieważ trzeba wymienić 2 przewody. Wymieniony został również filtr powietrza oraz pompka spryskiwacza po czym spryskiwacze szyb ożyły
Sprawdzona został szczelność klimatyzacji wraz z nabiciem nowego czynnika chłodzącego.

Poprawione zostało mocowanie przewodu od czujnika ABS prawego koła przedniego, który bezczelnie wisiał bo komuś nie chciało się wpiąć zapinek w swoje miejsce...

Najlepsza robota na deser. Wymiana opon na nowe. Wystarczy zdjąć koła z auta, opony stare zamienić na nowe, wyważyć i z powrotem na auto zamontować. Tylko że jakiś "janusz" tak dopier****ł śruby, że nie szło ich odkręcić, dopiero gdy się zastosowało 2 metrowa przedłużkę puścily... Dodatkowo każde koło ma (miało - muszę kupić) zabezpieczającą śrubę, którą również ów idiota tak dokręcił (nie chcę już używać wulgaryzmów) że klucz do ich zdejmowania zrobił się w środku okrągły i stracił miejsca zaczepu z śrubą co skutecznie uniemożliwiło jego użycie (drugiego nie otrzymałem). Cudownie się odwierca/rozwierca śruby kół... Samo usunięcie śrub zajęło ok 3 godziny i 7 spalonych wierteł... Dobrze że na trasie nie przyszło mi wymieniać koła bo skończyło by się lawetą. Na szczęście problem już z głowy. Niestety zabrało to za dużo czasu i część zaplanowanych na wczoraj czynności będzie wykonana następnym razem.

Wykonaliśmy szybki przegląd zawieszenia, układu hamulcowego i innych pierdół. Poza wspomnianymi przewodami jest lekki luz/stuk na kolumnie kierownicy i stabilizatorze przednim. Reszta bdb. Rozrząd i pasek wielorowkowy rzeczywiście wymieniany 2 tys km temu czyli w 2017 roku jak głosi naklejka z Niemiec (przed wyrejestrowaniem go w listopadzie, a ok. 6 miesięcy przed kolejnym przegladem TUV - wymienię go później, np na jesień a nie od razu w tzw. pakiecie stsrtowym. Dlaczego? Będę miał pewność że wszystkie rolki i pompa wody też są wymienione ). Dość świeży jest też prawy wahacz, drążek kierowniczy, prawa pół oś oraz oba łączniki stabilizatora, tarcze i klocki przód i tył. Taki miły gratis mautki się trafił

Przebieg 185 043 km.

W planach:
- wymiana przewodów od układu chlodzenia i płynu chłodniczego,
- uruchomienie czujników parkowania,
- spolszczenie radia,
- dołożenie USB do radia,
- i co tam jeszcze się urodzi/przyjdzie do głowy.

Także zaczynamy użytkowanie Phedrolota.

Dziś zaliczona mała trasa w 6 osób i z pakunkami. 180 km w obie strony. Jedzie się bardzo wygodnie, cicho, prędkości się w ogóle nie czuje - trzeba się pilnować. Wyprzedzanie samochodów, tir-ów bez problemu w moim odczuciu. Nie czekałem ani razu na dłuższą przestrzeń między autami jadącymi z przeciwka. Redukcja, gaz i Phedra idzie do przodu. Jestem bardzo mile i pozytywnie zaskoczony.

Bardzo wydajna klimatyzacja. Raz mi się pogubiła i zaczęła grzać, albo zasysać w korku powietrze z komory silnika przez brak filtra pyłkowego i jego obudowy. Obieg wewnętrzny załatwił sprawę, później na trasie sytuacja ani razu się nie powtórzyła.

Nie sądziłem, że w trzecim rzędzie dorosła osoba może wygodnie podróżować.

Jedyny minus auta jaki obecnie widzę to jasna alcantara. Łatwo się brudzi. Aż za bardzo. Wystarczy wejść z komarem na plecach i plama... Lub gdy jakiś pasażer usiądzie w brudnych spodniach. Na siedziska wlecą więc pokrowce. Muszę zgłębić temat czyszczenia/prania alcantary. I będę polował na identyczne fotele, tylko że w dwukolorowej skórze.

No i jest pierwszą rysa zdobyczna na drzwiach kierowcy nisko pod listwą ochronną... W cholernie dziwnym miejscu. Po krzakach nie jeżdżę, staję w takich miejscach żeby obok mnie nikt nie zaparkował. Lub w taki sposób Może jakiś pies obrożą, biegające dzieciaki wokoło auta pod blokiem czy cuś? ........

Pozdrawiam.

P.S. Gratulacje dla tych co przeczytali całość.

Wysłane z telefonA

Było:
Delta II 1.9td
Nr. tel. 607645504

Ostatnio zmieniony 15 cze 2019, 23:45 przez ktoś ŁDZ, łącznie zmieniany 1 raz.

PostDodany: 16 cze 2019, 8:45 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Gratulacje za napisanie tego na telefonie :D

Sporo roboty jak na auto z dość małym przebiegiem i nowsze niż większość phedr. Moj prawie nie wymagał wkładu w takim porównaniu.

PostDodany: 16 cze 2019, 9:42 
Awatar użytkownika

Wiesiu,
auto stało przez ostatnie ponad 2.5 roku bez jeżdżenia, dlatego wymieniam wszystkie oleje i filtry (dla spokoju ducha - ot taki kaprys właściciela Obrazek ). Czy to jest sporo roboty? Według mnie nie. Dodatkowa jest pompka spryskiwaczy (o której handlarz wspominał) i te dwa przewody znalezione po podniesieniu auta.

Na start po kupnie auta z nieznanego źródła i tak zawsze wymienia się olej silnika, filtry i rozrząd kompletny + co tam jeszcze należy/znajdzie się. Ja dodatkowo wymieniam wszystkie płyny i oleje. Nie chciałem jeździć na nich. + oponki, gdyż nie wiadomo czy podczas tego okresu ktoś dopompowywał do nich powietrze.

Może mini autobusik to doceni i się odwdzięczy :)

Wysłane z telefonA

Było:
Delta II 1.9td
Nr. tel. 607645504

PostDodany: 16 cze 2019, 9:44 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Bartosz
To jest sporo roboty?

Jasna tapicerka wygląda super, ale jest niepraktyczna- kapnie trochę wody i już są plamy. Ale kolorystycznie całość świetnie się zgrywa ;)

Megane mkI ph2 1.9dCi, Polonez Caro Plus GLI, Golf mk2 GT, Poldolot Cargo Plus GSi
Ulysse, Doblo Malibu, Peugeot 207, Fiat Doblo
Jest:
Lancia Lybra Emblema + IS200 + Vectra

PostDodany: 16 cze 2019, 9:46 
Awatar użytkownika

Prawdę mówisz Vanisch. Utrzymanie jej w czystości będzie wyzwaniem.

Wysłane z telefonA

Było:
Delta II 1.9td
Nr. tel. 607645504

PostDodany: 16 cze 2019, 11:25 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

No dobra. Może tak sporo nie jest. Może to zasługa tego tekstu że takie na mnie wrażenie zrobiło. ;)

PostDodany: 17 cze 2019, 22:08 
Awatar użytkownika

Dziś przyszła obudowa filtra kabinowego i od razu została zamontowana. Nawet troszkę ciszej się zrobiło w kabinie no i klima pobiera powietrze z podszybia, a nie prozto z komory silnika

Muszę ją pożądanie umyć i jakieś fotki wstawić.

Wysłane z telefonA

Było:
Delta II 1.9td
Nr. tel. 607645504

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3

Strefa czasowa UTC+02:00