Lancia Klub Polska

Forum dyskusyjne miłośników marki Lancia

>> SKLEPIK LANCIA KLUB POLSKA <<

Autosklep
Dzisiaj jest 20 lis 2018, 12:43

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostDodany: 07 paź 2017, 0:52 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Dwa lata systematycznego odwiedzania forum, ba, nawet czasem udzielania się... trzeba wyjść z cienia :)

Na przełomie kwietnia/maja 2015 stałem się posiadaczem srebrnej Lybry SW z 2000 roku, 2.0 Pb + LPG, z silnikiem minimalnie mocniejszym 154 KM. Żeby było ciekawiej, nastąpiło to wskutek wypadku i złomowania mojego poprzedniego auta... Jeszcze ciekawiej -> na taką Lyberke polowałem wcześniej, lecz nie było godnych egzemplarzy. Akurat w takim momencie znalazła się :)

Ogłoszenie znalezione na lokalnym portalu, wizyta na oględziny z poproszonym na tym forum posiadaczem Kappy z okolic Strzyżowa, przejażdżka no i zakup :) Sprzedający mówił, że to auto jeżdżone przez kobietę z jego rodziny (prawda, wyszło u kolejnych mechaników) i stara się już długo je sprzedać. Nie dziwię się, bo mieszkam w regionie, gdzie liczą się tylko niemce. A że do tego Lyberka była:
a) zarejestrowana na 4 właściciela wstecz (ale umowy były wszystkie :) )
b) w dowodzie widniała jako diesel 2.0, z wbitym LPG
c) automat
więc nawet kulawy pies się jej obawiał i omijał...

Ale nie ja... I tak trwa nasz związek.

Kupiona z przebiegiem ~228 tys. km, patrząc po zużyciu, raczej realnym. Auto nigdy mnie nie zawiodło, chociaż początkowo niemiło potrafiło zaskoczyć, ale to w następnych postach. Do tej pory zrobione w Lyberce:
- przystrzyżona alcantara bez żadnych przetarć i dziur,
- przepływomierz
- regeneracja rozrusznika
- czujnik położenia wału
- wymienione progi
- kompletny wydech
- wahacze, łączniki, końcówki drążków --- ale to już typowo zużyciowe...
- wężyki w instalacji gazowej
- cewka na skutek pęknięcia jednego z powyższych
- dynamiczna wymiana oleju w skrzyni
- chłodnica klimatyzacji
- jeden podwójny sztywny przewód klimatyzacji
- podmalowane ranty tylnej klapy

Na pokładzie:
- elektryczne, składane i grzane lustra
- niebieska alcantara
- lusterko fotochrom
- Bose
- wycieraczki automat
- nieoryginalny zderzak ze spryskiwaczami
czyli wsio prócz elektryki w fotelach, ksenonów, aktywnego zawieszenia i niedostępnych w moim roczniku ESP i czujnika zaparowania (przy lusterku można wstawić tylko moduł autostradowy)

+ dołożony tempomat
+ felgi Nardi Torino wytworzone przez BBS - moja duma, z kapciami 205/60/15
+ chromowane wentylki :)
+ przełożone tweetery z zespolonych w miejsca obok klamek. Przeczyszczone styki w całym okładzie. Bose grało dobrze, ale teraz super, każdemu polecam : ok2 :

co do zrobienia: następny post

Zdjęcia z Chorwacji, Szybenik:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ostatnio zmieniony 09 paź 2017, 15:46 przez malins, łącznie zmieniany 3 razy.

PostDodany: 07 paź 2017, 2:37 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Bartek
Ech, polowałem na automat SW, ale trafiły się tylko dwa sedany. Nie chcesz się zamienić? ;-)
Jak było z dołożeniem tempomatu, musiałeś coś robić, czy wystarczyło wpiąć manetkę?

Były: 3x Delta 1.8 8v, 2x Kappa 16vT, Lybra 2.4 JTD

PostDodany: 07 paź 2017, 8:04 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Tylko jako kolejne auto może być sedan. Obecna to już część rodziny :) Tempomat to tylko plug&play i rzeźba w osłonie kolumny kierownicy. Wogóle w Lybrze to chyba wszystkie instalacje są rozprowadzone, pod siedzeniami wystają mi wiązki do ich grzania. BTW, Żona woli sedany. Poza Lybrą :)

Ostatnio zmieniony 09 paź 2017, 15:18 przez malins, łącznie zmieniany 1 raz.

PostDodany: 07 paź 2017, 8:05 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Ładna sztuka Szkoda że Lybry nie doczekały się kontynuacji produkcji. Taką dwuletnią chętnie bym przygarnął

Wysłane z Tapatalka

PostDodany: 09 paź 2017, 15:43 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Ja tam nie lubię nowoczesnej motoryzacji... : dance : Kiedyś koncern Fiata miał równolegle trzy różne silniki 2.0= TS, 5cyl i zwykła 16V. Teraz jeden ten sam silnik 1,6 mają 4 koncerny :bialaflaga: Masakra...

Do zrobienia:

- wymiana stłuczonego prawego halogenu
- wymiana nadłamanej kratki nawiewu od drzwi pasażera
- dokupienie zmieniarki CD (moja była od początku mechanicznie uszkodzona, magazynek nie wyjeżdżał), straszliwie mi jej brakuje....... : beczy :
- brak osłony pod silnikiem
- konserwacja podwozia
- małe zaprawki w nadkolach od kamyczków
- prawy przedni reflektor do odświeżenia, jest rozszczelniony (nie paruje, ale są w nim muchy i odbłysk pozostawia wiele do życzenia)

no i to chyba tyle :D

Na początku był padnięty rozrusznik i przepływomierz, co skutkowało gaśnięciem ciepłego silnika na dojeździe do świateł i niemożnością odpalenia zaraz potem... Zdarzyło mi się tak na środku skrzyżowań :lol:

Poza tym podczas ostatniego wyjazdu na Chorwację podczas powrotu na granicy HR/HU przestał palić jeden garnek, odrobinę wcześniej strasznie waniało gazem w kabinie. Pękł wężyk od gazu. Siadła całkowicie cewka, o czym wtedy jeszcze nie wiedziałem (metodą prób doszedłem do tego pod domem) - obwiązałem wężyk taśma izolacyjną i na 4 garnkach dojechałem do Polski. Trzęsło budą znacznie, ale nie w zakresie 110-125 km/h :lol: Po wymianie cewki rozwiązał się również problem nieodpalania na zimnym na 1wszy strzał. Po prostu wężyk parciał i puszczał gaz + zaciągał powietrze a cewka szalała...

To auto i silnik, skrzynia też, jak są zadbane, naprawdę potrafią się odwdzięczyć :)

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00