Lancia Klub Polska

Forum dyskusyjne miłośników marki Lancia

>> SKLEPIK LANCIA KLUB POLSKA <<

Autosklep
Dzisiaj jest 15 cze 2019, 22:55

Strefa czasowa UTC+02:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 Następna
Autor Wiadomość
PostDodany: 18 mar 2017, 14:53 
Dopiero zaczyna na naszym forum

Imię: Piotrek
Witam
Miałem coś napisać dopiero jak będzie zarejestrowana, ale rzeczoznawca trochę się ociąga więc piszę już teraz.
Może zacznę od tego, że nie jestem fanem włoskiej motoryzacji (co nie znaczy, że ją w jakiś sposób hejtuję), gustuje raczej w opelkach i temu podobnych. Do tej pory z racji tego, że brat ma saaba 9000 o themie wiedziałem tyle, że jest takie auto i płytę podłogową ma wspólną właśnie z saabem 9000 i oczywiście z alfą 164. I w zasadzie na tym moja wiedza o tym aucie się kończyła. Ale jakiś czas temu byliśmy z bratem na szrocie nie pamiętam już po co i zauważyliśmy tam ową themę trochę ją pooglądaliśmy bardzo się nam spodobała i zaczęliśmy się dowiadywać co trzeba zrobić aby ją z tego miejsca zabrać, tak jak można się tego spodziewać wydział komunikacji był tutaj najmniej pomocny, a wręcz odwrotnie panie tam siedzące twierdziły, że jest to niemożliwe, na nic zdawały się tłumaczenia, że ponad 25 lat, że zabytek itd. Nie będę wszystkiego opisywał, ale ostatecznie olaliśmy wydział komunikacji i informacji zasięgnęliśmy u rzeczoznawcy który od razu stwierdził, że nie ma z tym najmniejszego problemu, a panie w WK są niedouczone. Ostatecznie Thema będzie na żółtych blachach.

Może teraz o samym aucie:
Lancia Thema 1986r.
Silnik 834.000 (2.8 V6)
Skóra
Elektryka (szyby, lusterka, szyber, fotele)
Brakuje chyba tylko klimy
Generalnie auto kompletne, z braków to niema emblematu lancii na klapce od radia, zaślepek haka przód i tył, świateł przeciwmgielnych, ori radia i to chyba tyle.
Wszystkie szyby są oryginalne i chyba tylko dwa elementy nie mają oryginalnego lakieru. Ale żeby nie było tak pięknie to wygląda na to, że silnik ma zatarty wał, auto normalnie odpala i chodzi, ale jak się rozgrzeje to gaśnie i rozrusznik nie jest w stanie obrócić wałem. No i wygląda na to, że kiedyś ktoś pozbawił ją czujnika ciśnienia oleju przynajmniej takiego nie znaleźliśmy, jeśli się nie mylę powinien być kolo filtra, a jest tam wkręcona tylko śruba...
To tak skrótowo, a poniżej kilka zdjęć jeszcze ze szrotu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ostatnio zmieniony 18 mar 2017, 15:28 przez Piotras1984, łącznie zmieniany 1 raz.

PostDodany: 18 mar 2017, 15:06 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Imię: PIOTR
GRATULUJĘ zakupu i życzę szybkiego powrotu na drogi -piękna no i miło że uratowana.
Pzd......

PostDodany: 18 mar 2017, 15:07 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Imię: Michał
Gratulacje za uratowanie nietuzinkowego pojazdu! Fajnie części sobie handlarze opisali, pewnie już przygotowywane na sprzedaż były...

PostDodany: 18 mar 2017, 15:27 

Wszystko już było na alledrogo powystawiane. Pewnie ktoś z forum będzie ją kojarzył z ogłoszeń.

PostDodany: 18 mar 2017, 20:53 
Przedstawiciel Regionalny
Przedstawiciel Regionalny
Awatar użytkownika

Imię: andrzej
Gratulacje mało jest takich ludzi jak TY ;) : ok2 :

4. Lancia Delta III 1.6 Platino od Dawida

PostDodany: 18 mar 2017, 21:00 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Imię: Marek
Kto w ogóle taki wóz oddał na szrot?!
Trzeba być naprawdę bez serca!
Życzę powodzenia w odbudowie.

PostDodany: 18 mar 2017, 21:04 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Ładnie. Czekamy na relację z odbudowy i ponowny wyjazd na drogę.

PostDodany: 18 mar 2017, 22:14 

Odbudowa to trochę za dużo powiedziane bo blacharsko i technicznie (po za silnikiem) wydaje się być w całkiem niezłym stanie. W pierwszej kolejności trzeba zająć się silnikiem, żeby można było pojechać na przegląd, a po za tym to dobre sprzątanie, polerka i myślę, że już będzie całkiem nieźle się prezentowała, reszta wyjdzie w praniu jak p[o rejestracji zacznie się nią jeździć. Kilka rzeczy też nie działa np. prawa szyba, lusterka raz działają raz nie, ale to już detale. Nie wiem ile potrwa reanimacja silnika bo brat ma warsztat i ciężko się wbić na kanał, ale będę się starał na bieżąco dokumentować postęp prac.

A co do tego jak trafiła na szrot, to z tego co wiem, ostatnie 6 lat przestała w garażu, a właściciel cały czas siedzi w Niemczech i akurat przyjechał na chwilę i chciał się szybko jej pozbyć.

PostDodany: 19 mar 2017, 0:54 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Gratulacje, Panie kolego! Niesamowite, gdzie na taki szrot trafiłeś, ja 3 lata szukałem w miarę fajnej themy do kupienia w PL (w miarę fajnej znaczy wyposażenie + V6 + buda trzymająca się kupy) i nie znalazłem... W końcu kupiłem k Coupe :D Można wiedzieć za ile wyhaczyłeś to cudo? Nie zapomnij o relacji z prac i w razie potrzeby części pytaj śmiało na forum!

PostDodany: 19 mar 2017, 10:04 

Tak jak pisałem to zupełny przypadek, a szrot mieści się w Wałbrzychu przy ul. Sportowej. Z racji tego, że mój brat ma warsztat jesteśmy dość często w tym miejscu i brat dobrze się dogaduje z właścicielem, bo wątpię żeby ją oddał komuś z ulicy. A co do ceny to nie jest to jakaś tajemnica, wyszło za nią 1500 PLN do tego jeszcze rejestracja z rzeczoznawcą około 1000 ale to jeszcze w toku.
To może jeszcze kilka zdjęć:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

PostDodany: 19 mar 2017, 16:14 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Fajna Thema :)

Wysłałem Ci PW. Przeczytasz? ;)

PostDodany: 19 mar 2017, 16:34 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Imię: Piotr
Jak ślepej kurze ziarno... 31letni samochód w takim stanie. Coś cudownego.. bardzo cieszy że ją uratowałeś od najgorszego... powodzenia życzę

PostDodany: 24 mar 2017, 14:08 

Opinia rzeczoznawcy jest, ale muszę jeszcze odszukać numer silnika i tu prośba o pomoc. Może ktoś z was wie gdzie znajduje się numer silnika w V-ce?

PostDodany: 28 mar 2017, 20:05 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Gratuluje auta, choc nie ukrywam, ze troche mi smutno, poniewaz kupilem na allegro cale wnetrze z tej themy, potem mialem przez pare dni problem z kontaktem telefonicznym ze "sprzedawca", a jak w koncu przestal odrzucac polaczenie i odebral tel. to mnie poinformowal, ze ... jakis wariat cale auto kupil" :) , ze nie zdazyl usunac aukcji itp... gratuluje jeszcze raz. Zlomiarz mowil mi przez telefon, ze powodem oddania auta na zlom byl defekt uszczelki pod glowica.

ps: numer silnika moze byc nabity na aluminowa blaszke mocowana na nitach do bloku gdzies pod kolektorem wydechowym od strony sciany grodziowej{ tak tak, francuski silnik}, , albo nabity niedaleko jednej ze srub mocujacych blok do skrzyni, numer byl w roznych miejscach, zalezy od rocznika i od odbiorcy silnika, w peugeotach byl na blaszce, w volvo nabijany, w Lancii? nie wiem :)

PostDodany: 28 mar 2017, 21:06 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Imię: MarcinCe
Kolega chciał kupić zderzak, zadzwonił. "Panie, nieaktualne. Jakiś wariat zabrał całą!". Zazdraszczam okazji strasznie i gratulacje. Powodzenia :)

były:
Thema 2.0 i.e. 1989
Delta 1.6 GT i.e. 1992
Dedra 1.6 i.e. 1990

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 Następna

Strefa czasowa UTC+02:00