Lancia Klub Polska

Forum dyskusyjne miłośników marki Lancia

>> SKLEPIK LANCIA KLUB POLSKA <<

Autosklep
Dzisiaj jest 18 lis 2018, 13:23

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 57 Następna
Autor Wiadomość
PostDodany: 07 lis 2016, 22:49 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Imię: Gracjan
cześć. stało się kupiliśmy Lancie.
Jest to Ypsilon z 2006 roku silnik 1.3 jtd 70KM.
Kolor czerwony chyba. Ma kilka mankamentów, ale do ogarnięcia. Pewnie niedługo pojawi się z mojej strony sporo pytań. Mam nadzieję, że uda mi się ją uzyskać :)
Zdjęcia pojawią się niedługo szerszy opis również :)
Dodam jeszcze, że pierwsze kilometry Ypsilonem były całkiem przyjemne. Trochę inaczej się jeździ niż poprzednim autem, ale wcześniej był Japończyk teraz jest Włoszka :)
jeśli ktoś ma jakieś rady co do eksploatacji to śmiało, chętnie poczytam :)

Wczoraj było bardziej na gorąco, dziś już z większym spokojem :)
Auto jest u nas i już zaczynamy wydawać pieniądze :)
Pierwsze co to zamówiliśmy opony na zimę :) 14" 185/65 padło na Dunlopy Winterresponse 2 :) Jeszcze nie mieliśmy takich a wydają się całkiem przyzwoite.
Do tego dojdzie wymiana filtrów i oleju w silniku wybrane zostały:
kabinowy
powietrza
oleju
paliwa
do tego olej Olej Syntetyczny LIQUI MOLY Synthoil High Tech 5W40 4 Litry bo więcej raczej nie potrzeba ;)
Zamówię też od razu nowe wycieraczki przód bosh tył champion. Zobaczymy, czy warte są swojej ceny.
Na dniach też zrobimy przerejestrowanie samochodu plus nowe ubezpieczenie, może jeszcze załapiemy się na w miarę tanie ;)
Jeśli chodzi o wrażenia z jazdy to przyznam, że nie jest to może to samo co poprzedni samochód, ale i tak jest całkiem spoko :) żonie się podoba więc wszyscy jesteśmy zadowoleni. Trochę dziwne jest zerkanie na środek deski, żeby zobaczyć z jaką prędkością się jedzie, ale to kwestia przyzwyczajenia.
Pozostaje mi jeszcze znaleźć jakieś książki i instrukcje do komputera, bo nie wiem jeszcze jak sprawdzić spalanie.
Po ścieżce diagnostycznej wyszło, że autku trzeba ogarnąć zbieżność i hamulec ręczny, co pewnie uda się zrobić jeszcze w czwartek, a najpóźniej w przyszłym tygodniu.
Na wiosnę ogarniemy lakier i lekko zmatowiałe lampy.
Zapomniałem dodać, że drzwi od strony kierowcy niestety załapały lekkiego dzwona o słupek, ale to jeszcze poprzedni właściciel zrobił nie my :) ogólnie za 300zł u lakiernika powinni to ogarnąć.
Chyba tyle na początek. Może uda się zrobić jakieś foty jeszcze w tym tygodniu i pochwalić się jak to cudo wygląda :)

PostDodany: 08 lis 2016, 11:51 
Sekretarz
Sekretarz
Awatar użytkownika

Imię: Artur
Witamy :)
Szerokiej i bezpiecznej jazdy (i bezawaryjnej też... : gafa : )
;)

Były: Fiat 125p, Fiat 126p (5 szt.), Trabant 1,1 kombi, Skoda Favorit, Lancia Delta 1,6 ie '94, Lancia Y elefantino blue '97, Opel Vectra B'98, Lancia Y 1,2 8V '95, Fiat Punto 1,1 SX '96, Fiat Linea 1,4 16V T-Jet (wylądował pod czołgiem :) ), Fiat Seicento 0,9 '99
Są: Lancia Y elefantino rosso 1,4 16V '00, Fiat Stilo 1,6 16V '02, Lancia Y LS 1,2 16V '00, Lancia Ypsilon 1,2 16V '04
"Się robi" - Lancia Y 1,4 T-Jet Martini : yesyes : (planowany efekt - 180 KM i 300 Nm przy ok 940 kg masy)
LANCIA .... to jest choroba, chyba nieuleczalna :lol:

PostDodany: 09 lis 2016, 0:12 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Pierwsze 50 km za nami. Trochę dziwnie się jeszcze czuję za kierownicą i nie do końca ogarniam komputer pokładowy (nie wiem jak wyswietlic spalanie i tak dalej), ale to przyjdzie z czasem. wersja Lsncii to chyba Oro. Co do minusów to trochę długo się nagrzewa silnik. No i nie przyspiesza jak moje poprzednie auto, ale jest sympatycznie.

PostDodany: 09 lis 2016, 2:16 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Imię: Adrian
Spalanie , przejechane kilometry itd włącza sie przyciskiem w prawej manetce przy kierownicy

PostDodany: 09 lis 2016, 15:48 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Dzięki za podpowiedź :) jutro przetestuję jak będę jechał samochodem :)
szukam felg coś takiego wpadło mi w oko: czarne felgi
Zastanawiam się jak to będzie na Lancii wyglądało ;)
Mam jeszcze pytanie odnośnie hamulców. Z tyłu są bębny, ale z tego co wiem montowane były też tarcze, czy jest opcja przełożenia ich? Z czym by się to wiązało i z jakimi mniej więcej kosztami musiałbym się liczyć?

PostDodany: 09 lis 2016, 16:27 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Imię: marcin
Felgi ładnie i firma też dobra :D Audi bodajże zakładało do swoich samochodów ich wytwory :D

PostDodany: 09 lis 2016, 16:36 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Imię: Kamil
Gracjan pisze:
Mam jeszcze pytanie odnośnie hamulców. Z tyłu są bębny, ale z tego co wiem montowane były też tarcze, czy jest opcja przełożenia ich? Z czym by się to wiązało i z jakimi mniej więcej kosztami musiałbym się liczyć?
Jeśli belki zawieszenia z tyłu były identyczne to musisz się liczyć z zakupem:
- łożysko z piastą (jeśli jest inne),
- tarcze,
- klocki,
- zaciski z jarzmami,
- mogą być inne linki hamulca ręcznego.

Jeśli jest inne łożysko z piastą to pozostaje kwestia czy czujnik ABSu jest taki sam czy inny.

Obrazek

PostDodany: 10 lis 2016, 13:11 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

No to sobie odpuszczę temat tarcz z tyłu (przynajmniej na razie).
Dobre wieści są takie, że auto już zarejestrowane :) dziś przyszły też wszystkie filtry i olej. Mam nadzieję, że katalog doboru mnie nie oszukał i wszystko będzie pasowało.
Większym problemem jest niestety ubezpieczenie ;/ zastanawiam się nad opcją z AC, ale to prawie 1/4 wartości auta. Pewnie byłoby taniej, gdyby nie moja stłuczka w październiku i fakt, że mam młodą żonę.
Dziś też wymienię wycieraczki z przodu i z tyłu na nowe. Mam nadzieję, że opłaciło się kupić markowe :)
Dolałem też uszlachetniacz do oleju napędowego z formułą antyżelującą (zbiornik praktycznie pełny, więc nie ma się co martwić, że za dużo się wlało).
Na niedzielę będą opony :) Okazało się, że nie ma Dunlopów z tego ani z poprzedniego roku, więc zdecydowaliśmy się na Continentale ContiWinterContact TS850 185/65 R14 86 T z zeszłego roku z 5letnią gwarancją od dnia zakupu, więc nie jest źle :)
Miałem okazję jeździć na tych oponach tylko w większym rozmiarze przez ostatnie dwa sezony i było ok ;)

PostDodany: 14 lis 2016, 0:44 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Dziś pierwsza dłuższa trasa za nami. Przyznam, że auto bardzo pozytywnie zaskakuje. Sporo miejsca i dość wygodna pozycja. Zmiana opon na nowe też pomogła. Od razu pewniej się prowadzi. Spalanie rewelacja a z przyspieszeniem nie ma tragedii ;) za tydzień do Lancii trafią nowe filtry i olej. Na minus to zdecydowanie maly zbiornik na płyn do spryskiwaczy, który bardzo szybko się kończy :p
Trochę dziwi mnie niska temperatura silnika około 70 stopni. Co prawda w samochodzie jest ciepło i silnik pracuje równo, ale czy powinienem coś sprawdzić? Gdzieś czytałem, ze ten typ tak ma i nie ma się co martwić.

PostDodany: 19 lis 2016, 22:42 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

kolejne kilometry za nami. dziś wymienione zostały filtry (został tylko kabinowy) i olej, wczoraj założyłem nowe wycieraczki.
Póki co najbardziej jestem zadowolony ze spalania. miasto po pierwszych 100km 5.2 trasa jeszcze lepiej, bo po dzisiejszych 250 km średnio wyszło 3.7, czyli tyle co nic. Pierwszy bak to był zwykły on, zobaczymy, czy poprawimy wyniki na vervie :)
Mam nadzieję, że w końcu uda mi się zrobić fotki i pokazać jak ta mała bestia wygląda :)

PostDodany: 20 lis 2016, 21:24 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

zapaliła się kontrolka engine failure :/ jutro jadę do warsztatu gdzie wymieniali mi olej, bo chyba coś tam skopali. Rura doprowadzająca powietrze była wypięta :/

PostDodany: 23 lis 2016, 21:41 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Błąd już się nie pojawia po wymianie czujnika. Samochodem jeździ się coraz lepiej a spalanie bardzo pozytywnie zaskakuje. Zdjęć brak bo samochód jest strasznie brudny ;/
Zastanawia mnie cały czas dość niska temperatura silnika. Wskazówka dochodzi do pierwszej kreski,a powinna chyba trzymać się mniej więcej na środku skali.

PostDodany: 23 lis 2016, 22:42 
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum

Jeśli jeździsz na krótkich dystansach silnik może się nie zdążyć nagrzać. Ewentualnie może być walnięty termostat.

PostDodany: 24 lis 2016, 7:26 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

100km to raczej nie jest krótka trasa ;) a jak sprawdzić, czy to faktycznie termostat? może jeszcze warto płyn w chłodnicy wymienić? termostat jakiej firmy kupić, żeby był pewny?

PostDodany: 24 lis 2016, 13:27 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Imię: marcin
Gracjan pisze:
kolejne kilometry za nami. dziś wymienione zostały filtry (został tylko kabinowy) i olej, wczoraj założyłem nowe wycieraczki.
Póki co najbardziej jestem zadowolony ze spalania. miasto po pierwszych 100km 5.2 trasa jeszcze lepiej, bo po dzisiejszych 250 km średnio wyszło 3.7, czyli tyle co nic. Pierwszy bak to był zwykły on, zobaczymy, czy poprawimy wyniki na vervie :)
Mam nadzieję, że w końcu uda mi się zrobić fotki i pokazać jak ta mała bestia wygląda :)
Szkoda kasy na verve. Poza większą dziura w portfelu nic nie daje i na serio lepiej kupić oddzielnie jakiś "uszlepszacz" sprawdziłem, to w Grande Punto jadąc nad morze. Swoją drogą fajna akcja za 150zeta cała Polskę przejechać hahah w Kappie tak dobrze nie jest i je 5l więcej w trasie niż 1.3 diesel. Pomiar sam obliczasz czy z kompa Ci tyle wychodzi?

Ostatnio zmieniony 24 lis 2016, 13:31 przez fedos, łącznie zmieniany 1 raz.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 57 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00