Lancia Klub Polska

Forum dyskusyjne miłośników marki Lancia

>> SKLEPIK LANCIA KLUB POLSKA <<

Autosklep
Dzisiaj jest 22 lip 2018, 02:42

Strefa czasowa UTC+02:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 350 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 524 Następna
Autor Wiadomość
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Imię: Łukasz
Cześć Forumowicze! :)

Słowem wstępu:
Wcześniej walczyłem z Kappą 2.4, którą próbowałem przeswapować na 2.0 20vt, ale zabawa skończyła się w momencie, kiedy zorientowaliśmy się, że moja wiązka w roczniku 00' jest inna niż wiązka silnika 2.0. Szkoda, że dopiero w momencie jak już wszystko było przygotowane pod swap. Gdybym miał rocznik 99', to nie byłoby problemu. Ale że na elektryce się nie znam, to zmontowaliśmy wszystko w cholerę z powrotem i auto poszło w okolice Lublina, przynajmniej porządnie zabezpieczone przed korozją i w trochę lepszym stanie, niż przed "swapem". A ja wkurzyłem się, i jako że do Maryjana było niedaleko, to przejechałem się zakupić moją aktualną maszynę.

Teraz, po paru miesiącach, wreszcie mogę pochwalić się moją Lancią! Od zakupu trochę już podłubałem, ale długa droga przede mną. Okazało się, że mimo iż na pierwszy rzut oka była w całkiem niezłym stanie, to aż tak dobrze nie jest. Ale z drugiej strony jest do zrobienia masa pierdół jak na przykład końcówki w zawieszeniu przednim i tylnym, czy klocki, pewnie od razu tarcze, poprawki lakiernicze, rolki od pasków, natomiast zero rudzielca, podwozie ideał, wszystko na swoim miejscu, a w środku wszystko działa, świeci i nigdzie nie ma przetarć. ;)

Co dalej? Planuję podziałać z silnikiem. Na ten moment jest 218 koni, turbina zregenerowana i przerobiona delikatnie w Rzeszowie u chłopaków z Turbo-Lab. Niebawem wymiana pompy paliwa, wycinka kata i montaż przelotowego wydechu w to miejsce (z tyłu zostaje oryginał imasafa) oraz montaż EcuMaster'a. Cały czas zastanawiam się też nad turbo GT28RS, ale nie wiem, czy chcę ładować aż tyle w przedni napęd. Oczywiście, przedtem najpewniej czeka mnie mały remont silnika, czyli panewki, głowica i pierścienie do wymiany, ale to się jeszcze okaże, zobaczymy co powie Merror na temat tego, co pod maską siedzi aktualnie...

W każdym razie, jak zapewne się domyślacie docelowo ma się tam znaleźć około 260-320 koni, zależnie od konfiguracji, na jakiej skończę. :P Jeździłem trochę na Novitecu i muszę przyznać, że wrażenia były niezłe, chyba coś koło 240 koni na oko, ale to jeszcze trochę za mało - jeszcze nie bałem się depnąć. :D

Kilka pytań do Was ->

-Jakie felgi (model, 16 czy 17?) oraz opony (205, czy 225?) polecacie? (Teraz są AZEV typ H 16 cali)

-Tarcze, klocki do 2.0 20vt? (nawiercane, czy nacinane, a może zwykłe? Klocki sport?)

-Co Wam się podoba, a co nie? Czekam na sugestie! :))

Poniżej parę fotek oraz filmików.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tu jeszcze pożegnanie ze starą Kappą - mniej więcej taka jest różnica
między 2.4 a 2.0 20vt (tu jeszcze miała dobitą turbawkę i równo 201 koni)

Novitec

Pozdrowienia dla całego forum! :)

Ostatnio zmieniony 20 maja 2016, 16:06 przez DzikaFlisica, łącznie zmieniany 2 razy.

Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Świetne autko : buja w oblokach : i super zdjęcia : yesyes :
Gratuluję zakupu i powodzenia w realizacji projektu : ok2 :
Daleko nie mam więc chętnie zobaczę efekt końcowy na żywo : yesyes :
Powodzenia w pracach z sercem kapcia

Tylu idiotów wokół a tak mało amunicji...

Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

W końcu jakiś fajny wpis na temat Kappy.
Są filmiki, zdjęcia coś się dzieje.
Też taką chcę... ;)

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Imię: Grzesiek
W pełni zgadam się z przedmówcami - nareszcie jakieś konkretne foty :D :D :D . Kapiszon bardzo ładny no i turbafka : buja w oblokach : Środek chyba w kolorze bordo? No właśnie - gdzie zdjęcia środka? Jedynie te felgi jak dla mnie to trochę nie teges, ale ważne, że właścicielowi się podobają :) . Powodzenia przy pracach!

Pozdrawiam.

>>> Lancia Phedra 2.2 HDI 2004r <<<

Była: Lancia K 2.0 V.I.S. Berlina

Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Cytuj:
... Jeździłem trochę na Novitecu ...
Poczytaj zanim narobisz sobie strat i kosztów ... :link:
Cytuj:
... zobaczymy co powie Merror na temat tego, co pod maską siedzi aktualnie ...
Jak chcesz wprowadzić szeroko rozumiane zmiany ... tym bardziej, że jak piszesz jest już "zmodyfikowana" turbina ... i dobrze zestoić auto to dobra decyzja :!: ... ciekawe czy ktoś z forum zrobił u Merrora modyfikacje w K2,0T20V

... a poza tym szerokości i radości :)

Ostatnio zmieniony 20 maja 2016, 11:01 przez Lewutek, łącznie zmieniany 2 razy.

Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Artur
No to widzę, że będziemy mieli na Pomorzu bardzo szybką Kappe :) To cieszy. Ładnie się prezentuje. Nie wiem co gorsze, GWE czy GKS :lol: Bez urazy :D

Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Imię: Piotr
Zdjęcia to się do konkursu na czołówkę nadają.. Kappa wygląda na bardzo fajny stan... Normalnie jakbym swoja widział ten sam kolor samochodu i pokrywy zaworów.. Niech sie sprawuje i pozdrawiam.

Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Jak będzie jakiś spocik na pomorzu, to się chętnie wybiorę i pokażę co z czym się je. Ewentualnie kopsnę się nawet dalej w Polskę, ale to musicie wołać na priv w jednym i drugim przypadku! ;)

Z pewnością jeśli coś się będzie ruszało, będę na bieżąco informował i focił/filmował. Na razie mam mały zastój finansowy z racji kilku wyjazdów, ale jak tylko się unormuje, to zabieram się ostro za moje limo. :D

Fotki wnętrza wlecą niebawem - rzeczywiście bordo, ogólnie to pierwsza kappa jaką widziałem z bordowym wnętrzem, niestety tu jest mały problem, bo miejscami jest trochę wypłowiałe, a alcantary się nie farbuje, z drugiej strony obszycie wnętrza idzie w 10+ tyś i nie chcę w to ładować kasy. Najgorzej wyglądają fotele tylne od strony półki. Przednie po bokach miały gorsze dni, tak na wysokości ramion, ale nie jest tragicznie i jeździć tak mogę. :)

Dziękuję za radę odnośnie noviteca. Ogólnie to przelatałem temat w każdą stronę i tutaj na forum, i u fiatowców. Miało być tak, że ciągnie na dole, a potem już nie. Ale chyba przez turbinę działał trochę inaczej i ładował do samego końca. :D Czas do setki mam na filmiku (niestety, do dupy to nagrał mój kumpel) i jest około 6.1 sekundy patrząc po liczniku i licząc poklatkowo. W dodatku ogarnąłem, że jak na 2 ogarnie się odcinkę, to jest równe 99-100 km/h na GPS. Filmiki z noviteca znajdziecie jako ostatnie w moim poście.
Co do samego chipa, to wyciągnąłem go po około 30-50 km. Moja Kappa słabo go zniosła - przerywała, strzelała z tłumika, i miejscami było chyba spalanie stukowe (takie trrrrrrr, słychać na filmie). Stwierdziłem, że zrobię to jak pan Bóg przykazał i po prostu trzasnę jej porządny program, niech ma. :D
Co do Merrora, nie wiem, czy ktoś robił program, ale cena za usługę jest bardzo akceptowalna, poza tym Merror robił już nie jedną Kappę, a na Fiatach zjadł zęby. Poza konstrukcją niektórych elementów to jest ten sam silnik, więc i osiągi te same. Dodatkowo ktoś wspominał że niby komputer to co innego (i szukał go pod maską), chyba nawet w tym podlinkowanym poście. Odpowiadam - nie, komp jest w wiadomym miejscu, pod deską rozdzielczą nad nogami pasażera, wtyczka pod kierownicą, a komp to to samo, co siedzi w Coupe. Merror napisał, że montaż EcuMastera plus program to około 300-400 zł plus 600-1000. I już można się cieszyć super maszyną. :)

Co do tablicy GKS... :D Mieszkam w Gdańsku, ale mam auto zarejestrowane w Kościerzynie, jestem gówniarzem i nie chce mi się łożyć 1500 zł na ubezpieczenie. ;P
Odpowiadam - GWE gorsze. :P Oczywiście jeśli kierowca pochodzi z Wejherowa, to w 3/4 przypadków katastrofa murowana.

Dziękuję za opinie na temat zdjęć, miło mi to od Was słyszeć. Jak ktoś ma ochotę, to możemy podziałać, lubię focić i z pewnością pomogę jakoś wyeksponować Wasze maszyny.

P.S Kappa jest naprawdę szybka - ostatnio zdeklasowałem Mercedesa S-klasę 260 koni w dieslu, a to przecież tylko seria... Najlepsze są te miny - albo pełne uznania, albo pełne wstydu. :D

Tytuł:
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Imię: Kamil
Ladna, szybka Kappa :) Jakiś spot trzeba będzie zorganizować :)

PS. Z tymi 6.1s to chyba trochę przesadziłeś.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Obrazek

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Zapraszamy na spot:

:link:

Wprawdzie organizowany przez Alfisti, ale Lancistów też przyjmą z otwartymi rękoma ;)

Obrazek

Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Tak jak mówię, liczone po klatkach filmu, wiadomo że to nie race logic, ale daje pewien pogląd. ;) No i to było na novitecu, a miała wtedy pieruńskiego kopa. Mam filmik, gdzie widać jak to idzie, zaraz wrzucam. Porównanie prędkości od 100-140, albo od 120-160 da Ci pogląd - praktycznie tyle samo czasu zajmuje przyspieszenie w Kapiszonie. Audi S4 z filmiku ma 330 koni. :P Dalej nie ma sensu liczyć, bo na 5 straciła doładowanie i skończyłem nagrywać - jak zaznaczałem, Novitec trochę szalał.

Audi 100-140 albo 120-160 (wtedy i u mnie i u niego jest jeden bieg)

Kappa nie miała trakcji przy starcie, było relatywnie ślisko, dlatego skupiam się na wyższych prędkościach. ;)

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji. :)

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Kolego z całym szacunkiem dla Twojej Kappy, ale teraz to już troszkę za mocno popłynąłeś :)

Dlaczego? Otóż dlatego, że nieco lżejsza Alfa 156 GTA mająca 250KM robi setkę wedle producenta w 6.3s.
Fabryczna Kappa robi setkę w 7.3s, a Ty twierdzisz, że Kappa mająca raptem 20-30KM więcej zrobi setkę w ponad 1s mniej - "no to se ne da" ;)

Co do porównania z Audi to już odlot pełną parą ;)
Nawet po takich filmikach widać, że do tego Audi przy pomiarze 100-140 jest ok. 2 sekund straty Lancii i to mimo, że Audi zmienia bieg przy ok. 110km/h - daje to taki pogląd, że sorry, ale podobnie to one nie idą.
Przy pomiarze 120-160km/h jest niewielka różnica, ale... na chwilę przed przekroczeniem 160km/h w Audi gość zmienia bieg.

Sorry, ale te samochody ważą podobnie i nie jest możliwym, żeby Kappa z chipem szła podobnie co 330-konna S4 ;)

Obrazek

Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Też mi się te czasy wydają trochę naciągane, ale moim zdaniem to nie jest F1 i te sekundy nie są tak istotne jak odczucia właściciela : yesyes : I najważniejsze że Kappa wywołuje banana na twarzy i ogłupione miny pozostałych użytkowników dróg : yesyes : A sekunda czy dwie w tą czy tamtą... : buja w oblokach :

P.S. widziałem tą Kappe na żywo w zeszłym roku w Tczewie i chętnie popatrzę na nią na jakimś spocie jak już prace zostaną ukończone : yesyes :

Tylu idiotów wokół a tak mało amunicji...

Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Imię: Piotr
Cytuj:
Jedynie te felgi jak dla mnie to trochę nie teges, ale ważne, że właścicielowi się podobają.
Akurat te felgi są oryginalne azevy na których Kappa wychodziła... Jak dla mnie ładniejsze niż te "gwiazdy" albo 6 ramienne... Mowa o 16'...

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Imię: Grzesiek
Nie pisze że nieoryginalne tylko że ja osobiście takich bym nie założył, bo średnio mi się podobają i mogą być zrobione nawet przez "furari" ;) - ale tak jak staram się od początku zaznaczyć - to tylko moja SUBIEKTYWNA opinia. Każdy ma swoje poczucie estetyki i chyba o to chodzi ;) (a jeśli chodzi już o azevy to podług mnie ładniejsze te pięcioramienne tudzież te 18-tki z kappy kolegi Grodka)

Pozdrawiam.

>>> Lancia Phedra 2.2 HDI 2004r <<<

Była: Lancia K 2.0 V.I.S. Berlina

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 350 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 524 Następna

Strefa czasowa UTC+02:00