Lancia Klub Polska

Forum dyskusyjne miłośników marki Lancia

>> SKLEPIK LANCIA KLUB POLSKA <<

Autosklep
Dzisiaj jest 24 kwie 2018, 18:19

Strefa czasowa UTC+02:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 Następna
Autor Wiadomość
Przedstawiciel Regionalny
Awatar użytkownika

Imię: Robert
Witam kolegów. Nie wiem jak zacząć, więc rozpocznę od słów :

A wszystko przez mojego tatę?. : ok2 : ale po kolei.

Zaczęło się od tego, że 21 stycznia br. właśnie ów człowiek ? mój tata ? sprzedał swoje auto, Honde Accord 2.0ies 96r. i stwierdził tego dnia, że nie może być bez auta. Wiedząc, że niedługo sprzedaję Deltę, odkupił ją ode mnie. Znał ją jak własną kieszeń. Nie był przekonany tylko do jednej, jedynej rzeczy? Silnika diesla. Ma on uprzedzenia do LPG (nie będę cytował jego słów) i do diesla. Deltą jeździł nie raz, ostatni rok nawet częściej niż Hondą, bo spalanie Lancia miała znacznie mniejsze, szczególnie na trasie :D : yesyes :

Niestety kiedy przyszły pierwsze gorące dni, okazało się, że klimatyzacja ponownie nie działa. Przyczyna taka sama jak co roku, rozszczelnienie skraplacza. : czerwona : Zgłoszona została reklamacja, ale sprzedawca zwlekał z doprowadzeniem gwarancji do końca, tj. wydania drugiej chłodnicy ? rzekomo nie ma takiej w PL wg niego (są, sprawdzałem), lub zwrot kosztów pieniędzy, upierając się że nie ma paragonu : czerwona : : czerwona : : czerwona : (ale nie o tym mowa). To skłoniło mnie do namówienia taty, aby sprzedał Deltę, bo za rok pewnie znów się rozszczelni skraplacz w tym samym miejscu (wada fabryczna chyba, albo wątpliwej jakości chłodnica Klimy). Stwierdził tak samo i rozpoczęły się poszukiwania nowego samochodu. Z początku miał to być Accord (przywiązanie do marki). Niestety ceny ich są horrendalne, przez fakt że po 2002r. produkcja wróciła do Japonii. Kolejny wybór to Mazda 6. Autko sporo tańsze. Postanowione, jeździł, oglądał ale wszystkie były g*** warte (bez obrazy dla auta ? właściciele zaniedbali). W tym czasie ja non stop namawiałem go na Lybrę. Pewnego dnia, po 3 miesiącach znalazłem jedną. Pokazałem tacie ogłoszenie, aby je przejrzał. Stwierdził, że możemy się przejechać ją obejrzeć. Zadzwonił do gościa i się umówił na niedzielę 16 czerwca. Pojechaliśmy, obejrzeliśmy, posprawdzałem to na co należy zwrócić uwagę. W tym miejscu podziękować muszę klubowiczom, szczególnie Marcinowi (Spxcompany) za wszelkie wskazówki na co zwrócić szczególną uwagę. Następnie jazda próbna i werdykt ostateczny, KUPUJĘ!!! :D :D :D
Wszystko pięknie do czasu powrotu do domu, za Płockiem w trakcie wyprzedzania kolejnego TIRa okazuje się, że Lybra jakby traciła moc. Telefon do jadącego w Delcie przed nami brata aby przyśpieszył celem porównania. Delta odjechała, a w Lybrze check engine się zaświecił? NERWY JAK NIE WIEM CO!!! : cenzura : : cenzura : : cenzura : Telefon do gościa, rozmowy tej nigdy nie zapomnę do końca życia i wypowiadanych taty słów jak faceta klął. Gość zgodził się, że w poniedziałek możemy ją odwieźć. Dojechaliśmy do Łodzi. Na szybko teraz znaleźć kogoś z Fiat Ecu Scanem, podpięcie pod kompa i diagnoza: Nie działający zawór EGR i wartość doładowania poniżej normy. EGR nie problem, gorzej z tym drugim, a turbina wygląda dobrze, nie cieknie itp. W nocy PW do kolegi Dominika (Ramzes) czy obstawiać najgorsze. W poniedziałek rano zadzwonił i wytłumaczył, że to pewnie zawór sterujący turbiną się zaciął, zabrudził lub coś innego. Szybko na parking, z wielką nadzieją że to jest to, sprawdzenie organoleptycznie i? zobaczyliśmy przecięty przewód od sterowania turbosprężarki o osłonę termiczną, którą ktoś niemiłosiernie wygiął. Od razu wielka ulga. Wielkie dzięki Ramzes. Po jego wymianie telefon do sprzedawcy, że auto zostaje + ponowny opr, że zataił ten fakt (skąd takie stwierdzenie, prosił abyśmy dali mu znać jak będziemy około 30 km przed Płockiem, pewnie wykasował błąd, bo wykasowaliśmy go i na kilka km znów checka nie było).

Dziękuję ogromnie jeszcze raz koledze Dominikowi, Marcinowi, KrisVanD (za sprawdzenie przeszłości auta po nr vin) i wszystkim, którzy pisali w tematach dotyczących ?Kupno Lybry na zwrócić uwagę?.

W taki oto sposób w domu jest kolejna Lancia. Bezwypadkowa Lybra SW 2.4 JTD 150KM INTENSA 2002r. przebieg na dziś to 198 457 km. Autko ma już polskie blachy, 4 nowe kapcioszki (poprzednie były tak zjechane, że wyglądały jak slicki), zawór EGR, kompletny rozrząd z pompą wody, wymienione wszystkie filtry i oleje oraz klocki hamulcowe. Autem jeździmy już 3 tydzień. A mina taty jest bezcenna. Cieszy się jak małe dziecko. Najbardziej z tego że nie kupił Accorda czy Mazdy, a właśnie Lybre. Poniżej link do kilku poglądowych fotek.

Lucynka

Co należy w niej zrobić: uruchomić tylną wycieraczkę i wymienić gumy stabilizatora tylnego (gumy już są w domu, nie ma tylko czasu. Jak będą wymieniane wstawię zdjęcia prezentujący ciekawy patent aby zawieszenie nie stukało, prosto z Autohausu).

P.S. Postaram się na bieżąco pisać jak życie Lucynki mija :D

Zipp VZ-2 albo Zipp VZ-2 - Zupka Chińska / Mechaniczna Pomarańcza
+ Lybra Intensa 2.4 JTD SW - Papamobile :)
Było:
Delta II 1.9td
Romet CRS - miejski ślizgacz
Nr. tel. 607645504

Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Awatar użytkownika

No to gratulacje :!: Cieszę się, że kolega KrisVanD jednak pomógł i mam nadzieję, że będzie pomagał w przyszłości.

P.S. Sprawdźcie od razu solidnie podłogę, progi i nadkola z tyłu (a konkretnie ranty błotników). I porządna konserwacja, bo lubi się posypać :roll: ;)

Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Niech Wam służy teraz już dzielnie i bezawaryjnie :)
A do mnie jak już wiesz, najlepiej PW nie pisać, tylko walić od razu na telefon który mam w podpisie :)

Obrazek

Awatar użytkownika

Dziękuję.
Cytuj:
No to gratulacje :!: Cieszę się, że kolega KrisVanD jednak pomógł i mam nadzieję, że będzie pomagał w przyszłości.

P.S. Sprawdźcie od razu solidnie podłogę, progi i nadkola z tyłu (a konkretnie ranty błotników). I porządna konserwacja, bo lubi się posypać :roll: ;)
Wszystko przejrzałem, podłoga i progi zdrowe, nadkola również, jedynie na przednim lewym rancie nadkola jest maleńki odprysk (pewnie od kamyczka), ale to będzie zabezpieczone lakierem. Podłogę zabezpieczymy w wakacje, jak będą cieplejsze dni. Kupujemy pistolet pod baranka, lub jakiś impregnat tego rodzaju, aby go nałożyć raz, a porządnie :D (może jakaś mała porada?)
Cytuj:
Niech Wam służy teraz już dzielnie i bezawaryjnie :)
A do mnie jak już wiesz, najlepiej PW nie pisać, tylko walić od razu na telefon który mam w podpisie :)
Oj wiem, wiem, telefon mam już zapisany.

Co do kolejnych z planów na bliską przyszłość to kupno zimówek, polerka, uruchomienie tylnej wycieraczki i jak już się określiłem Dominiku - zmiana mapy silnika. Ale wszystko w swoim czasie, nie od razu.

Było:
Delta II 1.9td
Nr. tel. 607645504

Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Arek
Wygląda ciekawie,
Na taką w przyszłości kupetkę będę zmieniać :)
Powodzenia!

Lancia Kappa SW 2.0 155KM była
Lancia Delta 1.8 131KM była

Dopiero zaczyna na naszym forum

Imię: Miłosz
W wolnej chwili wrzuć jakieś zdjęcia! :)

Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
w pierwszym poscie jest link do galerii :D kliknij tam słowo LUCYNKA

Obrazek

Awatar użytkownika

Arku a mnie się właśnie marzy K coupe w przyszłości. Jak byś ją kiedyś sprzedawał daj znać :D

Było:
Delta II 1.9td
Nr. tel. 607645504

Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Arek
Dam znać :)

Lancia Kappa SW 2.0 155KM była
Lancia Delta 1.8 131KM była

Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Awatar użytkownika

Bardzo ładna :-) Niech służy dzielnie! Gratulacje!

Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Jerzy
No to gratulacje : ok2 :

La pi? bella ? la Lancia

Moderator Globalny
Moderator Globalny
Awatar użytkownika

Imię: Paweł
Jest sliczna, niech słuzy ;)

Awatar użytkownika

Dzięki wielkie koledzy. W Lancii przypiąłem czerwoną kokardkę (tak jak w Delcie) żeby nikt jej nie przeuroczył bo każdy znajomy czy rodzina co ją widzą, to pierwsze słowa: Ale zaj : cenzura : a następnie: Lybra, hmm pierwsze widzę. aaahahahahHAHAHAHAHAAAA
Za tydzień czeka mnie pierwsza dłuższa podróż Lucynką, zobaczymy jak minie. Teraz już wiem, że jest o niebo wygodniejsza od Accorda (tak twierdzimy wszyscy w domu) czy nawet BMW 5 (E39) kuzyna - bynajmniej takie odczucie mam ja i jego żona :D

Było:
Delta II 1.9td
Nr. tel. 607645504

Awatar użytkownika

Witaj, jak wrażenia po podróży? Zbieram wszelkie wrażenia dot. eksploatacji - wkrótce mam zamiar stać się właścicielem Lybry SW (choć kusi mnie też AR 166 2,4 JTD).

Wiceprezes Lancia Klub Polska
Wiceprezes Lancia Klub Polska
Awatar użytkownika

Imię: Paweł
Cytuj:
Witaj, jak wrażenia po podróży? Zbieram wszelkie wrażenia dot. eksploatacji - wkrótce mam zamiar stać się właścicielem Lybry SW (choć kusi mnie też AR 166 2,4 JTD).
Wrażenia z trochę dłuższej trasy Starachowice-Gdynia-Kołobrzeg-Starachowice i trochę jeszcze w Kołobrzegu i po okolicy (w sumie prawie 1500 km). Wrażenia bardzo pozytywne spalanie minimalne. Przed wyjazdem zatankowałem "pod korek" (myślę że jakieś 65 litrów) i przejechałem jakieś 1200 km na tym (wersja 1.9-115KM). Bez szaleństw jakieś 100km/h.
Wygodnie, klima lekko powiewała (tak była ustawiona coby tylko delikatnie). Tylko po powrocie musiałem zrobić lewy przegub, ale wiedziałem że jest do zrobienia przed wyjazdem, na przeglądzie się dowiedziałem tylko nie miałem już czasu zrobić. Ogólnie po roku eksploatacji i trochę ponad 20 000 km myślę że to był dobry wybór (dzięki mojej żonce bo to ona pierwsza na nią zwróciła uwagę). Mogę z czystym sumieniem polecić. Te 115 KM może wydawać się trochę mało ale na spokojną jazdę (również w trasie) i bezstresowe wyprzedzanie z odrobiną rozsądku wystarcza.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 Następna

Strefa czasowa UTC+02:00