Lancia Klub Polska

Forum dyskusyjne miłośników marki Lancia

>> SKLEPIK LANCIA KLUB POLSKA <<

Autosklep
Dzisiaj jest 25 cze 2019, 12:00

Strefa czasowa UTC+02:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3
Autor Wiadomość
PostDodany: 29 mar 2014, 23:16 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Imię: Samuel
Mimo że minęło nie mało czasu to prace się posuwają bardzo powoli :( a wszystko przez pracę zawodową i ciągłe wyjazdy w delegacje.
Mimo wszystko udało mi się po wielu zmaganiach założyć tarcze na przód 284mm. Troszkę musiałem się napocić a między innymi musiałem zmienić zwrotnice z jarzmami i zaciskami na takie z 2.0 16V. Okazało się że moje półośki mają inne zabezpieczenia w przegubach więc wymieniłem środki przegubów zewnętrznych i już jest OK. Okazało się też że mam wybity sworzeń na prawym wahaczu więc w miejsce starego trafił nowy wahacz od Fiata Marea, Delta dostała również nowe łączniki drążka stabilizatora, wszystkie przeguby zostały wyczyszczone od nowa nasmarowane i założone zostały nowe gumy.

Pomału prace idą do przodu... szukam bez efektów nakładki na próg i stoję przed dylematem jakie kupić felgi. Szukam też szyby przedniej z niebieskim pasem. Zastanawiam się czy wyciszyć matami Delte ( jeśli tak to dojdzie kolejne 20kg samego wygłuszenia).

PostDodany: 12 cze 2014, 0:11 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Minęły 2 miesiące a prace nadal trwają i co najważniejsze widać pomału efekty pracy :) Post będzie dosyć rozległy ale to przez to że mam za mało czasu na częste wstawianie nowych postów i info na temat postępów nad Delta :)
Obrazek

Jak pomyślałem tak zrobiłem i Delta dostała wygłuszenie. W skład wygłuszenia wchodziły maty bitumiczne przyklejone na całej powierzchni karoserii od wewnątrz oraz jako dodatkowe a tak naprawdę właściwe wygłuszenie, na dachu oraz podłodze ( oprócz bagażnika) przykleiłem filc. Na boczkach oraz w bagażniku położyłem piankę która ma nie chłonąć wilgoci.
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Podsufitka jako że była brązowa i ząb czasu ją troszkę naruszył więc pomyślałem że dobrze będzie ją odświeżyć, a że takiego materiału w takim kolorze nie mogłem znaleźć to wymieniłem ją na czarna i moim zdaniem pasuje idealnie :)

Obrazek

Najwięcej czasu zajęło mi doprowadzenie karoserii, wyprowadzenie wszystkich tych krzywizn i przetłoczeń nie było zbyt proste ale jakoś sobie poradziłem :)
Obrazek
Obrazek

Zastanawiałem się nad felgami i w końcu kupiłem okazyjnie ;) za 300zł. Felgi okazały się wszystkie krzywe :D . Oddałem je do renowacji w Skarżysku Kamiennej i prostowanie, piaskowanie, spawanie małego pęknięcia i malowanie proszkowo wyniosło mnie dodatkowe 600zł. Myślałem że wyjdzie dużo więcej więc bardzo się nie załamałem :D
Obrazek
Obrazek

Moja mała Lucynka została wyposażona w bardzo fajne i wygodne fotele Recaro z tym że środki foteli wykonane z brązowej alkantary tak były zajechane że nie wyglądało to atrakcyjnie. Po konsultacji z zaprzyjaźnionym tapicerem :) doszedłem do wniosku że lepiej i taniej będzie kupić skórę i z tego wykonać środki foteli. Tak też zrobiliśmy i fotele rozebrałem a następnie obszyliśmy to brązową perforowaną skórą. Samo szycie środków foteli to koszt 170zł skóra ( po znajomości i bez marży) oraz 200 zł szycie ( połowa stawki). Co do alkantary to koszt samego materiału wyniósłby mnie około 500zł. Więc jak ktoś piszę że wymienił cały środek za 2tyś to średnio mi się chce wierzyć :) . No chyba że kupił chińską podróbkę alkantary która wyciera się po paru miesiącach.....

Obrazek

Środek włożony cały już na gotowo, szyba kupiona i wklejona na nowej oryginalnej uszczelce. Teraz czekam tylko aż mi przyjdą opony Toyo PX4 205/40 r17. Jak tylko dotrą zakładam i jadę malować resztę budy:) Dach już gotowy ale pokażę jak wygląda jak będzie cała pomalowana.

PostDodany: 12 cze 2014, 0:34 
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum

Imię: Cezary
właśnie polowałem na takie felgi :P

PostDodany: 17 wrz 2015, 12:45 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Tak jak zapowiadałem i niestety tak też się stało że minęło nie mało czasu zanim doprowadziłem moją Deltę do stanu użyteczność :) Od ponad roku już jeżdżę autkiem i renowacja zajęła mi równy rok.... Wszystko robiłem sam wiec miałem co robić a i że troszkę trzeba było włożyć, to mi się troszkę przeciągnęło od zaplanowanego terminu.

Teraz postaram się uzupełnić proces renowacji i wrzucić zdjęcia z poszczególnych etapów. Co prawda nie jest tak że nic nie ma już do wymiany bo padł mi przegub wewnętrzny który już hałasuje... padł mi też uszczelniacz wałka rozrządu ale to już są drobnostki.

PostDodany: 06 paź 2015, 20:21 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Pewnie nie tylko ja czekam na fotkę Delty na białych felgach ;)

PostDodany: 06 paź 2015, 20:51 
Sekretarz
Sekretarz
Awatar użytkownika

Imię: Paweł
To może na żywo byś ją pokazał? Daleko nie mamy do siebie ;)

PostDodany: 04 lis 2015, 14:15 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Czasu jak na lekarstwo więc wykorzystując chwilę w pracy, co nieco napiszę co ja tam narobiłem w Delcie. Zdjęcia nie powalają ale to jedyne jakiem mam.
Delta została pomalowana w całości i tu poniosła mnie fantazja i dach pomalowałem na biało z małym akcentem włoskim... Jednym się podoba innym nie bardzo, póki co zostaje tak jak jest :)
Obrazek
Po pomalowaniu dachy zabrałem się za malowanie reszty i najpierw pomalowałem budę a później każdy element z osobna i z każdej strony. We wszystkich elementach uszczelnienia łączeń zostały usunięte, wszystkie zalążki korozji wyczyszczone zabezpieczone i ponownie uszczelnione przeznaczonymi do tego specyfikami. Zderzaki i nakładka na próg zostały też przygotowane do malowania porządnie tak żeby było trwale i ładnie.

Po malowaniu zamontowałem środek i całą podsufitkę wymieniłem na czarną, można powiedzieć że jak na pierwszy raz wyszło wszystko idealnie :) po roku nic nie odchodzi i wszystkie elementy nadal się trzymają bardzo dobrze. Co do szyb to przednia szyba jest nowa a reszta została wycięta zdjęta i przyciemniona, oczywiście bez szyb w drzwiach. Obrazek

Nadszedł czas na zajęcie się sercem i żeby być pewnym że wszystko będzie z nim ok, rozebrałem cały silnik. Panewek nie ruszałem tak jak pierścieni (a mogłem teraz żałuje). Głowica zdjęta oddana do planowania, cały silnik i osprzęt wyczyszczony i uszczelniony. Turbo miało być większe ale nie potrafili mi zwiększyć zimnej strony, aż w końcu dałem sobie spokój i zamontowałem na oryginalnych częściach tylko tyle że jest po regeneracji, po 3 razach wkładania i wyciągania turbo całkiem szybko już ją wymieniam :P . Wymienione zostały wszystkie przewody hamulcowe, te sztywne na miedziane jaki i elastyczne na nowe, zregenerowałem tez korektor siły hamowania tak na wszelki wypadek :) .
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Rok spędzony w garażu i zrobieniu tam małego bałaganu swoją pracą przy delcie zaowocował uruchomieniem Delty w sierpniu 2014r. Nie obyło się bez kosmetycznych poprawek, między innymi elektryki gdzie poprawiłem wszystkie masy, poprawiłem izolacje. Po takiej pracy Delta cieszy nie tylko oczy szczególnie jeśli chodzi o mnie godzi zrobiłem przy niej ogromną większość ( oddałem w obce ręce: Blacharkę (którą poprawiałem sam), obszycie przednich foteli, regeneracje turbiny, sprawdzenie głowicy). Wczoraj doszły oponki zimowe więc lada dzień delta stanie na czarnych stalówkach i Michelin Alpin4. Koszty zrobienia Delty bardzo przerosły moje kalkulacje no ale jak się już zaczeło trzeba było skończyć :D a oto efekt końcowy( jeszcze bez listew):
Obrazek
Obrazek

PostDodany: 04 lis 2015, 14:28 
Sekretarz
Sekretarz
Awatar użytkownika

Fajniutka...
Daj jakiś znak gdzie ją można zobaczyć.

PostDodany: 04 lis 2015, 14:37 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Starachowice a dokładniej Adamów pod Starachowicami. Kursuje od czasu do czasu między Starachowicami a Skarżyskiem i Kielcami.

PostDodany: 04 lis 2015, 14:44 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Bartek
Nieźle, ogromna ilość pracy włożona w samochód. I świetny efekt końcowy!

Y10 1.1
Były: 3x Delta 1.8 8v, 2x Kappa 16vT, Lybra 2.4 JTD

PostDodany: 04 lis 2015, 14:59 
Sekretarz
Sekretarz
Awatar użytkownika

samuel1987 pisze:
Starachowice a dokładniej Adamów pod Starachowicami. Kursuje od czasu do czasu między Starachowicami a Skarżyskiem i Kielcami.
To pozwolę sobie zadzwonić dnia pewnego... :)

PostDodany: 04 lis 2015, 21:40 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Kilka zdjeć w troche lepszej jakości :)
Obrazek

PostDodany: 04 lis 2015, 21:41 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Obrazek

PostDodany: 04 lis 2015, 21:42 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Obrazek

PostDodany: 07 lis 2018, 16:53 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Imię: Mateusz
Rewelka z każdej strony.

Masz zdjęcia środka?

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3

Strefa czasowa UTC+02:00