Lancia Klub Polska

Forum dyskusyjne miłośników marki Lancia

>> SKLEPIK LANCIA KLUB POLSKA <<

Autosklep
Dzisiaj jest 19 gru 2018, 12:56

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 Następna
Autor Wiadomość
PostDodany: 19 mar 2013, 23:06 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Imię: Samuel
Witam wszystkich :D zaślepionych włoską motoryzacją :lol: . Jakiś tydz. temu razem z bratem pomknęliśmy jego Deltą w stronę Bydgoszczy po Lybre ( mdabro już się ujawnił :) i przedstawił, już ze swoją Lybrą). Na początku plan był taki że delikatnie przygotuję Delte do sprzedaży i poszukam jej nowego właściciela.
I znalazłem jej nowego właściciela nawet bez potrzeby jakichś napraw :). Po przejechaniu nią paruset kilometrów w trasie i po mieście doszedłem do wniosku że tym właścicielem zostanę JA.
Jak pomyślałem tak zrobiłem i mam teraz kolejną Lancię która godnie zastąpiła mi byłą Kappe.
Delta w wersji HPE w 3 drzwiach i środkiem od RECARO (przednie fotele do przeszycia), tak jak brat pisał w swoim wątku fotele trzymają bardzo dobrze, ja co prawda teściowej nie będę woził ( najpierw trzeba ją mieć a ja na szczęście już nie mam tego problemu) ale moja matula chyba już na tył nie wsiądzie :lol: Jej mina po pierwszych paru zakrętach była naprawdę cudowna ( takiego przerażenia w oczach jeszcze nie widziałem :lol: )

Do zrobienia:
- progi i podłoga
- klima
- wyczyszczenie dolotu powietrza (intercooler i reszta:)
- wyprostowanie i pomalowanie paru elementów
- pranie środka
- Odnowienie foteli przednich
- pompa wspomagania (być może też maglownica)
- zderzak przedni do klejenia
- znajdzie się jeszcze parę dupereli ale to z czasem.

Założenie mam takie żeby Delta była w jak najlepszym stanie a w przyszłości wylądował tam jakiś JTD, ale to na razie dalekie plany. Na chwilę obecną muszę się zająć blacharką. Zdjęcia dodam jak tylko zrobi się cieplej i będę mógł ją umyć :lol: .

PostDodany: 01 gru 2013, 12:21 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Minęło już kupe czasu od kiedy brat obdarował mnie Deltą. Trochę mniej minęło od kiedy się za nią wziąłem a nic nie pisałem o niej ponieważ zanim oddałem do blacharza i ten cudotwórca nie wycenił mi roboty to nie wiedziałem czy będzie mi się robić Delte bo stan jej blacharki że tak powiem trochę mnie załamał :roll:

Blacharka na całe szczęście w piątek będzie ukończona a mi pozostanie malowanie mojej Delty :D
Ale malowanie malowaniem a ja miałbym do wasz pytanie czysto mechaniczne....

Otóż co będę potrzebował żeby założyć do mojej delty ABS i zmienić z tyłu bębny na tarcze?
Na pewno:
- zwrotnice
-pompę ABS
-Nowe tarcze z czujnikami
- i co jeszcze :D jak rozwiązać sprawę tyłu czy wymienić całą belkę czy przerobić moją?

PostDodany: 01 gru 2013, 14:39 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Maciek
Może jakieś zdjęcia jak auto wygląda. Co do tyłu to potrzebujesz piasty, tarcze, zacisk, blache mocującą zacisk do belki, linki ręcznego, kawałek przewodu sztywnego i elastycznego. Co do przodu to zeby zamontować abs, potrzeba zmienić zwrotnice lub wywiercić dziury pod czujnik, przeguby. Reszta to pompa abs-u, przewody hamulcowe, sterownik abs-u instalacja elektryczna abs-u. Moim zdaniem dużo roboty.

PostDodany: 01 gru 2013, 16:16 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Zdjęcia miałem dodać dopiero po ukończonej pracy... No ale kilka z początków pracy mogę dodać
:link:

W piątek odbieram budę i dostanę zdjęcia od blacharza gdzie dokumentował postępy prac więc coś jeszcze wam pokaże ;)

PostDodany: 02 gru 2013, 19:06 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Ech... stary poczciwy tds i do tego w dwóch drzwiach : yesyes :
Już jestem ciekaw efektu końcowego. Jakieś zmiany indywidualizujące przewidujesz?

PostDodany: 06 gru 2013, 14:23 
Przedstawiciel Regionalny
Przedstawiciel Regionalny
Awatar użytkownika

Imię: Robert
Nawet w takim samym kolorze co moja była Delta, również 1.9 td (mile ją wspominam i myślę czy nie wrócić do niej). Gratulacje z zakupu. Życzę wielu szczęśliwych chwil z "traktorkiem" :D

Zipp VZ-2 albo Zipp VZ-2 - Zupka Chińska / Mechaniczna Pomarańcza
+ Lybra Intensa 2.4 JTD SW - Papamobile :)
Było:
Delta II 1.9td
Romet CRS - miejski ślizgacz
Nr. tel. 607645504

PostDodany: 06 gru 2013, 21:28 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Blacharz mnie dziś poinformował że Delta będzie gotowa na wtorek :) A co do zmian to na początku myślałem o wsadzeniu tam 2.4JTD ale koszty i ogrom prac przerósłby mnie więc zostaje z poczciwym 1.9 td ale.....
planuję wstawić trochę większą pompę i turbo co by dodać trochę kucy:).
Chcę obniżyć zawieszenie i założyć jakieś większe buty na niskim profilu. I tu pytanie do was jak szerokie mogę założyć opony bez dokładania dystansów no i jeśli założę 17 cali to jak wysoka musi być opona?
Malować będę Deltę sam i mam już plan jak będzie pomalowana, chcę ją zrobić ze smakiem i nie odbiegać od oryginału.

PostDodany: 06 gru 2013, 21:30 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Maciek
Felga 17 cali to już głupota i przesada w Delcie. Jak coś to 16 i opona 205/45.

PostDodany: 06 gru 2013, 21:47 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

mac1us pisze:

Dlatego żeby uniknąć głupoty wolę sie zapytać :) A 225 nie wejdzie?

PostDodany: 06 gru 2013, 22:37 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
mac1us pisze:
Mam R17 na profilu `40 i jakoś nie narzekam.

PostDodany: 06 gru 2013, 22:47 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Dawid
samuel1987 pisze:
mac1us pisze:

Dlatego żeby uniknąć głupoty wolę sie zapytać :) A 225 nie wejdzie?
Tak.

"... I guess it's just the way I'm wired."
www.delta-HF.com

PostDodany: 07 gru 2013, 18:14 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

grodek pisze:
mac1us pisze:
Mam R17 na profilu `40 i jakoś nie narzekam.

Na jakich sprężynach masz swoją deltę? Ja chcę założyć czerwone sprężyny które nie tylko delte obliżą ale i utwardzą. No i czy mi nerek nie urwie przy takiej konfiguracji? :D

A jakby ktoś słyszał lub też miał na stanie to potrzebuje zdobyć nakładkę na próg od strony kierowcy z tym że nakładka musi być z pakietu Zender.

Znalazłem trochę zdjęć na dysku z etapu kiedy to jeszcze ją rozbierałem. W trakcie rozbiórki myślałem że z blacharką nie jest tak źle ale jak już wszystko było na wierzchu to delikatnie byłem w szoku i wtedy zacząłem się zastanawiać co dalej.

Bywało tak że chciałem ją wywieźć na szrot ale co ją odkrywałem spod plandeki te myśli mi przechodziły i wracała wizja ukończonej Delty w stanie idealnym a przynajmniej zbliżonym do takiego stanu. Jakieś 5 tyg. temu postanowiłem że Delta musi zostać odnowiona i po oczekiwaniu w kolejce na blacharza, trafiła do niego 3 tyg. temu.

Blacharz przy wstępnych oględzinach mówił że nie ma tragedii :) .... Ale po umyciu Delty myjką wyszły pierwsze dziurki i widać było większość korozji:). Oczywiście cena robocizny skoczyła prawie 100% ale i tak nie przekroczyła mojego budżetu przewidzianego na ten cel. Już po pierwszym piaskowaniu blacharz przestał mówić że nie ma tragedii, a przeświadczył się o tym że nie będzie lekko jak zaczął szukać części do Delty i o dziwo znalazł elementy blacharskie we Włoszech u znajomych ale w cenach zaporowych dlatego też dorobił je sam. Byłem w szoku jak zobaczyłem jego dzieło, bo inaczej tego nie mogłem nazwać. Wyszło tak jak spod matrycy, widać że gościu wie co robi. W przyszły piątek odbieram budę od blacharza i zaczynam przygotowywać ją do malowania.

Przy okazji piaskowania początków korozji przy bocznej szybie dowiedziałem się że wstawiany był tam cały boczek od strony pasażera, co prawda było to jeszcze za czasów kiedy jeździła ona jeszcze we Włoszech i prawdopodobnie było to na początku jej użytkowania. I z tego co dało się zauważyć to uszkodzone pierwsze poszycie a nie wzmocnienia i podłoga.

A tutaj kolejne zdjęcia :link:

Ostatnio zmieniony 07 gru 2013, 18:45 przez samuel1987, łącznie zmieniany 1 raz.

PostDodany: 07 gru 2013, 18:20 
Skarbnik
Skarbnik
Awatar użytkownika

Imię: Andrzej
samuel1987 pisze:
A jakby ktoś słyszał lub też miał na stanie to potrzebuje zdobyć nakładkę na próg od strony kierowcy z tym że nakładka musi być z pakietu Zender.
Jakbyś pytał tak do 3 tygodni wstecz .... dziś przywiozłem swoją byłą lewą nakładkę /właśnie Zender/ od kolegi, który kupił ode mnie Deltę HPE. Nowa, szara, w oryginalnym pudełku. Niestety :( - nakładka jest dla Wilkina => był pierwszy : yesyes :

ZAPRASZAM DO SKLEPIKU KLUBOWEGO - TAKICH GADŻETÓW NIE KUPISZ NIGDZIE :!: :!: :!: - klik

Kappa Coupe 3.0 24v automat nr 191 - 1997 - KLIK
FIAT Croma II; 2.4 M-Jet automat - 2008 - KLIK
była =>Kappa SW 2.0 20v + LPG - 1997 - KLIK
była =>Delta HPE 1,6 + LPG Vialle - 1999 - KLIK
Były: Syrena 105 (1974, 1979); PF 125p (1980, 1987); Polonez (1989); MB 123 (1983); Palio weekend (1998); IVECO TD (1998)

PostDodany: 07 gru 2013, 18:47 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

faraon pisze:
samuel1987 pisze:
Jakbyś pytał tak do 3 tygodni wstecz .... dziś przywiozłem swoją byłą lewą nakładkę /właśnie Zender/ od kolegi, który kupił ode mnie Deltę HPE. Nowa, szara, w oryginalnym pudełku. Niestety :( - nakładka jest dla Wilkina => był pierwszy : yesyes :
Liczę na to że jeszcze uda mi się kupić takową nakładkę:) na chwilę obecną ciśnienia nie ma. Zanim poskładam Deltę trochę mi zejdzie:D

PostDodany: 07 gru 2013, 19:13 
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Awatar użytkownika

Imię: Hubert
Piękna tragedia. : gafa : Życzę powodzenia. : ok2 :

P.S.
Czekam z niecierpliwością na efekty bo bezskutecznie szukam blacharza od jakiegoś czasu. ;)

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00