Delta III - rodzaje audio/navi

Moderator: stabraf

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Delta III - rodzaje audio/navi

Post autor: Tomzik » 26 maja 2014, 21:09

Chciałbym się dowiedzieć jakie były rodzaje nagłośnienia i nawigacji w Delcie.

Wyczytałem, że są jakieś Blue&Me, Blue&Me Nav, Instant Nav i inne cuda na kiju.

Które z nich co oferuje?

Czy łączenie ze wzmakiem Bose występuje z różnymi wersjami audio/nawigacji?

Chciałbym przede wszystkim, żeby nagłośnienie było ze wzmakiem i nieco większymi możliwościami ustawień (czyli tylko Bose? ), czytało mp3 (a najlepiej flac'e, ale to chyba nie nada? ) z pendraka co najmniej 8GB i płyt CD-R i dało się podłączyć telefon przez BT jako zestaw głośnomówiący z możliwością pisania/czytania smsów i odtworzenia książki telefonicznej.

Czy wobec powyższych wymagań muszę mieć wersję z "kolorowym" wyświetlaczem i nawigacją czy te zwykłe wersje bez nawigacji też oferują Bose, obsługę fona i mp3 ?

A co to jest to sterowanie mową po polsku? Czy to występuje tylko w wersji z kolorowym wyświetlaczem, czy w zwykłym też? Jak to się zwie?

Na samej nawigacji aż tak mi nie zależy, bo aktualizacja map jest dużo kosztowniejsza niż TT Go 930, którego posiadam ;)

Z góry dziękuję za jakieś wyjaśnienie tych wszystkich tajemniczych nazw i krótkie opisanie co z czym "się je".
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Delta III - rodzaje audio/navi

Post autor: Tomzik » 02 cze 2014, 20:48

Nie mogę już edytować.

Jeszcze jedno pytanko - czy jak wezmę autko z Niemcowni czy cuś to da się bezproblemu wgrać polskie menu w radioodtwarzaczu i na wyświetlaczu w zegarach?
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Awatar użytkownika
aRb
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 159
Rejestracja: 22 cze 2013, 20:52
Imię: Ryszard
Lokalizacja: Szczecin

Re: Delta III - rodzaje audio/navi

Post autor: aRb » 03 cze 2014, 8:07

Oczywiście można bez problemu
Poprzednio miłośnik Renault (R10, Chamade, Megane, Laguna II ) , teraz -- Lancia Delta III 1.6 M-jet 120 KM Selectronic.

Awatar użytkownika
Dawid
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4784
Rejestracja: 11 lip 2009, 17:48
Imię: Dawid
Lokalizacja: Głuchołazy

Re: Delta III - rodzaje audio/navi

Post autor: Dawid » 03 cze 2014, 9:22

Po krótce...Jeśli będziesz miał Blue&me (sterowanie głosowe multimediami +zestaw głosowy+USB) zawsze da się ustawić sterowanie mową po naszemu.Jednak nie wszystkie fony (zwłaszcza Android) nie chcą wspołpracować z funkcją czytania sms-ów.
Blue&meNav to prosta nawigacja strzałkowa pokazująca wskazania na ekranie komputera pokładowego między zegarami.InstantNav to duży 6,5 cala ekran kolorowy (nie dotykowy)obsługujący nawigację i wszystkie multimedia w aucie.
Z tego co mi wiadomo to zestaw Bose ma najmniejszą możliwość ustawień/korekcji głosu.Ale tu akurat moge się mylić.
Były:
Fiat Cinqecento 700 93r
Fiat Seicento 900 design Sporting 01r
Lancia Delta II 2.0 16V 93r
Lancia Kappa SW 2.4 JTD +soft 99r
Lancia Y 1.2 01r
Fiat Bravo II 1.9 MJet +soft 08r
Fiat Stilo Multiwagon 1.9 JTD 03r
Fiat Stilo Abarth 2.4 04r
Lancia Delta Platino 1.6 MultiJet 10r
Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V 05r
Lancia Musa Platino 1.4 16V 07r

Jest:
Fiat Freemont Lounge 2.0 MultiJet FWD 14r
Alfa Romeo Giulietta Distinctive 2.0 JTDm 11r
Yamaha FJR 1300 A

Nie staraj się wszystkiego zrozumieć bo wszystko stanie się niezrozumiałe

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Delta III - rodzaje audio/navi

Post autor: Tomzik » 03 cze 2014, 14:28

O, to już coś więcej wiem :)

Ale czy wgranie polskiej mowy spowoduje też wrzucenie polskich napisów w menu i na wyświetlaczu między zegarami (drzwi otwarte, zużycie paliwa itp)

Jak tak to chyba Blue&Me wystarczy spokojnie (no bo te strzałki między zegarami też przecież jakieś mapy muszą mieć?), mapy do nawigacji będą drogie w czort a mam fajnego TomToma. O Andka się nie martwię, mam nadzieję, że jak najdłuzej nie będę musiał go używać ;) Pytanie tylko o Bose - czy jest wersja z samym Blue&Me i Bose?

Czytałem instrukcję i faktycznie jest tam najmniej ustawień, ale dziwi mnie to trochę... Gdzies trafiłem na alfaholikach czy elektrodzie, że mozna niby jakiś kabelek odciąć przy kostce i wtedy się odblokowują różne funkcje, tylko niestety nie było info który to...
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Awatar użytkownika
Dawid
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4784
Rejestracja: 11 lip 2009, 17:48
Imię: Dawid
Lokalizacja: Głuchołazy

Re: Delta III - rodzaje audio/navi

Post autor: Dawid » 03 cze 2014, 21:59

Polskie język w menu kompa pokładowego jest wgrany fabrycznie.Polską mowę trzeba sobie wrzucić samemu co jest bardzo szybkie i bezbolesne.Wydaje mi się że każda wersja z Bose jest także z Bleu&me.O reszcie nie wiem bo opieram swoje informacje na tym co mam w analogicznym do Delty Bravo.A niestety a może i stety w Bravo Bose nie występowało.
Były:
Fiat Cinqecento 700 93r
Fiat Seicento 900 design Sporting 01r
Lancia Delta II 2.0 16V 93r
Lancia Kappa SW 2.4 JTD +soft 99r
Lancia Y 1.2 01r
Fiat Bravo II 1.9 MJet +soft 08r
Fiat Stilo Multiwagon 1.9 JTD 03r
Fiat Stilo Abarth 2.4 04r
Lancia Delta Platino 1.6 MultiJet 10r
Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V 05r
Lancia Musa Platino 1.4 16V 07r

Jest:
Fiat Freemont Lounge 2.0 MultiJet FWD 14r
Alfa Romeo Giulietta Distinctive 2.0 JTDm 11r
Yamaha FJR 1300 A

Nie staraj się wszystkiego zrozumieć bo wszystko stanie się niezrozumiałe

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Delta III - rodzaje audio/navi

Post autor: Tomzik » 03 cze 2014, 22:05

Dzięki i za to, już mi się co nieco rozjaśniło :)
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

ODPOWIEDZ

Wróć do „Delta III”