Norbert Handa i jego Evo

Dział stworzony specjalnie dla posiadaczy i miłośników najlepszych Lancii w historii. Znalazłeś coś ciekawego w sieci, chcesz coś udostępnić - podziel się tutaj (z wyjątkiem porad technicznych)
Awatar użytkownika
bryś
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 683
Rejestracja: 26 lis 2004, 0:00
Lokalizacja: KRAKÓW

Norbert Handa i jego Evo

Post autor: bryś » 04 kwie 2009, 9:43

Jest możliwość pojawienia się Norberta w Polsce w wyścigach górskich ,właśnie wróciłem z Niemiec .Mam parę filmów i zdjęc ale są podłej jakości i jak je obejżałem to w zasadzie nic nie przedstawiają, tak to jest jak się człowiek podjara jazda 700 konną lancią .Mam też cenny kontakt z Zlatko Kowaczem słoweńcem który budował dla abartha skrzynie i napędy, niestety ceny astronomiczne u niego za nową skrzynie, dałem mu tylko seryjną wiskozę by mi ja ulepszył z tego co się dowiedziałem od niego: że to najważniejszy element napędu i w zasadzie chyba w każdym moim aucie nie działał poprawnie ,zupełnie inna jazda auto przestaje być nerwowe prowadzi się jak po szynach nie przenosi momentu jak (żyd po pustym sklepie )przód tył lewa i prawa strona do tej pory myślałem że tak ma być w lanci a okazało się że byłem w błędzie :-P dobrze sprawdza się przysłowie że podróże kształcą

Awatar użytkownika
INTEGRALE
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 833
Rejestracja: 08 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Sanok

Odp: Norbrt Handa i jego evo

Post autor: INTEGRALE » 04 kwie 2009, 10:26

W GSMP powiadasz???? To bardzo dobrze, w mojej okolicy rozgrywane są 3 eliminacje, Cisna, Załuż, Prządki. Ostatni raz Integralke widziałem tu chyba w 2003 roku, srebrna ze Słowacji. W zasadzie w GSMP startuje już wszystko oprócz Delty. 700KM - moc podobna do Lancera Kościuszki i Steca (hmm chociaż Stec już chyba nie startuje w górskich), Integrale nie miała by łatwo. Przydała by się jeszcze jakaś 155 z DTMu : buja w oblokach :

Awatar użytkownika
bryś
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 683
Rejestracja: 26 lis 2004, 0:00
Lokalizacja: KRAKÓW

Odp: Norbrt Handa i jego evo

Post autor: bryś » 04 kwie 2009, 15:17

Bez problemu objedzie wszystkich mistrz niemiec 2002 tu,http://www.msc-r.de/index.php?id=19,103,0,0,1,0 o nim piszą że ma szanse w tym roku na kolejny tytuł mistrza niemiec a do polski może przyjedzie tylko jako gość zależy od sponsorów czy zgodzą się na promocje w polsce ale to firma budowlana (Koncern, tynki, gips ,maszyny itd. ) więc problemu nie będzie

Awatar użytkownika
Bany
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 29 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Norbrt Handa i jego evo

Post autor: Bany » 05 kwie 2009, 0:05

bryś pisze:Bez problemu objedzie wszystkich mistrz niemiec 2002 tu,http://www.msc-r.de/index.php?id=19,103,0,0,1,0 o nim piszą że ma szanse w tym roku na kolejny tytuł mistrza niemiec a do polski może przyjedzie tylko jako gość zależy od sponsorów czy zgodzą się na promocje w polsce ale to firma budowlana (Koncern, tynki, gips ,maszyny itd. ) więc problemu nie będzie

Najpierw niech przyjedzie-potem bedzie objeżdzał....
Wystartuje jeden ex WRC z aktywnymi dyframi i 300 koni +dobry driver mu wystarczy,
a lancia może miec i 1000 ,na naszych trasach nie ma szans.

Awatar użytkownika
bryś
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 683
Rejestracja: 26 lis 2004, 0:00
Lokalizacja: KRAKÓW

Odp: Norebrt Handa i jego evo

Post autor: bryś » 05 kwie 2009, 8:20

Mistrzem Niemiec był tym samochodem a tam jest trochę większa konkurencja niż u nas : gafa : W zeszłym roku Kus starym lancerem po Stecu pierwszy, drugi Mikołajczyk też starym lancerem po Kościuszce nie miał żaden aktywnych dyfrów bo to w tych wyścigach przeszkadza ,wygrywają lekkie auta a subaru nowy(jeśli chodi ci o "4turbo" to jest G-tek przynajmniej takie miałem od nich laminaty ) lancer nowy jest ciężki. Auto Mikołajczyka akurat miałem przed sezonem u siebie i waży ono 1050 kg auto Handy też ważyłem 930 kg moc ta sama Obrazeka tak na marginesie to w Polsce jeszcze nie ale na zachodzie połowa aut w tych zawodach posiada moje części :lol:

Awatar użytkownika
Bany
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 29 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Norbert Handa i jego evo

Post autor: Bany » 05 kwie 2009, 10:16

Rok wcześniej Małyszczycki wynajmował Fabie wrc,zawodnik swierzy,a doświadczony Stec mu nie dał rady.Sam stwierdził jak z nim rozmawiałem że Moc mozna sobie w d.. wsadzić
miał ponad 500.

Tak jak napisałem ,niech przyjedzie to zobaczymy.Sadzić na odległość to sie można.
W sporcie samochodowym szczególnie.Zdarzają sie awarie itp.
Jak tyle tego sprzedajesz to może go przysponsorujesz :D

Awatar użytkownika
bryś
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 683
Rejestracja: 26 lis 2004, 0:00
Lokalizacja: KRAKÓW

Odp: Norbert Handa i jego evo

Post autor: bryś » 05 kwie 2009, 13:51

tak wygląda silnik Ramaracing Obrazek
sześciobiegowa R90 abartha składana przez Zlatko Kowacza ze słowenii (robił skrzynie dla abartha ) wraz z półosiami i carbonowym wałem szperami zapewnia dużo lepszą trakcję niż aktywne dyfry w lancerze Obrazek
reszta też zawieszenia górna półka i 25 letnie doświadczenie w ich ustawianiu doborze opon itd .Stephan Krauss Robi to wraz ze swoim synem dla fabrycznego zespołu BMW w serii DTM.
auto jest bardzo szybkie i doskonale się prowadzi jak po szynach, uwierz mi to nie druty z polski bo pare ich już miałem u siebie. Więc jak dobrze pójdzie pojawi się na jednej eliminacji w polsce, nie wiadomo koszt ich startu to 5000 euro problemem jest tylko Sponsor KNAUF czy się zgodzi na start w polsce ?
Ja nie jestem od sponsorowania tylko od roboty z plastikami
Obrazek

Awatar użytkownika
Bany
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 29 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Norbert Handa i jego evo

Post autor: Bany » 05 kwie 2009, 23:11

Zapowiada sie ze bede na wszystkich górach jak ją zobacze to sie na pewno odezwe.
Mysle że jak uda im sie przebrnac przez polskie przepisy i samo zgłoszenie do wyścigu
to juz bedzie sukces.
Pożyjemy zobaczymy

Awatar użytkownika
INTEGRALE
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 833
Rejestracja: 08 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Sanok

Odp: Norbert Handa i jego evo

Post autor: INTEGRALE » 05 kwie 2009, 23:30

To Ci pokibicuje w tych 3 eliminacjach!

Awatar użytkownika
dunin
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1273
Rejestracja: 27 lis 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Norbert Handa i jego evo

Post autor: dunin » 05 kwie 2009, 23:49

bryś pisze:(...)wraz z półosiami i carbonowym wałem szperami zapewnia dużo lepszą trakcję niż aktywne dyfry w lancerze
no by co ma materiał na dyfer do trakcji :lol:
bryś pisze:reszta też zawieszenia górna półka i 25 letnie doświadczenie w ich ustawianiu doborze opon itd
dochodzę do wniosku że jesteś najlepszym specem od czegokolwiek na kontynencie i znasz najlepszych ludzi..
bryś pisze:Stephan Krauss Robi to wraz ze swoim synem dla fabrycznego zespołu BMW w serii DTM.
auto jest bardzo szybkie i doskonale się prowadzi jak po szynach, uwierz mi to nie druty z polski bo pare ich już miałem u siebie. Więc jak dobrze pójdzie pojawi się na jednej eliminacji w polsce, nie wiadomo koszt ich startu to 5000 euro problemem jest tylko Sponsor KNAUF czy się zgodzi na start w polsce ?
Ja nie jestem od sponsorowania tylko od roboty z plastikami
jak są tacy dobrzy to zobaczymy jak im pójdzie i czy będzie problem tylko z plastikami czy w ogóle ruszą ze stratu. a może nie przyjadą bo Knauf nie będzie miał kasy? a może konkurncja rośnie :) lolllllllll

Awatar użytkownika
bryś
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 683
Rejestracja: 26 lis 2004, 0:00
Lokalizacja: KRAKÓW

Odp: Norbert Handa i jego evo

Post autor: bryś » 06 kwie 2009, 8:36

Budowa dyfra do trakcji auta ma bardzo dużo ! tak samo jak dobór opon i zawieszeń, Auto jeździ w E1 problemem może być PZM ale są rozmowy prowadzone by startował jako gość poza klasyfikacją. Bo i tak nie zamierza brać udziału w mistrzostwach polski. Knauf polska jeszcze nie odpowiedział wiec wszystko od tego zależy .
Dunin w Polsce i za granicą znam wszystkich poważniejszych ludzi podchodzących do tego sportu profesjonalnie, ja z tego żyję, a nie z budki z hot dogami !
Bany czym startujesz ?

Awatar użytkownika
Bany
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 29 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Norbert Handa i jego evo

Post autor: Bany » 06 kwie 2009, 9:57

Nie startuje -wypożyczam samochód i serwisuje.
Ja sobie latam jak zwykle w DSMP i może w tym roku WPP.
W górach jak dla mnie nudą wieje+organizacja do dupy.
Moim skromnym zdaniem elektroniki nic nie zastąpi, żadna kosmiczna budowa dyfra.
Jak już pisałem widziałem różnice lancera z ponad 500ps i wrc który miał tylko 300
i spokojnie dawał rade.Pytanie tylko czy ktoś będzie chciał wyciągnąć takiego wurca.
Jeśli chodzi o start to żeby koleś został w ogóle zauważony to pewnie wystartuje w Sopocie.
Reszta eliminacji skupia 95%miejscowych pijaczków i dzieci i 5% kibiców.
Znowu trasa w Sopocie nie sprzyja takim potworom,generalnie jest beznadziejna,
tyle tylko ze efekt medialny jest zapewniony(lipiec ,turyści).

-- 18 Wrz 2009, 09:25 --

przedostatnie góry, a jakoś lancii nie widzę...

Awatar użytkownika
bryś
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 683
Rejestracja: 26 lis 2004, 0:00
Lokalizacja: KRAKÓW

Re: Norbert Handa i jego evo

Post autor: bryś » 27 lut 2012, 8:50

W tym roku po 3 latach od skończeniu karoserii w końcu będzie nowe auto, silnik przyjechał już z Włoch 750 koni więc 130 więcej niż dotychczas a w przyszłym tygodniu przyjedzie mistrz Zlatko Kowacz i będzie robił zawieszenia oraz przerabiał Skrzynie R90 na pełną sekwencję tego jeszcze nikt nie robił ! Tak wiec pierwsze starty w marcu planowane . Konkurencja też nie śpi, mają ex DTM wyposażony w silnik ze skrzynią z F1 Maclaren . Zdjęcia nowej delty już niebawem się pojawią .

Awatar użytkownika
INTEGRALE
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 833
Rejestracja: 08 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Sanok

Re: Norbert Handa i jego Evo

Post autor: INTEGRALE » 27 lut 2012, 15:42

To będą starty w GSMP...?
Lancia Delta HF Integrale Evoluzione

Awatar użytkownika
bryś
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 683
Rejestracja: 26 lis 2004, 0:00
Lokalizacja: KRAKÓW

Re: Norbert Handa i jego Evo

Post autor: bryś » 27 lut 2012, 16:32

nie w Polsce

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: INTEGRALE i nie tylko - superliga Lancii wszechczasów :::”