Kappa, a Thema

Moderator: stabraf

Awatar użytkownika
Alexander
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 49
Rejestracja: 05 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Świebodzice

Kappa, a Thema

Post autor: Alexander » 29 mar 2009, 20:06

Witam!

Posiadałem Lancię Kappę 2,4 benzynę 1997r. i mam zamiar kupić Themę i moje pytanie dotyczy różnicy cen części i utrzymania między Kappą, a Themą? Nie ma co ukrywać, że ceny do kappy nie są "rozkoszne".

Windforce
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 687
Rejestracja: 12 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Łęki/Kraków

Odp: Kappa, a Thema

Post autor: Windforce » 05 maja 2009, 1:04

Jezeli chodzi oceny mechaniczne do themy to sanaprawde w przystepnych cenach. Najwiecej trzeba wydac na amortyzaotry. Najmniej 200zl za sztuke. Reszta jest w miate tania. Kompletny wachacz 170zl, pompka sprzegla 85zl, wysprzeglik 80zl (na allego zamiennik 50). Koncowka drazka 40, foilt przeciwpylkowy 30, filtr powietrza 30, linka recznego 85, tarcza hamulcowa 50-80. Ceny podalem po takich cenach jakie ja kupilem.
gorzej jest jezeli chodzi o elementy wylacznie dla danego modelu i czesci silnika bo jest ich malo. Ale tez nie ma tragedii. Alternatory i rozruszniki ok 200zl.

Jezeli chodzi o psujace sie rzeczy to raczej elektryka np szyby, czy roznego rodzaju usterki pojawiajace sie na panelu. Z tym mozna poradzic sobie przewaznie za darmo o ile ktos ma czas i chęci.

Jakbys mial jakies pytanie dotyczace themy to napisz na PW.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Michael G
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 114
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:57
Lokalizacja: Zgierz

Odp: Kappa, a Thema

Post autor: Michael G » 06 maja 2009, 16:53

Sprawa jest dość prosta
Thema miała analogi w postaci Saba 9000 i Fiata Cromy. W efekcie sporo jest zamienników.
Kappa takiego analoga nie miała i ceny części są wyższe.

W Themie padały drobiazgi, które można nawet samemu wymienić. Przyciski sterujące oknami, regulatory itp.
W Kappie nieco poważniejsze sprawy. Przepływomierze, centrale zamki, zawieszenie (Polskie drogi) :!:

Generalnie Thema tańsza w zakupie i eksploatacji. Kappa nowsza i droższa czyli normalnie.Wszystko zalezy na jaki egzemplarz trafisz.
Pozdrawiam
Michael G
W każdej kobiecie jest Lancii dwie trzecie.Były: Thema 2.0 16V 155 KM,Kappa 2,4 JTD 136 KM, Wiśniowy Thesis 2,4 JTD 150 KM Tereską zwany ;-)

Windforce
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 687
Rejestracja: 12 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Łęki/Kraków

Odp: Kappa, a Thema

Post autor: Windforce » 06 maja 2009, 17:57

Kappa ma ladniejszy srodek...
i nieco jest okraglejsza ale thema ma cos w sobie takiego... :P

Awatar użytkownika
Michael G
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 114
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:57
Lokalizacja: Zgierz

Odp: Kappa, a Thema

Post autor: Michael G » 07 maja 2009, 12:13

No i tu masz rację Thema miała niepowtarzalny styl i wygląd zwłaszcza w ostatnich wersjach z silnikiem 16 V Wygląd przypominał nieco fajne modle Volvo ale pewne dodatki biły szweda na głowę. Do tego jako "rządówki" był w swoim czasie nietykalne na drodze. Wiem bo jeździłem taką w latach 2000-2001 to był rocznik 1994 i wierzcie mi budził szacunek na drodze szczególnie stróżów prawa. W okresie użytkowania ani jednego mandatu.... :roll: .
Ech stare dobre czasy ....tfuuuu themy :-))))
Pozdrawiam
Michael G
W każdej kobiecie jest Lancii dwie trzecie.Były: Thema 2.0 16V 155 KM,Kappa 2,4 JTD 136 KM, Wiśniowy Thesis 2,4 JTD 150 KM Tereską zwany ;-)

Windforce
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 687
Rejestracja: 12 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Łęki/Kraków

Odp: Kappa, a Thema

Post autor: Windforce » 07 maja 2009, 15:35

To fakt a teraz to juz wszystko zatrzymuja :/

chyba zeby sobie antenki z flagami zrobic :D

Awatar użytkownika
fazi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 09 lis 2007, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Odp: Kappa, a Thema

Post autor: fazi » 07 maja 2009, 17:03

Fakt kappa tania nie jest w naprawach ja na swoja wydałem już majatek,jednak w życiu nie zamienił bym jej na theme która będzie miała blisko 20-lat i nie jednym moze zaskoczyć bo będzie to bez watpienia miłość do końca ,gdyż sprzedać theme jest nie łatwo.Osobiście thema jak dla mnie jako drugi samochód jak najbardziej,opcja jak wyżej to moment krytyczny szczególnie z niewiadomego zródła ;)
Alfa Romeo 159 1,9 16v
Mitsubishi ASX 1.8DID 4WD

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11956
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Odp: Kappa, a Thema

Post autor: topcio » 07 maja 2009, 19:21

fazi pisze:Fakt kappa tania nie jest w naprawach ja na swoja wydałem już majatek,jednak w życiu nie zamienił bym jej na theme która będzie miała blisko 20-lat i nie jednym moze zaskoczyć bo będzie to bez watpienia miłość do końca ,gdyż sprzedać theme jest nie łatwo.Osobiście thema jak dla mnie jako drugi samochód jak najbardziej,opcja jak wyżej to moment krytyczny szczególnie z niewiadomego zródła ;)
trochę przesadzasz- twoja K jest 96 a themę można kupić 94 czyli raptem dwa lata starsza i zaskoczyć może w takim samym stopniu jak K. Wszystko zależy od samochodu, sprowadzona w dobrym stanie Thema od Szwajcara będzie lepsza niż tłuczona od początku po Polsce Kappa ;)
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

Awatar użytkownika
fazi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 09 lis 2007, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Odp: Kappa, a Thema

Post autor: fazi » 07 maja 2009, 19:30

topcio1 pisze:
fazi pisze:Fakt kappa tania nie jest w naprawach ja na swoja wydałem już majatek,jednak w życiu nie zamienił bym jej na theme która będzie miała blisko 20-lat i nie jednym moze zaskoczyć bo będzie to bez watpienia miłość do końca ,gdyż sprzedać theme jest nie łatwo.Osobiście thema jak dla mnie jako drugi samochód jak najbardziej,opcja jak wyżej to moment krytyczny szczególnie z niewiadomego zródła ;)
trochę przesadzasz- twoja K jest 96 a themę można kupić 94 czyli raptem dwa lata starsza i zaskoczyć może w takim samym stopniu jak K. Wszystko zależy od samochodu, sprowadzona w dobrym stanie Thema od Szwajcara będzie lepsza niż tłuczona od początku po Polsce Kappa ;)
Nie przecze i tak może być,chciałem tylko powiedzieć ,że jak ktoś ma problem z naprawianiem tzn utrzymaniem K ,to nie koniecznie z themą pójdzie lepiej ;)
Alfa Romeo 159 1,9 16v
Mitsubishi ASX 1.8DID 4WD

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11956
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Odp: Kappa, a Thema

Post autor: topcio » 07 maja 2009, 19:32

a i są tacy co z maluchem sobie nie radzą :lol:
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”