Thesis - pytania przed zakupem/różne wersje

Moderator: stabraf

skatering
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 78
Rejestracja: 07 gru 2015, 22:32
Imię: Marek
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Thesis - pytania przed zakupem/różne wersje

Post autor: skatering » 07 gru 2015, 22:52

Witam Serdecznie! :D
Decyzja zapadła : yesyes : : yesyes : : yesyes :
, witam na forum jako nowy już zdecydowany, ale jeszcze "nienamacalny" użytkownik Lancii.
Wybór silnika również 2.4 JTD (słabszy) bądź 3.0 ze względu na ich renomy na polskich i zagranicznych forach.
W praktyce jako ,że przybywam na "Ziemię Włoską" z Wycieczki z Dalekiego Wschodu, mam parę pytań.
Przeglądam oferty i zastanawiam się jak ułożone jest wyposażenie i który z elementów można ewentualnie niskim kosztem i samodzielnie dołożyć do wersji bez danego wyposażenia (niektóre rzeczy wydają mi się sensowne), np. :
- Czujniki parkowania - czy wersja bez nich to "golas"? Czy ich "dokładka" to problem?? Czy fabryczne czujniki są jakoś zintegrowane z innymi systemami? Czy np. informacje wyświetlane są na wyświetlaczu / myślę o ew. dołożeniu masażu
- Masaż i wentylacja foteli - czy występowała?
- Solardach - czy konieczny do systemu utrzymującego ciepłą wodę w chłodnicy w zimie i temperaturę w lecie? Jak to wygląda w praktyce- czy warto?
- Podwójne szyby - czy występują / czy są standardem?
- Odsuwanie foteli i kierownicy przy wsiadaniu- czy jeżeli fotel i kierownica są elektryczne i pamięcią - jest to standardem?
- Tempomat adaptacyjny - czy poza opisami książkowymi - występuje?
- Bluetooth w paru ofertach - obecny - czy w praktyce również występuje wbudowany zestaw głośnomówiący bluetooth?

Pytanie ostatnie- jak auta w teorii i praktyce czują się z chiptuningiem?

Na ten moment - to tyle, myślę ,że w miarę oględzin pytań moich będzie przybywać.

Proszę o odpowiedzi na pewno odpłacę jako aktywny "forumowicz" ;) - mam to we krwi :)

Awatar użytkownika
LUKIThesis
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2123
Rejestracja: 15 lip 2013, 14:27
Lokalizacja: Stolica

Re: Thesis - pytania przed zakupem/różne wersje

Post autor: LUKIThesis » 07 gru 2015, 23:14

skatering pisze:Witam Serdecznie! :D
Decyzja zapadła : yesyes : : yesyes : : yesyes :
, witam na forum jako nowy już zdecydowany, ale jeszcze "nienamacalny" użytkownik Lancii.
Wybór silnika również 2.4 JTD (słabszy) bądź 3.0 ze względu na ich renomy na polskich i zagranicznych forach.
W praktyce jako ,że przybywam na "Ziemię Włoską" z Wycieczki z Dalekiego Wschodu, mam parę pytań.
Przeglądam oferty i zastanawiam się jak ułożone jest wyposażenie i który z elementów można ewentualnie niskim kosztem i samodzielnie dołożyć do wersji bez danego wyposażenia (niektóre rzeczy wydają mi się sensowne), np. :
1) Czujniki parkowania - czy wersja bez nich to "golas"? Czy ich "dokładka" to problem?? Czy fabryczne czujniki są jakoś zintegrowane z innymi systemami? Czy np. informacje wyświetlane są na wyświetlaczu / myślę o ew. dołożeniu masażu
2)Masaż i wentylacja foteli - czy występowała?
3)Solardach - czy konieczny do systemu utrzymującego ciepłą wodę w chłodnicy w zimie i temperaturę w lecie? Jak to wygląda w praktyce- czy warto?
4) Podwójne szyby - czy występują / czy są standardem?
5) Odsuwanie foteli i kierownicy przy wsiadaniu- czy jeżeli fotel i kierownica są elektryczne i pamięcią - jest to standardem?
6) Tempomat adaptacyjny - czy poza opisami książkowymi - występuje?
7) Bluetooth w paru ofertach - obecny - czy w praktyce również występuje wbudowany zestaw głośnomówiący bluetooth?

8)Pytanie ostatnie- jak auta w teorii i praktyce czują się z chiptuningiem?

Na ten moment - to tyle, myślę ,że w miarę oględzin pytań moich będzie przybywać.

Proszę o odpowiedzi na pewno odpłacę jako aktywny "forumowicz" ;) - mam to we krwi :)

Witaj,
Ad1) Jeśli w aucie leży wiązka to raczej da radę dołożyć. Parkowanie bez nich wg mnie trochę bolesne dla kieszeni.
Ad2) Występowały. Szukaj takiej co na boku fotela na panelu sterującym zamiast pokrętła grzania ma przycisk oznaczony literką "C" - comfort .
Ad3) Wg mnie nie potrzebny, wystarczy latem przed wsiadaniem otworzyć auto i długo przytrzymać przycisk na pilocie by wszystkie szyby się opuściły. Auto w mik się przewietrzy. Zimą też potrzeby nie zauważyłem.
Ad4) Chyba każda, choć niech mnie poprawią.
Ad5) Wersja emblema.
Ad6) Występują, szukaj z radarem w przednim zderzaku.
Ad7) występują wbudowane telefony w panelu connect. Wkładasz kartę sim i dzwonisz. Bluetooth nie jest standardem ani opcją to zewnętrzny dodatek.
Ad8) Nie pomogę.

;)

Awatar użytkownika
s0krates
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 797
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Thesis - pytania przed zakupem/różne wersje

Post autor: s0krates » 07 gru 2015, 23:53

Jutro jadę chipować mojego Thesisa do bronxa :) Podobno 150KM da się zchipować do ok. 185KM, za to mocniejsze Diesle są ciężko czipowalne, bo wychodzi za wysoki moment czego nie wytrzymują półosie..

Szyby nie są podwójne - są trochę grubsze od standardowych.

Lepiej szukaj auta od razu z wysokim wyposażeniem, dokładanie jest bez sensu. Jak dla mnie najważniejsze dodatki w tym samochodzie to parktronik, pamięć foteli i elektrofotochromatyczne lusterka

Awatar użytkownika
fazi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 09 lis 2007, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Thesis - pytania przed zakupem/różne wersje

Post autor: fazi » 08 gru 2015, 12:18

Podstawa to kupić taki samochód by zdrowo i fajnie się poruszał .Czytaj taki , który na wstępie po pakiecie startowym nie potroi swojej nie do odzyskania wartości :D :D :D .Temat wyposażenia i bzdur jakie tu się wypisuje o najbogatszej wersji bym sobie darował.60 % aut z allegro nadaje się prosto do strzępiarki na złom : yesyes : : yesyes : : yesyes : a takie majonezy jak masaże przestały tam działać wieki temu... ;)
Alfa Romeo 159 1,9 16v
Mitsubishi ASX 1.8DID 4WD

skatering
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 78
Rejestracja: 07 gru 2015, 22:32
Imię: Marek
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Thesis - pytania przed zakupem/różne wersje

Post autor: skatering » 08 gru 2015, 14:24

Dziękuję za odpowiedzi! : buja w oblokach :
Ze stanem, już mniej więcej wiem na co zwracać uwagę. Zresztą wychodzę z założenia ,że "gość" który dba o auto dba też o to żeby wszystko było sprawne włącznie z lampką schowka i wszystkich przycisków.

Znalazłem egzemplarz z tapicerką perforowaną, nie ma zdjęcia panelu sterowania - czy to symptom i dobry prognostyk masażu i wentylacji foteli (wg strony holenderskiej - oba występowały we wspólnej opcji)

Co do czujników parkowania - czy fabryczne posiadają jakiś ciekawy interface warty gry w świeczkę? Czy raczej tylko pikanie który będzie posiadał każdy "uniwersalny zestaw", z ich potrzebą się zgadzam.

Co do chiptuningu - brzmi nieźle, jaki koszt? Zmiana map czy "chip-box"?
Czekam na info czy jest różnica po chipie i jak ze spalaniem.
pozdrawiam

rain
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1564
Rejestracja: 08 paź 2008, 0:00
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Thesis - pytania przed zakupem/różne wersje

Post autor: rain » 08 gru 2015, 15:45

skatering pisze:.....
Znalazłem egzemplarz z tapicerką perforowaną, nie ma zdjęcia panelu sterowania - czy to symptom i dobry prognostyk masażu i wentylacji foteli (wg strony holenderskiej - oba występowały we wspólnej opcji)

Co do czujników parkowania - czy fabryczne posiadają jakiś ciekawy interface warty gry w świeczkę? Czy raczej tylko pikanie który będzie posiadał każdy "uniwersalny zestaw", z ich potrzebą się zgadzam.
....
Dziurkowana skóra nie oznacza foteli Comfort. Natomiast czujniki parkowania to tylko pikanie o rożnych tonach (gdzie indziej umiejscowione głośniczki) dla przodu i tyłu.
Autka jakie mi się przewineły: Hyundai Lantra 1.6, Lancia Lybra 2.4 JTD, Alfa Romeo 156 2.4 m-Jet, Alfa Romeo 156 1.8 Twin Spark, Lancia Delta 1.8i.e., Lancia Thesis 2.4 JTD, Alfa Romeo 166 3.2, BMW E90 320d, Fiat Brava 80 16v, Fiat Brava 80 16v, Laguna III 2.0 16v, Fiat Stilo 1.9 JTD, Marea 155 20v

Obecnie mam: Lancia Lybra 2.4 jtd Emblema, Lancia Lybra 2.0 LS, Opel Meriva_A 1.4 EcoTec, Bravo HGT, Brava 100 16v

Awatar użytkownika
LUKIThesis
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2123
Rejestracja: 15 lip 2013, 14:27
Lokalizacja: Stolica

Re: Thesis - pytania przed zakupem/różne wersje

Post autor: LUKIThesis » 08 gru 2015, 18:44

Jeśli na przednich fotelach dziurkowanie jest również na podudziu, a nie tylko na poddupiu to oznacza, że fotele mają masaże . Ale jak pisałem , ważne, żeby w miejscu pokrętła do ogrzania fotela był przycisk z lliterką "C" .

Awatar użytkownika
Bartek-Lodz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2275
Rejestracja: 20 cze 2010, 9:08
Imię: Bartek
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Thesis - pytania przed zakupem/różne wersje

Post autor: Bartek-Lodz » 08 gru 2015, 18:55

Jeżeli chcesz Thesisa na szybko i sprawnego i nie straszny Ci traktor to bierz od Faziego. Jeżeli chcesz V6 i możesz poczekać to ja będę sprzedawał jedną koło wakacji. Niestety ani Fazi ani ja nie oddamy tego auta za 10 tysi bo to bez sensu.
Wynajem aut, auta do ślubu - imprezy okolicznościowe - pojazdy zastępcze z OC sprawcy - pomoc w dochodzeniu roszczeń od ubezpieczycieli
Kappa 3.0 V6 1999 [204KM] AUTOMATIC ZF PB+LPG, Thesis 3.0 V6 2002 [215] PB+LPG, Thesis 3.2 V6 2003 [230KM] PB+LPG, Thesis Sportiva 2006 [200KM], Thesis Sportiva 2008 [185KM], Thesis 2.4 JTDm 2007 [185KM], Thesis 2.4 JTDm 2008 [185KM], Phedra 2.0 JTD 2005 [110KM], Citroen C8 2.0 JTD 2005 [109KM], Audi A6 C7 2.0 Ultra 2014 [190KM], Audi A8 D3 3.0 2008 [300 KM], Audi S8 D3 5.2 2007 [520 KM],Porsche Cayenne Turbo S 2003 [550 KM]

Awatar użytkownika
ArtoKucior
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1458
Rejestracja: 14 lip 2013, 6:49
Imię: Artur
Lokalizacja: Płońsk

Re: Thesis - pytania przed zakupem/różne wersje

Post autor: ArtoKucior » 09 gru 2015, 15:30

Moja również na sprzedaż... :)

Awatar użytkownika
grzegorz m
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 376
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Lokalizacja: Gliwice

Re: Thesis - pytania przed zakupem/różne wersje

Post autor: grzegorz m » 09 gru 2015, 22:14

straszny Ci traktor to bierz od Faziego. Jeżeli chcesz V6 i możesz poczekać to ja będę sprzedawał jedną koło wakacji.
A którą będziesz sprzedawał?3.0 czy 3.2?

Awatar użytkownika
LUKIThesis
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2123
Rejestracja: 15 lip 2013, 14:27
Lokalizacja: Stolica

Re: Thesis - pytania przed zakupem/różne wersje

Post autor: LUKIThesis » 09 gru 2015, 22:30

Nie mów, że idziesz śladem Artura i Bartka ;)
Jaga też sobie zostaw ! ;)

Awatar użytkownika
grzegorz m
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 376
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Lokalizacja: Gliwice

Re: Thesis - pytania przed zakupem/różne wersje

Post autor: grzegorz m » 09 gru 2015, 22:49

A jak. Pewnie. A co do Thesis to zawsze chciałem mieć 3.2

Awatar użytkownika
belial666
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3404
Rejestracja: 11 maja 2014, 14:24
Lokalizacja: Stargard Szczeciński/Złotów

Re: Thesis - pytania przed zakupem/różne wersje

Post autor: belial666 » 09 gru 2015, 22:57

grzegorz m pisze:A jak. Pewnie. A co do Thesis to zawsze chciałem mieć 3.2
Ale tylko mieć, czy jak. Ja wiem, czy odczujesz różnicę?
Nr. telef. 501259455

Awatar użytkownika
Bartek-Lodz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2275
Rejestracja: 20 cze 2010, 9:08
Imię: Bartek
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Thesis - pytania przed zakupem/różne wersje

Post autor: Bartek-Lodz » 09 gru 2015, 23:07

3.2 z 2004 będzie na sprzedaż gdyż będę kupować dwa nowsze koło wakacji i jednej trzeba będzie się pozbyć.
Między 3.2 a 3.0 jest różnica i to całkiem spora jeżeli chodzi o jazdę. Ma inne przeniesienie momentu na konwerterze i oczywiście więcej pali.
Wynajem aut, auta do ślubu - imprezy okolicznościowe - pojazdy zastępcze z OC sprawcy - pomoc w dochodzeniu roszczeń od ubezpieczycieli
Kappa 3.0 V6 1999 [204KM] AUTOMATIC ZF PB+LPG, Thesis 3.0 V6 2002 [215] PB+LPG, Thesis 3.2 V6 2003 [230KM] PB+LPG, Thesis Sportiva 2006 [200KM], Thesis Sportiva 2008 [185KM], Thesis 2.4 JTDm 2007 [185KM], Thesis 2.4 JTDm 2008 [185KM], Phedra 2.0 JTD 2005 [110KM], Citroen C8 2.0 JTD 2005 [109KM], Audi A6 C7 2.0 Ultra 2014 [190KM], Audi A8 D3 3.0 2008 [300 KM], Audi S8 D3 5.2 2007 [520 KM],Porsche Cayenne Turbo S 2003 [550 KM]

skatering
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 78
Rejestracja: 07 gru 2015, 22:32
Imię: Marek
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Thesis - pytania przed zakupem/różne wersje

Post autor: skatering » 10 gru 2015, 18:59

ArtoKucior pisze:Moja również na sprzedaż... :)
A jaka cena- i czemu sprzedajesz?
Patrzę też za granicę (do Niemców mam 50km) Ale - drożej niż w Polsce się wydają, przy czym chyba jednak łatwiej trafić na zadbane auto? Co o tym myślicie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Thesis”