Thesis 2.4 JTD - dodatkiem do posiadanej Lybry?

Moderator: stabraf

Awatar użytkownika
Pikselek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 294
Rejestracja: 13 maja 2014, 23:12
Imię: Artek
Lokalizacja: Gliwice

Thesis 2.4 JTD - dodatkiem do posiadanej Lybry?

Post autor: Pikselek » 27 maja 2015, 18:56

Witam. Od roku posiadam Lancię Lybre 2.4jtd cf3 140KM. Interesuje mnie zakup Lancii Thesis. I mam Takie pytanie, czy tego samochodu trzeba się bać? Wiem, że na awaryjność nie ma się wpływu, ale może wypowiedzą się na ten temat posiadacze Thesis. Na dzień dzisiejszy koszty utrzymania, oraz eksploatacji Lybry bez problemu ogarniam, więc interesowała by mnie ta sama jednostka napędowa, czyli 2.4jtd. Patrząc na moc silników w Thesis, zastanawiam się czy budowa, oraz eksploatacja tego silnika jest taka sama? Motywuję się mocą danych silników. Jakie są ceny utrzymania Thesis pomijając sam silnik. Zawieszenie, elektryka i inne rzeczy. Kwotę którą mogę przeznaczyć to 14tyś... Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi...

Awatar użytkownika
ArtoKucior
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1458
Rejestracja: 14 lip 2013, 6:49
Imię: Artur
Lokalizacja: Płońsk

Re: Thesis 2.4 JTD - dodatkiem do posiadanej Lybry?

Post autor: ArtoKucior » 27 maja 2015, 19:49

Lancię możesz kupić w granicach 14 tyś zł ale tylko wtedy gdy masz na "w razie czego" przynajmniej z 5 tyś zł. Naprawdę trudno znaleźć przyzwoity egzemplarz za kwotę poniżej 20 tysi a i powyżej trzeba być czujnym. W Twoich pieniądzach najczęściej jest coś do zrobienia...części mechaniczne raczej bez problemu powinni poradzić sobie z naprawą zwykli mechanicy ale elektronika to po moich przejściach uderzaj tylko do polecanych elektryków tu na forum bo zwykły koleś sobie nie poradzi. To nie VW bądź Audi czy inny Niemiec. Jaka skrzynia biegów Cię interesuje?

Awatar użytkownika
Pikselek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 294
Rejestracja: 13 maja 2014, 23:12
Imię: Artek
Lokalizacja: Gliwice

Re: Thesis 2.4 JTD - dodatkiem do posiadanej Lybry?

Post autor: Pikselek » 27 maja 2015, 20:03

Manualna, automat jest fajny jak się nic nie dzieje, a koszty naprawy 50% ceny auta..

Awatar użytkownika
Flyman
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3456
Rejestracja: 08 lis 2005, 0:00
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: WPR

Re: Thesis 2.4 JTD - dodatkiem do posiadanej Lybry?

Post autor: Flyman » 27 maja 2015, 20:34

Miałem Lybrę, Thesis mam. Lybrę miałem prawie od nowości, Thesis kupiłem lekko zmęczoną.
Thesis w dwa lata pożarła koszty warsztatowe kilkunastoletniej eksploatacji Lybry. Ale jak się już doprowadzi do ładu Thesis, to jest lżej. Drożej być musi, bo zawieszenie w tych dwóch modelach jest nieporównywalne. Elektroniki w Thesis więcej, więc i procentowo więcej usterek. Ale, jak zwykle najwięcej zależy od modelu który kupisz. Od szczęścia też, bo nie wszystko da się wyłowić podczas oglądania i przejażdżki przed kupnem. Mając te wszystkie doświadczenia ? polecam Thesis, z tym że jest to głos subiektywny.

Awatar użytkownika
fazi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 09 lis 2007, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Thesis 2.4 JTD - dodatkiem do posiadanej Lybry?

Post autor: fazi » 27 maja 2015, 22:56

Thesis nie jest taki straszny :D :D :D niestety za 14 k to życzę duuuuużo szczęścia ...
W moim mniemaniu jest dużo tańszy w utrzymaniu jak merc s klassa i pierwsze lepsze audi , naturalnie z półki wyżej o bmw nie wspomnę :)
Alfa Romeo 159 1,9 16v
Mitsubishi ASX 1.8DID 4WD

Awatar użytkownika
belial666
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3404
Rejestracja: 11 maja 2014, 14:24
Lokalizacja: Stargard Szczeciński/Złotów

Re: Thesis 2.4 JTD - dodatkiem do posiadanej Lybry?

Post autor: belial666 » 27 maja 2015, 23:54

Kup sobie 150 konnego Thesis -a. Ten silnik masz i wiesz czego się spodziewać, to bardzo dobra jednostka. Reszta (wnętrze) to zależy jak trafisz, bo14 tyś. srebrników, to za mało by wymagać, no chyba, że trafisz jak Luki z felgami czego życzę.
Nr. telef. 501259455

bronx
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1842
Rejestracja: 04 lip 2012, 13:09
Lokalizacja: Gliwice

Re: Thesis 2.4 JTD - dodatkiem do posiadanej Lybry?

Post autor: bronx » 28 maja 2015, 7:36

:-P kup kup

Awatar użytkownika
ArtoKucior
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1458
Rejestracja: 14 lip 2013, 6:49
Imię: Artur
Lokalizacja: Płońsk

Re: Thesis 2.4 JTD - dodatkiem do posiadanej Lybry?

Post autor: ArtoKucior » 28 maja 2015, 18:52

Automat działający to naprawdę super sprawa. Boisz się kosztów to bierz manuala...zawsze taniej w przyszłości. Ja ogólnie też polecam Thesisa...mimo że ja wydałem już więcej jak na alfę 166 moją przez 6 lat. Każdy diesel bez dpf-a można polecić...bardzo solidne silniki. Tylko im wyższy moment tym bardziej zainteresuj się poprawnością działania sprzęgła. Przed zakupem napewno pojeździj jak najdłużej danym egzemplarzem aby spróbować jak najwięcej negatywów wyłapać

Awatar użytkownika
Pikselek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 294
Rejestracja: 13 maja 2014, 23:12
Imię: Artek
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Pikselek » 30 maja 2015, 20:52

No będę rozmyślać zakup, a jakie są wersje wyposażenia?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Thesis”