Thesis - utopiłem zakup? Epilog.

Moderator: stabraf

2rotor
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 30
Rejestracja: 05 mar 2013, 10:49
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Thesis - utopiłem zakup? Epilog.

Post autor: 2rotor » 01 cze 2014, 18:24

Popatrzcie sobie panowie na mobile.de ile kosztuje Thesis w stanie cacko. Trzeba wydać na to 8-10+ k euro więc nawet jak zbliży się do tej kwoty to znaczy ze zapłacił normalną cenę. Tylko u nas ludzie ślepo wierzą w okazje i ściubią kasę.
Alfa Romeo 147 1,6 ECO Distinctive
Peugeot 806 SV Turbo

Awatar użytkownika
belial666
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3404
Rejestracja: 11 maja 2014, 14:24
Lokalizacja: Stargard Szczeciński/Złotów

Re: Thesis - utopiłem zakup? Epilog.

Post autor: belial666 » 01 cze 2014, 18:30

2rotor pisze:Popatrzcie sobie panowie na mobile.de ile kosztuje Thesis w stanie cacko. Trzeba wydać na to 8-10+ k euro więc nawet jak zbliży się do tej kwoty to znaczy ze zapłacił normalną cenę. Tylko u nas ludzie ślepo wierzą w okazje i ściubią kasę.
Eee,wywnioskowałeś że cacko po zdjęciach,kupowałeś kiedyś z ogłoszenia?
Ostatnio zmieniony 01 cze 2014, 18:43 przez belial666, łącznie zmieniany 1 raz.
Nr. telef. 501259455

2rotor
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 30
Rejestracja: 05 mar 2013, 10:49
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Thesis - utopiłem zakup? Epilog.

Post autor: 2rotor » 01 cze 2014, 18:32

belial666 pisze:
2rotor pisze:Popatrzcie sobie panowie na mobile.de ile kosztuje Thesis w stanie cacko. Trzeba wydać na to 8-10+ k euro więc nawet jak zbliży się do tej kwoty to znaczy ze zapłacił normalną cenę. Tylko u nas ludzie ślepo wierzą w okazje i ściubią kasę.
Eee,wywnioskowałś że cacko po zdjęciach,kupowałeś kiedyś z ogłoszenia?
Systematycznie kupuję tylko włoskie auta za granicą. Ostatnio nawet kupiłem Thesisa dla znajomego w stanie "na klamoty".
Alfa Romeo 147 1,6 ECO Distinctive
Peugeot 806 SV Turbo

Awatar użytkownika
belial666
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3404
Rejestracja: 11 maja 2014, 14:24
Lokalizacja: Stargard Szczeciński/Złotów

Re: Thesis - utopiłem zakup? Epilog.

Post autor: belial666 » 01 cze 2014, 18:43

2rotor pisze:
belial666 pisze:
2rotor pisze:Popatrzcie sobie panowie na mobile.de ile kosztuje Thesis w stanie cacko. Trzeba wydać na to 8-10+ k euro więc nawet jak zbliży się do tej kwoty to znaczy ze zapłacił normalną cenę. Tylko u nas ludzie ślepo wierzą w okazje i ściubią kasę.
Eee,wywnioskowałeś że cacko po zdjęciach,kupowałeś kiedyś z ogłoszenia?
Systematycznie kupuję tylko włoskie auta za granicą. Ostatnio nawet kupiłem Thesisa dla znajomego w stanie "na klamoty".
Hmm,nie wiemy ile Alley włożył już w swoje cacko,więc poczekajmy
I nie wypływajmy bez Niego w morze
Nr. telef. 501259455

Awatar użytkownika
Alley
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 502
Rejestracja: 09 maja 2007, 0:00
Skype: alleyek
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Żuromin
Kontakt:

Re: Thesis - utopiłem zakup? Epilog.

Post autor: Alley » 01 cze 2014, 22:54

Sam thesis 17naście, pierwsza generalka 8k, argenta blisko 6k, drugi silnik 6,500k, skrzynia ok 6k. Plus minus, nie mam teraz dostepu do swojej rozpiski. Kiedyś zarzucę co do złotówki co jak wyszło. Bliso 40 tysięcy. Mogłem śmiało jechać na niemcownie i kupić "lalkę".
537-407-123

Samochód jest dopiero wtedy szybki, kiedy rano stoisz przed nim i boisz się go otworzyć.

Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność ? w kierowcy.

Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno.

Awatar użytkownika
belial666
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3404
Rejestracja: 11 maja 2014, 14:24
Lokalizacja: Stargard Szczeciński/Złotów

Re: Thesis - utopiłem zakup? Epilog.

Post autor: belial666 » 01 cze 2014, 23:01

Szczerze w Aurelię można wsadzić tyle kasy,ale nie w Thesis (to nie zabytek,jeszcze)
Zbyt młode auto,by tak bulić,ale to twoje dzięgi

Edit: Skoro miałeś 40tyś,by wpakować w Thesisa to dlaczego pojechałeś do Argenty67,a nie do ASO np:Siwy155
ponoć kochają tam V6-stki
Ostatnio zmieniony 01 cze 2014, 23:52 przez belial666, łącznie zmieniany 1 raz.
Nr. telef. 501259455

Awatar użytkownika
Alley
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 502
Rejestracja: 09 maja 2007, 0:00
Skype: alleyek
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Żuromin
Kontakt:

Re: Thesis - utopiłem zakup? Epilog.

Post autor: Alley » 01 cze 2014, 23:08

Z tego względu, że naczytałem się pozytywnych "opinii" i stwierdziłem, że gość jest magik od lancii. Tylko szkoda ze nie poinformował nikt, że pierwszą 3.2 jaką robił było BcN'a, na której się uczył, a druga zaś 3.2 moja. Gdybym znał siwego155 to uwierz mi, że tam bym zaprowadził.
537-407-123

Samochód jest dopiero wtedy szybki, kiedy rano stoisz przed nim i boisz się go otworzyć.

Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność ? w kierowcy.

Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno.

Awatar użytkownika
belial666
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3404
Rejestracja: 11 maja 2014, 14:24
Lokalizacja: Stargard Szczeciński/Złotów

Re: Thesis - utopiłem zakup? Epilog.

Post autor: belial666 » 01 cze 2014, 23:18

To w końcu rozrząd gdzie zrobiłeś?
Nr. telef. 501259455

Awatar użytkownika
Alley
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 502
Rejestracja: 09 maja 2007, 0:00
Skype: alleyek
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Żuromin
Kontakt:

Re: Thesis - utopiłem zakup? Epilog.

Post autor: Alley » 01 cze 2014, 23:20

Majster ode mnie wypożyczył blokady z ASO Mława dla 3.2 po takich numerach silnika, kolor czerwone. Argenta stwierdził, że jest źle ustawiony i poprawił na srebrnych blokadach. Nie znam numerów, ale jak mniemam są one od 3.0, choć kolizji w moim przypadku jak u BcN nie było, jednak auto mocy nie miało.
537-407-123

Samochód jest dopiero wtedy szybki, kiedy rano stoisz przed nim i boisz się go otworzyć.

Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność ? w kierowcy.

Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno.

Awatar użytkownika
belial666
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3404
Rejestracja: 11 maja 2014, 14:24
Lokalizacja: Stargard Szczeciński/Złotów

Re: Thesis - utopiłem zakup? Epilog.

Post autor: belial666 » 01 cze 2014, 23:45

I po ustawieniu za pomocą blokad"czerwonych" twierdzisz że jest teraz dobrze ustawiony ?
Nr. telef. 501259455

Awatar użytkownika
Flyman
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3456
Rejestracja: 08 lis 2005, 0:00
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: WPR

Re: Thesis - utopiłem zakup? Epilog.

Post autor: Flyman » 01 cze 2014, 23:48

No i znowu nie bardzo rozumiem.
16 Lis 2013, 09:36 napisałeś między innymi..
Alley pisze:
Pan Pawel zakasal rekawy i ogarnal auto, a wlasciwie odbudowal, w 2 miesiace. Wczoraj w koncu przejechalem z Warszawy do siebie 150 km. Az milo sie jechalo.
No to miał moc, czy mocy nie miał. To po pierwsze.
A po drugie, gdybyś znał Siwego i nawet znając dewizę Serwisu, że ?nie odmawiają nikomu?, to jednak myślę, że by nie wpuścili na teren Twojej Thesis. Auta na lawecie, dokładnie rozbebeszonego przez inżyniera z Żuromina.
Gdyby jednak wpuścili, to na tyle, na ile Cię już znam, nie przyjąłbyś ich warunków finansowych w tamtym momencie.

Awatar użytkownika
Alley
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 502
Rejestracja: 09 maja 2007, 0:00
Skype: alleyek
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Żuromin
Kontakt:

Re: Thesis - utopiłem zakup? Epilog.

Post autor: Alley » 02 cze 2014, 0:05

Dobrze przycytowałeś. Miło się jechało bo miało się miło jechać, ale wcale tak nie było. Pukające niby wahacze (nieprzykręcone sanki przód, tył jako tako dociągnięty), auto nie miało mocy bo była przepływka uwalona, dopiero w domu spojrzałem na FES'ie ze nie pracuje przy dodawaniu i ujmowaniu gazu, zregenerowałem i auto odżyło, ale dalej nie miało 230 km. Po poprawieniu rozrzadu przez argenta po inżynierze z Żuromina jak to piszesz sam sprawdzałem ustawienie rozrządu na blokadach wg. numerów silnika i nie zgadzało się o parę zębów. Sądzę, że to miało wpływ na moc silnika. Te 3.2 które teraz kupiłem to jest niebo, a ziemia. Zobacze jeszcze jak jutro złożę auto do końca jak teraz będzie pracować na tej skrzyni, bo tamta przeciągała znacząco biegi i też wydaje mi się, że ograniczała moc silnika. Słaby i wolny kick down oraz 5ty bieg przy 160 km/h. LukiThesis pisal, że jego tereska potrafi zarzucić piątkę już przy 70 km/h.

Obrazek



Niech mnie ktoś oświeci od jakiego silnika będą srebrne blokady na wałki rozrządu, które pokazywał mi sam we własnej osobie argenta.

belial666 pisze:I po ustawieniu za pomocą blokad"czerwonych" twierdzisz że jest teraz dobrze ustawiony ?

Nie mam porównania. Gdy auto było ustawione na czerwonych blokadach z pewnością lepiej odpalało, niż po poprawieniu rozrządu u argenty, choć tam był problem głównie z elektryka i skrzynia pracowała w trybie awaryjnym więc nie miało prawa być więcej mocy. W tym obecnym silniku jeszcze nie wymieniałem rozrządu, gdzieś za 2 tygodnie do tego będę się zabierał i na pewno wypożycze czerwone blokady z ASO Mława pod numer silnika.
537-407-123

Samochód jest dopiero wtedy szybki, kiedy rano stoisz przed nim i boisz się go otworzyć.

Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność ? w kierowcy.

Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno.

Awatar użytkownika
Flyman
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3456
Rejestracja: 08 lis 2005, 0:00
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: WPR

Re: Thesis - utopiłem zakup? Epilog.

Post autor: Flyman » 02 cze 2014, 0:10

Skoro nie było, to nas w listopadzie oszukałeś, że było. albo oszukujesz w czerwcu, bo może było.
Rozliczyłeś się już z Argentą?

Awatar użytkownika
Alley
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 502
Rejestracja: 09 maja 2007, 0:00
Skype: alleyek
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Żuromin
Kontakt:

Re: Thesis - utopiłem zakup? Epilog.

Post autor: Alley » 02 cze 2014, 0:22

Nie tyle co oszukałem co nie napisałem całej prawdy. Człowiek był zadowolony, że samochód już w końcu stoi w garażu w mało istotnym stanie. Jednak później się dużo zmieniło po kontrolce oleju. Temat wałkowany już był, wiem że sporo tutaj tekstu ale można się do tego przekopać.

Nie rozliczyłem się, ten człowiek nie chce się rozliczyć. W tym tygodniu wystosuje pewne kroki, myślę, że w środku tygodnia powinienem thesis skończyć będę mógł na spokojnie i na chłodno podejść do sprawy, najważniejsze aby podejść bez żadnych skrupułów.
537-407-123

Samochód jest dopiero wtedy szybki, kiedy rano stoisz przed nim i boisz się go otworzyć.

Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność ? w kierowcy.

Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno.

Awatar użytkownika
belial666
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3404
Rejestracja: 11 maja 2014, 14:24
Lokalizacja: Stargard Szczeciński/Złotów

Re: Thesis - utopiłem zakup? Epilog.

Post autor: belial666 » 02 cze 2014, 0:27

Skoro nie masz podstawy to nie wygrasz
Masz papier,świadków że Ci coś robił?
Długa droga i kolejne 40tyś,oby
Nr. telef. 501259455

ODPOWIEDZ

Wróć do „Thesis”