Thesis - jak sprawdzić wyposażenie?

Moderator: stabraf

LUKI82

Re: Thesis - jak sprawdzić wyposażenie?

Post autor: LUKI82 » 21 wrz 2012, 20:12

Janie mylisz się poltrona występowała w różnych kolorach, a cechowała się tym że nie miała poziomych szwów na siedziskach no i oparciach i miejsce pod pupą i plecami z otworkami ale nie jest to fotel wentylowany bo to ma jedynie wersja comfort choć na podanym przykładzie Czachora nie widać sterowania foteli i nie można w pełni stwierdzić czy ten thesis ma masażery, a widać to po przycisku z oznaczeniem "C" w miejscu pokrętła do podgrzewania foteli.

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1345
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - jak sprawdzić wyposażenie?

Post autor: jjash » 21 wrz 2012, 20:46

Poltrona ma charakterystyczne logo na fotelach. Moje mają takie same jak tutaj szwy, są całe ze skóry i niestety nie mają dziurek. I nie mają też logo. Logo to jest wyraźnie widoczne w tym drugim aucie. A w tym w części centralnej foteli jest tkanina, nie skóra. Mogę się mylić, ale w takim razie co z tym Chińskim Bogiem? :)
No i zdjęcia takie niewyraźne...
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

LUKI82

Re: Thesis - jak sprawdzić wyposażenie?

Post autor: LUKI82 » 21 wrz 2012, 20:49

No widzisz...w tych dwóch autach są dziurkowane foteliki wskazujące poltronę...przyjrzyj się dokładnie ;)
Oznaczenie poltrony w początkowych rocznikach znajdowało się na bokach oparć a później na bokach siedzisk, choć różnie to bywało.
Pomijając to wszystko, jak Czachor obejrzy to może napisze. Też mogę się mylić, ale kilkanaście sztuk już widziałem.

Acha i jeszcze jest jeden punkt który wskazuje rodzaj skóry otóż obramowanie na tylnej części foteli. Poltrona ma ze skóry, a ta inna skóra ma je gumowe i najczęściej odróżnia się kolorystycznie.

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1345
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - jak sprawdzić wyposażenie?

Post autor: jjash » 21 wrz 2012, 22:26

Hm, zbaczamy trochę z tematu, który interesuje Czachora, ale wydaje mi się, że roztrząsamy ciekawą kwestię. Jak dla mnie, siedziska na zdjęciu są z normalnej, nie sygnowanej Poltrona, skóry z dodatkiem siedziska z wełny. Taki miszmasz siedzenia skórzanego i siedzenia wełnianego. Z tym wełnianym to ciekawostka, ale jednak i takie były. Nie siedziałem na takim, ale z chęcią bym posiedział. No i to wełniane wyściełanie deski, boczków i czego tam jeszcze. A możesz rozwinąć temat z tym obramowaniem? Gdzie i o jakie chodzi? Ciekawość mnie zżera.
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

LUKI82

Re: Thesis - jak sprawdzić wyposażenie?

Post autor: LUKI82 » 21 wrz 2012, 22:38

Tak to nazwałem ;) Chodzi mi o szeroki "wałek" który znajduje się na tyle oparcia foteli przednich. Moje fotele ( poltrona) mają to obramowanie ze skóry , a właśnie zwykła skóra i welur mają je z tego samego materiału z którego są zrobione boczku tunelu środkowego ( "guma" ).

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1345
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - jak sprawdzić wyposażenie?

Post autor: jjash » 22 wrz 2012, 22:45

Luki, nie wiem coś naknuł, ale zaciekawiło mnie to i jutro będę patrzeć z czego mam to zrobione. Nie mam poltrony, a przynajmniej tak mi się wydaje, bo nie mam nigdzie tłoczenia o tym informującego, choć fotele i skóra wyglądają zacnie. Ale sprawdzę. Możliwym jest poltrona bez tłoczenia? Jest to gdzieś w specyfikacji po podaniu vin?
Co do tego auta to Czachor tu nam zapodał, w oglądanych opisał - i ma poltronę. I tu poległ mój Chiński Bóg. Ale cóż, nie on jeden.
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

czachor
Administrator
Administrator
Posty: 481
Rejestracja: 25 lut 2010, 11:26
Lokalizacja: Lublin

Re: Thesis - jak sprawdzić wyposażenie?

Post autor: czachor » 22 wrz 2012, 23:08

Argh słuchajcie, to ja też się zamieszałem - te fotele są identyczne jak u Ciebie Luki (oprócz koloru oczywiście), stąd wyniosłem, że to poltrona... Loga żadnego nie zauważyłem.

LUKI82

Re: Thesis - jak sprawdzić wyposażenie?

Post autor: LUKI82 » 23 wrz 2012, 7:35

Co do loga czy powinno być czy nie to nie wiem no i co do sprawdzenia po nr. Vin to mamy tylko kolor ale może infolinia Lancii by miała więcej wiedzy.
Poltrona Frau jest skórą dobrze wyprawioną, miękką, i gładką no i ma te różnice które napisałem lecz nie wiem o wszystkich cudach producenta więc może i były skóry gładkie które poltroną nie były.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Thesis”