Thesis - pytanie do posiadaczy - proszę o pomoc

Moderator: stabraf

Awatar użytkownika
dj_tygrys
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 250
Rejestracja: 11 mar 2010, 13:09
Imię: Grzechu
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Thesis - pytanie do posiadaczy - proszę o pomoc

Post autor: dj_tygrys » 25 lip 2011, 23:09

Witam, generalnie kieruję pytanie do użytkowników Thesisa oraz do osób które znają te auta.

Po wnikliwej lekturze na forum i wyczytaniu opinii na różnych portalach chciałbym zasięgnąć Waszej porady.


Zastanawiam się czy nie powiększyć swojego garażu o Lancię Thesis, auto dla mnie bomba, niecodzienne i odważny wygląd.

Mam kilka pytań odnośnie silników:
- Jak sprawują się te diesle 2.4 JTD
- Zastanawiam się też nad 2.4 benzyna 175KM (tą jednostkę mam w Kappie i jest OK a czy w Thesis ona daje radę ? chodzi o dynamikę)


- Jak tam jest z zawieszeniem czy w każdej są te aktywne amortyzatory ? i co ile się je wymienia i jaki jest koszt tego bo na allegro widziałem tylko 1 za 200 zł i wyglądał jak zwykły.
- Jak jest z wyposażeniem ma ktoś listę wyposażenia najbiedniejszego i pełnego wypasu ? czy po prostu wszystkie mają fulla a różnią się detalami typu czujniki parkowania.
- Jak jest z seryjnym nagłośnieniem czy daje ono radę.

No i pytanie zasadnicze, są na portalach auta już w cenie 19.000 ale są też i za 50.000 czy faktycznie te modele po taniej cenie są "dojechane" tak bardzo że będę miał z nią same problemy ?

Pytanie jeszcze jedno jak tam jest z elektryką czy nie szwankuje za bardzo.

Bardzo proszę o szczere odpowiedzi i tak jeszcze w sumie się zastanawiam czy wziąć Thesis czy nie coś mniejszego, jeszcze chciałbym się dowiedzieć o koszty utrzymania przeglądy naprawy itp. oczywiście z zamiennymi częściami jest słabo bo już sprawdzałem wiec tylko serwis chyba zostaje.
Lancia Kappa 2.4 Benz. LX 2000 rok

DeVille
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 1
Rejestracja: 26 lip 2011, 17:48
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Dostepnosc i cena czesci samochodowych.

Post autor: DeVille » 26 lip 2011, 21:35

Czesc.

Jestem wstępnie zainteresowany Lancia Thesis.
Wygląda naprawdę fantastycznie, wnętrze tez ma mega, ale...

No właśnie.
Kilku znajomych którzy maja 'nieco' wiedzy nt. Lancii twierdza, ze auto naprawdę prezentuje sie super, ale jest dość spory problem z częściami samochodowymi.
Podobno schody w użytkowaniu pojawiają się wtedy, gdy coś się posypie.
Samo ASO jest niesamowicie drogie, podobnie jak wszystkie części/zamienniki.
Nie mowie już o tym, ze 'trochę' to autko pali, ale mam świadomość tego, ze potrzeba trochę paliwa żeby ruszyć ta loszka i godzę się na to :).

Mimo wszystko przeraza mnie cena części...

Osobiście mam znikomą wiedzę na ten temat, znajomi również nie są specjalistami w tej marce, dlatego pytanie kieruje do Was, użytkowników Lancii.

Będę wdzięczny za opinie każdej osoby, która użytkuje Lancie a najszczęśliwszy, słysząc opinie użytkownika Thesis.




Administratorów z góry przepraszam jeśli w złym dziale umieszczam temat, ale jako jedyny wydawał mi się trafny.

Dodam, ze zainteresowany jestem silnikiem 2.0 turbo w benzynie (185 KM).




Pozdrawiam,
Łukasz.

Awatar użytkownika
markiz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1553
Rejestracja: 06 paź 2009, 18:57
Imię: Jerzy
Lokalizacja: AYLESBURY U.K

Re: Dostepnosc i cena czesci samochodowych.

Post autor: markiz » 26 lip 2011, 22:13

Witaj :D i się przywitaj w odpowiednim dziale,uzupełnij pole miejscowości-regulamin ;)
Mamy na forum taką ,,szukajkę :D następnym razem poszukaj zanim założysz temat ;)
Starczy tego chłodnego powitania :D
Tu masz 15 stron do przeczytania,może coś Cię zainteresuje :link: Powodzenia : ok2 :
Pozdrawiam markiz
Lancia Lybra sedan 2.4jtd
Lancia Delta III 2.0 MJet
La pi? bella ? la Lancia

Awatar użytkownika
edym
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 692
Rejestracja: 06 kwie 2009, 22:51
Lokalizacja: Czestochowa

Re: Pytanie do posiadaczy Lancii Thesis - Ważne proszę o pom

Post autor: edym » 26 lip 2011, 23:15

polecam link kolegi.
Jeszcze tylko zapytam czy Thesis wystawiony na sprzedaż za 19 tyś wygląda wiarygodnie ;)?
Były: Lancia Delta II 2.0 '94, Lancia Delta GT i.e '92, Fiat Bravo 1.6 '97
Jest: Thesis 3.2 Emblema '03 oraz Astra II 1.8 kombi '00

SIWY155
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1048
Rejestracja: 28 kwie 2010, 7:22
Lokalizacja: WARSZAWA

Re: Dostepnosc i cena czesci samochodowych.

Post autor: SIWY155 » 27 lip 2011, 7:55

DeVille pisze:Czesc.

Jestem wstepnie zainteresowany Lancia Thesis.
Wyglada naprawde fantastycznie, wnetrze tez ma mega, ale...

No wlasnie.
Kilku znajomych ktorzy maja 'nieco' wiedzy nt. Lancii twierdza, ze auto naprawde prezentuje sie super, ale jest dosc spory problem z czesciami samochodowymi.
Podobno schody w uzytkowaniu pojawiaja sie wtedy, gdy cos sie posypie.
Samo ASO jest niesamowicie drogie, podobnie jak wszystkie czesci/zamienniki.
Nie mowie juz o tym, ze 'troche' to autko pali, ale mam swiadomosc tego, ze potrzeba troche paliwa zeby ruszyc ta loszka i godze sie na to :).

Mimo wszystko przeraza mnie cena czesci...

Osobiscie mam znikoma wiedze na ten temat, znajomi rowniez nie sa specjalistami w tej marce, dlatego pytanie kieruje do Was, uzytkownikow Lancii.

Bede wdzieczny za opinie kazdej osoby, ktora uzytkuje Lancie a najszczesliwszy, slyszac opinie uzytkownika Thesis.




Administratorow z gory przepraszam jesli w zlym dziale umieszam temat, ale jako jedyny wydawal mi sie trafny.

Dodam, ze zainteresowany jestem silnikiem 2.0 turbo w benzynie (185 KM).




Pozdrawiam,
Łukasz.
Moja rada to odrzucić tanie oferty, bo w tej klasie aut wyjątkowych okazji nie ma i nikt nie odda dobrego auta za bezcen-za dobry towar trzeba zapłacić bo niestety miny się zdarzają często,a jak się nadepnie na minę to później są duże koszty i biadolenia jaka to Lanica jest zła.Postaraj się też wybierać wśród aut zakupionych w polskim salonie Lancii bo wbrew pozorom takich jest niemało.Przy sprowadzanym (czytaj od handlarza) ryzyko miny jest większe.Ja osobiście należę do bardzo zadowolonych użytkowników Thesis.Szukałem jej prawie rok.Warunkiem było krajowe pochodzenie,bezwypadkowa historia i silnik V6.
Były:Prisma 1600;Ypsilon m-jet 70KM; Kappa 2.0 20v Power Drive,Ypsilon FL m-jet 75 KM bi-colore,Lybra 1,8 sedan;Delta III Bi-colore 1,6 M-jet,Ypsilon FL m-jet 90 KM bi-colore DFN;[/b] Thesis 3,0 V6 24v z polskiego salonu, rodzinny democar na święta kościelne, państwowe i rodzinne, na zlot i do teściów - pod warunkiem, że nie padał deszcz ( przebieg 98698km);
Alfa :75 2.0 T.S. ; 145 1.6 T.S.; 155 Super 2.0 T.S.16v, Sport 1.8 T.S.16v LPG; 156 1.6 T.S. LPG, 2.0 T.S., 2.5 V6 24v;156 SW 1.8 T.S., 2.0 JTS; 166 3,0 Super ; 159 1,9 JTDm 16v
Fiat: Stilo Abarth, Punto II 1,2 8v, Panda 1,1 ; 1,2; 1,3 m-jet, Grande Punto 1,4 8v ;Punto Evo 1,3 m-jet 90 KM, Linea 1,4 T-jet,Sedici 1,6 16v 4x4 Emotion
Jest: Giulietta Sportiva 2,0 jtdm,Fiat Panda III 1,2

Awatar użytkownika
dj_tygrys
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 250
Rejestracja: 11 mar 2010, 13:09
Imię: Grzechu
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Pytanie do posiadaczy Lancii Thesis - Ważne proszę o pom

Post autor: dj_tygrys » 09 sie 2011, 10:06

Naczytałem się o Thesis, rozmawiałem z właścicielami, generalnie nie narzeka nikt ale ceny części kosmos :D też nie jest łatwo z dostępnością, albo serwis albo się czasem zdarzy że coś pasuje od innego fiata czy alfy ale to rzadkość.

Ogólnie nie miałem okazji jechać tym autem i jak na razie nie chce, boje się ... :D

Co do mnie przemawia to sylwetka jakiej nie idzie pomylić z żadnym innym autem, indywidualność, oryginalnośc no i to auto ma w sobie to coś. Czekam do przyszłego roku na rozwój pewnych sytuacji i w najlepszym przypadku wpadnie pół a w gorszym ćwierć dużej "bańki" wtedy uwierzcie mi, że chyba nie dam rady się powstrzymać od zakupu tego cacka :).

Za dobry egzemplarz trzeba dać powyżej 30.000 zł oczywiście wyposażenie lepsze niż niejedne nowe auto z klas wyższych, więc nie jest to dużo ale najważniejsze to utrzymać to auto, po doświadczeniach z kappy mówie jeśli to auto będzie tak samo sprawować się w użytkowaniu to biorę w ciemno.
Lancia Kappa 2.4 Benz. LX 2000 rok

Greg82
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 27
Rejestracja: 19 maja 2015, 0:26
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Thesis - pytanie do posiadaczy - proszę o pomoc

Post autor: Greg82 » 19 maja 2015, 13:01

Witam! Mam od roku Lancię thesis 2004r 2.4jtd 129kw. Trochę gra zawieszenie z tyłu i z przodu, i muszę wymienić tarcze wszystkie oraz klocki. Rozrząd też. Mieszkam we Włoszech, teraz będe jechał do Polski na naprawy. Jak możecie powiedzieć gdzie i po ile był bym wdzięczny.
Grzegorz
Ostatnio zmieniony 19 maja 2015, 14:33 przez FXX, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Ortografia! Gramatyka!

bronx
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1842
Rejestracja: 04 lip 2012, 13:09
Lokalizacja: Gliwice

Re: Thesis - pytanie do posiadaczy - proszę o pomoc

Post autor: bronx » 19 maja 2015, 13:10

Greg82 pisze:Witam mam od roku Lancię thesis 2004r 2.4tdi 129kw trochę gra zawieszenie z tyłu i z przodu i muszę wymienić tarcze wszystkie i klocki rozrzond tesz mieszkam we Włoszech teras bende jechał do polski na naprawy jak możecie powiedzieć gdzie i po ile był bym wdzięczny grzegorz
Weź się ogarnij z tematyką i gramatyką. bo na dziń dybry mod Cię opierd....oli
"Rozrzond tesz" tylko Włosi zrobią, w PL nikt tego nie zna !

Greg82
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 27
Rejestracja: 19 maja 2015, 0:26
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Thesis - pytanie do posiadaczy - proszę o pomoc

Post autor: Greg82 » 19 maja 2015, 13:14

Niestety klawiatura w telefonie taka

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Thesis - pytanie do posiadaczy - proszę o pomoc

Post autor: FXX » 19 maja 2015, 13:34

Greg82 pisze:Niestety klawiatura w telefonie taka
Jaka? Nie ma na niej właściwych liter (o polskich znakach już nie wspominam), przecinków i kropek?
Pierwszy post poprawiłem, następne z taką pisownią i gramatyką wylecą do kosza.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Greg82
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 27
Rejestracja: 19 maja 2015, 0:26
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Thesis - pytanie do posiadaczy - proszę o pomoc

Post autor: Greg82 » 19 maja 2015, 13:45

Włoska klawiatura nie ma wszyskich oznaczeń.

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Thesis - pytanie do posiadaczy - proszę o pomoc

Post autor: FXX » 19 maja 2015, 13:47

Ale wszystkie litery alfabetu łacińskiego ma, więc można napisać bez polskich znaków, chociaż jakby się uparł to można zrobić tak, by również one były dostępne. Kropki i przecinki podejrzewam w standardzie ma :roll:
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

AUFER
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2661
Rejestracja: 25 sty 2008, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: Wałcz / Dobino / ZWA

Re: Thesis - pytanie do posiadaczy - proszę o pomoc

Post autor: AUFER » 19 maja 2015, 14:29

Greg82 pisze:Witam! Mam od roku Lancię thesis 2004r 2.4tdi 129kw. Trochę gra zawieszenie z tyłu i z przodu, i muszę wymienić tarcze wszystkie oraz klocki. Rozrząd też. Mieszkam we Włoszech, teraz będe jechał do Polski na naprawy. Jak możecie powiedzieć gdzie i po ile był bym wdzięczny.
Grzegorz


Oooo ja pier..ę 2.4tdi ?????? : zolta :
Ty Serio masz Thesis, czy sobie jaja z nas robisz ?
JEST:
2x Lancia Kappa Coupe 3.0V6 + LPG
Lancia Phedra 2.0 + LPG

BYŁO:
Kilka ;) x Lancia Thesis 2.0T
Lancia Thesis 3.0V6
2x Lancia Kappa 2.0 VIS

Awatar użytkownika
Flyman
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3456
Rejestracja: 08 lis 2005, 0:00
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: WPR

Re: Thesis - pytanie do posiadaczy - proszę o pomoc

Post autor: Flyman » 19 maja 2015, 14:56

No dobra. A teraz spróbujmy pomóc.
Wygląda na to, że potrzebujesz dużego przeglądu.
Proponuję ? Nagórscy, Argenta.
Choć się zastanawiam, dlaczego nie zrobisz tego w ojczyźnie auta. Tak duża różnica w cenach usług i w cenach części?
W jakich rejonach Polski będziesz?

Greg82
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 27
Rejestracja: 19 maja 2015, 0:26
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Thesis - pytanie do posiadaczy - proszę o pomoc

Post autor: Greg82 » 19 maja 2015, 15:07

Części drogie bardzo, za samą robociznę waHaczy 100? i części dwóch waHaczy to 360? ,czyli 460? to za dużo
Ostatnio zmieniony 19 maja 2015, 15:15 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Ortografia!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Thesis”