Kappa 2.0 Turbo - jak dobrze kupić

Moderator: stabraf

Awatar użytkownika
pawcio1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1169
Rejestracja: 29 wrz 2006, 0:00
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Prosze o porade i opinie kappa

Post autor: pawcio1 » 07 sie 2008, 22:29

"Egon" pisze:spalanie w miescie dla 2.0 turbo 220km miasto 14.5 L / trasa ok 8 L
słabszy 4 cylindrowy pewno spali podobnie
moja kappa 2.0 20V bez turbo spala w miescie ok. 12L noPB i 13-14L LPG jak sie kreci wysoko wtedy spalanie wzrasta
Czterogarowiec z turbo jednak spali trochę mniej niż pięciocylindrówka turbo 8)
Była Lancia Delta Hpe 1.8 16v vvt
Była Kappa 2.0 16v T.
Jest Alfa Romeo 166 3.0 V6

Awatar użytkownika
paśny
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 1908
Rejestracja: 01 paź 2007, 0:00
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa / Młynek

Prosze o porade i opinie kappa

Post autor: paśny » 13 sie 2008, 9:56

Ja zdecydowanie nie polecam tej marki w ogóle. W dużo starszym samochodzie (Niemiec jeździł nim na pole więc nie był szczególnie dopieszczony) przez 2 lata użytkowania miałem mniej awarii i niedomagań niż w Kappie 3,0 przez 3 miesiące.
Viva la macchina

STOD
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 399
Rejestracja: 19 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Prosze o porade i opinie kappa

Post autor: STOD » 13 sie 2008, 10:29

Niemiec na pole jeździł? Mówisz o Mercedesie ?Ale te starsze Mercedesy to jest inna bajka .Teraz to się chyba wyrównało...Niemieckie samochody typu Mercedes czy BMW nie mają już chyba tej trwałości.
Lybra 2.4JTD
Najpiękniejszą rzeczą w życiu mężczyzny jest wiatr we włosach, świeży koń pod siodłem i ostry horyzont stepu...

Awatar użytkownika
paśny
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 1908
Rejestracja: 01 paź 2007, 0:00
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa / Młynek

Prosze o porade i opinie kappa

Post autor: paśny » 13 sie 2008, 11:31

Passat. A w dzisiejszych czasach podobno Skoda (na tym forum synonim czeskiego polotu) jest nie do zdarcia.
Viva la macchina

Awatar użytkownika
_bubson_
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 55
Rejestracja: 08 kwie 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Prosze o porade i opinie kappa

Post autor: _bubson_ » 13 sie 2008, 19:12

Ja ciagle nie moge jednej tylko rzeczy zrozumiec. Wsrod wielu osob panuje przekonanie, zeby zjesc ciastko i miec ciastko. Kappa, samochod luksusowy- musi wiec byc kosztowny w utrzymaniu. Gaz w turbodoladownej wersji zabije jej charakter, za kilka lat zrobi z niej trupa. Sam uzytkowalem Y od nowosci - moj ojciec odebral ja z salonu, pozniej przez dwa lata jezdzialem nia ja, teraz jezdzi Blash. Niby jestem zdania, ze wloskie auta sa bezawaryjne a moze inaczej, psuja sie nie bardziej niz inne nowoczesne. Nie mozna jednak sadzic, ze nic nie bedzie trzeba robic. Mialem w koncu auto tylko w swoich rekach a zdarzaly mi sie przeglady po 3000- 3500 tysiaca zlotych. Tyle, ze zawsze wszystko na czas bylo zrobione. Kupowanie Kappy i myslenie, ze bedzie to auto nie drogie do pałowania po drogach i jeszcze plany LPG, to dla mnie wybaczcie porażka.

Tyle.

Pozdro
Lancia Y 1.2 16v 86 KM 98' LS->była
Nissan Almera 1.5 98KM 05'
Cytryna Picasso 1.6 Hdi 07'
MB 123 230 78' zabytek

Awatar użytkownika
paśny
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 1908
Rejestracja: 01 paź 2007, 0:00
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa / Młynek

Prosze o porade i opinie kappa

Post autor: paśny » 13 sie 2008, 20:08

Jeżeli piszesz o moim przypadku, to dla mnie problemem nie były koszty tylko konieczność częstego jeżdżenia do warsztatu oraz brak możliwości polegania na samochodzie - np. wsiadasz a tu nie kręci rozrusznik (brak styku klemy pomimo wymiany u Rafała na oryginał); z tego samego powodu nie świecą światła (przyznacie, że toproblem); falują obroty (szarpie autem przy jeździe na wolnych - Rafał nie ustalił przyczyny - prawdopodobnie jakieś zawilgocone kable instalacji niskiego napięcia); daszek przeciwsłoneczny zwisa bezwładnie (czyli nic nie widzisz); spalenie silnika od klimatronica - to nie są usterki wynikające z posiadania gazu ale z tego, że jakość materiałów jest lipna. Wreszcie przeskoczenie paska rozrządu - jak to jest, że te same paski (np. CONTITECH) w innych autach przejeżdżają dystans zalecany przez producenta a w Lancii potrafią nie dojechać (u mnie na jakieś 25 kkm przed 60 kkm). Czemu wreszcie olej trzeba wymieniać co 10kkm (producent zaleca co 15kkm)?
I właśnie to są pytania na które odpowiedzi powinien sobie udzielić każdy kto chce kupić Lancię. A ja piszę dlatego, że gdy ja chciałem kupić to takiego głosu na forum brakowało - niestety...
Viva la macchina

Awatar użytkownika
pawcio1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1169
Rejestracja: 29 wrz 2006, 0:00
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Prosze o porade i opinie kappa

Post autor: pawcio1 » 13 sie 2008, 20:48

"psadow" pisze:.... A ja piszę dlatego, że gdy ja chciałem kupić to takiego głosu na forum brakowało - niestety...

Bo może większość takich problemów nie miała... :roll:
Była Lancia Delta Hpe 1.8 16v vvt
Była Kappa 2.0 16v T.
Jest Alfa Romeo 166 3.0 V6

Awatar użytkownika
aro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1998
Rejestracja: 29 mar 2006, 0:00
Imię: Arek
Lokalizacja: Gorzyczki woj. śląskie

Prosze o porade i opinie kappa

Post autor: aro » 13 sie 2008, 20:58

Z tym paskiem to mnie kolega powalił... :lol:

david_b
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 172
Rejestracja: 01 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów

Prosze o porade i opinie kappa

Post autor: david_b » 15 sie 2008, 14:51

"psadow" pisze:Passat. A w dzisiejszych czasach podobno Skoda (na tym forum synonim czeskiego polotu) jest nie do zdarcia.
Wybaczcie,ale jak ktoś porównuje passata z kappą,to mi ręce opadają.Naprawdę mi szkoda,że kolega psadow żle trafił,ale dyskwalifikacja marki...Tak się składa,że miałem passata,którym ktoś jeżdził w pole,a bezpośrednio po nim zadbaną,a może raczej normalnie eksploatowaną temprę z wiarygodnym przebiegiem.Do passata dołożyłem 12tys podczas 4 letniej eksploatacji,(rocznik 1983 części najtańsze z możliwych).Tempra wg.niektórych włoski szajs prześmigała mi na postoju 4lata,dołożyłem 3 razy mniej -dlatego,że przy wyborze auta kierowałem się stanem auta,a nie mitem,że tylko VW-Audi lub Mercedes.Dodam tylko tyle,że o zakupie lancii zadecydował też stan auta,nie marka,chociaż zawsze mi się podobała,ale wydawała mi się poza zasięgiem.Na tym forum siedziałem przed zakupem i trafiłem na negatywne opinie,a nawet takich szukałem,bo przyznam,że bałem się komplikacji-w końcu żyję z auta.Do tej pory odpukać bez problemów, ale miała 1 włoskiego właściciela,a w Polsce zrobiła10kkm,zanim ją kupiłem od gościa który ma jeszcze 3 drogie bryki, a od jeżdżenia po bezdrożach i polach japońskiego terenowca.

:D
pozdrawiam
David Lancia k 2,0 20V VIS 1997 LPG

Awatar użytkownika
fazi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 09 lis 2007, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Prosze o porade i opinie kappa

Post autor: fazi » 15 sie 2008, 15:17

Ja odnosze wrazenie ,że nie tylko kolega psadow zle trafił,ja zacząłem do swojej kappy mieć podejscie jak do repliki ,szczerze to moja pasja hobby.Raczej tego ,że to samochód na którym moge polegać to bym nie zaryzykował.Jest już paru tu co kappa nagle pokazała z nienacka pazurki,wypisywanie tego typu komentarzy jak to świetne są Lancie to nic innnego jak to ,ze niektórzy mieli problem,a paru następnych czego oczywiscie nie życze będzie go miało i wtedy chciałbym widzieć miny tych .co nowych posiadaczy naprowadzają na dosłownie tego słowa znaczeniu autodestrukcje.Reasumując dla mnie Lancia to bardzo piękna rzecz ,a ja lubie sie otaczać pieknymi przedmiotami.Jednak jestem zdania ,ze powinnismy pisać ,ze za częsciami trzeba ujeżdzać jak za komuny,żeby ci nowi nie napluli nam w twarz jak nas spotkają gdzies na ulicy.Pozdrawiam i chyba pozostaje sobie życzyć więcej humoru :D
Alfa Romeo 159 1,9 16v
Mitsubishi ASX 1.8DID 4WD

skyblu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2755
Rejestracja: 19 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków -Kanie

Re: Prosze o porade i opinie kappa

Post autor: skyblu » 15 sie 2008, 15:40

"david_b" pisze:
"psadow" pisze:Passat. A w dzisiejszych czasach podobno Skoda (na tym forum synonim czeskiego polotu) jest nie do zdarcia.
Wybaczcie,ale jak ktoś porównuje passata z kappą,to mi ręce opadają.Naprawdę mi szkoda,że kolega psadow żle trafił,ale dyskwalifikacja marki...Tak się składa,że miałem passata,którym ktoś jeżdził w pole,a bezpośrednio po nim zadbaną,a może raczej normalnie eksploatowaną temprę z wiarygodnym przebiegiem.Do passata dołożyłem 12tys podczas 4 letniej eksploatacji,(rocznik 1983 części najtańsze z możliwych).Tempra wg.niektórych włoski szajs prześmigała mi na postoju 4lata,dołożyłem 3 razy mniej -dlatego,że przy wyborze auta kierowałem się stanem auta,a nie mitem,że tylko VW-Audi lub Mercedes.Dodam tylko tyle,że o zakupie lancii zadecydował też stan auta,nie marka,chociaż zawsze mi się podobała,ale wydawała mi się poza zasięgiem.Na tym forum siedziałem przed zakupem i trafiłem na negatywne opinie,a nawet takich szukałem,bo przyznam,że bałem się komplikacji-w końcu żyję z auta.Do tej pory odpukać bez problemów, ale miała 1 włoskiego właściciela,a w Polsce zrobiła10kkm,zanim ją kupiłem od gościa który ma jeszcze 3 drogie bryki, a od jeżdżenia po bezdrożach i polach japońskiego terenowca.

:D
pozdrawiam

tak mnie skoda fabia piepsznęłą, odjechała na lawecie, a ja czekam jeżdząć swoja troszkę przesuniętą maską, na wstawienie do warsztatu poleconego przez Grzole dzięuję coś jeszcze terkocze, ale podjadę do Rafał by zobaczył
/co do mitów i legend, to stacyjka nie odbiła i poszedł rozrusznik/
wezwałem lawetę i w drodze do Rafała kierowca powiedział, po raz pierwszy wiezie Lancie :oops:
a najwięcej francuzów, a również VW i zdarzyło się, że Passaty, po wyjeździe z salonu
tak więc jakość jakiością , ale i jakość montażu w fabryce,
po zakupie auta wymieniam wszystko to co uważam że należy i z rozsądku aby nie być zaskoczonym, wszak napiszę to jeszcze raz auta nie kupiłem w salonie a przejechane ma /?/ 339.... , z czego ja już 20....
pół roku 8O o holera :D
pozdrawiam :D
LANCIA KAPPA JTD sedan-była
Alfa Romeo 166 JTD jest
Krzysiek
Projekty Wnętrz

david_b
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 172
Rejestracja: 01 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów

Prosze o porade i opinie kappa

Post autor: david_b » 15 sie 2008, 17:08

Hej!
Nie dajmy się zwariować,że jest tak świetnie.Przedwczoraj widziałem jak gość wyjmował linę do holowania z bagażnika kappy ładniejszej nią moja :D. (Mam nadzieję,że to brak paliwa, nie awaria,bo nikomu żle nie życzę)To,że auto tanie w utrzymaniu nie jest ,to nie tajemnica,ale inne marki tej klasy też nie są.Moi koledzy z pracy długo czekali aż mi coś się sp...(9 miesięcy=26kkm)Kto zna środowisko taxi,ten wie jacy są mili. Do tej pory odpukać się nie doczekali,a ci których wiozłem na pewno się zastanawiają po co wydali na okularnika tyle kasy.Nie twierdzę,że coś mi nie padnie,jednak mając takie auto warto o nie zadbać. Jak można wyczytać w wielu postach,odwdzięczy się na pewno,jeżeli się chce "lać i jeżdzić"-zdecydowanie odradzam zakup,to faktycznie nie passat,ani mercedes w-124 :),do których w razie" W"części za rogiem. Na razie na eksploatację dość intensywną wyrabiam,czego sobie i wszystkim posiadaczom tego pięknego auta życzę.

pozdrawiam
David Lancia k 2,0 20V VIS 1997 LPG

Awatar użytkownika
paśny
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 1908
Rejestracja: 01 paź 2007, 0:00
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa / Młynek

Re: Prosze o porade i opinie kappa

Post autor: paśny » 17 sie 2008, 19:36

"david_b" pisze: Wybaczcie,ale jak ktoś porównuje passata z kappą,to mi ręce opadają.
Porównywałem wyłącznie awaryjność i możliwość polegania na aucie. W pozostałym zakresie to są przecież dwa różne segmenty.PZDR
Viva la macchina

Awatar użytkownika
Cossi86
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 476
Rejestracja: 29 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków

Prosze o porade i opinie kappa

Post autor: Cossi86 » 17 sie 2008, 20:02

Wszystko zależy od stanu auta i poprzednich właścicieli.
Ogólnie najwięcej sypiących się kapci to niestety benzyna :/
I dlatego też postanawiam zakupić 2.0 turbo :)
Lancia Kappa 2.4 T.DS

Awatar użytkownika
alfik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 318
Rejestracja: 01 sie 2008, 0:00
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Kontakt:

Prosze o porade i opinie kappa

Post autor: alfik » 19 sie 2008, 23:08

Zakup poczyniony.
Zakupiłem Kappe 2.0 20v z 95 roku.
Turbo odpadła z przyczyn chyba ekonomicznych i obaw o turbine.
Dziekuje za wszystkie posty.
Alfa 155 1.7 8v + LPG - była
Kappa 2.0 20v + LPG - była
Kappa 2.0 20v VIS + LPG - była
Musa Multijet 1.3 - jest
Musa Multijet 1.6 - jest

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kappa/Kappa SW/Kappa Coupe”