Kappa 2.0 Turbo - jak dobrze kupić

Moderator: stabraf

Awatar użytkownika
arljazz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 80
Rejestracja: 24 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Bytom

Kilka pytań od napalonego na Kappe :)

Post autor: arljazz » 21 gru 2007, 10:03

"Duch-Dziadka" pisze:Ja kolego mialem dwie Maree Weekend z tym ze obie byly z 1.6 16V i jesli chodzi o mnie to Kappa bije je przede wszystkim przestrzenia...
Jesli chodzi o jazde to smialbym sie pokusic o stwierdzenie ze Marejka miala lepsze bo bylo sztywniejsze, ale tak poza tym oba auta piekne...i wdzieczne... :D
Hmm, a zamieniłbys Marejkę na Kappe jakbyś miał wybierać?
A zawieszenie jest z tego co czytałem na forum bardziej komfortowe ale i pewne w prowadzeniu.

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

Kilka pytań od napalonego na Kappe :)

Post autor: Duch-Dziadka » 21 gru 2007, 10:50

arljazz napisał:
Hmm, a zamieniłbys Marejkę na Kappe jakbyś miał wybierać?
A zawieszenie jest z tego co czytałem na forum bardziej komfortowe ale i pewne w prowadzeniu.

Prywatnie na pewno zamienilbym, bo komfort jazdy jest nieporownywalny chociaz wydaje mi sie ze Marea lepiej pokonywala zakrety byla bardziej sportowa za to Kappa zachowuje sie jak sofa na kolkach. Poza tym ja jestem slusznych rozmiarow wiec Kappa jest dla mnie idealna. Aha pisze ze prywatnie zamienilbym bo w sumie obie Marejki nalezaly do ojca i zostaly sprzedane i zamienione na nowsze auta(Mondeo i Ullyse II)...wysluzyly swoje.
Na codzien jezdze Kappa 2.0 145 KM+gaz sekwencyjny.
Kappa to Kappa...jesli jeszcze kupisz jakas tam jedna z mlodszych to juz wogle bomba...pojemne, wygodne, silniki ladnie pracuja, co do gazu to ja powoli zaczynam miec watpliwosci...zalozylem nawet temat Lancia Kappa gaz sekwencyjny...ale teraz od kiedy temp. spadla w okolice zera dzieja sie jakies dziwne rzeczy...opisze to pozniej jak sie z tym juz uporam...
Giulietta Veloce 2016r

Puchu
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 23 lut 2008, 0:00
Imię: Roman
Lokalizacja: Pełczyce, zach-pom

Kupię - Lancie Kappe 2.0T

Post autor: Puchu » 24 lut 2008, 18:24

Witam. Jestem tu nowy wiec wybaczcie mi błędy i nie dociągnięcia.
Mój ojciec zamierza zmienić auto. Od długiego czasu przegląda ogłoszenia, a od niedawna chce kupić Lancie Kappe. Ojciec zastanawia sie nad dwoma wersjami benzynowymi: 2.0 5cyl, 155 KM i 2.0T 4cyl 205KM. Istotne dla niego jest spalanie, robi ponad 25 000 rocznie więc na pewno założy gaz.
. Dodam że ojciec jest z zasady spokojnym kierowca, czasem trochę "depnie", ale przez większość przejeżdżanych kilometrów jedzie spokojnie. Chciałbym wiedzieć jaka jest różnica przy innych skrzyniach- wyczytałem, ze są dwa rodzaje skrzyń z innymi przełożeniami. Czy mogli byście napisać coś o tych silnikach, o spalaniu, o gazie, która wersja była by odpowiedniejsza do jazdy częstej jazdy na krótkich, pozamiejskich ale wolnych odcinkach naszych dróg?? Proszę o pomoc. Pozdrawiam, Mateusz

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Chce kupić Lancie Kappe 2.0T albo zw.2.0 , doradzicie coś??

Post autor: wujekp » 24 lut 2008, 21:14

Jeżeli ważne jest spalanie, a poza tym chodzi o raczej spokojną jazdę to polecam racze wersję "nieuturbioną". Turbo kusi i ciężko tym jeździć wolno, a wtedy wipić lubi.
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

stasio220
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 25 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Bristol

Chce kupić Lancie Kappe 2.0T albo zw.2.0 , doradzicie coś??

Post autor: stasio220 » 10 mar 2008, 0:56

Witam, to co napiszę to będzie raczej swiadectwo a niżeli wiedza. Posiadam 2.0 T 16V od dwóch lat. W tym okresie pokonałem tym autkiem ponad 50 tys kilometrów ( a więc dokładnie tyle ile Twój tata zamierza przejeżdżać ) a obecny przebieg to 270 tys. Auto od momentu w którym wszedłem w jego posiadanie nie miało ani jednej awarii, po prostu kompletnie nic, spalanie 11,5 litrów/100km w jezdzie około 60 % miasto - 40% trasa. Uważam, że taki motorek zle by sie poczuł na samą mysl o gazie, dlatego w tej kwestii nie pomogę. Na koniec może dodam, że powoli robie przymiarki do drugiego auta oczywiscie takiego samego - no może 20V no i może coupe. Pozdrawiam i życzę udanych łowów i trafnych wyborów.
Lancia Kappa 2.0 T,
Mitsubishi Legnum VR4.

Awatar użytkownika
pawcio1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1169
Rejestracja: 29 wrz 2006, 0:00
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Chce kupić Lancie Kappe 2.0T albo zw.2.0 , doradzicie coś??

Post autor: pawcio1 » 10 mar 2008, 2:28

Od listopada 2006 posiadam Kappe z motorkiem 2.0 16v T z gazem! Zrobiłem tym autkiem już kilka tyś. km. i jestem bardzo zadowolony,nie jest to jednak motor dla każdego,trzeba się umiejętnie obchodzić z turbosprężarką, dbać o regularną wymianę płynów zwłaszcza wysokiej jakości olej! Sam jestem spokojnym kierowcą,ale czasami w trasie taki zapas mocy jest potrzebny,jeśli Twój ojciec naprawdę chce taki samochód niech się poważnie zastanowi,koszty serwisowe na pewno wyraźnie wyższe od 2.0 20v wolnossiaka :wink: Dodam tylko że spalanie u mnie na mieście ok.13l LPG!
Była Lancia Delta Hpe 1.8 16v vvt
Była Kappa 2.0 16v T.
Jest Alfa Romeo 166 3.0 V6

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Chce kupić Lancie Kappe 2.0T albo zw.2.0 , doradzicie coś??

Post autor: Nat » 10 mar 2008, 8:55

Jak tata jest spokojnym kierowcą, to podobnie do wujkap sugerowałbym 2,0 20V bez turbo. dodatko łatwiej taki pojazd zagazować.

Jesli 2,0 turbo (moim zdaniem najfajniejsze silniki do Kappy) to zastanowiłbym sie przede wszystkim nad 2,0turbo 20V (5 cylindrowy)
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Puchu
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 23 lut 2008, 0:00
Imię: Roman
Lokalizacja: Pełczyce, zach-pom

Chce kupić Lancie Kappe 2.0T albo zw.2.0 , doradzicie coś??

Post autor: Puchu » 10 mar 2008, 17:44

Dzięki za pomoc:) teraz już będę miał do końca pewność ze Kappa to dobry wybór. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
alfik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 318
Rejestracja: 01 sie 2008, 0:00
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Kontakt:

Prosze o porade i opinie kappa

Post autor: alfik » 03 sie 2008, 0:56

Witam
Przymierzam sie do kupna Lanci Kappy.
Proszę o opinie użytkowników Kappy 2.0t 16V jaka jest ze spalaniem oraz częściami do tego modelu.
Mogę nabyć naprawdę ładny egzemplarz z 96 roku z przebiegiem 161 tys i raczej wiarygodnym.

Ewentualnoscią jest zwykle 2.0 20 samoch bardziej rozpowszechniony z info. chyba spalanie mniejsze oraz seny czesci niższe.
Aha i na 99% czy to będzie 2.0t czy zwykle 2.0 będzie założona instalacja LPG.

Prosze o o mozliwie prawdziwe opinie o spalaniu rowniez LPG przy podanych silnikach.
Alfa 155 1.7 8v + LPG - była
Kappa 2.0 20v + LPG - była
Kappa 2.0 20v VIS + LPG - była
Musa Multijet 1.3 - jest
Musa Multijet 1.6 - jest

david_b
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 172
Rejestracja: 01 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów

Prosze o porade i opinie kappa

Post autor: david_b » 03 sie 2008, 6:01

Witaj!
Co do 2,0 16V,to się nie wypowiadam,ale jeżdżę 9miesięcy 2,0 20V-rewelacja :D .Ceny do zniesienia,na forum milion porad co i jak.Co do LPG podstawa,to fachowy montaż,bo co do marki instalacji zdania są podzielone.Ja mam sekwencję Stag 300+reduktor landi renzo+listwa valtek rail.Dodam tylko,że moja lancia jest eksploatowana na TAXI,do tej pory 26tys km i "0" zagadek:klocki tył i przód dwa przewody hamulcowe,tłumik i rozrząd i żarówka.Spalanie na gazie-14-16l,ale to prawie samo miasto.Na trasie w środę sprawdzę- urlop nie mogę się doczekać
Najważniejsze to kupić zadbaną,nie szukać okazji cenowych.
Mnie przekonał jeden post:
-co się najczęściej psuje w kappie?
-a co ma się psuć to nie VW :D
pozdrawiam David
David Lancia k 2,0 20V VIS 1997 LPG

Awatar użytkownika
Taz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4093
Rejestracja: 03 kwie 2007, 0:00
Imię: Irek
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Prosze o porade i opinie kappa

Post autor: Taz » 03 sie 2008, 11:48

Witam

Może niezbyt twórczo, ale napiszę - użyj opcji szukaj! :) - nasze forum ma bardzo bogate archiwum.

Spalanie w mojej kappie (w podpisie) to od 10l (dziś w nocy sprawdzone) do 12l LPG - tyle, że auto robi większość przebiegu w trasie.

Co do popularności silników:
2.0t 16V - Kappa, Delta Integrale, Thema, Dedra, Delta II, Fiat Coupe
2.0 20V - Kappa, Lybra, Fiat Bravo/Brava/Marea
'12 Lancia Voyager 3,6
'03 Mercedes CLK 55 AMG
'06 Yamaha R6 RJ11 track only
...i służbowa '21 Skoda Octavia 1,5 150KM DSG

Awatar użytkownika
pawcio1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1169
Rejestracja: 29 wrz 2006, 0:00
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Prosze o porade i opinie kappa

Post autor: pawcio1 » 03 sie 2008, 12:51

Jeśli chodzi o Kappe z silnikiem 2.0 16v T to powiem z własnego doświadczenia,że z całą pewnością silniki 16v Turbo uchodzą za stosunkowo delikatne,niektórzy przy większych przebiegach przerabiali panewki,trzeba szanować turbosprężarke, bo jak będziesz cisną bez opamiętania to ja zniszczysz! Spalanie przy rozsądnej jeździe wygląda tak samo jak w Kappie bez turbo! Ja mam jeszcze instalacje gazowa (choć niektórzy powiedzą że to swego rodzaju profanacja silnika z tradycjami sportowymi) i spalanie kształtuje sie od 9l. LPG w trasie do ok. 16l.LPG zimą w mieście,więcej nigdy nie spaliła 8)
Była Lancia Delta Hpe 1.8 16v vvt
Była Kappa 2.0 16v T.
Jest Alfa Romeo 166 3.0 V6

Sixt

Prosze o porade i opinie kappa

Post autor: Sixt » 03 sie 2008, 19:09

Dla porównania 2.0 turbo 20v pali ok. 11 - 12,5 litra PB

wega
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 873
Rejestracja: 24 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: KATOWICE

Prosze o porade i opinie kappa

Post autor: wega » 03 sie 2008, 19:42

"pawcio1" pisze:niektórzy przy większych przebiegach przerabiali panewki,trzeba szanować turbosprężarke, bo jak będziesz cisną bez opamiętania to ja zniszczysz!
Ja mam 2.0 20V (przebieg 170tyś.) i też przerabiałem panewki. Nie ma na to reguły.
Jeżeli chodzi o silniki uturbione wystarczy poszukać w postach. Odstrasza nawet niemożliwość zakupienia zamienników tłumików, a oryginały to koszt min.1000zł w ASO.
Obrazek

Awatar użytkownika
fazi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 09 lis 2007, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Prosze o porade i opinie kappa

Post autor: fazi » 03 sie 2008, 21:19

Ja użytkuje kappe od roku i ustawiłem już cenowo drugą obok,zależy jak trafisz.Moja też wydawała sie wiarygodna.Części nie są moze kosmicznie drogie ,też zależy dla kogo .Ostatnio wymieniałem chłodnice klimy ,rurke od osuszcza i pękło 2000tyś.Sama chłodnica nowa ze względu na rzadkosć 800zł,rurka 320 zł czy to tanio,oczywiście do tej kwoty robiłem jeszcze pare pierdołków.Ceny takie bo to samochód mało liczebny.Weż pod uwage ,że auto które zamierzasz kupić ma swoje lata i niespodzianek mozesz mieć co niemiara.Niech cie nie zwiedzie iż w zwiazku z tym ,że kiedys było drogie będzie długowieczne to tylko lepiej opakowana jakosć Fiata .Radze po swoim przykładzie miec w pogotowiu przynajmniej z 5000tys na ewentualne przygody i wypowiedzi co niektórych o niskiej awaryjności wziąsć przez palce,bo sie mozesz zdziwić :D .Naturalnie nie odradzam ,dobrze poszukasz kupisz być może bardzo dobre auto,czego ci szczerze zycze.Pozdrawiam.
Alfa Romeo 159 1,9 16v
Mitsubishi ASX 1.8DID 4WD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kappa/Kappa SW/Kappa Coupe”