Kappy - już po zakupie - kolej na naprawy

Moderator: stabraf

cyceriusz
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 11
Rejestracja: 28 kwie 2012, 18:29
Imię: Robert
Lokalizacja: Czarnożyły / Gołuszowice

Kappy - już po zakupie - kolej na naprawy

Post autor: cyceriusz » 28 kwie 2012, 19:57

Witam serdecznie. Jestem świeżym właścicielem Kappy 2.4 JTD. To świetne auto, wygodne, bogato wyposażone i przede wszystkim trwałe co było moim największym zdziwieniem. Jednak tak jak każde świeżo sprowadzone auto z Niemiec potrzebuje napraw, tych drobnych i tych poważniejszych. Na szczęście poważniejsze mam już za sobą, Wymieniłem rozrząd, co nieco w zawieszeniu, wyregulowałem układ paliwowy. Auto jeździ świetnie. Przyszło kolej na te drobne usterki, które jednak są dość uciążliwe.

Może nie jest to właściwa kategoria, ale od czegoś trzeba zacząć. Może przejdę do konkretów, wymienię to co nie daje mi jeszcze spokoju i liczę na wasze wsparcie. A więc do rzeczy:

Usterka nr 1 - spryskiwacze reflektorów

Podejrzewam że już temat ten pojawił się na forum jednak ja może opisze dokładnie mój przypadek, nie jestem laikiem i sam staram się naprawiać auto (w miarę możliwości) Zaczęło się od tego że bardzo szybko ubywał mi płyn do spryskiwaczy. Dzisiaj wlałem 10l i nadal nie było końca więc stało się oczywiste że jest gdzieś przeciek. Co się okazało. Na pompce od spryskiwaczy, na jej wylot założony został gumowy kapturek, natomiast wąż zasilający spryskiwacze reflektorów luźno wisiał pod zderzakiem. Postanowiłem wszystko spiąć na nowo, jednak spryskiwacze zamiast strzelać na reflektor, praktycznie nie działają, może wyleci z jednego kilka kropli płynu i to wszystko. Wziąłem kompresor i przedmuchałem układ spryskiwaczy, wyleciało mnóstwo brudu jednak nadal nie działają, Gdy jednak wypnę wężyk z pompki to po załączeniu spryskiwaczy przez krótki okres czasu podaje on dosyć mocny strumień płynu. I teraz pytanie, czy wina leży w trójniku który rozdziela strumień na dwa, do lewego i prawego reflektora. Dodam jaszczy że gdy w niego dmucham to jest on zamknięty. Poniżej wklejam zdjęcie opisanego trójnika. Mam nadzieję że wspólnie znajdziemy rozwiązanie.
Obrazek
[img]http://www.robert_janicki.republika.pl/forum/kappa_1.JPG[/img]

Usterka nr 2 - gniazdo zapalniczki
Nie działa mi gniazdko zapalniczki, bezpieczniki sprawdzony i jest dobrze, pozostałe układy na tym bezpieczniku pracują prawidłowo. Co może być nie tak. Czy samo gniazdo może być uszkodzone?

Usterka nr 3 - ogrzewanie foteli
W mojej Kappie jest skóra, widać po boczkach które są z alkantary że były zakładane. Mają pełną regulację elektryczną i są podgrzewane. Nie działa jednak w nich podgrzewanie, elektryka foteli działa natomiast w 100%. Zajrzałem pod fotel i ukazały się dwie, luźno wiszące, nie podpięte do niczego kostki. Nie ma żadnych gniazd do którym mógłbym je podłączyć. Czy to możliwe że mogę mieć fotele od innej wersji, a moja Kappa miała tylko elektryczną regulację bez funkcji grzania? Poniżej pokazuje zdjęcie tych kostek - jest to fotel kierowcy.
Obrazek
[img]http://www.robert_janicki.republika.pl/forum/kappa_2.JPG[/img]
Obrazek
[img]http://www.robert_janicki.republika.pl/forum/kappa_3.JPG[/img]

Usterka nr 4 - głośniki drzwi przednich
Wiadomo że nagłośnienie w Kappie jest słabe. Zamówiłem odpowiednie głośniki, na przód specjalny płytki montaż. Odłączając jednak od nich kostkę, pokazała się druga, biała, nie podłączona do niczego. Czy pełni ona jakąś funkcję? Poniżej zdjęcie.
Obrazek
[img]http://www.robert_janicki.republika.pl/forum/kappa_4.JPG[/img]
Jeśli przedstawione problemy zostały już gdzieś objaśnione, to wystarczy że podeślecie mi do nich linki. Serdecznie pozdrawiam i dziękuje za wsparcie.

Awatar użytkownika
Gros
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2700
Rejestracja: 22 maja 2011, 19:44
Imię: BogdanA
Lokalizacja: Osterode -Mazury Zachodnie

Re: Już po zakupie Kappy - kolej na naprawy

Post autor: Gros » 28 kwie 2012, 20:32

wejdź szukajkę i znajdziesz kilka rzeczy
:lol: : gafa : :bitwa:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kappa/Kappa SW/Kappa Coupe”