Chce kupić Kappe w dieslu-na co zwrócić szczególną uwagę

Moderator: stabraf

dzban
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 4
Rejestracja: 29 sty 2011, 19:10
Lokalizacja: Bieruń

Chce kupić Kappe w dieslu-na co zwrócić szczególną uwagę

Post autor: dzban » 29 sty 2011, 19:28

Witam posiadam samochód lancia delta II 1.9td, ale chce ja zostawić narzeczonej, a sobie kupić kappe 2.4 td bądź jtd. Wolałbym jtd bo mniej palą, ale nie wiem czy starczy mi kasy. Mam pytanie-na co zwrócić szczególna uwagę przy zakupie takiego auta. Jeśli chodzi o ten starszy motor to pojadę oglądać to auto
:link:
Jest też fajne jtd tyle że bardzo tanie i nie wiem czy będzie coś warte
:link:
Proszę o poradę i z góry dziękuje.
Ostatnio zmieniony 14 lut 2011, 22:05 przez stabraf, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Skróciłem linki.

Awatar użytkownika
fazi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 09 lis 2007, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Chce kupić Kappe w dieslu-na co zwrócić szczególną uwagę

Post autor: fazi » 29 sty 2011, 21:10

Jeśli mam ci cos podpowiedzieć ,to przeglądaj nasze forum ,a napewno napotkasz w dziale sprzedam na godny uwagi samochód ,z całą pewnością pewniejszy niż te w komisach .
Alfa Romeo 159 1,9 16v
Mitsubishi ASX 1.8DID 4WD

Awatar użytkownika
lulu85
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1390
Rejestracja: 09 cze 2009, 21:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chce kupić Kappe w dieslu-na co zwrócić szczególną uwagę

Post autor: lulu85 » 30 sty 2011, 1:55

Nie sugeruj się tym że JTD mniej pali. Oba te silniki jeżeli są sprawne to palą porównywalne ilości paliwa . JTD będzie cichszy, cieszy się (podobno) dobrą opinią. Różnica w mocy to TDS 124 konie i JTD 136 koni - niewiele i jest raczej niezauważalne jeżeli się człowiek nie ściga z drugą Kappą.
Moim zdaniem choć się nie sugeruj TDS będzie tańsze w naprawie ale do JTD może być więcej części (JTD 2.4 CF2).
Były :
Kappa TDS, Kappa 2.0 20vt, Kappa JTD

Alan

Re: Chce kupić Kappe w dieslu-na co zwrócić szczególną uwagę

Post autor: Alan » 30 sty 2011, 6:02

Powielę zdanie lulu85. Sprawna tds poczyna sobie śmiało i nie pali astronomicznych ilości paliwa.Niemniej jest głośniejsza,ale znów jako diesel starszej generacji tańsza w ewentualnych naprawach

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Chce kupić Kappe w dieslu-na co zwrócić szczególną uwagę

Post autor: Polej » 30 sty 2011, 9:04

różnica w przypadku tych silników to technologia działania diesla, ta pierwsza to stara poczciwa konstrukcja, ta druga, to już następna era w motoryzacji, kontynuowana w dieslach do dziś.
Co lepsze? Zależy od gusta.
Tańszy będzie w utrzymaniu TDS, ale przyjemniejszy do jazdy JTD.
Tu bardziej musisz zdecydować jaki rocznik bardziej opłaca się kupić za daną sumę, bo od tego zależy silnik.
Ja osobiście skłoniłbym się ku TDSowi, bo jest bardziej niezniszczalny wobec nieumiejętnego użytkowania, chyba, że trafiłby się JTD z mocnymi argumentami..
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

Awatar użytkownika
MacioBA
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2122
Rejestracja: 09 sie 2009, 15:08
Lokalizacja: Rybnik O/S

Re: Chce kupić Kappe w dieslu-na co zwrócić szczególną uwagę

Post autor: MacioBA » 14 lut 2011, 21:11

Tak się składa, że przypadło mi w udziale użytkować oba te silniki, co prawda JTD w Lybrze, ale kultura pracy jest chyba bardzo zbliżona jak w przypadku JTD z Kappy... i powiem tak, że jak się przesiadłem z JTD na TDS-a, to się załamałem... co za mulasty i chamski silnik... ale! wystarczyło poprawić i oczyścić dolot... popracować trochę nad układem rozruchowym i oto TDS stał się bardzo sympatyczną i o dziwo nawet żwawą jednostką napędową! Fakt, pod względem ekonomicznym, TDS zostaje w tyle za JTD, ale też jego spalanie nie jest jakieś monstrualne! Jeśli jesteś wyczulony na kulturę pracy silnika, to JTD bardziej Ci się spodoba, jeśli na to nie jesteś czuły, to szukaj zadbanego TDS-a.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kappa/Kappa SW/Kappa Coupe”