kappa - kupiłem, i co dalej

Moderator: stabraf

pianusek

kappa - kupiłem, i co dalej

Post autor: pianusek » 05 wrz 2009, 20:38

Witam.

Stałem się dziś posiadaczem, tego oto autka:

:link:


Jechałem z Torunia jakieś 200km, i to jest prawdziwa rewelacja ;)
Mam tylko kilka takich pytanek. Byłbym wdzięczny jeśli bylibyście mi w stanie pomóc.

1. Nie świeci mi się lampka podświetlania drzwi lewych tylnych. We wszystkich innych jest ok.
2. Nie świecie się jedna z lampek 'do czytania' z tyłu, również po lewej stronie.
3. Zegar od obrotomierza nie jest prawie w ogóle podświetlony. Czy to kwestia tylko wymiany diod?
4. Czy kierunkowskazy w Kappie seryjnie, nie mają odbijania kierunkowskazów, po ich użyciu?
5. Próbuję z tym CLIMA DATE, żeby sprawdzić błędy, ale jakoś u mnie ten system nie działa :/ Albo coś źle robię.
6. Tylny lewy odblask na zderzaku mam pęknięty. Wiecie może z jakiego innego auta pasowałby? i czy lepiej kupić od Kappy taki odblask, czy jakiś zamiennik?
7. Co oznacza (P) na tablicy zegarów?
8. Przed odpalaniem lub nawet jak silnik chodzi, miga mi na czerwono lub pali się ciągłym czerwonym podświetleniem napis CHECK. Co to może oznaczać? Podczas jazdy napis znika.
9. Mam baaaaardzo słabe podświetlenie wszystkich guzików deski rozdzielczej. Zielone podświetlenie widać tylko w maksymalnych ciemnościach. Czy to kwestia słabych diod, zużycia ich, czy takie były raczej od początku?
10. Nie działa mi też centralka z kluczyka, ale jak zamykam kluczykiem ręcznie to zamykają się wszystkie drzwi. Więc podejrzewam, że do wymiany jest tylko bateryjka w kluczyku :)


Wiem, że to dużo drobiazgów, ale jestem ciekaw każdego z nich. A zanim przegrzebałbym te ponad 100 stron na forum, to nie wiem :) Dlatego liczę na Waszą cierpliwość i wyrozumiałość ;)
Jeśli tylko coś z wypunktowanych wyżej rzeczy da się zrobić domowym, lub pół - domowym sposobem, to proszę o podpowiedź :)

Z góry bardzo Wam dziękuję :)

Awatar użytkownika
Kozi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 633
Rejestracja: 30 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań=>Buk

Odp: Nowy posiadacz Kappy - od dziś ;D

Post autor: Kozi » 05 wrz 2009, 20:45

Hej.

7. (P) na tablicy zegarów to kontrolka hamulca ręcznego.

9. Nad włącznikiem świateł masz pokrętło od ściemniania bądź rozjaśniania podświetlenia wskaźników. Może masz ściemnione i dlatego jest wydaje Ci się że jest problem z podświetleniem.
Pozdrawiam

Kozi

Obrazek
Lancia Kappa SW 2.4 JTD 2000' - Jest
Lancia Delta 1.8 8V 1994 - Była

Awatar użytkownika
fazi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 09 lis 2007, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Odp: Nowy posiadacz Kappy - od dziś ;D

Post autor: fazi » 05 wrz 2009, 21:22

pianusek pisze:Witam.

Stałem się dziś posiadaczem, tego oto autka:

>http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9711021


Jechałem z Torunia jakieś 200km, i to jest prawdziwa rewelacja ;)
Mam tylko kilka takich pytanek. Byłbym wdzięczny jeśli bylibyście mi w stanie pomóc.

1. Nie świeci mi się lampka podświetlania drzwi lewych tylnych. We wszystkich innych jest ok.
2. Nie świecie się jedna z lampek 'do czytania' z tyłu, również po lewej stronie.
3. Zegar od obrotomierza nie jest prawie w ogóle podświetlony. Czy to kwestia tylko wymiany diod?
4. Czy kierunkowskazy w Kappie seryjnie, nie mają odbijania kierunkowskazów, po ich użyciu?
5. Próbuję z tym CLIMA DATE, żeby sprawdzić błędy, ale jakoś u mnie ten system nie działa :/ Albo coś źle robię.
6. Tylny lewy odblask na zderzaku mam pęknięty. Wiecie może z jakiego innego auta pasowałby? i czy lepiej kupić od Kappy taki odblask, czy jakiś zamiennik?
7. Co oznacza (P) na tablicy zegarów?
8. Przed odpalaniem lub nawet jak silnik chodzi, miga mi na czerwono lub pali się ciągłym czerwonym podświetleniem napis CHECK. Co to może oznaczać? Podczas jazdy napis znika.
9. Mam baaaaardzo słabe podświetlenie wszystkich guzików deski rozdzielczej. Zielone podświetlenie widać tylko w maksymalnych ciemnościach. Czy to kwestia słabych diod, zużycia ich, czy takie były raczej od początku?
10. Nie działa mi też centralka z kluczyka, ale jak zamykam kluczykiem ręcznie to zamykają się wszystkie drzwi. Więc podejrzewam, że do wymiany jest tylko bateryjka w kluczyku :)


Wiem, że to dużo drobiazgów, ale jestem ciekaw każdego z nich. A zanim przegrzebałbym te ponad 100 stron na forum, to nie wiem :) Dlatego liczę na Waszą cierpliwość i wyrozumiałość ;)
Jeśli tylko coś z wypunktowanych wyżej rzeczy da się zrobić domowym, lub pół - domowym sposobem, to proszę o podpowiedź :)

Z góry bardzo Wam dziękuję :)
ad/1 do wymiany zamek drzwi wtedy bedzie swiecić.( zamek nowy 250zł)
ad/2 nie świeci sie podświetlanie drzwi nie świeci równiez tył na słupku.
ad/3 kolega odpowiedział
ad/4 standardowa przypadłość kappy jak i alfy do wymiany kombajn cały 500zł nowy
ad/5 wciskaj check na infocenter to ci pokarze błędy
ad/6kup oryginał 30zł
Cześci są również pod dostatkiem za grochy na allegro ,uważaj żebys nie kupił tak samo uszkodzonych.
reszta do sprawdzenia bardziej dogłebnego
Pozdrawiam
Alfa Romeo 159 1,9 16v
Mitsubishi ASX 1.8DID 4WD

pianusek

Odp: Nowy posiadacz Kappy - od dziś ;D

Post autor: pianusek » 06 wrz 2009, 0:18

Dzięki za odpowiedzi :)
Ale od ręcznego to jest chyba raczej (!) ?
A pokrętło rozjaśniania i ściemniania już sprawdzałem wcześniej. Mam podświetlone na maksa, ale prawa strona zegarów jest pomimo tego duużo ciemniejsza. to może kwestia słabej diody czy coś?

Do wymiany zamek drzwi? Przy nieświecącej żarówce podświetlenia drzwi?
Może tylko żarówka padła?

RobertWroc
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 260
Rejestracja: 26 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Nowy posiadacz Kappy - od dziś ;D

Post autor: RobertWroc » 06 wrz 2009, 0:37

włąśnie, masz rację zawsze zaczynaj od najprostszej rzeczy..czyli żarówka, potem przewody a dopiero na koniec zamek,
co do podświetlena tablicy, światło diod jst rozpraszane z tyłu zegarów więc padnięcie jednej diody, lub poprostu jej osłabnięcie daje taki efekt.
Nowa zarówka kosztuje ok 1,2,- wchodzi ich z 10 , więc kup i wymień wszystkie jak już rozbierzesz tablicę...co jest bajecznie proste

co do kontrolki check, jak sie zapali naciśnij na konsoli przycisk check, wyświetli ci ostatnie awarie. spokojnie nie musi oznaczać to nic poważnego, równie dobrze może byc to zarówka, lub faktycznie padnięty zamek i nie daje sygnmału że jest zamknięty,ale wówczas miał byś komunikat...
Nie doczytałóem chodzi o podświetlenie przycisków..tam juz gorzej...przede wszystkim sprawdź czy kostki są dociśnięte i czy gdzieś na przewodach nie ma zwarcia..gorzej jezeli będzie to uszkodzenie wewnatrz konsoli..miłego rozbierania

pianusek

Odp: Nowy posiadacz Kappy - od dziś ;D

Post autor: pianusek » 06 wrz 2009, 1:12

Ok, a jeśli byłbyś łaskawy podać jakiś link, jeśli był już taki temat, jak rozebrać zegary, żeby wymienić te diody i jakie mają one mieć konkretne parametry, żeby nie dać za mocnych lub za słabych :)

Centralka normalnie zamyka wszystkie drzwi, te gdzie nie ma podświetlenia też.
Więc nie wiem czy przyczyną jest zamek.

Podświetlenie przycisków na konsoli, wszystkich od dmuchaw, klimy etc. podświetlenie jest, ale naprawdę bardzo słabiutkie, widać tylko w duużych ciemnościach.

RobertWroc
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 260
Rejestracja: 26 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Nowy posiadacz Kappy - od dziś ;D

Post autor: RobertWroc » 06 wrz 2009, 1:17

link? faktycznie gdzieś jest taki temat, opcja szukaj, całkiem użyteczna......
Albo poprostu powoli, nie na siłę odkręcaj śrubki i patrz gdzie jeszcze trzyma.
Z tego co pamiętam -pod radiem jest jedna....powodzenia

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

Odp: Nowy posiadacz Kappy - od dziś ;D

Post autor: Duch-Dziadka » 06 wrz 2009, 1:27

pianusek pisze:
Do wymiany zamek drzwi? Przy nieświecącej żarówce podświetlenia drzwi?
Może tylko żarówka padła?
Fazi pewnie tak jak i ja zalozyl, ze skoro piszesz o nieswiecacej lampce w drzwiach to sprawdziles zarówke, a ponieważ znamy Kappy na wylot to wlasnie przyczyna nieświecenia lampki w drzwiach sa wlasnie zamki(duzo czesciej niz zarowki czy tez kable)...bo w nich miesci sie przekazniczek odpowiadajacy wlasnie za swiecenie owych lampek.
Gdzies na forum jest opisane jak ewentualnie wymienic ten przkazniczek w zamku, ale to jest juz czerwony szlak dla zawodowców... :)
Giulietta Veloce 2016r

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11972
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Odp: Nowy posiadacz Kappy - od dziś ;D

Post autor: topcio » 06 wrz 2009, 8:34

pianusek pisze:Dzięki za odpowiedzi :)
Ale od ręcznego to jest chyba raczej (!) ?
A pokrętło rozjaśniania i ściemniania już sprawdzałem wcześniej. Mam podświetlone na maksa, ale prawa strona zegarów jest pomimo tego duużo ciemniejsza. to może kwestia słabej diody czy coś?

Do wymiany zamek drzwi? Przy nieświecącej żarówce podświetlenia drzwi?
Może tylko żarówka padła?
(!)- to kontrolka klocków
w desce są żarówki a nie diody. Przez cały proces ich wymiany powinien być odłączony aku - abyś przypadkiem nie narobił błędów poduszek.
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

Awatar użytkownika
Taz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4093
Rejestracja: 03 kwie 2007, 0:00
Imię: Irek
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Odp: Nowy posiadacz Kappy - od dziś ;D

Post autor: Taz » 06 wrz 2009, 10:55

Jak już się zaznajomisz z autem, to zapraszam do działu Nasze Lancie, żeby się nim pochwalić :)
'12 Lancia Voyager 3,6
'03 Mercedes CLK 55 AMG
'06 Yamaha R6 RJ11 track only
...i służbowa '21 Skoda Octavia 1,5 150KM DSG

pianusek

Odp: Nowy posiadacz Kappy - od dziś ;D

Post autor: pianusek » 06 wrz 2009, 11:03

Ok, dzięki.
Oczywiście, jak już wszystko rozeznam, nie omieszkam sie pochwalić ;)


Mam jeszcze pytanie, tej długiej dość anteny na prawym tyle samochodu, w okolicach bagażnika, nie da się zdemontować, przenieść w inne miejsce, zamienić na jakąś krótszą i mniej ordynarną?

W instrukcji obsługi Kappy czytam, że kierunkowskazy powinny normalnie odbijać, po powrocie kierownicy do normalnego układu. i teraz pytanie, czy producent seryjnie przewidział odbijanie kierunkowskazy, ale coś im nie wyszło i poszła seria z drobną wadą, czy jak?

Kiedy auto jest po prostu otwarte, bez kluczyka ani zapłonu, jak otwieram drzwi, to wszędzie podświetlenie działa, podsufitka, w nogach, kierowcy i pasażera, w drzwiach wszystkich, lampka za głową pasażera z tyłu (za pasażerem), po otwarciu drzwi nie ma oświetlenia tylko z tyłu za kierowcą, ani w drzwiach, ani za głową (ta lampka co jest obok tej 'do czytania') ale kiedy naciskam guzik to się zapala, więc żarówka jest ok. kwestia tego, że nie zapala się samoczynnie po otwarciu drzwi, ani ta za głową, ani ta w drzwiach :/

Trochę dziwnie to wytłumaczyłem, ale mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi :)

Awatar użytkownika
mikaeltdi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1262
Rejestracja: 13 lut 2007, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Kielce

Odp: Nowy posiadacz Kappy - od dziś ;D

Post autor: mikaeltdi » 06 wrz 2009, 21:21

: witaj : : witaj : i miłego zapoznania się z Kappą.

pozdro
była Lancia Kappa 2,4 TDs 1995r.
jest Renault Espace 1,9DCI 2004r.

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11972
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Odp: Nowy posiadacz Kappy - od dziś ;D

Post autor: topcio » 06 wrz 2009, 21:32

pianusek pisze: Mam jeszcze pytanie, tej długiej dość anteny na prawym tyle samochodu,
jest niorginalna więc możesz ją wymienić, nawet na el.
pianusek pisze: W instrukcji obsługi Kappy czytam, że kierunkowskazy powinny normalnie odbijać,


tak, powinny masz do naprawy cały mechanizm

pianusek pisze: nie zapala się samoczynnie po otwarciu drzwi, ani ta za głową, ani ta w drzwiach :/
zamek do wymiany/naprawy na 99%
pianusek pisze: Trochę dziwnie to wytłumaczyłem, ale mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi :)
to wszystko już Miałeś napisane
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

Awatar użytkownika
paśny
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 1908
Rejestracja: 01 paź 2007, 0:00
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa / Młynek

Odp: Nowy posiadacz Kappy - od dziś ;D

Post autor: paśny » 06 wrz 2009, 21:44

Witaj, kolega oglądał dla mnie to auto i właśnie miało zepsute odbijanie kierunków + pęknięty reflektor przedni. Pozdrawiam.
Viva la macchina

pianusek

Odp: Nowy posiadacz Kappy - od dziś ;D

Post autor: pianusek » 07 wrz 2009, 11:30

mogę wymienić tę antenę, ale ta nowa musi być w tym samym miejscu?
jaką byście polecili? :)
a jak z kosztami takiej wymiany zamka w drzwiach?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kappa/Kappa SW/Kappa Coupe”