Kappa- z przebiegiem 300 tys.km?

Moderator: stabraf

Awatar użytkownika
korser
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 174
Rejestracja: 27 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa- z przebiegiem 300 tys.km?

Post autor: korser » 27 mar 2008, 21:44

Witam!
Od dłuższego czasu przeglądalądam forum, zebrałem już kilka opinii ale zależy mi również na Waszej. Czy warto kupić Lancię rocznik 1995 z przebiegiem 280 tys. km w dieslu? Auto oglądałem, wygląda ładnie, jest bezwypadkowe i zadbane. Czy 280 tys. to dużo dla tego motoru? Kiedy mogę spodziewać się remontu? Będę wdzięczny za opinię. Pozdrawiam!
była: Kappa 2.4 TDS '97 jest: Toyota Corolla 1.6 VVTi '04

RobertWroc
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 260
Rejestracja: 26 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Czy warto kupić Kappę z przebiegiem 300 tys.km?

Post autor: RobertWroc » 27 mar 2008, 21:55

ciężko jest tak z daleka odpowiedzieć ,bo w zasadzie przy takim przebiegu to juz jest kwestia indywidualna silnika. Nie wiemy jak z serwisem,wymianą płynów,czy ciągał przyczepy(chociaż by kempingi) jak był exploatowany. Więc czasem 100.000 może być dużo a 280.000 mało.
Diesle sa z natury wytrzymałe i dobrze znoszą duże przebiegi. Ten ktory podajesz ma szanse być realny
obejrzyj inne podzespoły zawieszenie,podwozie.wnętrze w jakim jest stanie i przez analogie porównaj z silnikiem.
A najlepiej podjedź do jakiegoś warsztatu,koszt rzędu 100 ale wiesz wszystko.No prawie wszystko...
Lancia Kappa 3.0 V6 24v
są silniki, i jest V....

Awatar użytkownika
korser
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 174
Rejestracja: 27 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Czy warto kupić Kappę z przebiegiem 300 tys.km?

Post autor: korser » 27 mar 2008, 22:02

Masz rację, że najlepszym rozwiązaniem była by wizyta w serwisie i sprawdzenie podzespołów oraz silnika. Jeśli chodzi o przyczepy to obawiam się że zdarzało jej się ciągać to i owo (zamantowany hak). Z drugie strony hak nie wygląda na intensywnie użytkowany- no chyba że został przed sprzedażą pomalowany :-) Konkretnie chodzi mi o ten egzemplarz.
była: Kappa 2.4 TDS '97 jest: Toyota Corolla 1.6 VVTi '04

Awatar użytkownika
paśny
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 1908
Rejestracja: 01 paź 2007, 0:00
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa / Młynek

Czy warto kupić Kappę z przebiegiem 300 tys.km?

Post autor: paśny » 27 mar 2008, 22:11

No cóż 280 kkm na 13 lat to wychodzi około 21 kkm rocznie. Moim skromnym zdaniem na diesla to bardzo mało. Ale to i tak nieźle, bo standardowe przebiegi takich diesli (z tego rocznika i okolic) na Allegro to 178 kkm, 182 kkm ;) Zdecydowanie zwróć uwagę na stan i to nie tylko kierownicy i siedzeń (Kolega Opciu pisał kiedyś jak to się obszywa kierownice skórą i szyje fotele).
Viva la macchina

RobertWroc
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 260
Rejestracja: 26 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Czy warto kupić Kappę z przebiegiem 300 tys.km?

Post autor: RobertWroc » 27 mar 2008, 22:39

zdiecia ładniutkie,ale zawsze mała poprawka że to komis.Nie zebym miał coś do warszawiaków, ale komisy własnie stołeczne słyną z różnych machlojek.
Lancia Kappa 3.0 V6 24v
są silniki, i jest V....

hamberg
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 127
Rejestracja: 17 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy warto kupić Kappę z przebiegiem 300 tys.km?

Post autor: hamberg » 28 mar 2008, 2:47

"korser" pisze:Witam!
Od dłuższego czasu przeglądalądam forum, zebrałem już kilka opinii ale zależy mi również na Waszej. Czy warto kupić Lancię rocznik 1995 z przebiegiem 280 tys. km w dieslu? Auto oglądałem, wygląda ładnie, jest bezwypadkowe i zadbane. Czy 280 tys. to dużo dla tego motoru? Kiedy mogę spodziewać się remontu? Będę wdzięczny za opinię. Pozdrawiam!
Wiekszosc Lancii ma taki przebieg tylko licznik pokazuje inaczej ;).

Ja bym sprawdzil kompresje i jesli ok to nie przejmowal sie za bardzo przebiegiem
Kappa JTD
Tipo 1.9TD

arkashka

Czy warto kupić Kappę z przebiegiem 300 tys.km?

Post autor: arkashka » 28 mar 2008, 9:27

Myślę, że w przyszłym tygodniu moja będzie na sprzedaż za pośrednictwem LanciaTeam.
Zdjęcia
Cena podobna, ale pochodzenie pewne, no i gwarancja. Rocznik '98.
Dla mnie mają mieć coś szybszego : yesyes : :D 8)

Awatar użytkownika
korser
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 174
Rejestracja: 27 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Czy warto kupić Kappę z przebiegiem 300 tys.km?

Post autor: korser » 28 mar 2008, 10:34

Dziękuję za wszystkie rady. Dziś jadę obejrzeć Kappe 2.0 rocznik 97 z przebiegiem 140 tys. km. :-) Podobno auto sprowadzone zostało z Włoch i przebieg ma autentyczny chociaż to według mnie wysoce wątpliwe.
Arkashka- jeśli poważnie myślisz o sprzedaży swojej Lancii to jestem zainteresowany.
była: Kappa 2.4 TDS '97 jest: Toyota Corolla 1.6 VVTi '04

Sixt

Czy warto kupić Kappę z przebiegiem 300 tys.km?

Post autor: Sixt » 28 mar 2008, 11:34

"arkashka" pisze:Myślę, że w przyszłym tygodniu moja będzie na sprzedaż za pośrednictwem LanciaTeam.
Zdjęcia
Cena podobna, ale pochodzenie pewne, no i gwarancja. Rocznik '98.
Dla mnie mają mieć coś szybszego : yesyes : :D 8)

heh...mnie tez codziennie chodzi juz po glowie mysl sprzedania diesla i kupienie 2.0T. I cos czuje ze tak sie pewnie stanie niedlugo ;)

Awatar użytkownika
Cossi86
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 476
Rejestracja: 29 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków

Czy warto kupić Kappę z przebiegiem 300 tys.km?

Post autor: Cossi86 » 28 mar 2008, 20:10

Przebieg niewielki.
Moja ma ponad 400 tyś i nie narzekam.
Jedynie warto sprawdzić stan turbiny, chociaż nowa to nie duży wydatek.
Pozdrawiam
Lancia Kappa 2.4 T.DS

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Czy warto kupić Kappę z przebiegiem 300 tys.km?

Post autor: Nat » 28 mar 2008, 21:48

Jesli jest w bardzo dobrym stanie technicznym (bardzo dokłądny przegląd!) to bierz nie pytaj.
Ale z komisu raczej bym nie kupował...
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
Artur G.
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2222
Rejestracja: 22 sty 2006, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: Lubartów k/Lublina
Kontakt:

Czy warto kupić Kappę z przebiegiem 300 tys.km?

Post autor: Artur G. » 28 mar 2008, 22:02

Korser... przyjacielu moja Kappa 2.0 20V 96r. czyli 145 km ma przejechane 331.000 km i wyobraź sobie,że nic się nie dzieje (chwaliłem sie o tym juz wielokrotnie) i olej castrol syntetyk lejuę, od wymioany do wymiany (wymieniam nie mniej i nie więcej jak co 15 tys. - bez żądnych dolewek, wystarcza to co zalane. Maszyna działa równo, na gazie landi renzo i na benzynie. ps. niedługo stukną same trójki to zrobie fotki...
jak wspomniałem temat wałkowany na temat kręcenia licznikiem setki razy na naszym forum, juz nie wspomne o wypełnianiu dokumentów serwisowych, pieczątki itp. O jejku jakie to praoste. ja nie wierzę w dokumenty serwisowe. A mam podstawy do takich stwierdzeń. Ale oczywiście to tylko moje zdanie...zrobisz co zechcesz, podobnie jak inni koledzy.
Wielokrotnie zdarzało się że samochody przede wszystkim niemieckie pancerwageny po 150 kkm wymagały remontu... dziwne nie? mam taki przykład prawie na swoim podwórku, ale się kolleś wpieprzył w Ałłłłdice...
pozdrawiam.
pozdrawiam, Artur
Kappa była przez 56 m i 14 dni.
Dedra była przez 28 m i 13 dni
Alfa 156 1.8 TS była - 26 m i 5 dni
Jaguar X-type 3.0 V6 awd był 40 miesięcy
Lancia Lybra sedan 1.6 była ponad 4 lata
była:
Delta III 1.4 150 KM przez 9 lat

Awatar użytkownika
fazi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 09 lis 2007, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Czy warto kupić Kappę z przebiegiem 300 tys.km?

Post autor: fazi » 28 mar 2008, 22:17

Tak do końca to nie wiadomo,mam kappe naprawde bardzo zadbaną,a i tak zdażają sie niespodzianki,ostatnio wentylator klimatronic 1000zł oryginał nowy.Lata robią swoje ,mechanicznie jest ok,nawalają pierdołki dośc kosztowne,choć wiele rzeczy chyba wymieniłem nad wyrost.Ogółem nazbierało sie przez 5 miesięcy jakieś 7 tys złoty.Więc jak to policzyć lepiej poczekać i kupić auto z ostatnich wydań.Kazdy sie pozbywa z oczywistych tylko dla siebie względów bo zdaje sobie sprawe ,że stare auta zaczną płatac wkrótce lub już figle.Najgorsze to ,że części nie są na pstryknięcie ręki.a jak są to efekt jak wyżej,z uzywkami jest podobnie.Ale za wyjątkowość trzeba ponosić koszty.Pozdrawiam.
Alfa Romeo 159 1,9 16v
Mitsubishi ASX 1.8DID 4WD

Awatar użytkownika
Artur G.
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2222
Rejestracja: 22 sty 2006, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: Lubartów k/Lublina
Kontakt:

Czy warto kupić Kappę z przebiegiem 300 tys.km?

Post autor: Artur G. » 29 mar 2008, 21:25

O jasna cholercia, 7 tys. zł. w 5 miesięcy, toż to moja Kappa jest tyle warta...w maju będzie dwa lata jak codziennie nia smigam i nic.. tylko paliwo, teraz chyba prawy przegub zaczyna pykać...wg mnie duzo zależy od aktualnej eksploatacji auta jak i jego poprzednich uzytkowników, ja najwidoczniej miałem farta. Ocywiście nie chciałbym zapeszyć.

pozdrawiam i życze bezawaryjnej eksploatacji.
ps. myślałem o wymianie na Lybrę w tym roku ale raczej te zamienę odłożę na przyszły rok. szkoda mi pieknej kappy w kolorze mysim.
Osobiście śmiem stwiuedzić że nie widzę na rynku uzywek lepszego samochodu od Lybry biorąc pod uwage wiek, cene i to co się w zamian dostaje, wiodomo - prestiz i wposażenie. celowo nie wpisuje Kappy bo każdy wie że to juz dość leciwy samochód, chyba że ktoś szuka dużego, wygodnego i za rozsądne pieniądze auta - jak to było dwa lata temu w moim przypadku.

Artur. Kappa 2.0 96
pozdrawiam, Artur
Kappa była przez 56 m i 14 dni.
Dedra była przez 28 m i 13 dni
Alfa 156 1.8 TS była - 26 m i 5 dni
Jaguar X-type 3.0 V6 awd był 40 miesięcy
Lancia Lybra sedan 1.6 była ponad 4 lata
była:
Delta III 1.4 150 KM przez 9 lat

Awatar użytkownika
korser
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 174
Rejestracja: 27 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Czy warto kupić Kappę z przebiegiem 300 tys.km?

Post autor: korser » 30 mar 2008, 0:58

Oglądałem dziś dokładnie Kappę z linku który wyżej podałem. W komisie stoi raczej długo bo wrosła już w ziemię. Akumulator padł i odpalaliśmy ją ze startera. Sprowadzona z Włoch w 2005r. na liczniku ma 230 tys. km. Miała nieduży dzwoń z przodu ale do wymiany kwalifikuje się zderzak, oba reflektory bo są mocno zmatowiałe i szyba przód (ma ślady po solidnym kamieniu i tylko patrzeć jak pęknie w pół). W środu odkleiła się podsufitka i niestety trzeba ją wymienić. Wyświetlacz infocenter też ma już dość. Silnik chodzi ładnie ale kopci. Trudno powiedzieć czy to wina samego silnika czy tego że stała nieodpalana długi czas. Jedna ze świec żarowych nie grzeje. Całości dopełnia smród papierosów palonych w środku chyba od pierwszych dni Lancii. Cena 12.500 za rok 1995 zważywszy na powyższe jest według mnie mocno wygórowana. Chyba że się myle i za dużo wymagam. Podsumowując auto z zewnątrz ładne z dobrym wyposazeniem ale potrzebna mu inwestycja za kilka tysięcy złotych. Szukam więc dalej...
była: Kappa 2.4 TDS '97 jest: Toyota Corolla 1.6 VVTi '04

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kappa/Kappa SW/Kappa Coupe”