Lancia Kappa- czy to dobry samochód dla studenta?

Moderator: stabraf

Awatar użytkownika
Cossi86
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 476
Rejestracja: 29 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków

Czy Lancia Kappa to dobry samochód dla studenta?

Post autor: Cossi86 » 02 gru 2007, 14:29

Remont tylnego zawieszenie wcale nie jest taki drogi, o czym będe miał przyjemność się przekonać :D
Moją kappe kupiłem za 7 tyś. + rejestracja (z Włoch) i jestem bardzo zadowolony. Jak narazie nie mam wielu problemów. Kupiłem nowe świece, gumy przednie tylnych wahaczy, dywaniki :D pozatym kupuje rope i jeżdże.

P.s Właśnie wróciłem ze szkoły i zdałem egzamin z linuksa :)
Lancia Kappa 2.4 T.DS

Awatar użytkownika
norbiwolow
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 953
Rejestracja: 05 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Wołów (Wrocław)
Kontakt:

Czy Lancia Kappa to dobry samochód dla studenta?

Post autor: norbiwolow » 02 gru 2007, 14:58

Kappa tez dziwnie działa na kobiety - najpierw moja zona nie chciała tego auta bo duże i takie kształty - wolała civica ale jak teraz coś napomknąłem o sprzedaży na wiosnę to wyczułem w jej głosie że jednak przekonała sie do Kapiszonka i trudno będzie jej sie tez pogodzić z rozstaniem - teraz to nawet na ulicy zauważa inne Kappy a wcześniej znała tylko malucha i poloneza :)
była KAPPA 3.0 V6 - jest AR 156 2.4 JTD
Obrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Bonk
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 141
Rejestracja: 05 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Czy Lancia Kappa to dobry samochód dla studenta?

Post autor: Bonk » 02 gru 2007, 23:23

Skoro tak o studentach ;) To niektorzy studenci jezdza Lybrami ;)

Co do odczuwania predkosci w Lanciach to niestety Norbiwolow ma racje. Jest to szczegolnie bolesne jak o roznicy odczuwalnej predkosci, a rzeczywistej informuje Pan z szuszarka w bialej czapece :D

Koszty utrzymania Lanci... hmm... moze nie o Kappie dokladnie bede pisal, a o innym modelu... Ja leje paliwo tylko i filterki + olej zmienilem :) zapowiadaja sie tarcze i klocki, wiec jak w kazdym aucie. Zadnych niespodziewanych wydatkow.
Na paliwko wydaje tylko wiecej niz myslalem, ze bede wydawal... efekt wczesniej opisywany... az zal wysiadac :)
Lancia Lybra Berlina ;)
1,8 VVT 130KM '00
Zapraszam na http://www.GoldenLine.pl do grupy LKP!

pumba
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 12 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Bielsko Biała
Kontakt:

Czy Lancia Kappa to dobry samochód dla studenta?

Post autor: pumba » 04 gru 2007, 18:04

jak najbardziej mozna kupic kappe za 10 tys w bdb stanie ja za kappe dałem 7,5 tys i dopłaciłem do niej tylko 300 zł (wymiana przewodów od gazu i chłodzenia + 2 sworznie wachaczy) reszta to gaz paliwo i płyny na zime do spryskiwaczy o i 100 za 2 oponki zimowe do przodu bo do tyłu juz byly .. jak narazie moja Lucynka jest kochana : yesyes :
kappa 2,4 gas - do jazdy na codzień
uno turbo 1.3 turbo abarth -- w trakcie odrestaurowywania
Astra GSI 16v - do zabawy w weekendy na torze

Awatar użytkownika
Jeremy McFee
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 665
Rejestracja: 27 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Czy Lancia Kappa to dobry samochód dla studenta?

Post autor: Jeremy McFee » 04 gru 2007, 19:52

"pumba" pisze:jak najbardziej mozna kupic kappe za 10 tys w bdb stanie ja za kappe dałem 7,5 tys i dopłaciłem do niej tylko 300 zł (wymiana przewodów od gazu i chłodzenia + 2 sworznie wachaczy) reszta to gaz paliwo i płyny na zime do spryskiwaczy o i 100 za 2 oponki zimowe do przodu bo do tyłu juz byly .. jak narazie moja Lucynka jest kochana : yesyes :
I niedługo zaczną sie schody :)

(broń Boże źle nie życzę!)
J. McFee

Awatar użytkownika
larry123
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 939
Rejestracja: 01 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa-Bródno-Białołęka
Kontakt:

..

Post autor: larry123 » 04 gru 2007, 20:51

najlepsze auto dla studenta to uno 1.0 fire na gaźniku + lpg
w utrzymanie podobne do fiata 126p !!! :) to nie żart.

Awatar użytkownika
Jeremy McFee
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 665
Rejestracja: 27 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: ..

Post autor: Jeremy McFee » 04 gru 2007, 21:03

"larry123" pisze:najlepsze auto dla studenta to uno 1.0 fire na gaźniku + lpg
w utrzymanie podobne do fiata 126p !!! :) to nie żart.
Uno jest świetnym autem - swego czasu samochód roku w głównym zachodnim rankingu! :)
J. McFee

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: ..

Post autor: Nat » 04 gru 2007, 21:27

"Jeremy McFee" pisze:
"larry123" pisze:najlepsze auto dla studenta to uno 1.0 fire na gaźniku + lpg
w utrzymanie podobne do fiata 126p !!! :) to nie żart.
Uno jest świetnym autem - swego czasu samochód roku w głównym zachodnim rankingu! :)
Mistrz startu spod świateł...
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
larry123
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 939
Rejestracja: 01 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa-Bródno-Białołęka
Kontakt:

...

Post autor: larry123 » 04 gru 2007, 21:45

z przyspierzeniem może konkurowac a pandą 4x4 - 1.1 :) :P
: rotfl : : rotfl :

pumba
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 12 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Bielsko Biała
Kontakt:

Czy Lancia Kappa to dobry samochód dla studenta?

Post autor: pumba » 04 gru 2007, 23:30

"Jeremy McFee" pisze:
"pumba" pisze:jak najbardziej mozna kupic kappe za 10 tys w bdb stanie ja za kappe dałem 7,5 tys i dopłaciłem do niej tylko 300 zł (wymiana przewodów od gazu i chłodzenia + 2 sworznie wachaczy) reszta to gaz paliwo i płyny na zime do spryskiwaczy o i 100 za 2 oponki zimowe do przodu bo do tyłu juz byly .. jak narazie moja Lucynka jest kochana : yesyes :
I niedługo zaczną sie schody :)

(broń Boże źle nie życzę!)

mam nadzie ze tak nie bedzie(mój zakup tego auta jest powiazany zbiegiem okolicznosci -- poprostu wiem co było z tym autem robione od 2005 roku)
kappa 2,4 gas - do jazdy na codzień
uno turbo 1.3 turbo abarth -- w trakcie odrestaurowywania
Astra GSI 16v - do zabawy w weekendy na torze

Awatar użytkownika
Egon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1718
Rejestracja: 14 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź -
Kontakt:

Czy Lancia Kappa to dobry samochód dla studenta?

Post autor: Egon » 05 gru 2007, 8:26

sam szukam kappy kilka oglądałem ale lipa i powiem wam że cena 10.000zł za modele z 1995 to normalna cena fakt faktem że trzeba będzie do takiego auta dołożyc odrazy pare złotych (jak prawie do kazdego kupionego) i można się nadziac na mine bo jest dużo egzemplarzy w kosmicznymi przebigami a na licznikach standardowo (150-200tys) dlatego ja już szukam teraz a wyjade na wiosne (delty szukałem ok. 4 miesięcy) bo niestety wiekszośc aut u nas to auta w złym stanie
Lancia Klub Polska - Łódź


Lancia Kappa 2.4 1997 ,Fiat 126p 1978, kiedyś 3 x Kappa 1x Lybra, oraz 35 innych aut

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3240
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Czy Lancia Kappa to dobry samochód dla studenta?

Post autor: Marcin_D » 05 gru 2007, 13:57

Ja mam Kappe 2.4 20V - najlepsze jest to że nawet nie wiem ile mnie kosztuje miesięcznie - nie liczę tego.
ale powiem tak - jeśli nie ma żadnych terminowych wymian, nic się nie rozleci to miesięcznie ,kosztuje mnie tylko wacha (na odpalanie) + LPG - wyjdzie tego z 5 tankowań gazu (5*70zł) + 50zł na Pb - czyli łacznie 400zł.

Teraz ostatnio w wakacje mnie kosztowała trochę bo przód robiłem (sworznie, łaczniki, gumy stabilizatora - 200zł), tarcze i klocki z tyłu (280zł) i w tamtym miesiącu rozrząd (z wymianą 430zł).

A teraz jeżdżę sobie spokojnie - czeka mnie tylko jeszcze polerka lakieru -bo troche w wakacje spierd : cenzura : polerkę i muszę poprawić. (a dodatkowo wiozłem do ślubu i taśma z dekoarcji mi trochę lakier przytarła).
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

srekal34
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 01 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Re: ..

Post autor: srekal34 » 05 gru 2007, 14:14

"larry123" pisze:najlepsze auto dla studenta to uno 1.0 fire na gaźniku + lpg
w utrzymanie podobne do fiata 126p !!! :) to nie żart.
Absolutnie nie interesujące mnie auto, już pisałem wcześniej o przyjemności z jazdy jak jest dla mnie ważna...

Jak na wiosnę wyruszę po autko to tu będę zamieszczał oferty i mam nadzieję że coś uda się wybrać.
PS. Budżet zwiekszę do około 11k a za oc już się dowiadywałem - zapłacę około 400zł...
Więc na autko 10 i pół tysiąca chyba wystarczy...

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: ..

Post autor: Nat » 05 gru 2007, 14:26

"srekal34" pisze:
"larry123" pisze:najlepsze auto dla studenta to uno 1.0 fire na gaźniku + lpg
w utrzymanie podobne do fiata 126p !!! :) to nie żart.
Absolutnie nie interesujące mnie auto, już pisałem wcześniej o przyjemności z jazdy jak jest dla mnie ważna...
Hehe Uno tez potrafi dostarczyć adrenalinki ;)
No i ile piw bys miał ekstra, jakbys zamiast 11 kpln na kappę wydał 3 na uno + 8 na piwo ;)
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Pablo
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany
Posty: 1003
Rejestracja: 12 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Re: ..

Post autor: Pablo » 05 gru 2007, 14:41

"Nat" pisze:Hehe Uno tez potrafi dostarczyć adrenalinki ;)
Miałem kiedyś takiego demona 1.4 z turbo. Nie zapomnę do końca życia, normalnie ogień nie samochód. Następny użytkownik skasował kompletnie uniaka w 5 dniu od zakupu. Myślę że gdyby jechał Kappą to ucierpiałby znaczniej mniej niż w uno, więc jednak Kappa górą.
A wracając do K. Ostatnio za bodajże 13 000 poszła taka 3.0 w LT. Samochód naprawdę w super stanie, więc może poczekać jeszcze do mikołaja, pożebrać traochę u rodziny, oddać ze 3 litry krwi i kupić drożej a lepiej :lol:
Pozdrawiam Pablo

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kappa/Kappa SW/Kappa Coupe”