Lancia Kappa- czy to dobry samochód dla studenta?

Moderator: stabraf

Awatar użytkownika
Jeremy McFee
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 665
Rejestracja: 27 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Czy Lancia Kappa to dobry samochód dla studenta?

Post autor: Jeremy McFee » 05 gru 2007, 14:43

J. McFee

skurek

Czy Lancia Kappa to dobry samochód dla studenta?

Post autor: skurek » 05 gru 2007, 15:00

"norbiwolow" pisze:Kappa tez dziwnie działa na kobiety - najpierw moja zona nie chciała tego auta bo duże i takie kształty - wolała civica ale jak teraz coś napomknąłem o sprzedaży na wiosnę to wyczułem w jej głosie że jednak przekonała sie do Kapiszonka i trudno będzie jej sie tez pogodzić z rozstaniem - teraz to nawet na ulicy zauważa inne Kappy a wcześniej znała tylko malucha i poloneza :)
Potwierdzam w całej rozciągłości. Moja jak usłyszała i zobaczyła co kupiłem to kazała mi się wynosić do "tego czegoś" przed domem. Od kiedy raz wsiadła do środka, to stała się może nawet większą fanką marki ode mnie.
Jak chodzi o koszty to Kappa wcale nie jest taka droga. Ja swoją wyszukałem- wykazałem się cierpliwością i determinacją, ale auto miało przejechane 120 tys. (potwierdzone w serwisie Lancia po oględzinach stanu samochodu) Kupiłem je za trochę ponad 5 tys. dołożyłem drugie tyle na cło, podatki, ubezpieczenia, tematy eksploatacyjne i wymianę sprzęgła- 120 tys. to jego czas. W sumie 10 tys. czyli tyle ile masz. Jak się dobrze poszuka, to części orginalne mozna kupić tak jak i do innych samochodów tej, albo nawet nieco niższej klasy.
Za to masz autko, które swoją urodą, elegancją i zachowaniem na drodze powoduje, że nie chcesz się z nim rozstać. Jestem o krok od tego, żeby do kiosku po papierosy jeździć Lusią, tak jest mi z nią dobrze. Jak Cię stać na samochód tej klasy, to Kappa jest najlepszym możliwym wyborem

srekal34
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 01 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Czy Lancia Kappa to dobry samochód dla studenta?

Post autor: srekal34 » 05 gru 2007, 16:46

"skurek" pisze:
"norbiwolow" pisze:Kappa tez dziwnie działa na kobiety - najpierw moja zona nie chciała tego auta bo duże i takie kształty - wolała civica ale jak teraz coś napomknąłem o sprzedaży na wiosnę to wyczułem w jej głosie że jednak przekonała sie do Kapiszonka i trudno będzie jej sie tez pogodzić z rozstaniem - teraz to nawet na ulicy zauważa inne Kappy a wcześniej znała tylko malucha i poloneza :)
Potwierdzam w całej rozciągłości. Moja jak usłyszała i zobaczyła co kupiłem to kazała mi się wynosić do "tego czegoś" przed domem. Od kiedy raz wsiadła do środka, to stała się może nawet większą fanką marki ode mnie.
Jak chodzi o koszty to Kappa wcale nie jest taka droga. Ja swoją wyszukałem- wykazałem się cierpliwością i determinacją, ale auto miało przejechane 120 tys. (potwierdzone w serwisie Lancia po oględzinach stanu samochodu) Kupiłem je za trochę ponad 5 tys. dołożyłem drugie tyle na cło, podatki, ubezpieczenia, tematy eksploatacyjne i wymianę sprzęgła- 120 tys. to jego czas. W sumie 10 tys. czyli tyle ile masz. Jak się dobrze poszuka, to części orginalne mozna kupić tak jak i do innych samochodów tej, albo nawet nieco niższej klasy.
Za to masz autko, które swoją urodą, elegancją i zachowaniem na drodze powoduje, że nie chcesz się z nim rozstać. Jestem o krok od tego, żeby do kiosku po papierosy jeździć Lusią, tak jest mi z nią dobrze. Jak Cię stać na samochód tej klasy, to Kappa jest najlepszym możliwym wyborem
Też tak myślę :)
A co do Kappy za 13k to jednak trochę za dużo, zbierać to można w nieskończoność idąc tym krokiem mógłbym dojść do absurdu i uzbierania 25k na moje PIERWSZE auto(a wtedy chybcikiem kupiłbym e39 ;) )
Nie chcę igiełki, auta w idealnym stanie, może mieć zniszcozne wnętrze, duży przebieg itp, ważne zeby wytrzymało w miarę bezawaryjnie te 4-5 lat użytkowania i zbierania na thesisa ;]

Awatar użytkownika
norbiwolow
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 953
Rejestracja: 05 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Wołów (Wrocław)
Kontakt:

Czy Lancia Kappa to dobry samochód dla studenta?

Post autor: norbiwolow » 05 gru 2007, 19:34

tylko miedzy 10 a 13 to niewielka różnica a jak kupisz kiszkę za 10 to tą 3-ke włożysz przez 2 miesiące w auto :) Lepiej szukaj pewniaka - i w dodatku z osobą co cos wie o Kappach
była KAPPA 3.0 V6 - jest AR 156 2.4 JTD
Obrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Bonk
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 141
Rejestracja: 05 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Re: ..

Post autor: Bonk » 05 gru 2007, 20:56

"Pablo" pisze: A wracając do K. Ostatnio za bodajże 13 000 poszła taka 3.0 w LT. Samochód naprawdę w super stanie, więc może poczekać jeszcze do mikołaja, pożebrać traochę u rodziny, oddać ze 3 litry krwi i kupić drożej a lepiej :lol:
A nie kupil jej przypadkiem Weeb obecny na forum?
Lancia Lybra Berlina ;)
1,8 VVT 130KM '00
Zapraszam na http://www.GoldenLine.pl do grupy LKP!

timi
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 22
Rejestracja: 05 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Tychy/Warszawa/Włochy

Czy Lancia Kappa to dobry samochód dla studenta?

Post autor: timi » 07 gru 2007, 13:30

A może żeby zmieścić się w 10 tyś. i nie kupować zdezolowanej wyjeżdżonej Kappy w którą trzeba w Polsce wkładać to sprowadzić auto z Włoch. Wybór jest ogromny a przygotowane na export to i za niecały 1000 można znaleść. Themy też jeszcze w ładnym stanie chodzą i na studencki budżet może by lepsza była. W necie patrz na www.autoscout.it lub końcówka .pl z częsciowym tłumaczeniem ale polecam rynek włoski

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Czy Lancia Kappa to dobry samochód dla studenta?

Post autor: Nat » 07 gru 2007, 14:10

Dokładnie... Wolałbym Theme w lepszym stanie niz Kappe w gorszym...
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
Jeremy McFee
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 665
Rejestracja: 27 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Czy Lancia Kappa to dobry samochód dla studenta?

Post autor: Jeremy McFee » 07 gru 2007, 14:19

"Nat" pisze:Dokładnie... Wolałbym Theme w lepszym stanie niz Kappe w gorszym...
Dobra Thema potrafi dać większy fun, niż Kappa.

Przekonał się o tym mój znajomy kappista (nie-klubowicz i nie-forumowicz) po ekstremalnym rajdzie w stylu "BOR", Themą ulicami Wawy (długie, klakson, kita na maksa - reszta towarzystwa bez protestu ustępowała drogi [nawet niebiescy się ukłonili - ale to było ze 4 lata temu]).

On ma K 2,4 i powiedział, że "jego się tak nie zrobi - jakaś taka ciężka..."
J. McFee

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

Czy Lancia Kappa to dobry samochód dla studenta?

Post autor: Duch-Dziadka » 07 gru 2007, 14:23

co do Themy potiwerdzam...kumpel mial 3.0 V6 z 94 roku na full spasie...
Jak to chodzilo jak to zapierniczalo...bajka :D
Zarazilem sie od niego i dlatego mam Kappe chociaz Theme tez bralem pod uwage :D
Giulietta Veloce 2016r

Awatar użytkownika
fazi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 09 lis 2007, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Lancia kappa 2,0 i Y10 1.2

Post autor: fazi » 28 gru 2007, 12:36

Witam posiadam dwie Lancie w tym Kappe ,są bez wątpienia piekne ale z taka kasa jak napisałeś mógł byś sie jedynie ograniczyc do wyjazdu na niedziele i do garażu,Potrafią być kapryśne i nieubłagalne w kosztach.

2 stówki to ja zapłaciłem wczoraj w serwisie za wymiane uszczelki pod pokrywą zaworów.Gdy nabyłem autko ,a kupiłem pięknie utrzymane na dzień dobry na podstawowe przygotowanie autka do jazdy paski itp pękło ponad 2000 tys.to akurat robiłem w zaprzyjaznionym warsztacie Pozdrawiam
Alfa Romeo 159 1,9 16v
Mitsubishi ASX 1.8DID 4WD

Awatar użytkownika
Ubiq
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 530
Rejestracja: 23 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Czy Lancia Kappa to dobry samochód dla studenta?

Post autor: Ubiq » 10 sty 2008, 9:17

A ja kupiłem 2.4 SW z przebiegiem 180 tyś. za 14 tyś zł.
I właśnie mam wrażenie dlatego jest z nią ok. bo nie szukałem właśnie super przebiegu itp. w cenie 5 tyś zł.

Jest takie przysłowie. Jesteś biedny, kupuj jak najdroższe. To jak z butami możesz kupić parę łądnych tanich butów z reala czy tesco za 50 zł, a rozpadną się po roku albo nike czy adidasa za 150 zł i pochodzisz 2 lata...

Jak narazie jedyne co zrobiłem to wymieniłem swożnie wahacza o czym wiedziałem już przy zakupie. O włoszczyznę trzeba po prostu dbać. Te auta potrzebują przedewszystkim miłości, a potem benzyny ;)
Saab 9-5 2.0t | SilverArctic | ~230KM | 404Nm | Stage 3+ | Powered by CoobcioGarage

Była: Lancia Kappa 2.4 SW LX

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Czy Lancia Kappa to dobry samochód dla studenta?

Post autor: Nat » 10 sty 2008, 9:24

a ja tylko dodam, że naoczne obadanie pojazdu daje bardzo przyjemny obraz- auto jest sliczne, a srodeczek- no po prostu mniut :!:

Jak widać mozna kupic fajne i dopieszczone auto za nie budzącą kontrowersji cenę. Co nie zmienia faktu, że w slad za Jeremym studenciakowi sugerowałbym jednak raczej cos a la Uno turbo : ok2 : albo Nuovą Deltę.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

evo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 190
Rejestracja: 11 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Zielona Góra

Czy Lancia Kappa to dobry samochód dla studenta?

Post autor: evo » 13 sty 2008, 16:53

wracając to tematu, jeśli masz duże dochody, to będzie cię stać na utrzymanie auta, kupić to nic, potem trzeba je utrzymywać w dobrym stanie technicznym, a to w przypadku kappy kosztuje, to nie polo czy golf, jeśli masz ograniczony budżet to zapomnij o takim aucie :!: , im wyższy segment auta tym większe koszty

skinner
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 299
Rejestracja: 25 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Mysłowice

Czy Lancia Kappa to dobry samochód dla studenta?

Post autor: skinner » 24 mar 2008, 13:09

zaciski hamulcowe tylne:
golf 2 1987r: 250 PLN sztuka
lancia kappa 1997 50 PLN sztuka...

i co o tym myslisz?
Lancia Thesis 2.4 JTD 20V 175KM 2004r., manual

skinner
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 299
Rejestracja: 25 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Mysłowice

Czy Lancia Kappa to dobry samochód dla studenta?

Post autor: skinner » 24 mar 2008, 13:15

Chcialem napisac tez do mojego przedmowcy.
Masz racje, kappa to nie golf.

do kappy sprzeglo kompletne jest tansze niz do golfa.
zaciski hamulcowe tak jak wczesniej.
linki hamulca recznego kosztuja tyle samo co do golfa z 87 roku.
2.4 litra JTD (lybra) pali tyle samo co moj 1.6 GTD (golf 2).

Znam goscia w siedlcach ktory ma bardzo tanio czesci do lanci. Jak juz troche te auto bedziesz mial znajomosci pochytasz to zobaczysz jakie sa ceny do lanci.
Chyba najdrozszym wydatkiem jest bezyna bo kappa potrafi wziac 12 litrow, gdzie przy golfie 2 1.8L pali tak z 10 litrow...





Sobociscie mam oba auta wiec orientuje sie w temacie.
Lancia Thesis 2.4 JTD 20V 175KM 2004r., manual

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kappa/Kappa SW/Kappa Coupe”