Czy w kappie jest ocynkowana blacha?

Moderator: stabraf

Boorek

Czy w kappie jest ocynkowana blacha?

Post autor: Boorek » 26 maja 2007, 19:40

no a moja kappa rok 95 już powoli zaczyna rdzewieć :roll: co prawda nie ma jeszcze dziur ale widać rudą, ale wydaje mi się że to w miejscach w których była zdarta powłoka lakiernicza, dodam iż miała ona wypadek- poprzedni właściciel wjechał w tył innego, ale akurat w okolicach przodu jest czysto przynajmniej z zewnątrz, koroduje natomiast tylne nadkole i krańce drzwi, a podobno nadwozie w pełni ocynkowane :roll:

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4004
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Czy w kappie jest ocynkowana blacha?

Post autor: volf » 27 maja 2007, 0:55

"Hobbysta" pisze:Witam!
Gdy kupiłem swoją Kappę to ją szczegółowo przeglądnąłem i zakonserwowałem, szczególnie w profilach zamkniętych (mieszaniną Elaskonu (jasny) + olej pełzający + wosk konserwacyjny, zwany smarem działowym) mimo, że na samochodzie nie było śladu rdzy. Lepiej jest zabezpieczyć wcześniej, niż później walczyć z rdzą. Nadmieniam równocześnie, iż na wybór auta miały duży wpływ pozytywne recenzje odnośnie bardzo dobrego zabezpieczenia antykorozyjnego.
W trakcie prac rzuciła mi się w oczy jedna niezbyt ciekawa sprawa (mimo wszystko). Mianowicie okazało się, że po zdjęciu plastikowej nakładki progowej (jakieś 60 cm od przodu) znajdowało się w niej około 0,5 szufelki błota, które przylegało do metalowego progu. Po usunięciu go i umyciu progu widać było, że błoto to jednak nie rozpoczęło procesu korozji progu, ale sądzę, że na dłuższą metę moze to być słaby punkt. Na wszelki wypadek metalowe progi z zewnątrz też posmarowałem powyższą miksturą.
Zabezpieczeniem przed błotem byłyby chlapacze no ale jak Kappa by z nimi wyglądała?
Uwaga: Elaskonu nie można podgrzewać bezpośrednio bo grozi wybuchem, ale można go podgrzać zanurzając oryginalne butelki w wodzie i podgrzewać wodę.
Pozdrawiam!
Witam Kolego. Rozumiem, że są odpowiednie otwory technologiczne, aby natrysnąć preparat w profile zamknięte, a czy konserwowałeś również drzwi. Dużo ogólnie z tym roboty? Podwozie od spodu też zabezpieczałeś i jeśli tak to czym? Co do chlapaczy to nie jest to taki głupi pomysł, myślałem u siebie z przodu jakieś krótkie założyć, ale nie mogę dobrać żadnych sensownych, bo fabrycznych to chyba nikt w kappie nie ma.
Pozdrawiam.
KAPPA TDS & JTD

Awatar użytkownika
Hobbysta
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 964
Rejestracja: 04 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Krosno (podkarpackie)

Czy w kappie jest ocynkowana blacha?

Post autor: Hobbysta » 27 maja 2007, 10:16

Witam!
Przy jednych drzwiach miałem ściągniętą tapicerkę z powodu ich niewielkiego wgniecenia, to był okazja aby je zakonserwować. Natomiast przy pozostałych, zdemontowałem uszczelki od dołu drzwi i przez otwory po kołkach mocujących i odpływowych wody delikatnie wtryskiwałem do środka, w tym wypadku pistolet do konserwacji musi być wyposażony w cienki wężyk rozpylający (trzeba uważać aby nie zatłuścić tego czego nie chcemy np szyby czy jej prowadnic). Konserwowałem również błotniki od wewnątrz oczywiście po zdjęciu plastikowych nadkoli. Przy okazji wymieniłem na nowe uszczelki krawędzi błotników (komplet 4 sztuki w serwisie ok. 60 zł). I jeszcze wzdłuż progów oraz od tylnego zawieszenia do tyłu cały spód. Wszysko tą samą miksturą, która nigdy nie wyschnie i to jej zaleta, ale gdy trzeba coś naprawić to w niektórych wypadkach trzeba się nieźle pobrudzić. Jeżeli chcemy, aby samochód był solidnie zabezpieczony, to musimy to zrobić bardzo dokładnie, dlatego jest to bardzo czasochłonne.
Może inni forumowicze podzielą się swoimi doświadczeniami w tym zakresie, bo jakoś za wiele na ten temat na forum nie zauważyłem.
Inna sprawa, że temat powinien znaleźć się w dziale technicznym.
Pozdrawiam!
Lancia Kappa 2,4jtd; produkcja lipiec 2000 - lekko przeziębiona, teraz wiem, że to Korona świrus :)

Anonymous

Czy w kappie jest ocynkowana blacha?

Post autor: Anonymous » 27 cze 2007, 20:26

przymiezam sie do zakupu kappy dla mnie sprawa ocynku jest wazna...obiecalem sobie kiedys...po tym jak kupilem nowego poldka (po 4 latach zgnil) ze nigdy nie kupie auta bez ocynku....pozniej kupilem Tempre SW...ot taki kaprys...spodobala sie byla w ocynku..to se kupilem...a co? :) tyle ze w ocynku wlocha chyba zapomnieli o podlodze bo wypady dziury : cenzura : mam nadzieje ze w Kappie mnie to nie spotka :wink:

Awatar użytkownika
norbiwolow
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 953
Rejestracja: 05 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Wołów (Wrocław)
Kontakt:

Czy w kappie jest ocynkowana blacha?

Post autor: norbiwolow » 28 cze 2007, 7:49

Kappa ma dwustronny ocynk !!!
ja jak kupiłem swoja Kappę to miała obtarcia i malutkie wgniecenia parkingowe - przedni błotnik był po naprawie - wyklepany od środka ale nie pomalowany - auto jeżdziło tak przez 2 lata i żadna rdza sie nie pojawiła - to jest dopiero blacha !!!!! ostatnio zdejmowałem tylny zderzak - przy okazji tylne nadkola i ani grama rdzy - jedynie pod tylnym zderzakiem jest kawałeczek blachy od mocowania zderzaka i tam pojawiła się rdza ale jest to dodatkowy element który nie był ocynkowany - zabezpieczyłem to farba antykorozyjna i jest super .

Kappa jest bardzo dobrze zabezpieczona - co do tego to nie podlega to dyskusji
była KAPPA 3.0 V6 - jest AR 156 2.4 JTD
Obrazek ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kappa/Kappa SW/Kappa Coupe”