Czy napełniać klimatyzację ?

Moderator: stabraf

Anonymous

Czy napełniać klimatyzację ?

Post autor: Anonymous » 17 lut 2007, 20:16

Witam wszystkich. Od niedawna (około 1roku) jestem posiadaczem Kappy. W poradach zamieszczonych na stronie przeczytałem o konieczności okresowej wymiany oleju w klimatyzacji. Byłem u fachowca - on powiedział mi, że muszę wymienić cały czynnik chłodzący bo jest on z tym właśnie olejem. Czy to prawda, czy owy olej wymienia się w inny spoób? Proszę o pomoc w tej sprawie.

Awatar użytkownika
Lukasz291
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 162
Rejestracja: 19 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Krzecin koło krakowa

klima

Post autor: Lukasz291 » 17 lut 2007, 22:14

Nie tzreba wymieniac ani oleju ani czynnika ..... Olej sie dolewa gdy auto było rozbite i olej wyciekł z układu.... tak samo czynnik... znam to zdoswiadczenia.. wiec ktoś Cie wprowadził w błedne informacje.. przy napełnianiu klimy najpierw wbijasz olej zaworem do gazu a pozniej gaz i jesli układ jest szczelny to jezdzisz i jedzisz ....
Lancia Delta 1.6 16v HPE & Lancia Y 1.2 16V
Białe Turbo z czarną maską i mooocnym sercem:)

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Klimatyzacja

Post autor: prezesjm » 18 lut 2007, 12:28

W czasach automatów do obsługi układów klimatyzacji nie trzeba myśleć co tam trzeba wymienić czy nie, automat wyssa czynnik wraz z olejem i po sprawdzeniu szczelności uzupełni układ nowym olejem i nowym lub zregenerowanym czynnikiem. Warto to zrobić co roku jak mamy stary wkład w osuszaczu, jeśli wkład jest wymieniony i układ szczelny wystarczy w zupełności jechać na taki zabieg co 2 lata.

Anonymous

Klimatyzacja

Post autor: Anonymous » 18 lut 2007, 13:23

Wielkie dzięki za poradę. Pozdrawiam i życzę powodzenia. Jack : yesyes :

Awatar użytkownika
Lukasz291
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 162
Rejestracja: 19 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Krzecin koło krakowa

Klimatyzacja

Post autor: Lukasz291 » 18 lut 2007, 22:00

jesli ktos poprostu chce wydawac pieniadze to ok....Siostra jezdzi mondeo od 1997r i ojciec vectra od 2000r i ani razu nie uzupełniane a pozatym trrosze sie przy tym obracam i nikt nigdy przy mnie nie wymianiał ani gazu ani oleju jedynie uzupełn ia po wypadku lub rzetarym wezu(gaz) jub po wypadku(olej)
Lancia Delta 1.6 16v HPE & Lancia Y 1.2 16V
Białe Turbo z czarną maską i mooocnym sercem:)

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Klimatyzacja

Post autor: prezesjm » 18 lut 2007, 22:19

"Lukasz291" pisze:jesli ktos poprostu chce wydawac pieniadze to ok....Siostra jezdzi mondeo od 1997r i ojciec vectra od 2000r i ani razu nie uzupełniane a pozatym trrosze sie przy tym obracam i nikt nigdy przy mnie nie wymianiał ani gazu ani oleju jedynie uzupełn ia po wypadku lub rzetarym wezu(gaz) jub po wypadku(olej)
No nie mów że ktoś jeździ 10 lat autem bez ruszania klimy a ona jeszcze dobrze i wydajnie działa : klam : : niee : : niee : . Można próbować uzupełniać czynnik na zasadzie dopompujmy trochę i zmierzmy ciśnienia i temperatury , tak to było dawno i nieprawda. W mojej okolicy podłączenie do automatu i zakładając że masz czynnik swoim układzie to koszt około 120 PLN, po tym masz czynnik zregenerowany w ilości dokładnie takiej jak przewiduje konstruktor, nowy olej i spokojną głowę i doskonale działającą klimę.

Blash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1213
Rejestracja: 09 mar 2005, 0:00

Klimatyzacja

Post autor: Blash » 19 lut 2007, 8:04

popieram

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Klimatyzacja

Post autor: tomek » 19 lut 2007, 10:03

"Blash" pisze:popieram
NIe ma co oszczedzac na serwiowaniu klimy. Ja w tym roku bede mial robiona juz 3 raz (raz w roku na wiosne). Rok temu wymienilem jeszcze filtr osuszacz. Koszty serwisow klimy sa coraz nizsze (coraz wieksza konkurencja) - warto podjechac, podlaczyc maszyne i sprawdzic.
Uklad klimatyzacji nie jest w 100 % szczelny - zawsze beda ubytki.
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Blash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1213
Rejestracja: 09 mar 2005, 0:00

Klimatyzacja

Post autor: Blash » 19 lut 2007, 13:12

"tomek" pisze:
"Blash" pisze:popieram
NIe ma co oszczedzac na serwiowaniu klimy. Ja w tym roku bede mial robiona juz 3 raz (raz w roku na wiosne). Rok temu wymienilem jeszcze filtr osuszacz. Koszty serwisow klimy sa coraz nizsze (coraz wieksza konkurencja) - warto podjechac, podlaczyc maszyne i sprawdzic.
Uklad klimatyzacji nie jest w 100 % szczelny - zawsze beda ubytki.
no przeciez mowie ze popieram :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kappa/Kappa SW/Kappa Coupe”